Jaunumi augustā

Klāt augusts - vasaras pēdējais mēnesis, kad laika apstākļi ir tik dažādi! Vienu nedēļu ir karsts un tveicīgs, jau nākošo - vēss un lietains. Lai gan, sākoties augustam, parādās vairāk rūpju, novācot ražu, un pakāpeniski gatavojamies ziemai un nākamajai sezonai, grāmatu lasīšana netiek atstāta novārtā. Tāpēc arī šomēnes saviem lasītājiem esam sarūpējuši jaunu lasāmvielu.

 

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

 

 

Eņģelis G. Koncerts vectēva pagalmā: Romānā pasaulīgi vēsturiskie notikumi vai to atbalsis sasaucas ar šķietami neciliem atgadījumiem nomaļā Latvijas pirmsreformas pagastā. Vai gan ir iespējams, ka, piemēram, muzeja aplaupīšanas, kruīza kuģa bojāejas, pikanta skandāla un lauku atejas būdiņas sagāšanās dalībnieki, aculiecinieki un upuri jelkad dzīvē varētu satikties? Nu, dzīvē varbūt arī ne, bet šajā romānā tas ir bijis pilnīgi iespējams. 

Jansone I. Vīru lietas: Tas ir dziļi personisks, nesaudzīgs un nepiedienīgs grupas portrets, kura galvenie varoņi – izmisuši un apmaldījušies domātāji – tā vien izstaro mūsdienās labi pazīstamo lielpilsētas vientulību. Taču sadzīviskās ainas ir tikai neliela daļa no Ilzes Jansones radītās pasaules. Zem vienmuļajām ikdienas rūpēm slēpjas daudz dziļāki teoloģiski un filozofiski slāņi, kuru interpretācija vienmēr paliek lasītāja ziņā.

Ozola M. Es vairs nebēgu pa sapņiemVisiem tiem, kuri ir paguruši un meklē, kā aizbēgt no dzīves un problēmām. Visiem tiem, kuriem maz pieredzes un vajadzīgs padoms vai piemērs. Tas ir gabaliņš no manas dzīves. Es izturēju, un jūs arī izturēsiet. Izdomājiet, kādu gribat veidot savu likteni, cīnieties, dariet, un jūs to piepildīsiet. Ja es varēju, tad jūs arī varat. Tāpēc jau rakstīju - lai palīdzētu.

Roga  K. Trīs: Šausmu stāsti

Tora I. Zeltaina migla uzlijusi: Dzeja

Zeļģis K. Skaistuma klātbūtne: Dzeja


ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA


Ahava S. Lietas, kas krīt no debesīm: Caur grāmatas varoņiem autore iedziļinās notikumu negaidītajā un neizskaidrojamajā būtībā, radot romānu, kurā ikdienišķais savijas ar absurdo, skaistais ar nežēlīgo un pilnīgi neiespējamas pasakas ar patiesām, taču absolūti neizprotamām lietām, kas notiek tikpat negaidīti kā lietus no skaidrām debesīm.

Čajkovskis A. Kara suņi: Romāna galvenais tēls Rekss – milzīga, brutāla kara “mašīna” – tikai vēlas būt Labs suns un darīt to, ko Saimnieks liek. Apjausma, ko nozīmē būt brīvam, viņam nenāk viegli. Ir smeldzīgi sekot līdzi viņa atklāsmēm par labo, ļauno un brīvības cenu. Arī ārkārtīgi gudrā Peciņa ir interesants tēls, tomēr vairāk paliek fonā. Būtisks ir trešais augsti attīstītais prāts, kas top saprotamāks tikai grāmatas pēdējā trešdaļā. Grāmatas autors ir populārs poļu izcelsmes angļu fantāzijas un zinātniskās fantastikas rakstnieks. 

Goldinga M. Mazie mīlulīši: Psiholoģiskais trilleris veidots, stāstījumā ieplūdinot diezgan biedējošus folkloras elementus. Lasītājs tiek ierauts notikumos, kur nav īsti skaidrs, vai izlasītais ir ilūzija vai notiek īstenībā, un ir grūti izšķirties, kam ticēt un kam ne...

Gunels R. Diena, kurā es iemācījos dzīvot:  Iedomājieties, ka jūs kādu svētdienu pastaigājaties pa Sanfrancisko krastmalu, un pēkšņi jūsu roku satver čigāniete, lai izzīlētu nākotni. Uzjautrināts jūs piekrītat, taču jau pēc mirkļa viņas skatiens sastingst un čigāniete nobāl. Un to, ko viņa jums beigās pavēsta... jūs labprātāk nemaz nebūtu dzirdējis. Kopš tā brīža nekas vairs nebūs kā agrāk – jūs vairs nespēsiet iet pa ierasto taciņu. 

Karlena O. Kalendāra meitene. 3.gr. Jūlijs – septembris: Mias Sondersas ceļojums turpinās jau trešajā grāmatā, un viņa dodas uz Maiami, Teksasu un Lasvegasu. Lai gan Miu joprojām vajā mokošas atmiņas par iepriekš piedzīvoto, jūlijā viņa piedalās slavenā hiphopa mākslinieka Antona Santjago mūzikas videoklipa uzņemšanā. Mia beidzot iemācās uzticēties citiem un iegūst kāroto un pat vēl vairāk... 

Kreiss R. Bīstamais cilvēks: Kad Džo Paiks, izgājis no bankas, dodas atpakaļ uz savu auto, viņš nejauši kļūst par liecinieku tam, kā divi vīrieši mēģina nolaupīt bankas kasieri Izabelu Rolendu. Paiks izjauc abu ļaundaru plānus, bet ar to nekas nebeidzas – kāds joprojām ir apņēmies uzmeklēt Izabelu. Kļuvis par viņas uzticības personu, Paiks sāk šķetināt šo lietu kopā savu draugu privātdetektīvu Elvisu Kolu.

Kvans K. Traki bagātie aziāti: Kad ņujorkiete Reičela piekrīt pavadīt vasaru Singapūrā kopā ar savu draugu Nikolasu Jangu, viņa iztēlojas pieticīgu ģimenes namu un patīkamu laiku kopā ar vīrieti, kuru cer apprecēt. Taču Niks nav atklājis draudzenei dažus būtiski svarīgus apstākļus… 

Noviha A. Sensejs no Šambalas: Grāmata pilnā mērā ir universāla un aktuāla jebkuram vecumam. Šī grāmata atklāj unikālu pasaules redzējumu un satur vērtīgas zināšanas. Tā pamodina cilvēka dvēselē milzīgu garīgo spēku un palīdz turēties pretī šīs pasaules cietsirdībai un netaisnīgumam vīrietis, kuru viņi dēvē par Naktstauriņu. 

Robsone A. Dvīņu dvēseļu dzelmē: Dvīņu māsas Zāra un Miranda vienmēr viena otru ir atbalstījušas. Kad Zāra satiek Sebastjanu, viss mainās. Tikšanās ar izskatīgo, harismātisko un bīstamo Sebastjanu draud izjaukt māsu attiecības. Bet vai viņš viens pats pie tā ir vainīgs? Vai arī zem tā visa slēpjas dziļāki aizvainojumi? Savstarpējās attiecības ir kļuvušas pārāk saspīlētas un ieilgušajam konfliktam ir neatgriezeniskas sekas. Tiek laupīta dzīvība. Paliek tikai neatrisināts jautājums — kurš? 

 

 

NOZARU LITERATŪRA

 

Psiholoģija

Štāla S. Tavs iekšējais bērns grib atrast mājas

 

Teoloģija. Kristietība

Haņs T. Ņ. Apzinātība izdzīvošanai

Hiršs I. Dieva dēls cilvēku rokās : Pārdomas par mūsdienu kristietību

 

Politika

Lapsa L. Viltvārdis: Skeleti Egila Levita skapjos

 

Kara lietas. Valsts aizsardzība

Riekstiņš J.PSRS okupācijas armijas noziegumi Latvijā. 1940. - 1991. gads


Arhitektūra

Zilgalvis J. Laiks ceļot. 3.d.: Latvijas sakoptākās pilis, muižas, parki, pastorāti


Ģeogrāfija

The Latvian. Your Guide to Latvia and the Latvians

 

Valodniecība

Cīrule L. It's time for Latvian!


Novadpētniecība

Blese J. Koknese

Biseniece A. Par Pokaiņime, akmeņiem un mums pašiem

Krutikovs M. Kaut pastalās, bet brīvi: Atmodas laiks Iecavā


Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Ja Tev nav autorizācijas dati, tad vispirms jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

 

Bibliotēka ir atvērta Tev!


Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!

06.08.2020 15:48 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru

Top.LV
Valid XHTML 1.0 Strict
/* vids.lv */
briedis.lv
www.celmins.lv