Jaunumi jūnijā

Jūnijs ir atnesis ziedošas pļavas, miglas rasas rītus, putnu dziesmas, karstas un saulainas dienas, un prieku , bet mēs Bauskas Centrālā bibliotēka esam sarūpējuši jums jaunākās grāmatas. Lūk, kādi jaunumi jūnijā pieejami nozaru literatūrā, kā arī latviešu un ārvalstu daiļliteratūrā! Klikšķini uz grāmatu nosaukumiem un lasi vēl garāku aprakstu!

 


LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

 

Belševica V. Dienasgrāmata. 1947 – 1960

Dreika D. Taureņu lietus: Darbs par norisēm cilvēku dvēselēs un ap tām, arī atbildību un vēstures iespaidu uz mums. Tie, kuri iemīļojuši prokuroru Artūru Limeiķi, varēs atkal tikties gan ar viņu, gan citiem iecienītajiem tēliem, kas spēj atrisināt dažādus sarežģījumus. Nekas nav mainījies – viņi joprojām veic savu darbu arī tad, kad dzīve nav rožu dārzs un viss nenorisinās tā, kā vajag.

Paukšs H. Eņģeļu medības: No ilgstošām mācībām ārzemēs atgriežas viesnīcu tīkla īpašnieka dēls un no pirmā acu uzmetiena iemīlas kādā no tēva darbiniecēm. Tā kā viņu te neviens nepazīst, tad viņš nolemj ar izdomātu vārdu pastrādāt viesnīcā par palīgstrādnieku, lai šādā statusā iekarotu meitenes sirdi.

Grīnbergs A. Katru dienu ar piesitienu:   "Latvijas Avīzes" žurnālista, dzejnieka un publicista Andra Grīnberga biogrāfiskā dzīvesstāsta "Kustinu dzīvi" turpinājums. Autors grāmatā atskatās uz savas dzīves un žurnālista karjeras laika piedzīvojumiem, darba izaicinājumiem, sastaptajiem cilvēkiem un gūtajām dzīves mācībām.

Kūlis Ē. Zemes telpa, jūras elpa : Jaunajā stāstu un noveļu krājumā rakstnieks palicis uzticīgs vienkāršajiem ļaudīm, kuru ikdiena bieži vien paliek nepamanīta lielā globālisma ēnā. Taču rakstnieka asredzīgajā skatījumā necilais vienmēr rosina uz kritiskām pārdomām gan par mūsu pagātni, gan šodienu. Patiesi pārsteidzoša ir darbu tematiskā daudzveidība, noskaņu un intonāciju palete – no viegli ironiskas līdz nesaudzīgi skarbai, no karikatūriski groteskas līdz sāpīgi traģiskai, no skumjas rezignācijas līdz šķelmīgam humoram.

Nuts Z. Es izgludināju viņa kreklus: Ieva ir vienkārša, jauna sieviete, kurai dzīve rit pēc viņas pašas noteikumiem. Gana agri viņa ir izvēlējusies tādas dzīves vērtības, kuras sniedz mieru, harmoniju un saticību. Ja neskaita neveiksmīgo romantisko dzīves pusi, visādi citādi Ieva ir laimīga. Tomēr viss mainīsies, kad viņa negaidīti sastaps vīrieti, kurš sagriezīs viņas dzīvi kājām gaisā…

Ūdris J. Ivande Kaija. Sievietes dzelme: Grāmata stāsta par vienu no Latvijas izcilākajām sievietēm – rakstnieci, publicisti un politiķi, kuras nopelni Latvijas nosargāšanā valsts pirmajos gados joprojām nav pilnībā novērtēti – Ivandi Kaiju (īstajā vārdā Antonija Lūkina, 1876–1942).Romāns vēsta arī par divu spilgtu personību – Ivandes Kaijas un viņas vīra, izcilā ārsta un pētnieka Fēliksa Lūkina – psiholoģisko konfrontāciju, cīnoties par dominējošo lomu ģimenē.

Zeibots A. Krauklis. Jānis Ziemeļnieks: Literatūra, mūzas un opijs. Trīs vārdi, kas seko līdzi Jāņa Ziemeļnieka daiļradei. Tiem droši var pievienot arī vārdu “Krauklis”. Tā savu romānu par mūsu dzejas klasiķi ir nosaucis rakstnieks Andris Zeibots. Gan tādēļ, ka Krauklis ir Ziemeļnieka īstais uzvārds, gan tādēļ, ka tā varētu raksturot viņa virzošo arhetipu, gan arī raksturojot kara ietekmi uz personību. Un tas viss romānā atspoguļots būtiskā Ziemeļnieka dzīves posmā.

Zelda. Stāstiņi pieaugušiem puišiem: Ir kāds izaicinājums, ar kuru agri vai vēlu sastopas katrs vīrietis. Kā saprast sievieti? Izrādās, sieviete nav vienmēr jāsaprot. Reizēm vienkārši jāsper pirmais solis, un tad jau redzēs, kas notiks. Ja tev nav tādas dūšas, izlasi šo grāmatu – zināšanas dara drosmīgu.
Sievietēm tā kalpos par intīmo attiecību pašcieņas kodeksu, bet vīrieši vismaz aptuveni apjautīs, kā tapt iekārotam un kuros gadījumos var pat necensties. Vienkārši izsakoties, vīriešiem šī grāmata ir labākais, ko var izlasīt par tēmu “Ielīst sievietei galvā” vai “Kur viņai te tā starta poga?”. Reizēm tā tiešām būs viena liela sarkana poga, bet pārāk nesaceries – visbiežāk tas ir diezgan sarežģīts kods. Katrai sievietei savs.

Žolude I. Livonijas debesis: Savā ziņā unikāls divu rakstnieku — latvietes Ingas Žoludes un igauņa Tīta Aleksejeva — kopdarbs. Būdami saistīti tēmā un vienā vēstures posmā, abi stāsti, “Marta” un “Adrians”, prasmīgi papildina un izceļ viens otru, kopīgi pār laika varu ļaujot izplaukt neparastam mīlas stāstam — latviešu Bībeles pirmā tulkotāja mācītāja Ernsta Glika audžumeitas Martas Skavronskas (arī Martas Rābes, nākamās imperatores Katrīnas I) un igauņu Bībeles tulkotāja un Adriana Virgīnija (Adrian Virginius) tikpat reālajam, cik izsapņotajam sakaram.

 

ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA


Čemberlena D. Īrisa zieds margrietiņu pļavā : Traģisks satiksmes negadījums Morganas Kristoferas dzīvi maina uz visiem laikiem. Viņai jāizcieš cietumsods par noziegumu, kuru izdarījis kāds cits. Morgana ir zaudējusi mīļoto, un viņai nākas atvadīties no sapņa par gleznotājas karjeru... līdz brīdim, kad viņa saņem unikālu darba piedāvājumu, kas ļautu ātrāk izkļūt brīvībā.

Devero Dž. Skūpstu ezers: Kad Terija Reibērna, atgriezusies no komandējuma, savā mājā ierauga puskailu svešinieku, viņa uzreiz saprot, ka te kaut kas nav tīrs, precīzāk sakot, kāds noorganizējis viņai aklo randiņu. Bet Terija negrasās uzķerties uz šī āķa... Pat ja tikko sastaptais vīrietis – Neits – ir patiešām absolūti brīnišķīgs. Arī viņš negrasās spēlēt spēlītes, jo pavisam noteikti ir saderinājies ar pilsētas mēra meitu un tikai vēlas īrēt istabu Terijas mājā, no kuras paveras neatkārtojams skats uz ezeru.

Dolana E. DNS. Ārstu lieta: Nelielu Anglijas ciematu pāršalc šaušalīga vēsts – brutāli noslepkavots cienījams un ieredzēts ārsts. Kad detektīvi rekonstruē ārsta pēdējās dienas, viņi atklāj arvien jaunus noslēpumus un aizdomās turamos. Turklāt šī nav vienīgā lieta, kas jāizmeklē: no cietuma ir atbrīvots nežēlīgs slepkava, un detektīvi zina – viņš alkst atriebties likumsargiem. Atliek tikai minēt, kurš kļūs par pirmo upuri.

Džavadi N. Dezorientāliste. Kimia Sadra gaida rindā Parīzes mākslīgās apaugļošanas klīnikā, lai padarītu par realitāti savu izsapņoto nākotni. Kavējot laiku, viņa ļaujas atmiņām par Sadru ģimenes raibās vēstures līkločiem. Vecvectēvam Persijā reiz piederējis 52 sievu harēms, kurā piedzimusi arī vecmāmiņa Nūra,

Džordano R. Tava otrā dzīve sākas tad, kad tev dota tikai viena: Vai ciešat no ikdienas rutīnas? Ja atbilde uz šo jautājumu ir jā, tieši laikā būs jaunais franču rakstnieces Rafaellas Džordano romāns “Tava otrā dzīve sākas tad, kad saproti, ka tev dota tikai viena”. Grāmata kā pavadonis, kas iedrošinās kļūt labākai un sev pašai tīkamākai.

Hietamies E. Tētis diviem: Romānā "Tētis diviem" somu rakstniece un scenāriste humora pilnā un sirsnīgā veidā turpina stāstu par Anti un Pāvo Pasaneniem, liekot lasītājam smieties un just līdzi tēva un dēla ikdienas piedzīvojumiem.

Korīta M. Ja viņa modīsies : Helemas koledžas studentei Tārai Beklijai uz konferenci jāaizved kāds viesprofesors. Abi cieš šausminošā avārijā. Profesors iet bojā, bet Tāra nonāk komā. Vismaz tā domā ārsti. Patiesībā meitene visu apzinās, taču nespēj pakustēties. Tāra saprot, ka šis nebija parasts negadījums un kāds vēlas viņas nāvi. Kā lai viņa izglābjas, ja ir iesprostota savā ķermenī?

Kouls D. Bende: 18 mēnešus pēc “Lupatu lelles” notikumiem Ņujorkā pie Bruklinas tilta tiek atrasts trosēs iekārts līķis, kuram uz krūtīm ir iegriezts vārds “Ēsma”. Savukārt Londonā kāds cits upuris ir ticis iezīmēts ar vārdu “Marionete”. Nav šaubu, ka šie noziegumi ir savstarpēji saistīti, un inspektore Bakstere – kopā ar amerikāņu kolēģiem – tiek iesaistīta sarežģītā izmeklēšanā.

Lekija M. Ko var redzēt no šejienes: Ikreiz, kad Zelmai sapnī parādās okapi, šis aplam skaistais, dīvainais dzīvnieks, nākamo divdesmit četru stundu laikā kāds no ciema iedzīvotājiem nomirst. Šādās reizēs ļaudis kļūst tramīgi, sāk baiļoties par sevi un saviem tuvajiem, un varbūtējā pēdējā stundiņā izmisīgi laužas uz āru gadiem ilgi noklusētas patiesības, ko, iespējams, tomēr labāk paturēt pie sevis.

Linka Š. Cietsirdīgās spēles: Ziemeļanglijas tīrelī tiek atrasts pirms gada pazudušās Saskijas Morisas līķis. Neilgi pēc tam bez vēsts pazūd vēl viena meitene, arī četrpadsmit gadus veca. Skārboro policija ir sacelta kājās. Vai ir uzdarbojies tas pats noziedznieks? Medijos ātri izplatījušies minējumi par Tīreļu Killeru palielina spiedienu uz Kriminālizmeklēšanas nodaļas galveno inspektoru Kalebu Heilu.

Mariņina A. Rūgtais kvests. 1.un 2.sējums.: Organizētāji izvēlējušies dažus puišus un meitenes, lai tie piedalītos visai neparastā eksperimentā – ceļojumā uz septiņdesmitajiem gadiem. Namā, kur nāksies dzīvot brīvprātīgajiem, pilnībā atjaunota "attīstītā sociālisma" laika sadzīve. Jaunieši lasa Maksima Gorkija lugas, ēd padomju laika produktus, valkā padomju apģērbu un "komjauniešu sapulcēs" mokās aiz garlaicības bez saviem viedtālruņiem un citiem gadžetiem. No izskata – vienkārši aizraujošs piedzīvojums. Tikai - kādā nolūkā tas viss izdomāts? Un galu galā – ar ko tas katram no viņiem beigsies?

Nats O Dāgs N. 1793 : Stokholma, 1793. gads. Zviedrijas karalis Gustavs III ir miris, kara gadi ir iztukšojuši valsts kasi, un karalisti pārvalda savtīgu nolūku vadīta elite, kas iedzīvotājus ir pametusi likteņa varā. Ielās valda neapmierinātība, neuzticība un bailes.

Rūnija S. Normāli cilvēki: Konels un Meriana ir uzauguši mazā pilsētiņā Īrijas rietumos, taču tā arī ir viņu vienīgā līdzība. Konels skolā ir populārs puisis, bet Meriana ir savrupniece. Taču, kad abi uzsāk sarunu – neveiklu, bet aizraujošu, aizsāksies kaut kas tāds, kas mainīs viņu dzīvi, – stāsts par abpusēju valdzinājumu, draudzību un mīlestību.

Sanda Ž. Valentīna : Klasisks darbs par mīlestību, un lielā mērā atveido notikumus no viņas pašas dzīves (agrā jaunībā izdota pie vīra pret savu gribu, viņa aizbēga ar romantisku dzejnieku). Tajā rakstniece attēlojusi savas dzimtās puses dabu un ļaudis, jūtas bez aprēķina un prāta apsvērumiem.

Simuka S. Izslēdz gaismu! Ieslēdz gaismu! Grāmatā “Ieslēdz gaismu! Izslēdz gaismu!”, kas lasāma no abām grāmatas pusēm, ir apkopoti desmit skaisti un desmit šausmīgi stāsti par gados jauniem cilvēkiem. Par pirmo mīlestību, par sevis izzināšanu, par to, ka vienu un to pašu situāciju cilvēki var izdzīvot pavisam atšķirīgi.

Volkers M. Tumšais vīnadārzs: Vairākiem vīndariem iesaistoties cīņā par zemi un pieaugot arī vietējo iedzīvotāju neapmierinātībai, dzīve idilliskajā Sendenī – mazā pilsētiņā, kurā ir tikai viens policists Bruno, – pārvēršas spriedzes piesātinātā drāmā…

 

 

NOZARU LITERATŪRA

 

Uzziņu literatūra. Bibliotēku zinātne.

Zaļuma K. LNB ēkas simts gados.

Rīgas centrālās bibliotēkas bibliotekāru atmiņu grāmata.

Psiholoģija.

Bankrofts L. Kāpēc viņš tā dara?

Epla M. Kā atrast dvēseles radinieku?

Ņūmarka E. Cāļa zupa dvēselei iekšējā spēka meklējumos.

Reliģija. Kristietība.

Vilīte V. Sesavas baznīca, 1633 - 2018.

Politika.

Grībkausks S. Padomju “ģenerālgubernatori

Mode. Apģērbs.

Meijers-Stablē B. 12 modisti, kas izmainīja vēsturi.

Māksla. Teātris. Kino.

225 zināmu un piemirstu dziesmu vārdi.

Zemovičs E. Koncertdzīve Jelgavā. 1920 – 1940

Pērkone I. Ekrāna jaunumi.

Segliņš V. Rituāla drāma un teatralizēti uzvedumi Senajā Ēģiptē.

Ģeogrāfija.

Cukurs H. Mans lidojums uz Japānu.

Vēsture. Biogrāfijas

Pļavnieks R. Apsūdzības pret Viktoru Arāju.


Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Ja Tev nav autorizācijas dati, tad vispirms jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

Bibliotēka ir atvērta Tev!


Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!


tl_files/images/BBB/2020/Jaunas gramatas junija.jpg

15.06.2020 10:51 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru

Top.LV
Valid XHTML 1.0 Strict
/* vids.lv */
briedis.lv
www.celmins.lv