Kultūras kanona mēnesis

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) no 1. septembra uzsākusi Latvijas Kultūras kanona mēneša aktivitātes. Ikviens interesents aicināts iepazīt Kultūras kanonu un bagāto tautas kultūras un mākslas vērtību mantojumu – gan apmeklējot Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros atjaunoto kanona mājaslapu (www.kulturaskanons.lv), gan piedaloties īpašā orientēšanās spēlē Gaismas pilī! Dalība šajā spēle ir bez maksas.

No 1. septembra skolēni un ģimenes tiek gaidītas LNB, lai reģistratūrā vai Bērnu literatūras centrā (7. stāvā) saņemtu spēles karti. To izmantojot, jāatrod, kuras 17 Kultūras kanonā iekļautās vērtības glabājas dažādās vietās bibliotēkā un kāpēc tās ir nozīmīgas.

Latvijas Kultūras kanons ir izcilāko un ievērojamāko mākslas darbu un kultūras vērtību kopums. Tajā iekļautas Latvijas kultūru raksturojošās vērtības dažādās mākslas jomās, ar kurām lepojamies un kurām vajadzētu veidot ikviena Latvijas iedzīvotāja kultūras pieredzes pamatu un piederības izjūtu Latvijai. Aptverot septiņas nozares (Tautas tradīcijas, Vizuālā māksla, Skatuves māksla, Mūzika, Literatūra, Kino, Arhitektūra un dizains), Kultūras kanonu veido 99 vērtības, un LNB un tās krājumā var iepazīties ar tām visām.

04.09.2017 13:44 (komentāri: 0)