Pasākumu fotogrāfijas

Aptauja

Periodika
Vai jūs apmierina bibliotēkā pieejamo periodisko izdevumu klāsts?
Atbildes

Šodien vārda dienu svin

Andrejs, Andrievs, Andris

Novadnieki jubilāri

Dzimšanas diena

Bauskas novada jubilāri

Andrejs Migla - 80

Iecavas novada jubilāri

Olga Lizete Rudovska - 127

Jaunumi septembrī

Saka, ka grāmatas runā. Kā Tev liekas, vai tā ir taisnība? Atnāc un noskaidro, vai tiešām grāmatas runā! Arī šajā, septembra mēnesī, esam sarūpējuši mūsu lasītājiem jaunāko literatūra.

 

 

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

 

 

Apškrūma K.  Mirkļa pieskāriens : Dzeja

Auziņš A. Virves dejotāja: Talantīgi un godīgi cilvēki bijuši visos laikos neatkarīgi no pastāvošās varas. Romāna varone Melita Krauze pagājušā gadsimta septiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados kāpj augšup pa karjeras kāpnēm. Atdodot sevi darbam, novārtā paliek ģimene — vīrs Raimonds un bērni. Tad nāk Atmodas gadi un jāizšķiras, kā dzīvot tālāk.

Jurševska V. Saprast. Izvērtēt pieņemt: Pārdomas.

Kalpiņa R. Harijam augot: 12 humoristiskos stāstiņos, kuru galvenais varonis ir mazais Harītis, atainota augošā zēna interese par telefoniem, datoriem, viedtālruņiem.

Kalvāns A. Drosme darīt : Grāmata par puiku un plinti jeb kā dzīvoja kara  laika padsmitnieki.

Kūlis Ē. Ja ietu vēl labāk, vairs nevarētu ciest: Ironiskā proza.

Lāce I. Baloži uz Žozetes jumta: Smalku noskaņu stāstu krājums. Tas uzrakstīts nesteidzīgā, brīnišķīgā valodā ar neuzkrītošu ironiju un atturīgām skumjām par aizejošo laiku, kurā pamazām izgaist viss, sākot ar bērnības atmiņām un beidzot ar kādreiz kvēlu mīlestību, no kuras paliek pāri vien e-pastā nosūtīts teikums.

Pohodņecka M. Kaķu vārdotāja: Grāmata priekam un optimismam. Tā vēsta par sievieti vecumā pēc četrdesmit, kura saprot: dzīvesprieks un ticība mīlestībai jāatgūst jebkuriem līdzekļiem! Un to, kā izrādās, var paveikt – ja ņem talkā kaķi, makšķeri un vīrieti.

Remere S. Mūsējās: 50 pasakas par Latvijas sievietēm.

Tirzītis G. Sīļa māja: Kāzas un bēres ir dzīves šūpoles, kuru augstākais punkts nozīmē mīlestību, zemākais - sāpes.
Augšā- prieks, lejā - zaudējums. Katrai no Sīļu paaudzēm lemts viss, arī tas, kas pa vidu.

Vilsons Ē. Me & Mo: Romāns par  Liepāju un pilsētas teātri pagājušā gadsimta 90. gados un vēlāk. Kad neatkarība ir pavisam jauna un iekšējā brīvība palaikam saskrienas ar ārējo …


ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA


Atvuda M. Liecinieces : Turpinājums romānā “Kalpones stāsts” atainotajiem notikumiem. Izcils romāns, kurā iztēles dāsnums apvienojas ar asredzību un precizitāti.

Čapeks K. Dārzkopja gads: Atkārtots izdevums.

Gerhardsena K. Melnais ledus: Aizraujošs psiholoģiskais trilleris, kurā nekas nav tā, kā šķiet. Vaina, naids un iznīcība ir degviela, kas turpina virzīt šo stāstu uz priekšu un rada atriebības saldo garšu.

Jakovļeva J. Debesis dimantos :  Detektīvs par Staļina laiku. 1933. gads. Padomju Savienībai, kā stāsta propaganda, klājas arvien labāk. Notiek pirmās padomju komēdijas uzņemšana. Kāds sacer bravūrīgus maršus, iestudē dzīvespriecīgas operetes. Tikmēr Ļeņingradā tiek nogalināta aktrise. Vai noziegums pastrādāts nevaldāmas kaisles dēļ? Varbūt pie vainas ir nolaupītās dārglietas? Un vēl jau paliek noslēpumi, ko jaunās padomju valsts varenie vēlētos aprakt uz mūžu… Lai to saprastu, izmeklētājs Vasīlijs Zaicevs ir spiests ielūkoties pagātnes aizkulisēs..

Kankimeki M. Sievietes, par kurām domāju naktīs: Mia Kankimeki sēž lidmašīnā, kas dodas uz Kilimandžāro. Viņu nomāc bailes, taču viņai ir jānokļūst savannā, jo turp savulaik devās arī drosmīgā Karena Bliksena, kad bija nonākusi dzīves krustcelēs. Un tas ir tikai pirmais solis! Meklējot iedvesmojošu sieviešu atstātās pēdas, Mia lidos uz Japānu dziedēt depresiju, klaiņos pa Florenci, smeļoties spēku no renesanses laika gleznotājām, cīnīsies ar prokrastināciju Normandijā, mācīsies kompakti sapakot ceļasomu un galu galā – mēģinās saprast dzīvi. Kas ir šīs sievietes, kurām Mia seko? Rakstnieces, mākslinieces, pētnieces, nomāktas vecmeitas un augstmaņu sievas.

Kvinna K. Ļaunuma puķes: Abi pasaules kari ir fons, lai aizraujošā spriedzes stāstā mēs uzzinātu par spiedžu organizāciju, kas reāli pastāvējusi Francijā, un cilvēcisku izvēli, kad jāizraugās turpmākais ceļš. Romāna gaitā atspoguļojas arī mūžsenā patiesība par to, ka biedriskums, draudzība un mīlestība ir svarīgākās vērtības jebkuros apstākļos un var uzplaukt pavisam negaidīti.

Ledvidžs M. Nekad neapstājies : Bahamu salās avarē privāta reaktīvā lidmašīna, kurā atrodas vairāki miljoni dolāru un ārkārtīgi vērtīgi dimanti. Šīs avārijas vienīgais aculiecinieks ir niršanas instruktors Maikls Genons. Domājot, ka notikusi izrēķināšanās ar narkotiku karteli, Genons paņem bagātības sev. Viņš tikai ir aizmirsis uzdot vienu svarīgu jautājumu. Kas ir seši mirušie vīrieši lidmašīnā?

Mērčanta J. Elpo: Nīlei ir tas, par ko daudzas sievietes tikai sapņo – īsta un patiesa mīlestība. Taču pēkšņi Bens pazūd bez pēdām. Nelāgu aizdomu mākta, Nīle nekavējoties uzsāk meklēšanu. Nesaņēmusi atsaucību no Bena draugiem, Nīle vēršas pie vienīgā cilvēka, kas neatsakās palīdzēt... Bena bijušās sievas. Soli pa solim abas sievietes atklāj arvien vairāk nesakritību Bena dzīvē. Notikumiem kļūstot spraigākiem, Nīle saprot – šajā spēlē uzticēties nevar nevienam...

Pārksa A. Lielais laimests: Jau piecpadsmit gadus Leksija un Džeiks kopā ar saviem draugiem, Pīrsoniem un Hītkotiem, ik nedēļu iegādājas vienu loterijas biļeti.
Tā ir sirsnīga tradīcija: īpaši izvēlēti skaitļi, dažas mārciņas no katras ģimenes un iemesls jautrībai pie vakariņu galda, kad ikviens var dalīties pārdrošākajos sapņos par to, ko iesāktu ar laimestu. Tomēr viens sestdienas vakars visu maina…

Vaita K. Savrupnams Tredstrītā: Nekustamā īpašuma māklere Melānija Midltone ir ārkārtīgi pārsteigta, kad uzzina, ka mantojusi savrupnamu no kāda veca kunga, ar kuru tikusies vienu vienīgu reizi. Testamentā norādīts, ka viņai šajā mājā jānodzīvo gads un tā jārestaurē. Bet Melānijai nepavisam nepatīk vecas mājas. Melānijai vēlas palīdzēt valdzinošais rakstnieks Džeks Trenholms, kurš meklē sižetu savai nākamajai grāmatai. Abi kopā mēģina noskaidrot, kādēļ pirms daudziem gadiem mīklaini pazudusi nama saimniece. Izrādās, tas nebūt nav vienīgais noslēpums, kas jāatklāj.

 

 

NOZARU LITERATŪRA

 

Psiholoģija.

Kerija T. Ko domā mans bērns.

Rība A. Veiksmīga biznesa psiholoģija.

Teoloģija. Kristietība

Jēruma I. Sieviete, kura maina likteņus.

Socioloģija.

Šarmers K. U teorija īsumā.

Medicīna.

Hari Dž. Zudušās saiknes : Depresijas īsto iemeslu un negaidīto risinājumu atklāšana.

Grāvere R. Carpe diem! Satver dienu!

Lauksaimniecība.

Hemenvejs T. Gajas dārzs.

Lancmane L. Vēsturisko rožu dārzs.

Tomāti: Audzēšana uz lauka un siltumnīcā

Kulinārija.

Ozoliņa Z. Našķoties.

Grāmatvedība.

Kelmere L. Ievads grāmatvedībā jeb Grāmatvedības pamati: Teorija un uzdevumi.

Māksla.

Bankovskis P. Palimpsests: Ieskats kolekcionārisma vēsturē Latvijā.

Migla A. Mūsu Klaipēdas kursiņš.

Novadpētniecība.

Šteinberga I. Purmsātu vēsture.

Ģeogrāfija.

Upenieks A. Vīza uz pasaules malu.

Biogrāfijas. Vēsture.

 

Zītara L. Gaismas mirkļi.

Saleckis V. Disidents

Manteifels G. Poļu Inflantija.

 

Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Ja Tev nav autorizācijas dati, tad vispirms jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

 

Bibliotēka ir atvērta Tev!


Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!

15.09.2020 15:55 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru