Kur rodas gāzētie dzērieni?

2022. gada 10. oktobra rīts Bauskas Bērnu bibliotēkā ieskanējās ar 45 bērnu čalām. Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Bauskas Centrālās bibliotēkas projekta “Ceļojums grāmatu valstībā” ietvaros novadniece, grāmatu autore Kristīnes Jacino stāstīja par gāzēto dzērienu un piena ražošanas procesiem.

Bērni no Bauskas Valsts ģimnāzijas izrādīja interesi par to, kā tiek ražoti un iepakoti pārtikas produkti, kādas profesijas cilvēki strādā ražotnēs, loģistikā, pārtikas ražošanā un pārstrādē.

Tīmekļvietnē https://professorjacino.com/ animācijas filmiņas “Kur rodas piens” un “Kur rodas gāzētie dzērieni?” bērniem izskaidroja dzērienu atšķirības. Animācijas filmiņas palīdzēja bērniem veidot patiesus priekštatus par pārtikas produktu izcelsmi. Dzērienu gatavošanas process viņiem bija kaut kas jauns.  Bērni arī stāstīja par saviem novērojumiem un lielajiem enerģijas uzplūdiem pēc to lietošanas. Dalījās ar lielo māsu, brāļu sajūtām pēc dzērienu pārmērīgas lietošanas.

Jau bērnībā izprotot procesus par produktu rašanos, bērni pārliecinās, ka tehnoloģijas ir saprotamas, ka tās var izskaidrot. Bērni apzinās, ka  nākotnē viņi paši var kļūt par pārtikas ražotājiem, inovatoriem, uzņēmējiem, jo secīgais, inženiertehniskais process ir viņiem saprotams un viegli analizējams.

Paldies Kristīnei Jacino par interesanto stāstījumu un radošo pieeju bērnu izglītošanā!

Tikšanās notika Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Bauskas Centrālās bibliotēkas projekta “Ceļojums grāmatu valstībā” ietvaros.

tl_files/images/BCB2022/VKKF/Jacino_01.jpg tl_files/images/BCB2022/VKKF/Jacino_02.jpg

tl_files/images/BCB2022/VKKF/Jacino_03.jpg tl_files/images/BCB2022/VKKF/Jacino_04.jpg

tl_files/images/BCB2022/VKKF/Jacino_05.jpg tl_files/images/BCB2022/VKKF/Jacino_06.jpg

tl_files/images/BCB2022/VKKF/Jacino_07.jpg  tl_files/images/BCB2022/VKKF/Jacino_08.jpg