Pasākumu fotogrāfijas

Aptauja

Periodika
Vai jūs apmierina bibliotēkā pieejamo periodisko izdevumu klāsts?
Atbildes

Šodien vārda dienu svin

Andrejs, Andrievs, Andris

Novadnieki jubilāri

Dzimšanas diena

Bauskas novada jubilāri

Andrejs Migla - 80

Iecavas novada jubilāri

Olga Lizete Rudovska - 127

Jaunumi oktobrī

Klāt rudens – viens no krāšņākajiem gadalaikiem. Brīdis, kad var izbaudīt mūsu Latvijas skaistumu. Daba dāsni mūs ir apdāvinājusi ar rudens veltēm, savukārt mēs jums esam sagadājuši raibu raibo - jaunāko literatūru.

Klikšķinot uz grāmatu nosaukumiem, tiks atvērti pilnie izdevniecību apraksti par grāmatu. Atceries par kopkataloga iespējām!

 

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

 

 

Ābele I. Balta kleita : Stāsti.  Deviņas sievietes, deviņi stāsti. Un — deviņas drāmas, bet bez melodramatiskām putām un sentimentālas jūteļošanās. Ingai Ābelei piemīt reti sastopamais talants neliela apjoma tekstā izstāstīt vairāk, nekā tajā ir izlasāms. Viņa raksta par gluži ikdienišķu un mums visiem pazīstamu esamību, taču tā slēpj bezdibenīgus dziļumus, un, ja tie tiešām ir bezdibenīgi, šajās dzīlēs atrodams viss — gan esamības prieks, gan esamības šausmas, turklāt abas šīs substances tik cieši saaugušas kopā, ka nav izšķiramas.

Andersone L. Meitiņa skatās augšup: Dzeja

Berģis-Kalns Dz. Lūdzu, turpini man melot…: Stāsts nebūt nav ne pirmais, ne pēdējais piemērs tam, ka meliem nav jābūt perfektiem, svarīgākā veiksmes sastāvdaļa ir upuris – ja viņš vēlēsies tiem noticēt, tad ticēs pat tad, ja tiks solīts neiespējamais.

Dambis E. Sieviete un mīlestība: Dzeja.

Gāle R. Saule pusdienā: Ritas Gāles dzeja un dzīve.

Kaijaks V. Dullie stāsti : Šos stāstus pats Vladimirs Kaijaks dēvēja par dullajiem stāstiem. Tajos ir drusciņ no visa kā - mistikas, fantāzijas, šermuļu un neparastu ideju.

Kalna Z. Dina: Mākslas akadēmija pabeigta. Mīlestības saulainos toņos pielieta vasara. Te pēkšņi virs galvām lido padomju helikopteri. Tālākais jau notiek it kā pats par sevi. Arī pie Iecavas, sadevušies rokās, tāpat kā visā Baltijā, cilvēki veido dzīvo ķēdi – Baltijas ceļu. Brīvība! To katrs tajā brīdī izjūt savādāk. Mākslinieks Silvestrs brīvību sajūt iedvesmas meklējumos – gleznot brīvu zemi uz audekla. Mīlestībā. Silvestra mērķis – vectēva māja. Ilgas – savas zemes atgūšana, sapnis – gleznot Latviju. Tik daudz drosmes, cerību un sapņu! Un jaunība!

Nuts Z. Zosāda: Bēgot no laulības problēmām un dzīves smacējošās vienmuļības, Gunta cer atrast patvērumu Itālijas Alpu kalnu klusumā, taču tā vietā iepazīst vēl neapjaustu kaisli un emocijas, kas strauji maina viņas personību un uztveri. Viņa negaidīti sastop vīrieti, kas kļūst par viņas jaunās dzīves pavadoni, taču, vai Gunta spēs no šī piedzīvojuma izsoļot ar nesalauztu sirdi, tas iepriekš nav paredzams…

Poikāne S. Eņģeļu zeme un putnu pils: lza ir zinātkāra trešklasniece, kuru interesē viss apkārt notiekošais. Viņai ir urdošs, pētošs prāts un daudz jautājumu apkārtējiem. Savus iespaidus par pasauli meitene pieraksta slepenā kladē. Tomēr mājinieki reizēm mēdz slāpēt Elzas entuziasmu un kāri izzināt, kušinot viņu – par šo labāk nerunā un neinteresējies…

Račko K. Netīrā: Slavenā modele un influencere Flēra Jirgensone nolēmusi Ziemassvētku brīvdienas pavadīt vienatnē savrupā lauku viesu namā.
Jaunā sieviete slēpj rētas uz plaukstu locītavām un nesekmīgi pūlas atgūties no traumatiskām, zemiskuma un liekulības pilnām attiecībām…

Rušmane-Vēja A.  Ar kastani kabatā: Jaunajai grāmatvedei  Diānai neveicas atrast darbu prodesijā, tāpēc viņa piekrīt īslaicīgi pastrādāt brāļa vadītajā noliktavā, neuzkrītoši izpētot, vai pēdējā laikā konstatētie ievērojamie preču iztrūkumi ir sistēmas kļūda, vai arī labi organizētas zagļu komandas rosīšanās.

Rutkēviča A. Vietām cilvēki: Dzeja.

Šadre D. Bruņurupuču tango: 1980. gada vasarā nomaļā Latgales ciemā satiekas divi studenti – Zina un Kārlis. Viņa ir Latgales meitene no vienkāršas ģimenes, kura studē ekonomiku, bet viņš slavenas ārstu dinastijas pēctecis. Tā ir mūža mīlestība no pirmā skatiena, taču jauniešiem jānoiet garš ceļš, lai abi būtu kopā…

Trimalniece V. Piepildīts: “Strādājot kādā pansionātā pie cilvēkiem, kuri jau savas lielākās cīņas izcīnījuši, es iedvesmojos rakstīt un iedvesmojos dzīvot, uzkrāju sevī viņu stāstu pieredzi un prātoju, cik milzīgs neredzams spēks viņos ir par spīti smagumam kaulos. “Izstāsti mani tālāk…” – reizēm man šķita, ka pansionāta sienās var dzirdēt šo cilvēku dzīves mani uzrunājam..

Vinogradova L. Upe: Stāsti .


ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA


Aberkrombijs Dž. Pirms tie pakārti: Triloģijas "Pirmais likums" 2.daļa. “Pirms tie pakārti” turpinās sērijas pirmajā daļā aizsāktie notikumi, varoņi saskaras ar jaunām grūtībām, asiņainām cīņām un intrigām.

Adlers-Olsens J. Upuris 2117:   Astotā grāmata sērijā par Q nodaļu un Karla Merka izmeklētajām lietām. Laikrakstos mirusī tiek nodēvēta vienkārši “upuris nr. 2117” – viņa ir divi tūkstoši simt septiņpadsmitais bēglis, kas zaudējis dzīvību Vidusjūras ūdeņos..

Gilesē K. Ko atnes viļņi: Laras, viņas mīļotā un abu kopīgā bērna ceļojums pa Dienvidameriku tiek brutāli pārtraukts, kad dēls bez pēdām nozūd Brazīlijas tirgus laukuma burzmā. Divus gadus vēlāk, nespējot samierināties ar dēla zaudējumu un šķiršanos no mīļotā vīrieša, viņa atgriežas savās bērnu dienu mājās.

Filipsa S. Padejo ar mani: Kad Tesa Hārtsonga negaidīti zaudē vīru, viņa aizbēg itin no visa: gan no abu kopīgā mājokļa, gan no sava iemīļotā vecmātes darba, gan līdzcietīgajiem radiem un draugiem. Tesa apmetas kādā kalnu kotedžā, kur, dabas ieskauta, vēlas gūt mieru. Drīz vien viņai uzrodas jauni kaimiņi – pievilcīgs, bet ārkārtīgi nelaipns mākslinieks un viņa skaistā sieva, kura ir gaidībās. Tesa pat nenojauš, ka viena liktenīga nakts viņu visu dzīvi apgriezīs kājām gaisā.

Harisone M. Zeltainais miežu lauks “Mākonis” ir pasaules labākais uzņēmums. Tas  piegādā jebkuru preci par viszemāko cenu.
Tas ir ideāls darba devējs, jo ikvienam ļauj strādāt vairāk. Tas atrisinās visas cilvēces problēmas. “Mākonis” ir sinonīms laimei. Ja kāds domā citādi, viņš kaut ko nav sapratis.

Horiha-Zerņa T. Meitiņa: Šī grāmata ir par mīlestību, lai arī tajā nav neviena vārda, kas sāktos ar “mīl...”.
Romāna darbība norisinās 2014. gada pavasarī un vasarā Doņeckā. Tieši tur varone zaudē ģimeni, mājas, darbu, ilūzijas, un tieši tur viņa no jauna
savāc kopā dzīves lauskas, atrod jaunu jēgu un jaunu pamatu zem kājām.

Kastena M. Save You: Glābiet viņu: Rūbija ir satriekta līdz sirds dziļumiem. Vēl nekad dzīvē viņa nav lolojusi tik kvēlas jūtas kā pret Džeimsu... un nekad iepriekš viņu neviens nav tik ļoti sāpinājis. Rūbijai ir tik daudz jautājumu, taču viņa zina, ka Džeimsa atbildes neko nemainīs. Viņi nāk no atšķirīgām pasaulēm, un, jo ātrāk Rūbija atgriezīsies savā vecajā dzīvē, kad neviens viņu koledžā nepazina, jo labāk. Tomēr Džeimsu viņa nespēj aizmirst, un Džeimss savukārt dara visu, lai atgūtu Rūbiju. Vai Rūbija riskēs un vēlreiz liks savu sirdi uz spēles?

Kaura R. Saule un viņas puķes: Dzeja.

Kerangala M. Salabot dzīvos: Agrā svētdienas rītā vēl pirms rītausmas trīs jaunieši dodas sērfot. Būdami pārguruši, atpakaļceļā viņi iekļūst avārijā uz nomaļa ceļa. Divi no puišiem ir piesprādzējušies, bet trešais ietriecas automašīnas logā. Ārsti slimnīcā viņam konstatē smadzeņu nāvi, taču viņa sirds turpina pukstēt...

Korija Dž. Vīrs, kura nav: Vikijas mīļotais vīrs Deivids reiz solīja viņu mīlēt mūžīgi. Tomēr, kad traģisks negadījums maina Vikijas dzīvi uz visiem laikiem, Deivids aizbēg ar citu sievieti. Tad Vikija uzzina, ka bijušais vīrs ir pazudis, un vispirms izjūt atriebīgu prieku. Bet policija atrod pierādījumus, kas liecina par Deivida nāvi. Un izmeklētāji domā, ka vainīga ir tieši viņa.

Mitčela K. Zelta krātiņš: Roza ir jauna, nabadzīga meitene gaidībās. Viņa vēlētos būt perfekta māte savam bērnam, taču – jo vairāk nākas aizdomāties par pašas haotisko bērnību, jo lielāka kļūst pārliecība par to, ka labākā dzīve mazulīti gaidīs pēc iespējas tālāk no viņas dzimtās pilsētas Īrijā.

Sabaļauskaite K. Pētera imperatore: Piecu gadu vecumā kļuvusi par bāreni, jaunībā pieredzējusi kalpones, veļasmazgātājas, karagūsteknes un seksa verdzenes likteni. Kļuvusi par lietuviešu izcelsmes favorīta Aleksandra Menšikova slepeno mīļoto, pēcāk – par viņa labākā drauga Pētera I mīļāko un sievu.

 

 

NOZARU LITERATŪRA

 

Vadība. Vadības psiholoģija

Burkus D. Jauna vadība.

Filozofija

Paskāls B. Apgaismības.

Psiholoģija

Bikova A.  Ideālas mammas attīstošas nodarbības.

Puriņš A. Ieskaties sevī dziļāk.

Čamoro-Premuziks T. Kāpēc par līderiem kļūst tik daudz nekompetentu vīriešu.

Teoloģija. Kristietība

Renārs G. Tava nemirstīgā realitāte.

Pedagoģija. Audzināšana

Deivisa S. Montesori mazulis.

Sabiedriskā dzīve. Dzīvesveids

Freibergs Z. Pasākumu vadīšanas māksla.

Medicīna

Volkers M. Kāpēc mēs guļam? : Atklājot miega un sapņu noslēpumus.

Kols V. Iekaisuma spektrs.

Ūdris U. No otras puses: Pieredzes stāsts.

Lauksaimniecība

Sākam dārzu.

Nereta I. Ziemcietes.

Latvijas Avīzes gadagrāmata, 2021.

Makšķernieka gadagrāmata, 2021.

Kulinārija

Levša V. Veronikas virtuve.

Ošiņa S. Ziemas krājumi.

Grāmatvedība. Uzņēmējdarbība

Saksonova S. Uzņēmuma darbības analīzes un apgrozāmā kapitāla vadīšanas aspekti: praktiski paņēmieni.

Apkure

Čiuprinskiene J. Apkure. Ventilācija. Gaisa kondicionēšana.

Māksla

Pārups T. Sarmīte Māliņa.

Vilsons M. Simboli mākslā.

Ikstena N. Trīs no Pārdaugavas.

Dūmiņa L. Artūra Skrastiņa spogulija.

Literatūrzinātne

Eduards Veidenbaums. Dzīve un daiļrade.

Ģeogrāfija

Ceļojumi mistēriju pasaulē.

Biogrāfijas. Vēsture

Kohs L. Rommels.

 

Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Ja Tev nav autorizācijas dati, tad vispirms jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

 

Bibliotēka ir atvērta Tev!


Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!tl_files/images/BBB/2020/Jaunumi oktobri.jpg

12.10.2020 09:12 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru