"3td e-GRĀMATU bibliotēka"

Latvijas publisko bibliotēku lasītājiem iespēja bez maksas lasīt e-grāmatas tiešsaistē mobilajā ierīcē vai datorā!

Visās Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās šajā – 2019. gadā lasītājiem tiek piedāvāts pakalpojums "3td e-GRĀMATU bibliotēka" vietnē www.3td.lv. To nodrošina Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar SIA "Tieto Latvia", apgādu "Zvaigzne ABC" un publiskajām bibliotēkām. No 7. janvāra ikvienam ir iespēja bez maksas lasīt latviešu autoru darbus e-grāmatas formātā tiešsaistē mobilajā ierīcē vai datorā. Tā ir kopīgi īstenota iniciatīva, lai veicinātu grāmatu lasīšanu mūsdienīgā un ērtāk pieejamā veidā.

"3td e-GRĀMATU bibliotēka" turpina publisko bibliotēku attīstības projektā "Trešais tēva dēls" (3td) uzsāktās aktivitātes. 3td projekta īstenošanas laikā Latvijas bibliotēkas tika apgādātas ar moderniem informācijas tehnoloģiju rīkiem un programmatūru, lai visiem Latvijas iedzīvotājiem nodrošinātu vienlīdzīgu piekļuvi informācijai un zināšanām. Izmantojot tehnoloģiju iespējas, mēs izvēlamies jaunus risinājumus un piedāvājam kvalitatīvu saturu bibliotēku lasītājiem. "3td e-GRĀMATU bibliotēka" ir vēl viens moderns un atraktīvs veids, lai uzrunātu lasītāju, veicinātu lasīšanas tradīciju un popularizētu latviešu literatūru, īpaši jaunatnes vidū," uzsver Kultūras informācijas sistēmu centra direktors Armands Magone.

"Apgāds "Zvaigzne ABC" lasītājiem piedāvā iegādāties e-grāmatas kopš 2010. gada marta, tādējādi popularizējot darbu pieejamību jebkurā pasaules valstī. Esam ļoti gandarīti, ka privātās partnerības (SIA "Tieto Latvia" un apgāds "Zvaigzne ABC") sadarbības un valsts institūcijas (KISC) atbalsta un ieinteresētības rezultātā ir tapis unikāls projekts, kas vēl vairāk veicinās lasīšanu. Priecājamies, ka valsts mērogā nozīmīgo projektu sākam tieši ar latviešu autoru darbiem," stāsta izdevniecības Interaktīvo mācību materiālu izstrādes grupas vadītāja Sintija Buhanovska.

Lai kļūtu par "3td e-GRĀMATU bibliotēkas" lasītāju, ar publiskās bibliotēkas e-kataloga autorizācijas datiem (lietotājvārds un parole) jāveic reģistrācija vietnē www.3td.lv . Ja vēl neesat kļuvis par publiskās bibliotēkas lasītāju vai arī iepriekš neesat tajā izmantojis autorizācijas datus, varat vērsties jebkurā pašvaldību publiskajā bibliotēkā.

Turpmāk paredzēts ne tikai papildināt "3td e-GRĀMATU bibliotēkas" saturu ar jaunām e-grāmatām, bet arī attīstīt platformas izmantošanas iespējas, iekļaujot to vienotajā Latvijas e-pakalpojumu sistēmā. "3td e-GRĀMATU bibliotēkas" attīstībā nozīmīgi arī pašu lasītāju priekšlikumi, kas palīdzēs saturiski papildināt platformu un padarīt to par ērti lietojamu e-pakalpojumu.

Projekta "3td e-GRĀMATU bibliotēka" vadītāji cer uz Latvijas bibliotekāru atsaucību un sadarbību, aicinot tos piedāvāt lasītājiem literatūru arī jaunā – elektroniskā formātā. Un, jo lielāka būs pašu lasītāju interese par "3td e-GRĀMATU bibliotēku", jo aktīvāk tā tiks pilnveidota un papildināta ar jauniem oriģinālliteratūras un tulkojumu izdevumiem, līdzās apgādam "Zvaigzne ABC" izvēršot sadarbību arī ar citām izdevniecībām.

tl_files/images/fotogalerijas/2019/3td_Ēriks_Kūlis.jpgtl_files/images/fotogalerijas/2019/3td_Izvelies_e-gramatas_pasizaugsmei.jpg

tl_files/images/fotogalerijas/2019/3td_Smaidit_notraukt_asaru.jpg

28.05.2019 11:58 (komentāri: 0)