Jaunumi janvārī

Klāt jauns gads un jaunas iespējas. Katram no mums ir savas tradīcijas, kā iesākt jaunu gadu, tomēr visiem vai vismaz lielākajai daļai ir arī kas kopīgs – tās ir apņemšanās. Grāmatmīļu apņemšanās - izlasīt pēc iespējas vairāk jaunas, aizraujošas grāmatas. Bauskas Centrālās bibliotēkas komplektēšanas meitenes nav sēdējušas rokas klēpī salikušas, bet sarūpējušas jums jaunāko literatūru.
 
 
 

 

 

 

 

 

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

 

 

Brice S. Baigās piezīmes: "Tulkošana ir liela un būtiska manas dzīves daļa. Galva mūžam ir pilna ar vārdiem, un kādā brīdī šie vārdi sāk kondensēties kā rasa uz stikla, savelties lāsēs un ritēt paši no sevis.
Bet reālajā pasaulē viss ir tik spilgts un rosinošs citādā veidā nekā svešos tekstos, tas pārsteidz manu untumaino iekšējo bērnu, un viņš ķersta ainas kā taureņus. Šie spontānie vārdu ritējumi ir izveidojuši ko līdzīgu piezīmju grāmatiņai, un šīs piezīmes ir baigas tāpēc, ka pārlieku vaļsirdīgas”.

Bukšs A. Brāļi : Neveiksmīga pokera spēle ekskluzīvā Londonas klubā latvieti Edgaru ievelk notikumu ķēdē, kuri noved viņu Helsinku cietumā. Pa šo laiku Igaunijā bez vēsts pazūd Edgara jaunākais brālis. Aizsākas Edgara pēddziņa gaitas: no Igaunijas uz Ziemeļlatgali, Latvijas—Krievijas pierobežas joslu un Londonu, pamazām izgaismojot sarežģītu starptautisku noziedzības tīklu.

Cilvēkzvērs: Latviešu autoru lugu krājums. “Cilvēks ir tāda radība, kurā ir viss, patiesībā – gan tas dzīvnieciskais, gan tas civilizētais. Un it sevišķi lugās, kur tas viss ir pastiprināts. Tādēļ man likās, ka tas “Cilvēkzvērs” ir tāds ļoti ietilpīgs nosaukums. Es domāju, ka viņš arī piestāv šai grāmatai, jo tiešām šīs lugas, kas tur ir apkopotas, ir ārkārtīgi dažādas,” stāstīja dramaturģe Lelde Stumbre.

Eniņa Z. Nekaunīgais pingvīns: Grāmatas autore Zane Eniņa ir apceļojusi vairāk nekā 75 valstis – lielākoties vienatnē, stopējot, nakšņojot pie vietējiem, strādājot brīvprātīgo darbu, proti, darot visu, lai pēc iespējas pilnasinīgāk iepazītu cilvēkus un viņu zemi. Ar ceļojumos pieredzēto Zane dalās blogā “mugursoma.lv”. Šī ir viņas pirmā grāmata, kurā apkopoti piedzīvojumi Dienvidamerikā, Lieldienu salā, kā arī Antarktīdā, kur ceļotāja nonāca, pateicoties līdzcilvēku atsaucībai pūļa finansēšanas kampaņā – operācija “Pingvīns”.

Horna M. Bēnes muiža : Grāmatā dota hronoloģija par visiem Bēnes muižās īpašniekiem sākot ar 16.gs, bet plašāks skatījums ietver 19.gs un 20.gs sākumu, kad Bēnes muiža piederēja baronam Fridriham von Birkenstadam (1836-1905). Vēsturiskie materiāli mijas ar stāstu par tā laika kungu un kalpu dzīvi, mīlestību, darbu un izklaidēm.

Kalniņš K. Niekkalbīša dzejoļu grāmatiņa.

Kolmanis A. Annas stāsti: Stāstu galvenā varone ir sieviete – gan viena pati visā grāmatā, gan katrā stāstā ar savu šķautni, veidojot latviešu literatūras "metasievieti" – no simboliem un kultūras uzslāņojumiem brīvu būtni. Šādi autors iecerējis rosināt lasītāja domāšanu jaunā veidā – Anna ir jāizdomā no jauna, lai identificētos un nolasītu postironiju.

Svīre M. Bailes no dziļuma: Laiva bez airiem Daugavā, Pļaviņu ūdenskrātuvē pusotru diennakti nes Alīnu pretim nezināmajam. Alīnai ir bailes no dziļuma, tāpēc viņa nespēj mesties peldus, kā varbūt viņas vietā darītu kāds cits. Tomēr īstais sievietes eksistenci apdraudošais dziļums izrādās kāds cits, – un Alīnai jāsaņem drosme, lai šajā tik biedējošajā, pārdomām atvēlētajā laikā spētu ieskatīties viņas un vīra Niklāva attiecību dziļumā. Izrādās, ka baisāko noslēpumu glabā ne jau upes dzīles, bet gan attiecības...

Šteinberga Dž. Lasītāja: Nedaudz biedējoša fantāzija par brīdi, kad tehnoloģijas ir attīstījušās tiktāl, ka sāk nomākt cilvēcīgumu, turklāt romāna tekstā meistarīgi ievīti mūsdienās arvien aktuālāki jautājumi.

Zīle M. Neizbiedēto putniņu valstība: Privātskolas pedagoģe Jolanta Kupča, gaidīdama uz ielas pacelto atslēgu īpašnieku, nevar iedomāties, ka saņems piedāvājumu, kurš viņu iemetīs satraucošu notikumu straumē. Tāpat starptautiska mēroga izmeklētājs Jānis Pārslavs neparedz, kurp aizvedīs rokās turamais nozieguma pavediens. Tikai pensionētā medmāsa Marija Ende labi zina, ka zem greznā pieminekļa Matīsa kapos neguļ savulaik pazīstams uzņēmējs, bet viņas dzīvesbiedrs...

 

ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA


Aberkrombijs, Dž. Karaļu pēdējais arguments: Triloģijas “ Pirmais likums” 3.grāmata.

Devero Dž. Nozagtie laimes mirkļi: Ja tev tiktu dota iespēja izlabot savas pieļautās kļūdas un dzīvot vēlreiz - vai tu piekristu? Laiemam šāda iespēja tiek sniegta, tiesa gan, ne sevišķi glaimojošā nozīmē. Jaunajā dzīvē viņam ir jādara viss, lai sieviete, ko viņš bezgala mīl, būtu kopā nevis ar viņu, bet...citu vīrieti. Tikai tad Laiems būs piepildījis savu dzīves misiju.

Hantere E. Klanu kaķi. Jauns pareģojums. 3.grāmata. Rītausma: Jaunie kaķi, kuri devās ceļā, lai glābtu klanus, ir atgriezušies savās apmetnēs ar baisu vēsti: kaķiem ir jāatrod jaunas mājas, pretējā gadījumā tos sagaida posts un iznīcība. Taču aiz klanu teritoriju robežām draud neparedzamas briesmas, turklāt kaķi nemaz nezina, kurp doties. Viņiem ir vajadzīga Zvaigznes klana zīme…

Hantere K. Kāds no savējiem: Kā bērns var pazust, neatstājot nekādas pēdas?Iepriekšējā vakarā astoņgadīgā Deizija Meisone pazuda no ģimenes ballītes. Neviens no klusās piepilsētas ieliņas iedzīvotājiem neko nav redzējis – vai vismaz tā viņi saka.

Hantere K. Tumsā: Kādas mājas pagrabā tiek atrasta sieviete un bērns. Abi ir tuvu nāvei. Neviens nezina, kas viņi ir: sieviete nespēj runāt, un policijai nav ziņots par bezvēsts pazudušām personām, kuru apraksts atbilstu šai sievietei un bērnam. Vecais vīrs, mājas īpašnieks, apgalvo, ka nekad nav redzējis ne vienu, ne otru.

Korīta M. Vienmēr tepat blakus:Pirms desmit gadiem Lea Trentone kļuva par liecinieci drausmīgam noziegumam. Lai glābtu savu ģimeni, viņai nācās mainīt identitāti un atstāt mīļoto vīru un bērnus. Kad kādu rītu Leas īpašajā saziņas ierīcē atskan signāls, viņa saprot, ka ir noticis kaut kas ārkārtējs.

Kristi A. Nāve uz Nīlas: Aizraujošais romāns par mīlestību, greizsirdību un nodevību –viens no Agatas Kristi leģendārākajiem darbiem.

Lekberga K. Zelta būris: Romāns stāsta par nodotu un pazemotu miljardiera sievu un viņas perfekto scenāriju, lai atriebtos vīram un nospiestu viņu uz ceļiem.

Sigurdartotira I. Caurums: Bagāts investors tiek atrasts karājamies striķī senā soda izpildes vietā starp lavas laukiem. Pēc līķa apskates kļūst skaidrs, ka tā nav pašnāvība. Mirušā krūtīs ir iedzīta nagla, pie kuras ir aizķēries vairs tikai mazs papīra gabaliņš. Izmeklētājs Huldars tiek norīkots pārbaudīt mirušā zīvokli. Tur viņš satiek Freiju un kādu mazu zēnu, kurš nemāk paskaidrot, kāpēc atrodas svešajā dzīvoklī.

Vestovera T. Izglītotā: Patiess stāsts par izglītību kā atslēgu uz pasauli.

Veika Dž. Sestdienas rīta skrējiens parkā: Šī ir brīnišķīga lasāmviela par ģimeni, kuru tu pats izvēlies. Sirsnīgs stāsts ar pozitīvu vēstījumu lasītājam – par to, ka katram cilvēkam ir vajadzīgs otrs cilvēks.

 

NOZARU LITERATŪRA


Ezotērija. Astroloģija

Kranāte B. Jaunās zemes vārdnīca.

Psiholoģija. Ētika

Klīrs Dž. Atomiskie ieradumi.

Kreigs S. 6 vīri, kas būtu nepieciešami katrai sievietei.

Reliģija. Kristietība.

Rozentāls L. Neuzvaramā vasara.

Politika

Pētersone K. Valstsvīrs Anatolijs Gorbunovs.

Ekonomika

Hedžess B. Cauruļvada alegorija.

Folklora un etnogrāfija

Ektermane B. Saulgriežu grāmata.

Kursīte J. Latviešu dievības un gari.

Dabaszinātnes

Drabatiukas A. Elektriķa rokasgrāmata.

Strautnieks I. Čehija - vulkānu zeme.

Medicīna

Lejniece S. Klīniskā hematoloģija.

Rats T. Ēd, kusties, guli.

Kulinārija

Danilāns A. Dakteris ar dakšiņu: 300 profesora Anatolija Danilāna receptes un ieteikumi

Freimane P. Zelta sastāvdaļa 2 : receptes ar vērtību.

Puķe R. Piparēdiens.

Satiksme. Transports.Celtniecība.

Cimermanis S. Tautas celtniecība Latvijas ainavā.

Māksla

Mašnovskis V. Muižas Latvijā. 3.daļa.

Literatūrzinātne. Valodniecība.

Goldinga S. Katru dienu 15 minūtēs vācu valoda.

Vaitvika Dž. Katru dienu 15 minūtēs angļu valoda.

Ģeogrāfija

Rožkalne M. Ting,bu dong: kādas latviešu ģimenes piedzīvojumi Ķīnā.

Biogrāfijas. Vēsture. Novadpētniecība

Dzimtu ģērboņi Latvijā.

Šiliņš J. Ķēpīga tēma. Latvieši –boļševiku balsts.

Apals G. Latvieši, vācbaltieši un Krievija.

Senā Rīga. 10. sējums.

Šīmanis, G. No Rucavas līdz Ainažiem.

Viktora Arāja tiesas prāva.

 

Ja arī Tevi kāda no šīm grāmatām ir ieinteresējusi, aicinām grāmatas pirms bibliotēkas apmeklējuma rezervēt, izmantojot elektronisko katalogu vai telefonu 63960580, kā arī rakstot e-pastā abonements@bauskasbiblioteka.lv
Esiet atbildīgi pret savu un apkārtējo cilvēku veselību, ievērojiet valstī noteiktos drošības un piesardzības pasākumus, kā arī sliktas pašsajūtas gadījumā nedodieties uz bibliotēku!

 

Bibliotēka ir atvērta Tev!


Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!tl_files/images/notikumi-lasitajiem/2021/Gramatu tops/Jaunumi janvari.jpg18.01.2021 15:16 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru