Konkurss grāmatu lasītājiem

Ja esi 3td e-GRĀMATU bibliotēkas lasītājs vietnē www.3td.lv vai arī vēlies par tādu kļūt, aicinām piedalīties konkursā, kurā vari iegūt brīnišķīgas balvas – aizraujošas grāmatas gan papīra, gan e-formātā no izdevniecībām “Zvaigzne ABC”, “Apgāds Mansards”, “Latvijas Mediji” un “Jumava”.

 

Aicinām Latvijas publisko bibliotēku lasītājus, kuri lasa vai arī ir ieinteresēti lasīt e-grāmatas 3td e-grāmatu bibliotēkā, sagatavot virtuālus apsveikumus 3td bibliotēkai un publicēt tos soctīklos – Facebook, Twitter un Instagram, pievienojot mirkļbirku #3td3gadi


Apsveikumus var publicēt visu mēnesi līdz pat 31. janvārim ieskaitot. Aicinām sveicējus izpausties radoši – tas var būt gan elektronisks attēls fotogrāfijas vai jebkura cita dizaina veidā (zīmējums, karikatūra, komikss), gan audio vai video ieraksts (video sveicienus vēlams veidot horizontālā formātā), kurā var būt izteikts novēlējums, var būt izteikts viedoklis par 3td bibliotēku, stāsts par kādu īpašu e-grāmatu vai arī par savu e-grāmatu lasīšanas pieredzi.

 

Februāra sākumā žūrija, ko veidos 3td.lv bibliotēkas projekta komanda, noteiks 3x3 jeb deviņus interesantākos apsveikumus, un šo apsveikumu autori saņems balvas no izdevniecībām.

 

Balvu fondā tiek piedāvātas šādas grāmatas:

 

 • No IZDEVNIECĪBAS “ZVAIGZNE ABC” 3 dāvanu grozi, no kuriem katrā atradīsi 3 jaunākās latviešu autoru grāmatas – 1 detektīvromānu, 1 romānu vai nu dāmām vai intelektuāļiem un 1 bērnu grāmatu:

 

 1. Dāvanu grozs:

 

 • Laura Vinogradova “Tētis un suns”

Nepārspējamā stāstniece, Eiropas Savienības Literatūras balvas laureāte Laura Vinogradova savos darbos prot piekļūt gan pieaugušo, gan bērnu sirdīm. “Tētis  un suns” ir sirsnīgs stāsts visai ģimenei par svarīgāko un vērtīgāko – par draudzību un sapratni gan starp dažādu paaudžu pārstāvjiem, gan arī vienaudžiem. Magda nevar saprast, vai bēdāties par zaudēto, vai labāk priecāties par to, kas viņai palicis. Mirkli padomājusi, viņa nolemj labāk priecāties un saka visiem paldies.

 

 • Ričards Ingrems “Apmātība”

Latviešu rakstnieka Ričarda Ingrema, kurš vairāk nekā divpadsmit gadus dzīvojis un strādājis Krētas salā Grieķijā, jaunā psiholoģiskās spriedzes detektīva “Apmātība” darbība lielākoties noris Katalonijas galvaspilsētā Barselonā, un tā galvenais varonis slovāks Stefans Bosko ir vienkāršs cilvēks, kurš apzinīgi dara savu darbu vienā no pilsētas autonomām, iemantojis labu reputāciju kā bosa, tā citu darbinieku acīs, iemīlējis pilsētu, kurā dzīvo un strādā, viss šķiet ideāli. Līdz brīdim, kad Stefans kādā automašīnā ierauga pazīstamas sievietes seju, un no šī brīža viņš tiek ierauts strauju notikumu virpulī, kurā jāizdara izšķirīga izvēle, turklāt paliek jautājums – vai sirdsapziņai izdosies ar šo izvēli sadzīvot?

 

 • Džena Andersone “Dadži”

Juristes Dženas Andersones stāstu krājums “Dadži” ir viņas debija literatūrā, kurā viņa ataino cilvēkus un sižetus, kurus gadu gaitā sastapusi savā dzīvē. Lai arī tie ir skarbi stāsti par neikdienišķiem cilvēkiem, mums katram ir pazīstami arī cilvēka dvēseles tumšie nostūri, esam sastapušies ar vientulību, bailēm, pieaugšanas problēmām, maldījušies attiecībās ar apkārtējo pasauli un sevi pašu. Viens no stāstu varoņiem saka: “Mēs nevaram kļūt kādam par ērtu atrisinājumu tikai tāpēc, ka parasti cilvēki tā nerīkojas. Atceries – mēs neesam parasti cilvēki. Un nekad tādi nebūsim.”

 

 

 2. vanu grozs:

 

 • Zane Zusta “Labrīmes”

Rakstnieces un žurnālistes Zanes Zustas grāmatas ir ne tikai vispār lasītāju iemīļotas, bet viņa ir arī 3td e-GRĀMATU bibliotēkas populārākās grāmatas “Tarakāni manā galvā” autore. Savās grāmatās pieaugušajiem un bērniem viņa ataino dažādas ikdienas situācijas, meklējot risinājumu, kā tās no psiholoģiskā viedokļa risināt, izprotot visas iesaistītās puses. Grāmatā “Labrīmes, kas mudina bērnu izaugt par labu cilvēku” publicēti mazi dzejolīši, kas padara ikdienu jaukāku un kurus sacerēt autori mudinājuši dēli Gustavs un Patriks. Kā Zane pati atzīst: “Audzinot bērnus, atklāju, ka rotaļīga rīme raisa smaidu un ar to dzīve piepeši šķiet daudz skaistāka. Izmēģiniet!”

 

 • Arno Jundze “Vienīgais liecinieks”

Savā jaunākajā darbā “Vienīgais liecinieks” lasītāju iecienītais rakstnieks Arno Jundze atkal pievērsies trillera žanram, pamanoties spraigu sižetu apvienot ar ironisku humoru, trāpīgos vērojumos atsedzot mūsdienu sadzīves aktualitātes, kultūras dzīvē un masu medijos notiekošo. Romāna centrā ir vīrietis Jānis, saukts Džo, kuram šķietami ir viss, ko var kārot – pašam savs populārs televīzijas raidījums, oficiāla sieva un neoficiāla mīļākā, draugi un sakari, nauda un automašīna, radot viņā sajūtu, ka visa pasaule griežas ap viņu.  Tomēr tā nenotiek. Vienas dienas laikā viņš zaudē savu TV šovu, sievu, labāko draugu un auto. Džo ar blīkšķi aizcērt durvis, aizbrauc uz Viļņu, kur no drauga īrētā dzīvoklī raksta skandalozu grāmatu par sabiedrības krējuma duļķaino dzīvi. Kad viņš iepazīstas ar jaunu, īpatnējā stilā ģērbtu meiteni un iemīlas tajā, viņš nenojauš, kādā noziedzīgu notikumu virpulī tiek ierauts.

 

 • Sandra Kalniete “Tev būs četri vīri”

Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes grāmata "Tev būs četri vīri” ir autores debija romāna žanrā – spilgts vēstījums par divdesmitā gadsimta otro pusi un šī gadsimta sākumu Latvijā un pasaulē, skatot to caur vienas sievietes mūža prizmu. Romāna galvenā varone Indra, tāpat kā autore, dzimusi izsūtījumā, bet tālāk viņu likteņi atšķiras. Sandra Kalniete smalkjūtīgi, tomēr ārkārtīgi atklāti apraksta dažādas laikmetam raksturīgās nianses gan sadzīvē un politikā, gan cilvēku attiecībās, ļaujot ielūkoties gan nabaga studentes, gan ietekmīgas biznesa sievietes ikdienā. Romānu bagātina ne vien druska mistikas galvenajai varonei reiz izteikta pareģojuma veidā, bet arī dziļi iekšupvērsts skatījums uz politikas un biznesa aizkulisēm PSRS laikā, sākoties Atmodai un arī mūsdienās. Kā atzīst pati autore: “Gadu desmitiem sevī esmu krājusi Latvijas sieviešu dzīvesstāstus, kuru dramatisms un traģisms liek elpai aizrauties. Likteņa liesmas bieži mēdz visu iznīcināt, taču neiznīcināms ir spēks, ar kādu sieviete atdzimst no pelniem.”

 

 

 3. vanu grozs:

 

 • Ilze Meistere “Mammū-ū, gribu sunīti!”

Grāmatā par saviem piedzīvojumiem, ienākot autores Ilzes Meisteres ģimenē, vēstī draiskā suņu meitene Stella. Starp šiem stāstiem autore Ilze  mudina mūs katru uzdot sev svarīgus jautājumus un, ja mums atbildes nav, viņa laipni to sniedz. Gandrīz katrā ģimenē ir atskanējis klasiskais: “Lūdzu, lūdzu, mammīt (tēti), es gribu sunīti (kaķīti, zivtiņu…)!” Kad bērna lūgums atkārtojas neskaitāmas reizes, lielākā daļa no mums pagurst un nereti piekāpjas. Ja arī jūs esat pārdomās par to, vai ir īstais laiks, vai vispār vēlaties iegādāties suni vai citu dzīvnieciņu un vai jūsu mājoklis un ikdienas paradumi ir piemēroti tik svarīgam solim, šī būs īstā grāmata, kas palīdzēs tikt skaidrībā. Visu vēl saprotamāku darīs lieliskās Gundegas Muzikantes ilustrācijas.

 

 • Kristīne Lubāniņa “Karma atlikumu neizdod”

Romāns “Karma atlikumu neizdod” ir valmierietes, Vidzemes Augstskolas mediju un žurnālistikas studiju programmas absolventes Kristīnes Lubāniņas pirmais darbs, kas novērtēts Apgāda Zvaigzne ABC detektīvromānu konkursā. Kad vientuļš pensionārs rīta agrumā izved pastaigāties suni,  tas viņu vedina uz tiltu pār upīti, kur vīrs ierauga kaut ko, kas liek asinīm dzīslās sastingt un izjauc līdzšinējo mazpilsētas mierīgās dzīves plūdumu. Savukārt par karmu jādomā šī romāna galvenajiem varoņiem Jēkabam un Kārlim – jaunības neapdomība un vieglprātība nes sev līdzi reizēm mokošas, reizēm pat traģiskas un grūti pārdzīvojamas sekas.

 

 • Baiba Zīle “Alma – pasaules mala”

Lasītāju augsti novērtētās rakstnieces Baibas Zīles jaunā romāna galvenais varonis Jonass ir atzīts un veiksmīgs fotogrāfs, kas piedzīvo radošo krīzi un nolemj fotografēt totalitārisma režīma seku radītos objektus Austrumeiropā. Nonākot Rīgā, iepazīstas ar noslēpumainu meiteni ar rētu uz vaiga, un kad viņam sāk šķist, ka viss nav gluži tā, kā liekas, tas ir tikai pats sākums apsēstības un kaislības pilnai odisejai pa visu Eiropu. Vai no pasaules malas ir iespējama atgriešanās? Vai mīlestība ir jauns sākums vai pazudināšana?

 

 

No IZDEVNIECĪBAS “APGĀDS MANSARDS”3 grāmatas:

 
 • Raimonds Sīmanis “Pasaule mikrobu acīm”

Ārsts infektologs, medicīnas zinātņu doktors Raimonds Sīmanis tēlainā un viegli uztveramā valodā piedāvā aizraujošu un vienlaikus pētījumos balstītu stāstu par baktērijām, vīrusiem un citām mikroskopiskām būtnēm, ar kurām mēs dalām vienu dzīves telpu. Galvenajam varonim cilvēkam Robertam pārdzīvot koronavīrusa un veselu trīs baktēriju ierosinātās infekcijas slimības palīdz arhejs AMi un baktērija BaMi, kā arī ārstu zināšanas un pieredze. Izlasot grāmatu, arī lasītājs gūs labāku izpratni par mikrobu pasauli un dabā notiekošo un spēs laikus pieņemt veselībai un dzīvībai izšķirošus lēmumus.

 

 • Iveta Troalika “Tūlīt paliks labāk”

Žurnālistes Ivetas Troalikas pirmais romāns stāsta par pašas autores vēlīnajiem pusaudzes gadiem gadsimtu mijā. Laura un Māris 1999. gadā satiekas prestižā vidusskolā, piedzīvo pirmo mīlestību un pirmos zilumus, netiekot galā ar visu, ko paši iecerējuši, un atskārstot, ka mīlestība ne tikai rada patvērumu, bet tā var atmodināt kaut ko šausmīgu, kad gribas otram trāpīt tā, lai sāp. Viņi ir mūžīgie bērni – paaudze, kas piedzīvojusi gadsimtu miju un mēģina pielāgoties aizvien jauniem apstākļiem, kuros pat viņu vecāki un padomdevēji jūtas pazaudējušies. Taču mūžīgie bērni izdzīvos. Viņi slēps savus zilumus un meklēs brīžus, kuros satikties. Apjukušajā pasaulē viņus vadīs nevis pieaugušā atbalsts, bet izdzīvošanas instinkts un nezūdoša cerība, ka tūlīt paliks labāk.

 

 • Lilija Dzene “Izmeklēti raksti”

Grāmatas “Lilija Dzene. Izmeklēti raksti” pirmo daļu veido 20. gadsimta izcilākās latviešu teātra zinātnieces un kritiķes Lilijas Dzenes 26 recenzijas un raksti, kas aptver laika posmu no 1952. gada līdz 2006. gadam, bet otrajā daļā “Nekā personīga” publicēti Lilijas Dzenes dienasgrāmatas fragmenti, iespēju robežās atšifrējot minētos notikumus, vietu, laiku, personības (grāmatā publicēts arī aptuveni tūkstoš minēto personu rādītājs). Precīzais laikmeta vērojums un spriedumi ļauj būt līdzās ne tikai Lilijai Dzenei, bet arī viņas laikabiedriem – Vijai Artmanei, Elzai Radziņai, Kārlim Sebrim, Alfrēdam Jaunušanam, Lidijai Freimanei, Dinai Kuplei, Maijai Augstkalnai, Pēterim Pētersonam, Gunāram Priedem, Paulam Putniņam un daudziem citiem no 1961. gada līdz 2007. gadam.

 

 

No IZDEVNIECĪBAS “LATVIJAS MEDIJI” 3 grāmatas:

 

 • Monikas Zīles romāns "Mana mīļākā nams"

Lasītāju ļoti iemīļotās un pieprasītās rakstnieces Monikas Zīles romāns “Mana mīļākā nams” stāsta par aizliegtu kaislību, attiecību sarežģījumiem un noslēpumiem, kas slēpjas aiz apskaužami ideālas un ārēji brīnišķīgas dzīves fasādes. Uzņēmējam Valteram Klieģim ir viss, ko vien mūsu sabiedrībā varētu vēlēties – veiksmīgs bizness, grezna māja Pierīgā, skaista sieva, dzimtas un darba turpinātājs - dēls. Taču viņam ir arī slepena, par viņu divreiz jaunāka mīļākā Kadija, un, kad uz Kadijas dzīvoklīša sliekšņa naktī uzrodas smagi ievainots vīrietis, Valters strupi noraida viņas lūgumu pēc padoma un palīdzības...

 

 • Elizabetes Nurebekas romāns "Otra puse"

Zviedru rakstnieces Elizabetes Nurebekas psiholoģiskās spriedzes trilleris “Otra puse” ir viņas otrā grāmata, kas vēsta par Lindu Andersoni, kurai bija viss, līdz vienā naktī viņas dzīve sašķīda smalkās druskās – apsūdzētai par dzīvesbiedra slepkavību, viņai piespriež mūža ieslodzījumu Zviedrijas skarbākajā sieviešu cietumā, un viņas nevainībai netic pat pašas māsa. Meitene, kura bērnībā uzstājās kopā ar māti, slavenu dziedātāju, un ieguva visas zviedru tautas mīlestību, nu ir spiesta aizmirst iepriekšējo dzīvi un noticēt pārējiem, lai izturētu nepanesamo realitāti. Bet tad notiek kas tāds, kas liek viņai apšaubīt notikušo tajā naktī, kad viņa pamodās visa asinīs un policija lika viņai iznākt virs galvas paceltām rokām.

 

 • Gvido Drages stāstu krājums "Karma-sūtra"

Latviešu autors Gvido Drage, kurš literatūrā sevi pieteica kā dzejnieks, piedāvā stāstu krājumu, kurā nebaidās atklāt savu ievainojamību, sastopoties ar dzīvi un mīlestību, nebaidās apspēlēt vispārpieņemto tikai viņam piemītošā, šarmantā veidā, kā arī – visspēcīgāk – nebaidās būt tāds, kāds viņš ir: valodā, izteiksmē, eksistenciālajā pozīcijā. Un visam pāri viegls humors.

 

 

No IZDEVNIECĪBAS “JUMAVA” 2 grāmatas:

 

 • Kamilla Lekberga “Bākas sargi”

Populārās zviedru rakstnieces, Nordic noir pārstāves Kamillas Lekbergas kārtējais spriedzes pilnais, noslēpumiem bagātais detektīvromāns, kas ļauj lasītājam dzīvot līdzi varoņiem un šķetināt noziegumu kamolus. Brīdī, kad Fjelbakā notiek aktīva gatavošanās smalkas viesnīcas atklāšanai, tiek pastrādāta negaidīta un noslēpumaina slepkavība – nošauts pašvaldības finanšu direktors Matss Sverīns, pēc dabas laipns un patīkams, bet tajā pašā laikā noslēgts cilvēks, kas savu privāto dzīvi vienmēr turējis slepenībā. Noziegumam pa pēdām kā parasti seko izmeklētājs Patriks Hendstrēms ar savu komandu, un sākas aizraujoši notikumi ar mistikas piesitienu Zviedrijas mazpilsētā.

 

 • “Profesora Danilāna zelta likumi. Mīti un patiesība par medicīnu un dzīvesveidu”

Savā jaunākajā grāmatā profesors Danilāns sniedz viedokli par tādām aktuālām tēmām kā mūsdienu medicīna, fiziskās slodzes loma dzīvesveidā, saslimšanas fakts, zāles un ārstēšanās, kā arī par aktuālāko šodienas jautājumu – Covid-19 pandēmiju. Profesors Anatolijs Danilāns ir ārsts, kurš prot vienkārši skaidrot sarežģītas lietas. Tas ir talants, kas nepiemīt katram.

Īpaši entuziastiskiem lasītājiem grāmatā ir iekļauta arī kulinārā sadaļa: ēdienu receptes – uzkodas, siltie ēdieni, saldie ēdieni, tai skaitā dažu konditorejas našķu pagatavošanas varianti.

Anatolija Danilāna skaidrojumus un atziņas apkopojusi grāmatas sastādītāja Kristīna Blaua.

Jau doma par to, ka nāksies piedzīvot brīdi, kad viņas dzīves lielā mīlestība apprecēs citu sievieti, Florianu dzen izmisumā. Kamēr Floriana apsver savas iespējas pavadīt atlikušo dzīvi sērojot par garām palaisto izdevību, viņu notriec auto... - See more at: http://www.kontinents.lv/gramata/396/atminu-ezers#sthash.RBKWHXPq.dpuf
Jau doma par to, ka nāksies piedzīvot brīdi, kad viņas dzīves lielā mīlestība apprecēs citu sievieti, Florianu dzen izmisumā. Kamēr Floriana apsver savas iespējas pavadīt atlikušo dzīvi sērojot par garām palaisto izdevību, viņu notriec auto... - See more at: http://www.kontinents.lv/gramata/396/atminu-ezers#sthash.RBKWHXPq.dpuf
Jau doma par to, ka nāksies piedzīvot brīdi, kad viņas dzīves lielā mīlestība apprecēs citu sievieti, Florianu dzen izmisumā. Kamēr Floriana apsver savas iespējas pavadīt atlikušo dzīvi sērojot par garām palaisto izdevību, viņu notriec auto... - See more at: http://www.kontinents.lv/gramata/396/atminu-ezers#sthash.RBKWHXPq.dpuf
Jau doma par to, ka nāksies piedzīvot brīdi, kad viņas dzīves lielā mīlestība apprecēs citu sievieti, Florianu dzen izmisumā. Kamēr Floriana apsver savas iespējas pavadīt atlikušo dzīvi sērojot par garām palaisto izdevību, viņu notriec auto... - See more at: http://www.kontinents.lv/gramata/396/atminu-ezers#sthash.RBKWHXPq.dpuf

26.01.2022 16:01 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru