Jauno grāmatu diena novembrī

   Esam sagaidījuši novembri - patriotisma mēnesi, kas iezīmejas sarkanbaltsarkanajās krāsās. Tas ir laiks, kad visvairāk akcentējam visu latvisko. Latvijas valsts svētkus gaidot, aicinām aplūkot, kādas jaunās grāmatas esam sarūpējuši Jums novembrī! Protams, šajā mēnesī grāmatu krājumu papildinām ar latviešu daiļliteratūru, arī ārzemju daiļliteratūru un nozaru literatūru. Iepazīsties ar jaunumu sarakstu un vaicā bibliotekāram sev interesējošo lasāmvielu! Klikšķini uz grāmatu nosaukumiem un lasi vēl garāku aprakstu!
LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA


Auziņš I. Klusums nav mēmums: Dzeja

 

Bauere I. Dieva riekšavā: Romāna galvenie notikumi risinās 19. gadsimta sākumā Cēsu pusē – Priekuļos, Drustos un Gatartā. Noslēpumu romānā "Dieva riekšavā", kas ne velti nosaukts par nojausmu stāstu, netrūkst, un lielāko daļu no tiem uzzinās arī lasītājs.

 

Cepīte I. Ulsiks: Grāmata veltīta autores vecāsmātes un mātes – Natālijas un Ausmas Derkēvicu – piemiņai. Tā vēsta par 20. gadsimta 60. - 70. gadiem, ietverot gan bērnības atmiņas, gan laikmeta liecības. Jauno grāmatu literatūrzinātniece Anita Rožkalne salīdzinājusi ar gaišu taku, pa kuru viegli var aiziet uz bērnību un caur bērnību.

 

Dreika D. Svešās dzīves: Romāns ir par prokuroru, kurš tādā mērā ieracies citu dzīvēs, ka palaidis garām savējo. Viņa laulība pajukusi, no mīlestības palikušas tikai atmiņas, viņš nav pamanījis brīdi, kad sieva bīstami saslimusi, bet kaimiņu dzīvoklī sākušās dīvainas norises. Notikumu gaitā viņš ieguvis lietisko pierādījumu - kaķi, kas turpmāk paliks pie viņa kā talismans.

 

Eglītis A. Cilvēks grib spēlēt: Lugas.

 

Freimanis A. Katls: Autora debija lielajā epikas žanrā. Kādam piekrastes lībiešu zvejniekam bija dēls – Ingus Zutis, tak vietējie lielākoties viņu saukāja par Ņurņiku. Lai pašās Otrā pasaules kara beigās vienīgo mantinieku neiesauktu vācu armijā, tēvam jāziedo cūka. Par krietnu ēdmaņu tolaik "balto biļeti" gan varēja nopirkt, taču mīlestību – ne.  

 

Kūlis Ē. Nopelnītā vientulība: Liepājas stāsts

 

Liepiņa A. Mīlestība: Abu mākslinieku dzimtu likteņi katram ir atsevišķa romāna vērti - traģēdijas, izmisuma pašnāvības Kristīnes dzimtā, mātes pāragrā aiziešana ārsta nolaidīgās alkatības dēļ, traģiski izsūtījuma gadi radiniekiem. Atvara dzimtas saknes ir mūzikas šūpulī Vīnē. Neskatoties uz sāpēm un skumjām, dzīvei cauri soļots ar gaišumu un mīlestību.

 

Orinska G. Ienaidnieki: 20. gadsimta 40. gadu sākumā – vācu laikā – Rīgā nejauši sastopas divi atšķirīgi cilvēki – augsts SS virsnieks Ernsts fon Vofenbors un latviešu virēja Inese Levinstone. Viņš aizstāv vācu intereses, bet viņa – īsta Latvijas patriote, iesaistās latviešu pagrīdes cīņā un nokļūst bīstamās situācijās. Viņus vieno kāds noslēpums, kam ir dzīvības cena... 

 

Puče A. Kurtizānes apakšveļa: Kāds nams Venēcijā cauri laikiem nes līdzi stāstus par lāstiem un nolemtību, kas piemeklē tā īpašniekus. Pašnāvība, izputēšana, slepkavība, narkotiku orģijas, finanšu afēras… Arī kāds ietekmīgs Latvijas advokāts vēlas dzīvot Lielā kanāla malā. Viņš labi papildina savu priekšgājēju atstātos nospiedumus, iepinoties izlūkdienestu un seksuālās orientācijas intrigā.

 

Stumbre L. Fokstrots:  Kādu dienu Mika darbavietā notiek ielaušanās – divi cilvēki lapsu maskās mēģina apzagt biroju. Miks kļūst ne tikai liecinieks, bet arī, vajājot zagļus, nošauj vienu no tiem ar... arbaleta bultu, kas kā eksponāts karājies pie sienas. Miks bēg no notikuma vietas, pārliecināts, ka viņu apcietinās un iemetīs cietumā, un nokļūst savā bērnības mājā, laukos. Tur tiek svinētas Lieldienas un sapulcējusies visa viņa ģimene, ko viņš nav redzējis 10 gadus. Mājā ar stingru roku valda viņa vecmāte Odile. Miks piedzīvo mīlestību, atbildību, kā arī iespēju kardināli mainīt savu dzīvi. 

 

Zemzaris U. Mākslinieki – dzīves ceļā satiktie: vērojumi un atskārsmes

 

Zeps J. Dzimtene mana: Dzeja

 

Zīle B. Melu meistars: Alise un Aleksandrs uzaug padomju Rīgā – vienā laikmetā, dažādās pasaulēs. Alise – pārtikušā partijas funkcionāra ģimenē. Aleksandrs pilsētā ierodas no laukiem, nokļūst komunālajā dzīvoklī un ielu bandās. Pieaugusi Alise vairāk laika pavada savā sapņu un jūtu pasaulē – burbulī, kas līgani iznes viņu cauri laikmetu maiņai. Aleksandrs bēg no PSRS un kļūst par starptautiskas dārgakmeņu mafijas darboni. Viņi viens otru nepazīst, bet abus saista noslēpumains cilvēks, kurš sevi dēvē par Melu Meistaru.

 

 


ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA

 

Bredforda B.T. Kavendonas sievietes: Triloģijas otrā grāmata. 1926. gada jūlijs. Kādā nedēļas nogalē Ingemu ģimene ir sapulcējusies Kavendonas namā un kopā ar viņiem ir arī Svonni. Abas ģimenes jau gadu desmitiem ir nesaraujami saistītas ne tikai ar uzticības zvērestu vien... Ingemu vīrieši vienmēr ir apbrīnojuši un mīlējuši skaistās un apķērīgās Svonnu sievietes, un nu Čārlzs Ingems, sestais Moubrijas grāfs, ved pie altāra savu mūža mīlestību Šarloti Svonnu.

Čedvika E. Rudens tronis: Šis ir stāsts par drosmīgu, garā stipru un ļoti sievišķīgu karalieni, kurai nebija svešas cilvēciskas ciešanas, kvēla mīlestība, mātes maigums un atriebes kvēle. 1176. gads Anglijā. Karalis Henrijs II ir ieslodzījis savu sievu Akvitānijas Eleonoru, bet viņa neļaujas iebiedēšanai. Eleonora atsakās pakļauties pat pēc tam, kad viņai tiek atņemta iespēja tikties ar bērniem un pirmdzimtības tiesības

Eljota K. Par pagājušo nakti: Pēc tam, kad Mollija ir pieļāvusi lielāko kļūdu mūžā, viņas skaistajai dzīvei Londonā tiek pielikts trekns punkts. Mollijas vīrs Deivids visu dzīvi ir sapņojis par savu saimniecību, un ģimene pārceļas uz dziļiem laukiem. Vīrs un bērni ir sajūsmā, toties Mollija jūtas kā nokļuvusi katastrofu pasaulē...

Enārs M. Stāsti viņiem par kaujām, valdniekiem un ziloņiem: Brīnumainais, erotiskais un mākslinieciskais franču autora Matiasa Enāra (Mathias Énard) romāns “Stāsti viņiem par kaujām, valdniekiem un ziloņiem” aizved lasītāju tālu prom – 1506. gadā brīvdomīgajā un baudu pārpilnajā lielpilsētā Konstantinopolē, kur pēc sultāna Bajazida Otrā aicinājuma ieradies Mikelandželo…

Filipsa S. Mana spožākā zvaigzne: Kūpers Greiems ir izbijis Čikāgas Stars superzvaigzne,  Paipere Dava – privātās detektīvaģentūras īpašniece. Viņa viņu izseko, viņš viņu atmasko. Viņu attiecības ir nebeidzama kaķa un peles rotaļa. Viņi ir pārāk atšķirīgi, lai saprastos. Viņi ir lemti viens otram. Spriedzes un kaisles caurstrāvots romāns.

Ficeks S. Es - slepkava: Simons Sakss, desmitgadīgs zēns, jūtas nelokāmi pārliecināts, ka ir slepkava. Un viņš var to apliecināt, aizvedot savu advokātu uz vairākām vietām, kur tiek atrasti līķi – cilvēki, kas ir nežēlīgi nogalināti tieši tā, kā bērns aprakstījis. Roberts Šterns ir pieredzējis advokāts, un viņš liek uz spēles visu, lai atspēkotu zēna apgalvojumus. Jo dziļāk Šterns piekļūst slepkavību sērijas tumšajam noslēpumam, jo vairāk pakļauj riskam Simonu, kurš ir stindzinošo notikumu atslēga…

 

Gilberta E. Lielā burvība: Arī savā jaunākajā darbā “Lielā Burvība” visu iemīļotā autore cēli un devīgi atklāj mums savu pieredzi un unikālos uzskatus par radošumu. Viņa mudina mīlēt un māca, kā vieglāk pārvarēt bailes. Viņa raksta par dažādām uztveres un attieksmes niansēm un ieradumiem, kas ir nepieciešami, lai spētu dzīvot brīvi un radoši, un iedrošina ikvienu atklāt sevī apslēptos dārgumus. 

 

Grass G. Par beidzamību: Šīs ir Gintera Grasa atvadas – tik pašironiskas un gaišas, kādas varēja izdoties vienīgi viņam. Vārdi nav zaudējuši nenieka no sava trāpīguma, valoda ir elastīga un jauna kā vienmēr, interese par pasauli ir dzīva, un jutekliskās grafikas runā pārliecinoši.

 

Keplers L. Paganīni līgums: “Paganīni līgums” ir dzidra skandināvu ‘noir’ pērle un otrais romāns inspektora Jona Linnas piedzīvojumu sērijā. “Mansards” izdevis arī sērijas pirmo romānu “Hipnotizētājs”.

 

Korija Dž. Asinsmāsas: Psiholoģisks trilleris. Satricinošs, satraucošs, nospriegots sižets, labi veidoti raksturi un nodaļas ar beigām, kas paliek karājamies virs bezdibeņa.

 

Leine K. Mūžibas fjorda pravieši: Godalgots romāns – vēsturiska sāga – par notikumiem Dānijas Karalistē 18. gadsimta beigās. Kima Leines aizraujošais stāstījums lasītājus izvadā pa Kopenhāgenas ielām un Grenlandes plašumiem, sniedzot iespēju piedalīties jūras braucienos un vaļu medībās, kā arī iepazīt dažādas kultūras, izbaudīt mīlas kaisli un līdzdzīvot apspiestas tautas cīņai par brīvību.

 

Lekberga K. Guldītie eņģeļi: Pirms vairāk nekā trīsdesmit gadiem Vales salā bez pēdām pazūd skolas direktors un viņa ģimene. Vienīgā lieciniece, viengadīgā Eba, jau pieaugusi pārceļas uz veco namu kopā ar vīru Tubīasu, lai atgūtos pēc traģiska zaudējuma un veidotu jaunu dzīvi. Kad abi gandrīz zaudē dzīvību tīši sarīkotā ugunsgrēkā, Tānumas policija atsāk izmeklēt veco lietu, pieņemot, ka kāds mēģina maskēt pagātnes noslēpumu.

 

Lūkasa Š. Tavs ideālais gads: izraujoši skaists romāns par vīrieti, sievieti un patiesi svarīgajiem dzīves jautājumiem. Šarlote Lūkasa šajā mīlestības romānā mums atgādina: sapņo, kamēr vari!

 

Mari S. Hanija: pirmā grāmata jaunajā itāļu rakstnieces Silvanas De Mari triloģijā. Latviešu lasītājiem jau ir pazīstamas autores grāmatas “Pēdējais elfs” un “Pēdējais orks”.

 

Svotmena K. Pirms tu aizej!: Aizkustinošs romāns par mūžīgu mīlestību. Viss, par ko Zoī spēja domāt, ir – Kāpēc? Kāpēc viņa ļāva Edam iziet pa durvīm, nepaspējusi pateikt, ka mīl viņu? Ja viņa kaut uz pāris minūtēm būtu ieslēgusi viņu savā apskāvienā, tad tagad viņš būtu šeit, un viņi varētu visu nokārtot; nešaubīgi, viņi to varētu. Tad notiek neiedomājamais. Viņš ir projām. Tagad jau ir par vēlu. Vai arī vēl nav?

Vaculīks L. Jūrascūciņas: Romāns “Jūrascūciņas” iznāca 1973. gadā. Plašāku cilvēku loku Čehoslovākijā tas sasniedza tikai 1991. gadā, kad to jau bija izlasījusi teju puse Eiropas. Ar savu eksistenciālo skatījumu tuvs Franca Kafkas darbiem, tas ir stāsts par cilvēkiem, jūrascūciņām, Valsts banku un valsts bandu, krīzi, zilo vējjaku, melno kaķi un par to, kā tas viss beidzās.

Vesta K. P.S. Tu man patīc: Lilija ir nelabojama sapņotāja, un viņai līdz ģībonim riebjas ķīmija… Viņa ir nedaudz kautrīga un apveltīta radošiem talantiem. Prot šūt un sacer dziesmas. Un vēl viņai ir neparasta gaume un, viņasprāt, visšausmīgākie mati uz pasaules. Jā, un pilnīgi traka ģimene! Lilijas sapņotājas gars garlaicīgās ķīmijas stundas padara divtik neinteresantas. Taču tad notiek brīnums – sākums tam ir ar zīmuli uz sola ķīmijas kabinetā uzrakstīta Lilijas mīļākās dziesmas rinda. Šo dziesmu zina tikai nedaudzi, jo tā nav populāra. Nākamajā dienā kāds ir uzrakstījis nākamo dziesmas rindiņu un ziņu viņai! Drīz vien Lilija ar anonīmo domubiedru sāk apmainīties vēstulēm – viņi dalās noslēpumos, iesaka viens otram grupas un sāk uzticēties. Lilija jūt, ka viņas sirds jau pieder nezināmajam rakstītājam, lai gan prāts vēl pretojas… Kas viņš ir? Lilija cenšas atklāt noslēpumu un atklāj, ka sirdslietas ne vienmēr ir saprotamas…

 

 

 

NOZARU LITERATŪRA

 

Uzziņu literatūra

 

Ripley's. Gribi tici, gribi nē!: Atslēga uz neparasto

Dzīves gadagrāmata 2018

Sievietes gadagrāmata 2018

 

Psiholoģija

Kurpatovs A. Laimīgs pēc paša vēlēšanās: 2.ceļa daļa. 12 soļu pretī garīgajai veselībai.

Lasmane R. Kā atrast vīrieti, kas pēc iespējas mazāk kaitinātu

Priora K. Nenošauj suni: Grāmata par to, kā dresēt dzīvniekus, cilvēkus un pašam sevi.

Prisjolkova I. Mammīt, kāpēc tā?

Sapņi un veselība

Vēra B. Tavs pārmaiņu gads: 52 esejas par dzīvi bez nožēlas

Vikings M. Mazā Hygge grāmata: Labsajūta dāņu gaumē

 

Garīgā literatūra

 

Grifits B. Jauns skatījums uz realitāti: Rietumu zinātne, austrumu misticisms un kristīgā ticība.

Rors R. Gaidot Ziemassvētkus: Meditācijas katrai Adventa dienai.

Politika

 

 

Snaiders T. Par tirāniju: 20.gadsimta 20 mācības

Kalniete S. Cinītis


Statistika

 

Orlovska A. Ekonomiskā statistika: Teorija, piemēri, prakse

 

Tautsaimniecība, tūrisms

 

Lingebērziņš Ē. Tūrisma uzņēmuma vadīšana kultūras atšķirību kontekstā


Juridiskā literatūra

 

Baumanis J. No krimināltiesību normu interpretācijas līdz kvantu kriminoloģijai


Folklora un etnogrāfija


Latviešu rotas. Saktas: No senatnes līdz mūsdienām


Medicīna


Hildegarde no Bingenas. Augu medicīna veselībai un labsajūtai

Marklunds B. 10 padomi: Jūties labāk un dzīvo 10 gadus ilgāk

 

Lauksaimniecība

 

Latvijas Avīzes gadagrāmata 2018

Zālītis J. No dzīves dzīvei: Agronomi – tautsaimnieki


Mājsaimniecība. Kulinārija

 

Galēja I. Dārzeņi: Idejas, padomi, receptes

Tomasa Dž. Brīvs no krāmiem. Mājas Detokss

101 iemesls iedzert glāzi vīna

Puga L. Veselīgi našķi bērniem


Uzņēmējdarbība


Lesausks V. Alise. Uzņēmējas stāsts


Māksla

 

Rubenis A. Mākslas vēstures priekšvēsture


Mūzika


Guļevska L. Tikai dziesma nenosalst…. Mikrofons – Latvijas fenomens

Loinerte L. Filadelfija: Imants Mežaraups – dzīvē un mūzikā


Literatūrzinātne un valodniecība


Ķuzāne L. Saule mūžam mana: Jāņa jaunsudrabiņa dzīves literārs konturējums

Grīnuma G. Viņpus Alpiem: Rainis un Aspazija Kastaņolā. Jaunatklāti tuvplāni

Griezīgo šķautņu romantiķis. Jānis Rokpelnis

Priedoliņa U. Have Fun! Angļu valoda pirmskolā

Fin de siecle literārā kultūra Latvijā


Vēsture

 

Ivbulis V. No indiešu civilizācijas vēstures: Kā radusies mūsdienu Indija

 

 

   Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Vispirms vien jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu.Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

Bibliotēka ir atvērta Tev!

Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!

14.11.2017 18:13 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru

Top.LV
Valid XHTML 1.0 Strict
/* vids.lv */
briedis.lv
www.celmins.lv