Jaunumi martā

Daba atmostas un lēnām sāk uzplaukt pēc ziemas bargā sala un tāpat ir arī ar mums -  cilvēkiem.
Grāmatu pasaule ir tik pat neticami koša un krāsaina, kā plaukstošais pavasaris. Iedvesmojoties no pavasara vēsmām, esam jums sarūpējuši jaunāko literatūru. Lasīsim skaisti un koši, atplaukstot un smaidot!

Klikšķinot uz grāmatu nosaukumiem, tiks atvērti pilnie izdevniecību apraksti par grāmatu. Atceries par kopkataloga iespējām!

 

 

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

 

Akmentiņš A. Meklējot Ezeriņu: “Meklējot Ezeriņu”, esmu centies iecelt autoru mūsdienu situācijā un rakstīt Ezeriņa stila noveles par mūsdienām. Romāna gaitā arī īstais Ezeriņš, izcils latviešu novelists un Doriana Greja ģīmetnes tulkotājs, izmisīgi meklē sevi, pamazām zaudējot iespējas ietekmēt savu portretu. Ezeriņa portrets jau sen pieder mums visiem, tomēr joprojām ir kustībā.”
Andris Akmentiņš

Auziņš A. Masāža tikai vīriešiem: “Masāža tikai vīriešiem” ir man neraksturīgs romāns, no erotikas vienmēr esmu apzināti vairījies. Ierosmi rakstīt guvu, nejauši iepazinies ar bijušo staiguli, kura man uzticēja savu dzīvesstāstu.”- Arnolds Auziņš. 

Dubkēvičs L. Iešļūcenes pie ārdurvīm: Dzeja

Hānbergs Ē. Jums uzsmaida Omulību klubiņš: Uz smaidu un smieklu sesijām gadu gadiem pulcējis interesentus Rīgas Latviešu biedrības Omulību klubiņš. Laika ritumā uzkrājušies stāstījumi un sprēgājumi.

Ivanovska V. Trīs minūtes: Viegls un aizraujošs vakara romāns.

Jakubovska M. Bračka: Renārs ir visparastākais sešpadsmitgadnieks. Mācās Rīgā un nedēļas nogalēs brauc uz savām mājām. Dzīve viņam piedāvā tik daudz — draugus, izpriecas un meitenes! Turklāt puisim ir paveicies — vecāki ilgstoši strādā ārzemēs un sūta naudu iztikšanai…

Judina D. Krustceles: Laika stāstu 4.grāmata: Pirms trīssimts gadiem nelielā Rietumkurzemes miestiņā tika sadedzināts Vecais Zalktis – burvestībās un ļaundarībās nepatiesi apsūdzēts turīgs saimnieks, vieds, gudrs vīrs, kurš dzīvojis Biezoknī kopā ar vilkiem, redzējis laiku, pratis putnu, zvēru, koku un akmeņu valodu... Kopš tās dienas Dālderciema iedzīvotājus jau devītajā paaudzē vajā Vecā lāsts, pa vienai vien iznīcinot nodevīgo dzimtu atvases. Bet Biezokņa būdā kāds joprojām dzīvo...

Mikele A. Zirneklis: Arī romānā “Zirneklis” lasītājus gaida spraigs, intriģējošs sižets, interesanti personāži un līdz pēdējai grāmatas lappusei neatminami pagātnes noslēpumi. Mazpilsētas parkā vienu pēc otra atrod divu pie laternas staba piesietu vīriešu līķus. Jaunajam izmeklētājam Maksim Mežalam ir aizdomas, ka slepkavības saistītas ar seniem pagātnes notikumiem, kad bijušā skārda ceha teritorijā neatļauti ielavījās trīs zēni. 

Sīmane I. Baudu spēles: Jaunas sievietes vienmuļā dzīve, kas rit starp darbu arhitektu birojā un vakariem piepilsētas dzīvoklī, apgriežas kājām gaisā, kad pēc šķietami nejauša notikumu pavērsiena viņa nolemj piedalīties kādā savādā iepazīšanās spēlē, kuras noteikumi un norise viņai ir liela mīkla.Stāsts spilgti atspoguļo sievietes spēku caur sava vājuma un baiļu apzināšanos un ļaušanos pretrunīgiem notikumiem, izaicinot ne vien ar atkailinātām sievietes jūtu pasaules atklāsmēm, bet arī ar izteiksmīgi erotiskām ainām.

Steiga M. Stāsti: “Stāsti un humors, no dzīves ņemti. Bet dzīve ir tāda, kāda tā ir — drūma un bēdīga, jautra un priecīga, raiba un reizēm pat interesanta.”

Šulce Dz. Zīmētājs: Edgars, jauns puisis, kurš no lauku skolas ģimeniskās atmosfēras nokļuvis Rīgā, bet tehnikuma prakses mēnesi spiests dzīvot mazpilsētā. Sveši cilvēki, sveša vide un apstākļi. Varētu mierīgi pavadīt prakses laiku, ja vien rāmo ikdienu nepārtrauktu skaļš notikums...

Tora I. Balta gaisma tevī: Dzeja

Viegliņa-Valliete G. Tā saulespuķe: Dzeja.

Zarāne A. Laba meitene: Tāpat kā Agneses Zarānes pirmā grāmata – garstāsts “Slīdošās kāpnes” –, arī stāstu krājums “Laba meitene” vēsta par šīm neparastajām, bieži vien neapzinātajām jaunu cilvēku personības un dzīves šķautnēm, liekot aizdomāties par jautājumu: vai būt “labai meitenei” vienmēr ir labākais pašām stāstu varonēm un apkārtējiem?

Zimnoha R. Pirms saule riet: Edgars jau pāris gadus ir kopā ar jauno, skaisto influenceri Nikiju, savukārt viņa bijusī sieva Lilita pirmo reizi pēc šķiršanās padodas meitiņas aicinājumam kopā doties pie vīra vecākiem. Abas nenojauš, ka brīvdienās iekļūs īstā drāmā, par kuru parūpēsies Edgara vecākiem piederošā glempinga viesi – Nikijas draugi. Notikumu juceklī visiem nāksies aizdomāties par to, kas ir īstas vērtības un kas – tikai maldi, kādēļ tik bieži noskaužam mīlestību saviem tuvākajiem cilvēkiem un kādēļ tik viegli nomaldīties no šķietami taisna un veiksmīga ceļa.

 


ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA


Bredforda S. Karaliene Elizabete II: Lielbritānijas karalienes Elizabetes II biogrāfijā aprakstīta karalienes dzīve no laikiem, kad no troņa atteicās viņas tēvocis un viņa vietā par karali kļuva Elizabetes tēvs Džordžs VI. Tas bija izšķirošs brīdis arī Elizabetes dzīvē, jo kopš tā mirkļa kļuva skaidrs, ka, būdama vecākā meita, troni mantos viņa. 

Endrūsa A. Viltvārde: Kad Florensei Derovai, necilai izdevniecības darbiniecei, piedāvā strādāt pie ģeniālās rakstnieces Helēnas Vilkoksas, kura savu identitāti slēpj aiz pseidonīma, viņa saprot – šī ir lielā iespēja izrauties…

Eštavīka H. Bordo klajie lauki: Autore aizraujoši un tieši runā par mīlestību, tās rašanos un augšanu, par tuvošanos un attālināšanos. Par seksualitāti un sevis apzināšanos caur tās pieņemšanu. Viņa nenosoda un nenorāda, kā vajadzētu dzīvot. Viņa atklāti runā par tām sāpēm, ar kurām jāsaskaras pieaugušiem cilvēkiem, mēģinot mīlēt citam citu.

Fainders Dž. Oksidona karalis: Privātdetektīvs Niks Hellers dodas uz sava drauga Šona bērēm. Dienesta gados šis cilvēks izglāba Nikam dzīvību. Kopš atgriešanās no kara Šons cīnījās ar atkarību no opiātiem. Bērēs uzrodas kāda svešiniece, kura vēlas Niku noalgot…

Galbraits R. Nemierīgās asinis: Privātdetektīvs Kormorans Straiks ir ieradies Kornvolā apciemot tuviniekus. Tur viņu uzmeklē kāda sieviete un lūdz, lai detektīvs palīdz atrast viņas māti Margo Bamboro, kura pazudusi mīklainos apstākļos 1974. gadā. Straiks vēl nekad nav izmeklējis tik senu noziegumu. Izredzes uz sekmēm ir vājas, tomēr viņš jūtas ieintriģēts un piekrīt izmeklēt šo lietu, kaut gan abiem ar biznesa partneri Robinu detektīvaģentūrā ir ļoti daudz darba…

Konelijs M. Nevainības likums: Panākumiem bagātais advokāts Maikls Hallers tikko ir uzvarējis sarežģītā prāvā. Mājupceļā no svinībām, kurās atzīmēts šis notikums, viņu aptur policija. Halleram šķiet, ka tas ir tikai sīks pārpratums, bet, kad likumsargs viņa bagāžniekā atrod līķi, advokāts saprot, ka ir iekūlies pamatīgās nepatikšanās…

Marlī M. Koko. Mīlestības smarža: Savijoties vēsturiskai patiesībai un rakstnieces iztēlei, Mišela Marlī apraksta modes mākslinieces dzimtās vietas un bērnību, vecāku, brāļu un māsu zaudēšanu, uzaugšanu klostera stingro mūķeņu uzraudzībā, jaunības pārgalvību un bezrūpību. Atklājas arī tas, kādēļ Koko tiek šādi saukta (viņas īstais vārds ir Gabriela Bonēra Šanele).

Rīsa Dž. Laimes ķērāja: Anna Dārtone, turīga fabrikanta meita, bēgot no šaušalīga nozieguma, nonāk Londonā. Jaunā lēdija ir palikusi gluži viena visā plašajā pasaulē, bet viņa negrasās padoties. Anna vēlas pati noteikt savu dzīves ceļu. Un viņa no sirds tic, ka Londona ļaus piepildīt viskvēlākos sapņus... Romāns būs īsts gardēdiens vēsturiskās literatūras cienītājiem. Lasītāji varēs izbaudīt 20. gs. 20. gadu Londonu visā tās krāšņumā – no izsmalcinātām suarejām līdz noplukušām pansijas istabiņām.

Robertsa N. Mantojums. Sirds aicinājums: Slaveno fitnesa treneri Eidrienu Rizo dzīve nav lutinājusi – viņai nācies samierināties ar to, ka pašas tēvs viņu nav vēlējies un māte bijusi pārāk aizņemta ar savu spožo karjeru, lai pievērstos meitai. Mīlestības siltumu viņa guva pie vecvecākiem, ar kuriem bieži pavadīja vasaras. Kad traģiski iet bojā Eidrienas vecmāmiņa, viņa acumirklī saprot, ka pienācis laiks atgriezties dzimtajā pilsētiņā, lai atbalstītu vectēvu…

 

 

NOZARU LITERATŪRA

 

Psiholoģija

Bikova A. “Ideālas mammas” mierīgas dzīves noslēpumi.

Izaugt veselam digitālā pasaulē.

Harmss T. Nebaidies no bērna raudāšanas.

Siņeļņikovs V. Dzimtas dziedināšana.

Teoloģija. Kristietība

Frīmens L. Krīzes iespējas.

Juridiskās zinātnes

Apsītis A. Ekonomisko resursu apvienošana romiešu tiesībās.

Baikovska I. Kriminālprocesa atjaunošnas sakarā ar jaunatklātiem apstākļiem problemātika.

Baumanis J. Krimināltiesiskās attiecības un to noregulējums kriminoloģiskajā visumā.

Kara lietas.

Špērs A. Špandavas dienasgrāmata.

Medicīna

Lācis A. Sirds bez romantikas.

Elksne I. Veselīgs uzturs ar pirmo karoti.

Elia D. Cilmes šūnu aktivizēšana ar uzturu.

Māksla. Mūzika. Kino

Meijers G. Lāčplēša ielas meitene.

Fellīni F. Veidot filmu.

Sports.

Forands I. Latvijas sporta apskats.

Šķēle A. Starp dzīvi un basketbolu.

Novadpētniecība.

Strazdiņš E. Grāvendāle starp divām Mežotnes zemēm..

Biogrāfijas. Vēsture.

Blaua L. Jānis Stradiņš. Gudrais vīrs.

Dzimtu rakstos: Nīcas novada atmiņu stāsti.

Harari J. Homo Deus: Cilvēces īsā nākotne.

 

 tl_files/images/BCB2021/Gramatu Jaunumi marta.jpg

 

Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Ja Tev nav autorizācijas dati, tad vispirms jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

 

Bibliotēka ir atvērta Tev!


Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata! 11.03.2021 11:09 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru