Jauno grāmatu diena septembrī


   Vasara aizskrējusi vēja spārniem, atsākušās skolas gaitas, klāt jau septembris! Aicinām aplūkot, kādas jaunās grāmatas esam sarūpējuši tieši Jums! Kā jau ierasts grāmatu klāstu papildinām ar latviešu un ārzemju daiļliteratūru, kā arī nozaru literatūru. Jaunākās grāmatas aizraus gan romānu un trilleru, gan arī psiholoģijas un socioloģijas cienītājus. Iepazīsties ar jaunumu sarakstu un vaicā bibliotekāram sev interesējošo lasāmvielu! Klikšķini uz grāmatu nosaukumiem un lasi vēl garāku aprakstu!
LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA


Auziņš A. Bīstamā līdzībaPadomju laika literatūrā populāra bija šķiru cīņa. Bagātnieki lielākoties tika attēloti negatīvi. Tomēr patiesība ir daudz sarežģītāka. Muižnieks spēj būt arī cilvēcisks, un zemnieki spītīgi. No vēstures zināms par kungu pirmās nakts tiesībām, bet romānā "Bīstama līdzība" notikumi samezglojas, kad jaunā un kaislīgā baronese sagrēko ar vienkāršu lauku puisi. Romāna darbība aptver plašu laika posmu no 19.gadsimta līdz trešās Atmodas gadiem, kad Puravas ļaudis gaida ierodamies ciemos barona fon Rozenblata pēcteci no Vācijas...

 

Buiķis E. Skaisti šķiras tikai tilti: Dzeja

 

Dreika D. Savējie: Romānā attēlotā būtne - antikvāre Švatluma no Jūrmalas, savas tautas vēstures pētniece - ir kā intuīcijas iemiesojums. Svarīga loma viņas dzīvē ir tradīcijām, dzimtai, ģenetiskajam mantojumam, savējiem. Viņas Visums ir kā milzīga senlietu krātuve, bet padomdevēja - savējo gudrību glabātāja Iza. Virtuvē, kura ir mitekļa centrs, saskaras pasaules (garīgā un taustāmā). Veča tur stāsta radiniecei visu, kas aizbildināmajai jāzina - par nerakstītiem nosacījumiem, ģimenes mantojumu un notikumiem, kas risinājušies šajā dzimtā. Līdz atklāj, kas jādara, lai atbrīvotos no nelietīga cilvēka tīklojumiem un mājā ienāktu laime.

 

Gaitniece L. Vasarnīca Pārdaugavā: Darbs apvieno gan autores atmiņas par pašas pieredzēto Liepājas vecajā slimnīcā, kur bieži ciemojusies pie slimās vecāsmammas, gan nostāstus, ko dzirdējusi no mammas, radiniekiem un pat nejauši sastaptiem cilvēkiem, piemēram, kāda neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) automašīnas šofera, kurš ceļā uz Rīgu stāstījis interesantas lietas par NMP staciju Ludviķa jeb agrākajā 8.Marta ielā.

 

Indrāne I. Basām kājām. Atkārtots izdevums.


Līce A. Paldies, ka uzmodināji! Redzējumi un dzejoļi.

 

Mārtuža E. Langobardi: Pie mākslinieces Zanes Burtnieku ezera krastā ierodas jauns vīrietis un kopā ar vēstulēm no viņas mīļākā iedod palielu saini. Vēstules ir dārgas atmiņas, taču vīrietis aicina abiem kopā doties uz slimnīcu pie cilvēka, kurš bija lūdzis sūtījumu atvest. Notikumi savērpjas un saaužas kā sievietes austie audekli, un gan viņai, gan viņas meitai sākas trauksmains meklējumu laiks...Romāns veidots kā kriptotrilleris.

 

Račs G. 365: Dzejoļi katrai dienai

 

Seleckis V. Kolimas asiņainais zelts: 1949. gads. Kara tribunāls "apžēlojis" Viktoru - nāves soda vietā piespriedis 25 gadus stingrā režīma lēģerī. Viktoram sākas mokošs ceļojums pa gulaga valstību. Viņš nonāk Kolimā, kur puķes nezied, putni nedzied un ziema ilgst 12 mēnešus gadā. Kā Viktoram beigsies piedzīvojumi svešajā zemē? Vai viņš spēs uzvarēt Kolimu? Vai atgriezīsies mājās? Vai dzimtenē viņu kāds gaida?

 

Zīle M. Četru vēju tronis: Pēc mātes bērēm Sofiju satriec vēsts par nelaiķes cītīgi slēptajām lielajām kredītsaistībām. Tikpat mulsinošs arī kreditora izteiktais priekšlikums parāda nokārtošanai. Neauglīgos minējumos maldīdamās, Sofija nolemj doties uz Latgali, kur viņai pieder no tēva mātes mantotā lauku sēta, un līdztekus jau zināmajām mīklām uzrodas jaunas. Tagadnes un pagātnes kaislības, mīlestība un attiecību līkloči gluži kā četri vēji plosās, norimst un atkal pamostas, neatstājot vienaldzīgu arī lasītāju.

 

 


ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA

 

Beigbeders F. Ekstazī stāsti: Katrs no šiem stāstiem ir kā spēcīgs franču aromāts, pēc kuru izlasīšanas ir vēlme ievilkt svaigu gaisa malku.

Boida H. Kad tu atkal nāksi: Kad pirms vairākiem gadiem valdzinošais Fins – pievilcīgs, azartisks alpīnists un sieviešu mīlulis – pievērsa uzmanību tieši Florai, viņa nespēja tam noticēt. Abu mīlestība izvērsās kaislīga, elpu aizraujoša. Flora domāja, ka ir atradusi vīrieti, ar kuru pavadīt kopā visu mūžu. Tomēr kādudien Fins pazuda bez vēsts...

Boljē B. Tūkstots un viena nakts ātrās palīdzības nodaļā: 1000 un 1 stāsts vienas nedēļas garumā, kas pierakstīti vai uzklausīti kādā nelielas pilsētas slimnīcā. Šie stāsti izklaidē, liek aizdomāties vai just līdzi – atkarībā no personiskās pieredzes vai humora izjūtas, vai konkrētā brīža noskaņojuma. Grāmatā tiekamies gan ar pieredzējušiem profesionāliem ārstiem, gan jauniņajiem interniem, gan visdažādākā vecuma pacientiem un viņu tuviniekiem. Katram ir savs stāsts un sava dzīve.

Klēra K. Zudušo dvēseļu pilsēta: 5.grāmata sērijā “The Mortal Instruments”. Lilita ir sakauta, un Džeiks – atbrīvots no dēmona gūsta. Taču drīz vien atklājas, ka pazudis ir gan puisis, kuru Klerija mīl, gan arī puisis, ko viņa ienīst, – viņas brālis Sebastjans, kurš ir nolēmis nospiest Ēnu Medniekus uz ceļiem.

Montefjore S. Mīlas un kara dziesmas: Episks mīlasstāsts pāri laikiem un attālumiem. Angļu roze Kitija Deverila piedzimst lepnā angļu pilī kā jaunākā no trim māsām. Savas mātes neievērota, viņa uzaug, guvernantes un mājskolotāja sabiedrībā, ciešā saskarē ar pils kalpotājiem un viņu bērniem. Mātei par aizkaitinājumu Kitija atklāj sev plašu un pilnskanīgu pasauli ārpus lepnās pils mūriem, turklāt viņa kopš bērnības ir iemīlējusies dumpinieciskajā Džekā O`Līrijā.
Īru cīņas par neatkarību notiek jau otro gadsimtu, un liktenis aizved Džeku tālu pasaulē. Džeks nav vienaldzīgs pret daiļo meiteni, bet viņš ir projām, nezin, vai atgriezīsies, un vēstulē lūdz mīļoto vairs negaidīt… Spēcīgu jūtu caurstrāvotās attiecības piemeklē laika, attāluma un neparedzamu notikumu pārbaudījumi. Vai abiem būs lemts reiz būt kopā?

Parisa B. Aiz slēgtām durvīm: B. A. Parisa sava romāna sižetam izvēlējusies klišejisku ziņkāri – kas īsti notiek ģimenes mājā, kad ārdurvis tiek aizvērtas. Tomēr autorei ar katru nākamo nodaļu ir izdevies pavairot spriedzi, atainojot Greisas pārdzīvoto viņas “perfektajā” laulībā ar Džeku. Lasot šo grāmatu, neaizmirstiet regulāri ieelpot!jeva autobiogrāfiskais darbs „Apglabājiet mani aiz grīdlīstes” ir viens no spožākajiem krievu mūsdienu romāniem. 2003. gadā grāmata burtiski uzspridzināja tirgu un uzreiz ieguva kulta statusu, kā arī tika nominēta Bukera prēmijai. Tas ir stāsts par astoņgadīgu puisīti Sašu, kurš dažus gadus dzīvo kopā ar vecmāmiņu un vectētiņu, jo māte nodevusies jaunām attiecībām ar zēna patēvu.

Puertolā R. Meitenīte, kas norija mākoni Eifeļa torņa lielumā: Providence Dipuā pošas lidojumam uz Maroku, lai atvestu mājās uz Franciju mazo Zaheru, kuru nolēmusi adoptēt. Sasodītais Islandes vulkāns izjauc šo ieceri, un tā sākas viņas negaidītu pārsteigumu pilnais ceļojums no Parīzes uz Marrākešu, kurā Providence sastop gan Baraku Obamu, gan Sahāras berberus...Romēns Puertolā romānā “Meitenīte, kas norija mākoni Eifeļa torņa lielumā” radījis jaunu, smieklīgu un dzejiski atraktīvu pasauli, kurā paviesoties laipni aicināts ikviens!

Robārdsa K. Ultimāts: Starptautisks spiegu trilleris. Visu savu dzīvi Bianka zināja, ka ir īpaša. Kamēr citas meitenes pina lelēm bizes, Bianka apguva cīņas māklsas un biznesa pamatus. Viņa dzīvo riska, adrenalīna un lielas naudas pasaulē, un ir ar savu dzīvi apmierināta. Līdz brīdim, kad bez pēdām izgaist divi simti miljoni dolāru un daži īpaši slepeni valdības dokumenti.  Turklāt ir gājis bojā Biankas tēvs – skolotājs, garīgais līderis un darījumu partneris. Bianka kļūst par dzīvu mērķi vairākām ietekmīgām organizācijām…

Santopolo Dž. Gaisma, kuru pazaudējām: Tā bija diena, kad cilvēces sirds saplīsa sīkās lauskās,– diena, kad Lūsija un Geibs viens otrā neprātīgi iemīlējās. Šī mīlestība bija kā stihija, kuras spēks ļāva abiem kopā piepildīt savus sapņus, kāpt augšup pa karjeras kāpnēm un sajust sev visu pasauli pie kājām. 

Smita Dž. Iespēja iemīlēties no pirmā skatiena: Kas gan to varētu iedomāties, ka četras minūtes var mainīt visu? Šī būs viena no sliktākajām dienām Hedlijas dzīvē... Viņas tēvs Londonā precēsies ar sievieti, kuru Hedlija nekad nav satikusi, un meitene vienkārši nokavē lidmašīnu. Nekad agrāk Hedlija nav ticējusi liktenim... Bet šī izrādās tieši tā diena, kad viņa satiek Oliveru – iestrēgusi Ņujorkas lidostā. Viņš ir anglis. Viņš ir stilīgs. Un, kā izrādās, viņš lidos kopā ar Hedliju. Hedlijas un Olivera stāsts, kas aptver divdesmit četras stundas, liks tev noticēt, ka patiesa mīlestība tevi atradīs tad, kad tu to vismazāk gaidi.

 

NOZARU LITERATŪRA

 

Psiholoģija

 

Ruiss D. Mīlestības meistars

 

Vujačičs N. Esi stiprs

Šarma R. Izcilības stundas. 2.grāmata

 

Garīgā literatūra


Sokolovskis R. Varavīksnes lokā

 

Socioloģija

 

Putnis R. Es esmu starp jums

Pētersons A. Latvijas iedzīvotāju atvērtība starpkultūru komunikācijai


Politika

 

Tauriņš G. Demokrātijas mūsdienu krīze un atmoda

 

Ležēns R. Robērs Šūmanis, Eiropas tēvs (1886 – 1963)


Pedagoģija

 

Geka S. Rotaļas ar līnijām

 

Dabaszinātnes

 

Vordermane K. Ilustrēta rokasgrāmata dabaszinātnēs skolēniem un vecākiem


Medicīna

 

Kendriks M. Holesterīna mīts


Lauksaimniecība


Sēnes


Kulinārija


Kalniņa I. Pilnām mutēm. Ēdienu receptes bērniem


Ģeogrāfija. Ceļojumi

 

Riņķe L. Paradīzē, jeb kā uzzināt, vai pasaule ir apaļa


Kultūras vēsture

 

Klētnieks J. Seno laikmetu lokos

 

 

   Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Vispirms vien jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu.Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

Bibliotēka ir atvērta Tev!

Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!

10.09.2017 19:29 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru

Top.LV
Valid XHTML 1.0 Strict
/* vids.lv */
briedis.lv
www.celmins.lv