Jauno grāmatu diena oktobrī

   Oktobris ir klāt! Līdz šim tas nav mūs iepriecinājis ar skaistu, patīkamu laiku. Ārā ir lietains un drēgns, taču grāmatu mīļotājiem, tas nepavisam netraucē. Aicinām aplūkot, kādas jaunās grāmatas esam sarūpējuši Jums oktobrī! Kā jau ierasts grāmatu klāstu papildinām ar latviešu un ārzemju daiļliteratūru, kā arī nozaru literatūru. Iepazīsties ar jaunumu sarakstu un vaicā bibliotekāram sev interesējošo lasāmvielu! Klikšķini uz grāmatu nosaukumiem un lasi vēl garāku aprakstu!
LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA


Bankovskis P. Kur pazuda saimieks?: Stāsti par mūsu vēsturi.

 

Belševica K.A. Medījot dzīvi: Dzeja

 

Dimiters K. Ielūgums uz dzīvi: Savu sešdesmitgadi skandalozais dziesminieks nolēmis atzīmēt ar necilu 100 dziesmu tekstu krājumu un mp3 formātā kompresētu šo pašu dziesmu disku, kurā jūtama gan nenovērtētas rokzvaigznes vai tēvzemē neatzīta pravieša mūžīgā aizvainojuma smeldze, gan nerunīga amatnieka vai tuksneša vientuļnieka askētiski lietišķā atturība.

 

Garā pupa: Dzejas gadagrāmata bērniem. Tā rāda jauno, kas pa šo gadu radies: jaunus dzejoļus un atdzejojumus, no jauna iemīlētas latviešu tautasdziesmas, jaunus atgādinājumus par dzejniekiem, kas rakstījuši bērniem, un atradumus viņu arhīvos, jaunas ludziņu dzejā un pašu bērnu radošos darbus, kas tapuši 2016.gadā.

 

Jundze A. Sarkanais dzīvsudrabs: Vēstures romānu sērija “Mēs. Latvija, XX gadsimts”. Viduslaiku karaļi alka iegūt īpašumā alķīmiķu daudzināto filozofu akmeni, jo tas solīja mūžīgu jaunību, laimi un bagātību. 20. gadsimta 90. gados vēsture atkārtojās daudz vienkāršāk — nekādu slepenu mācību vai aizplīvurotu mājienu. Ļautiņi primitīvi dzinās pakaļ padomju izlūkdienestu iztēlē radītajam sarkanajam dzīvsudrabam — izdomātai brīnumvielai, kas garantētu tā īpašniekam pasaules kundzību. Vēl vairāk bija tādu, kas vienkārši dzīvoja, gribēja būt laimīgi un mīlēt. Laikmetu griežos bruka sapņi un ilūzijas — nepazaudēt sevi un pašcieņu izrādījās ļoti grūti. Latvija pēkšņi kļuva brīva, bet atrast brīvību sevī spēka pietika ne katram, jo vajadzēja izdzīvot.


Kūlis Ē. Zūdošais un paliekošais: Grāmata vēstī par Bokumu dzimtu trīs paaudzēs – fotogrāfu, ērģeļu un harmoniju meistaru Juri Bokumu, amatnieku un ērģeļu skaņotāju Vidvudu Matīsu Bokumu, un sportistu, mūziķi un neatkarīgo producentu Verneru Bokumu.

 

Kūlis Ē. Iesākumā bija vārds: Grāmatā apkopotas Ērika Kūļa atmiņas un sarakste ar Ēvaldu Vilku, Marinu Kosteņecku, Olafu Gūtmani, Vari Braslu, Jāni Peteru, Ēriku Hānbergu, Māri Čaklo, Egonu Līvu, Liju Brīdaku un daudziem citiem!

 

Piena ceļa dvēseles: Latviešu autoru fantāzijas un fantastikas stāsti.

 

Račko K. Saplēstās mežģīnes: Autores kaisles, spriedzes un jutekliskuma piesātinātais debijas romāns atverpilnīgi jaunu lappusi latviešu literatūras vēsturē.

 

Rupainis A. Baltie tēvi: Romāna darbība risinās viduslaiku Latgalē, atklājot dominikāņu klostera un baznīcas, tagadējās Aglonas bazilikas, dibināšanu. Tas ir pirmais šī vērienīgā prozas darba izdevums Latvijā atsevišķā grāmatā un tapa kā veltījums Latgales kongresa simtgadei.

 

Skujenieks K. Divreiz dzimusī dzeja: Dzejas izlase

 

Užāne J. Jettes dienu grāmata: Cimdu Jettiņas dienasgrāmata ir stāsts  par šo garā tik stipro sievieti, kuras dzīve ir bijusi piepildīta ar mīlestību pret savu dzimto  zemi , dabu un  līdzcilvēkiem. Jette ir daudz lasījusi, un tāpēc valoda dienasgrāmatā ir raita un bagāta, izpaužot vissmalkākās sajūtu nianses. Jettes  dzīve ir bijusi apbrīnojami piepildīta, neskatoties uz to , ka viņai bijusi liegta iespēja brīvi pārvietoties smagās slimības dēļ. .

 

Skujiņš Z. Dziļurbums laikā: Noveles

 

Vādons J. Virve: Dzeja

 

Veidenbaums E. Par spīti grūtiem laikiem: Dzejas izlase

 

Venters E. Poseidona galva: Kriminālprozas izlase

 

 


ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA

 

Bredforda B.T. Kavendonas namsKavendonas namā mīt divas ģimenes – aristokrātiskie Ingemi un Svonni, kuri viņus apkalpo, kā to gadsimtiem ilgi jau darījušas iepriekšējās paaudzes. Kavendona ir viens no greznākajiem namiem brīnišķīgajā Jorkšīrā, un Ingemu meitai daiļajai lēdijai Dafnei ir paredzamas spožas laulības... Tomēr 1913. gada vasarā kāds negaidīts notikums uz visiem laikiem izmaina Dafnes dzīvi, kā arī apdraud visu Ingemu ģimenes nākotni.

Būma K. Patvērums

Ferrante E. Pazudušais bērnsCeturtais un pēdējais sējums ciklā Brīnišķīgā draudzene, sāgā, kas pēdējo gadu laikā guvusi milzu panākumus visā pasaulē, apstiprinot, ka tās autore Elena Ferrante patiesi ir viena no pasaules izcilākajiem rakstniekiem. Apbrīnojami daudzslāņains un iedvesmojošs meistardarbs, kas starptautiski atzīts par vienu no augstākajām mūslaiku literārajām virsotnēm.

Galbraits R. Dzeguzes sauciens: Kad slavena topmodele iet bojā, nokrītot no sava penthausa balkona, tiek pieņemts, ka viņa izdarījusi pašnāvību. Tomēr viņas brālis šaubās par to un nolīgst privātdetektīvu Kormoranu Straiku, lai viņš izmeklētu notikušā apstākļus.

Gerhards J. Es to nepieļaušu: Kad dēli pieņem islāma ticību, Joahims Gerhards, uzņēmējs no Kaseles, sākumā ir samulsis, taču tad samierinās ar to. Līdz abi puiši slepus dodas uz Sīriju un viņš caur WhatsApp uzzina, ka viņi "Svētajā karā" ir gājuši bojā par Allāhu. Taču dēli ir dzīvi, un tēvs drosmīgi un apņēmīgi uzsāk cīņu, lai savus dēlus atgrieztu mājās.

Jangs V. Ieva: Jauna un drosmīga Radīšanas stāsta interpretācija. Tā balstīta uz Rakstiem un gadsimtiem ilgiem pētījumiem, bet vienlaikus pauž elpu aizraujošas atklāsmes un apstrīd tradicionālos uzskatus par to, kas mēs esam un kā esam veidoti. Okeānā starp laika un telpas dimensijām, starp mūsu pasauli un aizsauli ir sala. Tās krastā tiek izskalota gandrīz ledū sasalusi pusdzīva jauna sieviete. Par laimi viņa tiek atrasta un izglābta. Drīz vien atklājas, ka Lilija uz salas nav nonākusi nejauši. Pati Ieva – visa Dzīvā Māte – viņu sauc par savu “meitu” un aicina kļūt par liecinieci pasaules radīšanai un notikumiem Ēdenes dārzā. Romānā "Ieva" autors aicina uz jaunu sarunu par sieviešu un vīriešu vienlīdzību mūsu radīšanas kontekstā un palīdz citam citu ieraudzīt tā, kā mūs redz Radītājs – kā pilnīgas un unikālas būtnes.


Kings S. Tas. 1. grāmata: 1958. gads. ASV, klusa pilsētiņa Derija Menas štatā. Cilvēku rimto dzīvi negaidot satricina vairākas neizskaidrojamas slepkavības. Septiņi bērni apvienojas, lai cīnītos pret sensenu, šķietami neiznīcināmu ļaunumu, kas katram no viņiem parādījies visslēptāko baiļu veidolā. Bilam Denbro ir aizdomas, ka šis ļaunais spēks – Tas – ir nogalinājis viņa brālīti Džordžu. Bērni sadzen Tam pēdas, taču cīņa nebūt vēl nav galā.

 

Kliots Ļ. Liktenis un griba: Satriecoši interesants, uz patiesiem notikumiem balstīts vēstījums par dzimušu rīdzinieku Borisu Zaļesski, puisi, kuram liktenis vienā mirklī atņēma visu - ģimeni, mājas, dzimteni -, lai vēlāk bagātīgi atalgotu, dāvājot to visu atkal no jauna citā pasaules malā.

 

Loiko S. ReissAtvaļināts Ukrainas Bruņoto spēku ģenerālleitnants Igors Romanenko: "Aizraujoša, aktuāla un dziļa grāmata. Svarīgākais ir tas, ka romāna pamatā likta reāla izmeklēšana — reisa MH17 katastrofa, viena no asiņainākajām traģēdijām Krievijas izraisītajā karā pret Ukrainu. Vērtējot no militāra eksperta skatpunkta, romāns ir patiess, tas notikušo rekonstruē ar dokumentālu precizitāti.

 

Lenoksa J. Juveliera sieva“Džuljeta nolēma pārdot pēdējo vērtīgo priekšmetu, pērļu kaklarotu, kuru viņas tēvs saņēma kā dāvanu no bagāta Alepo tirgotāja” ― tieši šajā brīdī mainās jaunās meitenes dzīve, un drīz vien viņa top par Londonas ietekmīgākā juveliera Henrija Vintertona sievu... Aizsākas Džuljetas ceļš augstdzimušo britu sabiedrībā, kur pēdas atstāj gan Otrā pasaules kara raisīti notikumi, gan intrigas, maskas un tumši noslēpumi, kas glabāti gadu gadiem, kā arī niansētas situācijas, kas liek sirdīm pukstēt straujāk...

 

Onodibio K. Ienirt: Vīrietis meklē sievieti, kuru viņš kaislīgi mīl. Pirms vairākiem mēnešiem viņa devusies nezināmā virzienā, atstādama viņu vienu ar abu mazo dēliņu. Viņu sauc Pasa, un viņa ir māksliniece. Žilbinoša, nemiera pilna, ārkārtīgi apdāvināta. Un, lai dēls iepazītu māti, vīrietis atklāj viņu mīlestības stāstu – iepazīšanos, iemīlēšanos, Pasas veiksmi mākslas pasaulē, bērna piedzimšanu – un mēģina noskaidrot, saprast, kas mainījies viņu attiecībās. Romāns “Ienirt” ir mīlas stāsts par sievieti un vīrieti un arī par laikmetu, kurā mīlēt kļūst arvien grūtāk.

 

Railija L. Olīvkoks: Kopš neaizmirstamās vasaras, kuru Helēna aizvadīja Kiprā un kurā pirmo reizi iemīlējās, ir aizritējuši jau divdesmit četri gadi. Tagad viņa ir atgriezusies kopā ar ģimeni, jo krusttēvs ir novēlējis viņai savu māju Pandoru. Tomēr, ierodoties vecajā namā, Helēna apzinās, ka skaistā, idealizētā vieta glabā vairākus noslēpumus, kurus viņa nav atklājusi nedz vīram Viljamam, nedz dēlam Aleksam.

 

Vēra R. Tumšā, tumšā mežā: Nora nav satikusi Klēru nu jau desmit gadus... ne reizi, kopš tās dienas, kad aizvēra durvis uz veco dzīvi un aizgāja neatskatīdamās. Līdz pavisam negaidot viņa saņem ielūgumu uz Klēras vecmeitu ballīti. Nedēļas nogale savrupmājā un lieliska iespēja atkal satikt savu skolas gadu labāko draudzeni! Tomēr viss izvēršas citādi nekā plānots. Notiek kaut kas pavisam neparedzēts un ļoti ļauns. Tiek atklāti seni noslēpumi un meli, un no tumšā, tumšā meža iznākusī pagātne beidzot sasniedz arī Noru.

 

Vodolazkins J. Aviators: Romāna varonis ir cilvēks tabula rasa stāvoklī, proti, nācis pie samaņas slimnīcas gultā, viņš saprot, ka nezina par sevi itin neko – ne savu vārdu, ne to, kas viņš tāds ir un kur atrodas. Cerībā rekonstruēt savu dzīvesstāstu, viņš pieraksta atmiņā uzausušās neskaidrās un haotiskās epizodes: 20. gadsimta sākuma Pēterburga, bērnības vasaras Sīveros un Aluštā, ģimnāzijas gadi un pirmā mīlestība. 1917. gada revolūcija, jūsma par aviāciju, Solovku nometnes šausmas... Taču kā iespējams tik skaidri atcerēties tālaika sadzīves detaļas, frāzes, smaržas un skaņas, ja kalendārā ir 1999. gads?

 

Žerebcova P. Smalkais sudraba pavediens: 33 stāsti no Čečenijas dienasgrāmatas.

 

 

 

NOZARU LITERATŪRA

 

Astroloģija

 

Dzīvot laimīgi pēc mēness fāzēm

Račs A. Zvaigžņu dimantiņi

 

Psiholoģija


Blūma I. Pieskāriens bērna dvēselei

Dalailama. Grāmata par prieku

Freids Z. Viņpus tīksmes principa

Garsija E. Ikigai: Ilgas un laimīgas dzīves noslēpumi no Japānas

Leiendekers A. Šķiršanās. Pārdomas, pieredze, padomi

Nortrapa K. Dievietes nenoveco

 

Socioloģija

 

Piederēt un atšķirties: Romu, krievu un latviešu dzīvesstāsti Latvijā


Politika

 

Zeltīts R. Par nacionālo valsti


Juridiskā literatūra

 

Alfejeva J. Apdrošināšanas tiesības

 

Folklora un etnogrāfija

 

Latviešu brīnumu pasakas

Saviešu mēļošana


Medicīna

 

Endrūzs T. Kā dziedināt ar krāsām

Brennans R. Elpot: Kā elpot brīvi un dabiski

Herolds G. Iekšķīgās slimības. Kardioloģija

Rubins A. Nekad nepadoties


Lauksaimniecība


Vēriņš A. Peonijas


Kulinārija


Svaigs un zaļš: Veselīgas zaļās sulas, smūtiji, šoti un zupas

 

Māksla

 

Orens R. Plastilīna noslēpumi


Mūzika

 

Erenštreits J. Kroņu pinējs. Jānis Cimze

Jānis Rozentāls. Bez vārdiem: Latvijas netkarīgās mūzikas dziesmu izlase. CD

Pretējības: Oriģināldziesmu izlase ar 15 Aspazijas tekstiem. CD


Teātris un kino


Lēvalde V. Hamleta vārdi

Kolmane I. Ručs un Norie: Dokumentālā filma


Literatūrzinātne


Aspazija - Rainis. Dzīvā dzīve

Cielēns F. Rainis un Aspazija


Ģeogrāfija. Ceļojumi


Ābele Z. "...burtnīca"


Kultūras vēsture


Klētnieks J. Seno laikmetu lokos


Vēsture


Ozoliņš O. Cīrulis dziedāja, vasara nāca

Zemgaliešu simtgadu cīņas par pastāvību

 

 

   Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Vispirms vien jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu.Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

Bibliotēka ir atvērta Tev!

Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!

14.10.2017 12:35 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru

Top.LV
Valid XHTML 1.0 Strict
/* vids.lv */
briedis.lv
www.celmins.lv