Jaunumi februārī

Grāmatu lasīšana ir ne tikai savas dzīves kvalitātes uzlabošana, bet arī izklaide un atpūta vienā reizē. Bibliotēkas lielākā vērtība ir grāmatas un kā jau katru mēnesi esam sarūpējuši jums jaunās grāmatas no kurām smelties iedvesmu un jaunas zināšanas! Kā ierasts grāmatu klāstu papildinām ar latviešu un ārzemju daiļliteratūru, kā arī nozaru literatūru. Iepazīsties ar jaunumu sarakstu un vaicā bibliotekāram sev interesējošo lasāmvielu!
Klikšķini uz grāmatu nosaukumiem un lasi vēl garāku aprakstu!
 
 
 
 
 
 

 

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

 

 

Bula R. Noilguma lieta: Romāns seko notikumiem, kad pēc dzimšanas dienas svinībām pazūd biznesmenis Guntris Veldre. Viņa līķis tā arī netiek atrasts; mājienu par iespējamo notikumu gaitu dod vien uzņēmēja ierastajā skrējiena trasē līdzās šosejai atrastais sadauzītais mobilais telefons. 14 gadus vēlāk aizdomās par būvmateriālu zādzību turēts vīrietis izpļāpājas, ka Veldre ticis nogalināts, un to noteikti izdarījusi viņa sieva Brigita. Izmeklēt noziegumu tiek uzticēts Asnātei Griezei. Viņas kolēģis Juris Zvirbulis ir atvaļinājumā, tomēr arī labprāt iesaistās izmeklēšanas gaitā.

Deigelis D. Pilsēta mirstošas saules ēnā:  Dzeja

Dimante I. Ilūziju spēles: Sibilla un Dagnis Vēveri ir žilbinošs laulāts pāris ne tikai ārēji. Ar sievas palīdzību Dagnis ir atradis veiksmes formulu interjera dizaina nozarē, kas nodrošina apskaužamu rocību un dzīves stilu. Taču kāds jauns pasūtījums birojam sašķoba aizraujošo dzīvi. Nesaskaņas kā ķirmis iegraužas attiecībās. Atklājas laulības ļodzīgie pamati un pagātnē gūtās dvēseles rētas

Dreģe O. Ak, sirds, tev pašai sevi jāsastop!: Otrā grāmata sērijā Dzejas teātris. Tajā apkopota 18 latviešu autoru dzeja, kas nozīmīga, tuva un mīļa Dailes teātra leģendārajai aktrisei Olgai Dreģei. Dzeja mijas ar sarunām, kurās aktrise atklāj savas pārdomas par dzīvi un mākslu.

Ermlere F . Ar ledu apdedzinātie : Cikla “Rīgas detektīvs” astotais, noslēdzošais romāns. Advokāts Andrejs Vanags, kurš iepriekšējās grāmatas izmeklēja dažādus noslēpumainus noziegumus, tiek konfrontēts ar neskaidras anamnēzes aklumu, sievas aiziešanu un māju zaudējumu. Viņa draugs tēlnieks Aleksandrs Vanagu konfrontē ar neparastu uzdevumu – izpētīt ar latviešu strēlniekiem veltītā pieminekļa celtniecību saistītus apstākļus. 

Judina D.Tukšais nams: Vakara romāns.

Migla-Streiča M. Matildes gadsimts: “Vecmamma Matilde ņem mani pie rokas, mēs ejam pa dzīvi ar viņas stāstiem. Dažbrīd manu roku saņem Made – vecmammas mamma. Arī viņai ir stāsti. Un vecmammas māsām un brālim. Nāk kaimiņi un draugi ar saviem stāstiem. Un tā mēs kopīgi izejam cauri gadsimtam.” Tā savu romānu sāk Maija Migla-Streiča. Latvijā daudzi pazīst autori kā ilggadēju LTV “Panorāmas” žurnālisti.

Mīlestības grāmata : Grāmatā apkopoti mūsdienu latviešu autoru stāsti, esejas, dzejoļi un atdzejojumi par mīlestību.

Muktupāvela L. Cilvēks ar zilo putnu: Romānu sērija Es esmu…Romāns ir par latviešu rakstnieku, dramaturgu un gleznotāju Anšlavu Eglīti. Mazliet mistifikācijas, mazliet falsifikācijas, daudz dzirkstošu smieklu un asprātīgu dialogu — pirmo trimdas gadu gaisotne, kurā autore rāda Anšlava Eglīša un Veronikas Janelsiņas piedzīvojumus švābu zemē, ir izteikti teatrāla. Aiz krāšņajām Alpu dekorācijām elpu cenšas atgūt kara sagrautā Eiropa, un svešumā izkaisītajiem latviešiem teātris īstenībā ir zāles, kas ļauj atgūt garīgo līdzsvaru.

Lasmane V. Nakts jau nav tikai gulēšanai: Valentīnes Lasmanes dzīvesstāsts.

Sindra. Just un domāt: Dzeja

ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA


Hilla M. Kafija ar mīlestību: Pilsēta, kas nekad neguļ, brīnišķīgā Ziemassvētku gaisotne, divi vīrieši un sieviete, kura caurcaurēm ir romantisko kinofilmu cienītāja. Lielisks pamats satriecošai grāmatai, jo – kura gan nav sapņojusi par to, ka dzīvē viss varētu notikt gluži kā uz ekrāna! Beta Hārpere ir tieši tāda... 

Enārs M. Kompass: Vēla vakarstunda Vīnē. Bezmiega mocītais muzikologs Francis Riters naktī mētājas starp sapņiem un atmiņām, kurās uzplaiksnī dzīves nozīmīgākie notikumi: aizraušanās ar Tuvajiem Austrumiem, ceļojumi uz Stambulu, Damasku, Teherānu, Alepo, kā arī dažādie rakstnieki, mākslinieki, zinātnieki, orientālisti un dēkaiņi, kas mājo šajā sapņu ainavā.
Atmiņu virpuļa centrā ir Franča mūža mīlestība – gudrā, talantīgā francūziete Sāra, nenogurstoša Eiropas un Austrumu sakaru pētniece.

Fila I. Kameju gravētājs: Aizraujoša balāde par mīlestību starp debesīm un zemi, skaistumu un reibumu, noziegumu un sodu.
Par Mežonīgā ezera Burvi, kas piepildījis visu alķīmiķu seno sapni un radījis nemirstīgu cilvēku, par meiteni, kurai dāvāta spēja redzēt savas bijušās dzīves, par mīlētājiem, kas kopā piedzīvo visskaistāko visa skaistuma skaistumu. Reiz, pirms simt gadiem…

Lorensa M. Akmens eņģelis: Romāns, kurā neuzkrītoši ievīti autobiogrāfiski motīvi, autores bērnības un jaunības atmiņas, sarakstīts elegantā, liriskā prozā.  Prērijas fermeru, mazpilsētiņas iedzīvotāju un lielpilsētas vienkāršo ļaužu skarbie, taču vienlaikus smalki niansētie portreti neviļus atsauc atmiņā Jāņa Jaunsudrabiņa un Vizmas Belševicas klasiskos darbus. Romāna galvenā varone  ir vienkārša, patiesību sakot, ne pārāk simpātiska sieviete, kuru dzīve nav saudzējusi, turklāt viņas mūžs neizbēgami tuvojas norietam...

Mīks Dž. Uz Kalē sērgas laikā: Romāna darbības apstākļi ir nepastarpināti vēsturiski. Tā ir dienvidrietumu Anglija 1348. gadā, divus gadus pēc Kresī kaujas, kura ir izšķīrusi angļu panākumus Simtgadu kara sākumā, kad sauja stopiem bruņotu angļu strēlnieku uzveikusi francūžus un ieņēmusi Kalē. Tronī ir karalis Edvards Trešais, Eiropā plosās mēris, un trīs ceļinieki — garīdznieks Tomass, lorda meita Bernadīne un viņas tēva dzimtcilvēks Vils —, tik pārmēru atšķirīgi gan sabiedriskajā statusā, gan dzīvesziņā, tiek likteņa savesti kopā, lai in ordinary time — parastajā liturģiskajā laikā — kopīgi šķērsotu Angliju un nokļūtu Kalē.

Veronēzi S. Kolibri: Romāna darbība noris no pasaules nošķirtā kalnu ciemā Ziemeļitālijā, kur dzīvo vien 42 iedzīvotāji. Kādu rītu ciema galvenajā laukumā ieauļo zirgs ar tukšām kamanām: tas ir Bepes Formento divjūgs, kurā viņš ik rītu ved tūristus izbraucienā uz Sandžūdas jeb Svētā Jūdas ciemu. Trīs ciema vīri dodas meklēt pazudušo kamanu saimnieku un tūristus. Meža klajumā, pusceļā līdz tuvākajam miestiņam, zem plānas sniega kārtiņas putenī viņi atrod vienpadsmit līķus. 

Šepa E. Prioritāte Nr. 1. : Noršēpingas policiju un mediķus satricina asinis stindzinošu noziegumu virkne – aukstasinīgi ievainoti upuri tiek atstāti mokošai nāvei. Pirms daudziem gadiem liktenīgas kļūdas dēļ darbu ķiruģijā pametušais Filips Engstrems drīz vien saprot, ka reiz pazinis visus bojā gājušos. Vai viņš varētu būt nākamais slepkavas sarakstā?

 

 

NOZARU LITERATŪRA


Filozofija.

Finkelkrots A. Pirmajā personā.

Ezotērija. Astroloģija.

Martela F. Brīnišķīga dzīve: jēgpilnas eksistences meklējumos.

Politika.

Voins V. Terorisms. 2.grāmata.

Folklora un etnogrāfija.

Smiļģe I. Itālija ar mani: Aizraujošs ceļojums itāļu kultūrā.

Medicīna.

Torakālā ķirurģija.

Biogrāfijas. Vēsture. Novadpētniecība

Blankenhagens H. Atmiņas no vecās Vidzemes: Klingenberga-Rīga, 1892-1913.

Ziemiņš M. Rīgā deg ugunskuri.

 

Ja arī Tevi kāda no šīm grāmatām ir ieinteresējusi, aicinām grāmatas pirms bibliotēkas apmeklējuma rezervēt, izmantojot elektronisko katalogu vai telefonu 63960580, kā arī rakstot e-pastā abonements@bauskasbiblioteka.lv
Esiet atbildīgi pret savu un apkārtējo cilvēku veselību, ievērojiet valstī noteiktos drošības un piesardzības pasākumus, kā arī sliktas pašsajūtas gadījumā nedodieties uz bibliotēku!

 

Bibliotēka ir atvērta Tev!


Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata! 

tl_files/images/notikumi-lasitajiem/2021/Gramatu tops/Jaunumi februari.jpg


12.02.2021 14:31 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru