Pasākumu fotogrāfijas

Aptauja

Pakalpojumi 2021/1
Kuru mūsu mājaslapas sadaļu izmantojat visbiežāk?
Atbildes

Šodien vārda dienu svin

Agneta, Agnis, Ansis

Novadnieki jubilāri

Novadnieku vārdadienas

Bauskas novads

Agnis Rūja

Dzimšanas diena

Bauskas novada jubilāri

Elija Grīnberga - 156

Jaunumi novembrī

Novembris ir Latvijas valsts svētku mēnesis. Iepriecinot mūsu lasītājus, esam papildinājuši savu grāmatu krājumu ar jaunāko literatūru.
Esiet atbildīgi pret savu un apkārtējo cilvēku veselību, ievērojiet valstī noteiktos drošības un piesardzības pasākumus, kā arī sliktas pašsajūtas gadījumā nedodieties uz sabiedriskām vietām!

Klikšķinot uz grāmatu nosaukumiem, tiks atvērti pilnie izdevniecību apraksti par grāmatu. Atceries par kopkataloga iespējām!

 

 

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

 

 

 

Aizpuriete. Pirms izvākšanās : Dzeja

Dubkēvičs L. Monologs atpakaļceļa pieturvietām: Stāsti

Gaile I. Rakstītāja. Ivande Kaija: Romāns "Rakstītāja" ir brīva un drosmīga Ivandes Kaijas dzīvesstāsta interpretācija, lai arī tajā izmantoti vēsturiski fakti. Inga Gaile savos prozas darbos raksta par būšanu sievietei. Šoreiz - ierakstoties Ivandes Kaijas miesā un asinīs. Valoda kā sirds dunēšana, kaut īstie vārdi tiek meklēti, kā jau tas Rakstītājai pienākas.

Judina D. Pēdas putekļos: Daces Judinas mūsdienu ironisko detektīvu sērijas "Izmeklē Anna Elizabete" 13. grāmata. Uz naksnīgās šosejas mīklainā avārijā iet bojā ziņu aģentūras īpašnieks Tuncis; viņa auto lūžņos atrodas ģenerālim Bozem nolaupītie dokumenti. Melnpils mērs Poķis pēc pamatīga tusiņa tiek ierullēts asfaltā. Abi upuri saistīti ar skandalozo politisko spēku Mājai un Ģimenei, kas iecerējusi atdzimt ar jaunu līderi. Bet no Sanktpēterburgas tiesu arhīva izgaisusi deviņkārtējā slepkavas lieta. Pēdas ved uz Rīgu...

Kurzemnieks K. Likteņa slazdos Nogalināti četri vienas ģimenes locekļi. Slepkavības izmeklē izmeklētāji Beatrise Grīna, Kalvis Osis un tiesu eksperts Harijs Durbe, kā arī sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra iemītniece Velta. Identificēt slepkavu gan izmeklētājiem, gan sirmgalvei izdodas vienlaikus. Kāds skelets slēpjas nogalināto skapī? Vai notikušais ir atriebība?

Lecinska I. Vienā likteņdejā savijušies mūži: Džuzepe Tomazi de Lampedūza un Aleksandra fon Volfa. Pirms 88 gadiem satikās dižciltīgas itāliešu dzimtas atvase — rakstnieks Džuzepe Tomazi di Lampedūza ar Vidzemes ietekmīgākās muižnieku dzimtas baronesi Aleksandru fon Volfu un Stāmerienas gleznainā apkārtne sniedza pasaulslavenā romāna “Gepards” autora iztēlei tik nepiecie­šamā miera, klusuma un apceres iespēju.

Muižniece L. Pēdas. Melita Rīgā.

Paegle L. Otra puse:  Ironisks 21. gadsimta stāsts par sava zemes stūrīša alkām. Edgars Lapsiņš uzskata, ka dzīvo kā diezgan normāls pusmūža vīrietis – viņam ir pastāvīgs darbs autostāvvietā, neliela ģimene, sava pusmāja, vecs opelis, turklāt viņš nu jau daudzus gadus nedzer ne lāsītes un pāris mēnešus arī nesmēķē. Tomēr arvien viņu neliek mierā doma, ka vajag vairāk – jāatpērk mājas otra puse, jāiegūst lielāks īpašums…

Sila I. Tango ar diviem misteriem V* vēzi un vīrieti: Grāmata ir par laimes meklējumiem, kurus grāmatas autore sāk krietnu laiku pirms diagnozes – krūts vēzis–, vienlaikus piedzīvojot attiecību un karjeras krīzi. Tā liek vēl ciešāk paskatīties uz savu dzīvi, vērtībām, uzskatiem, rīcību, attieksmi, uzvedību. Grāmata ir par mīlestību. Par patiesu sevis pieņemšanu un iemīlēšanu.


ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA


Citas debesis: Angļu un amerikāņu klasisko šausmu stāstu izlase.

Devero Dž.: Kurš ir nākamais? Lai nomainītu ierasto vidi, Sāra savai brāļameitai Keitai un abu draugam Džeksonam, sauktam arī par Džeku, noorganizē ceļojumu uz kādu ekskluzīvu muižu Anglijā. Kad viņi tur ierodas, kļūst skaidrs, ka tā nebūs parasta atpūta. Pirms daudziem gadiem no šīs muižas kopā aizbēga divi cilvēki, kuri vairs nekad nav redzēti. Vai viņi vēl ir dzīvi, un kas abiem lika spert šādu soli?

Hohgaterers P. Dzīves saldme :Kādam vecam vīram ziemas nakts spelgonī viņa paša sētā tiek sašķaidīta galva. Līķi atrod viņa mazmeitiņa Katarina un no redzētajām šausmām zaudē valodu. Ar viņu strādā bērnu psihiatrs Horns, kas pats pret savu gribu tiek ievilkts nozieguma izmeklēšanā.

Karlena O. Kalendāra meitene. Oktobris – decembris : Oktobrī Mia sāk darbu doktora Hofmana slavenību televīzijas šovā, veidojot sižetu “Dzīvo skaisti”. Viņas draugs Vess cenšas atgūties pēc teroristu gūsta izraisītajām veselības problēmām, un abi kopā viņi uzveic dzīves saceltās vētras...

Klimāčeks V. Karstā 68. gada vasara: Aizraujošs, traģikomisks un melanholijas piesātināts romāns , kas vēsta par tā sauktā Prāgas pavasara notikumiem bijušajā Čehoslovākijā. Autors to balstījis reālos cilvēku dzīvesstāstos, un viņu pārsteidzis, cik liels spēks joprojām piemīt šiem notikumiem, kas risinājās vairāk nekā pirms 50 gadiem.

Lunde M. Bišu vēsture: Neaizmirstamais, izglītojošais un brīnišķīgi uzrakstītais romāns “Bišu vēsture” vienā stāstā apvieno trīs pavisam atšķirīgas sižeta līnijas, kurā vienlīdz liela uzmanība ir pievērsta bērnu un vecāku savstarpējo attiecību svarīgumam un mūsu attieksmei pret dabu un cilvēci kopumā.

Makkreita K. Veiksmīga laulība: Kad advokātei Lizijai piezvana kādreizējais studiju biedrs Zaks – tagad veiksmīgs uzņēmējs un miljonārs –, viņa saprot, ka noticis kaut kas ārkārtējs. Zaka sieva Amanda ir brutāli noslepkavota, un aizdomās tiek turēts viņš. Cenšoties izprast notikušā apstākļus, Lizija iepazīstas ar Pārksloupas elitārajām aprindām. Izskatās, ka Zaka un Amandas laulība nemaz nav bijusi tik ideāla

Martiness G. Slepkava Alise: Kāda jauna Oksfordas pētniece no Lūisa Kerola brālības atrod slavenā romāna “Alise Brīnumzemē” autora dienasgrāmatas lappusi, ko uzskatīja par nozaudētu kopš 1863. gada. Viņa jau gatavojas visiem pavēstīt par savu aizraujošo atradumu, kas, iespējams, varētu atklāt pavisam citā gaismā dažus delikātus, ar Kerola dzīvi saistītus notikumus, kad meiteni uz ielas notriec automašīna. Pēc tā Lūisa Kerola brālības godājamie un ekscentriskie biedri kļūst vienlaikus par apdraudētajiem un aizdomās turētajiem...

Montefjore S. Mīlestības aizvējā: Merigolda vienmēr ir gādājusi par citiem – aprūpējusi savus tuviniekus, vadījusi piemājas veikaliņu un bijusi sabiedrības dvēsele. Uzzinot, ka pamazām sāk zaudēt atmiņu, Merigolda krīt izmisumā. Vai tiešām viņa aizmirsīs itin visu? Savas meitas, māti un mīļoto vīru? Tomēr Merigoldas ģimene negrasās padoties un apņemas viņu atbalstīt ik uz soļa. Arī Merigoldas draugi un kaimiņi ir gatavi jebkurā brīdī sniegt palīdzīgu roku.

Murakami H. Nogalēt Komndoru. 1.un 2.daļa.: Apmēram trīsdesmit gadus veco portretu mākslinieku Tokijā ir pametusi sieva, un viņš patveras slavenajam gleznotājam Amadam Tomohiko piederošā mājā kalnos. Bēniņos viņš atrod savādu gleznu un nejauši aizsāk virkni noslēpumainu sakritību…

Railija L. Saules māsa: Lūsindas Railijas episkā romānu cikla sestā daļa. Apkārtējiem šķiet, ka Elektrai d’Aplijēzai ir viss: būdama pieprasīta modele, viņa ir skaista, bagāta un slavena. Taču tas ir tikai ārējais iespaids. Elektras trauslo garīgo pasauli ir satricinājusi mīļotā tēva – noslēpumainā miljardiera Pā Solta, kā viņu dēvēja adoptētās meitas, – nāve. Cenšoties nomākt bēdas, Elektra pievēršas alkoholam un narkotikām, un tuvinieki satraucas par viņas veselību. Tad Elektra saņem vēstuli no svešinieces, kura apgalvo, ka ir viņas vecāmāte...

 

NOZARU LITERATŪRA

 

Vadība. Vadības psiholoģija

Filozofija

Šopenhauers A. Par gribas brīvību.

Psiholoģija

Čuba N. Plaukstiņas : Augsim spēlējoties un mācoties.

Montgomerija H. Brīnumu laiks.

Harmss T. Nebaidies no bērna raudāšanas.

Teoloģija. Kristietība

Lebo P. Etija Hilesuma. Kāds garīgais ceļš.

Ekonomika.

Roja Ž. Cilvēkfaktors un ergonomika darbā.

Pedagoģija. Audzināšana

Geka Dz. Skola Sibīrijā.

Dabaszinātnes

Kriķis D. Matemātiskās analīzes elementi vidusskolai. 1., 2.daļa.

Medicīna

Prokopenko I. Dzīve pēc pandēmijas. Koronavīruss. miega un sapņu noslēpumus.

Švīkule D. Veselīgākās zāļu tējas.

Lauksaimniecība

Koefs H. Koefa praktiskā biodinamika.

Grāmatvedība. Uzņēmējdarbība

Rība A. Laika menedžments.

Māksla

Kārkliņa S. Radot mūziku.

Literatūrzinātne. Valodniecība

Ziediņš E. Vācu valodas praktiskā gramatika.

Starp teksta baudu un dzimumdiferences kaislībām.

Ģeogrāfija

Atmini Latviju.

Biogrāfijas. Vēsture

Profesors Pēteris Šmits: No Raunas līdz Pekinai.

Harari J. 21 kolekcija 21.gadsimtam.

 

Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Ja Tev nav autorizācijas dati, tad vispirms jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

 

Bibliotēka ir atvērta Tev!


Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!tl_files/images/BBB/2020/BBB2020/Jaunumi novembri.jpg17.11.2020 14:20 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru