Koprades projekts "Šalle Latvijai"

Bauskas Centrālajā bibliotēkā no 11. maija līdz 15. maijam turpinās koprades projekts "Šalle Latvijai" adīšanas maratons, lai radītu šo unikālo rokdarbu, kurā ieadīti visu Latvijas novadu raksti.

 

Projekta mērķis ir rokadīšanas un mašīnas adīšanas tehnikā, viena gada garumā, radīt unikālu adījumu - šalli, kas savā neatkārtojamā veidā atspoguļotu visas Latvijas adītāju prasmes, katra novada individuālo krāsu un rakstu izpratni. Vienot iedzīvotājus kopīgam mērķim, nodot adīšanas prasmes no paaudzes uz paaudzi, apzinoties un novērtējot katra ieguldījumu.

 

Kopdarba unikalitāte izpaudīsies nepārtrauktajā adījumā (izņemot diasporas pievienoto gabalu), kas stafetes veidā, nododot no viena adītāja otram, parādīs ne tikai radošo prasmju esamību, bet arī iznesīs mūsu emocionālo ieguldījumu, uzticēšanos, toleranci un cieņu pret iepriekšējo un nākošo kopdarba dalībnieku, kā arī pret sabiedrību kopumā.
 

Projekta realizācija


Adījums tiks iesākts ar Lielvārdes jostas fragmentu un pabeigts ar Lielvārdes jostas fragmentu, kā gudrības un spēka avots mūžīgam Latvijas amatniecības prasmju turpinājumam.

 

Tālākā adījuma stilistika tiks veidota atkarībā no katra individuālā adītāja redzējuma, no katra gada gājuma un paaudzes etnogrāfiksā vai mūsdienīgā skatupunkta. Mēs vēlamies redzēt, gan prasmīgu roku izvēlētu krāsu un rakstu tehniku, gan mūsdienīgu adījumu, gan arī neveiklu un bērnišķīgu pirmo valdziņu tekstūru. Tādā veidā caur atšķirīgo katrā indivīdā, atrast kopējo un vienojošo.
 
Projekta īstenošanas laiks no 2021. gada 11. novembra - 18. novembrim ar speciāli tam sagatavotu video Facebook oficiālājā lapā, kurā var iepazīties ar projekta nolikumu.
 
Kopā ar adījumu ceļo arī Latvijā darināts ādas albums (A4 formāta), kurā katrs individuālais vai apvienoto grupu adītājs var veikt ierakstu, kurā tiek atzīmēts datums, kad adījums pie viņiem nonācis, kā arī ierakstīt novēlējumu Latvijai, vai uzmundrināt nākošos adītājus. Tāpāt pēc brīvas izvēles vare ierakstīt, kāds raksts un krāsa tiks ieadīts kopējā šallē un kāda emocionālā, etnogrāfiskā vai cita nozīme ir izvēlētajam rakstam un/ vai krāsai.
 
Adīšanas stafetes ietvaros, katram individuālajam adītājam ir atvēlētas 12 (h) stundas adīšanai un noorganizēt stafetes nodošanu/pārņemšanu, lai vienotos par vietu un laiku ar nākošo adītāju vai atskaites punkta koordinātoru.
 
Projekta ceļošana notiek virzienā no Rīgas uz Vidzemi, kam seko Latgale, Zemgale, Kurzeme, un tad atpakaļ uz Rīgu. Katram novadam tiek atvēlēti aptuveni 2 mēneši.
 

Tiekamies Bauskas Centrālajā bibliotēkā!

26.04.2022 11:54 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru