Konkurss "Plūdoņa dzejas akordeons"

2024. gads ir novadnieka, dzejnieka Viļa Plūdoņa (1874-1940) simtpiecdesmitgades laiks. 1874. gada 9. martā Bauskas apriņķa Pilsmuižas pagastā, “Lejenieku” mājās šūpulis kārts Jāņa un Annas Lejenieku trešajam dēlam Vilim Lejeniekam, kuru kultūras un literatūras saime ātri iepazina kā Vili Plūdoni. Akcentējot novadnieka devumu dzejā bērniem, Bauskas Centrālā bibliotēka organizē dzejas konkursu “Plūdoņa dzejas akordeons”, kurā Bauskas novada skolēni un pieaugušie aicināti piedalīties ar pašsacerētu dzeju jaunākajiem lasītājiem.

Konkursa nolikums (skatīt zemāk) paredz, ka Bauskas novada skolēni un pieaugušie konkursam iesniedz vienu līdz trīs dzejoļus, kas paredzēti lasīšanai bērniem (dzejoļu mērķauditorija ir bērni). Dzejoļi tiks vērtēti trīs grupās: 1.-4. klašu skolēni; 5.-9. klašu skolēni un pieaugušie, tostarp vidusskolas klašu skolēni. Konkursa nosaukumā bibliotēka vilkusi paralēles ar Plūdoņa muzikalitāti dzīvē un dzejā, kā arī ar Plūdoņa pirmā dzejoļu krājuma nosaukumu, rosinot atklāt dzejas rindās savu domu un sajūtu virsnotis. Laikā no Plūdoņa dzimšanas dienas 9. martā līdz vārda dienai 28. maijā bibliotēka aicina - radi, parādi! Savus dzejas darbus var iesniegt gan fiziskā, gan elektroniskā formā.

Sekojot vēlākos gados apdziedātajam Mēmeles skrējumam, skolas gaitas Vilis Lejenieks aizsāka Pilsmuižas pagastskolā un turpināja Bauskas pilsētas skolā. Gan būdams students un jauns skolotājs, gan tēvs un zināms rakstnieks ar Plūdoņa vārdu zem dzejoļa un pasē, viņš sezonāli atgriezās “Lejeniekos”, kur smēlās iedvesmu dabas klusā skanējumā. Tāpēc likumsakarīgi, ka arī konkursa noslēgums un rezultātu paziņošana notiks Dzejas dienu pasākumā Bauskā, Saules dārzā pie Viļa Plūdoņa pieminekļa 2024. gada 11. septembrī.

Konkursa nolikumu skati zem vizuāļa!

tl_files/images/BCB 2024/Pludona dzejas akordeons kvadrets.png

Vizuālais materiāls no Rakstniecības un mūzikas muzeja krājuma, inventāra Nr. RTMM N6384

07.03.2024 09:58 (komentāri: 0)