Jauno grāmatu diena novembrī

  Novembris vienmēr ir bijis gada drūmākais mēnesis, dienas apmākušās un pelēkas, lietus līst, laiks drēgns un nemīlīgs, taču grāmatu mīļotājiem, tas nepavisam netraucē. Kā jau katru mēnesi aicinām aplūkot, kādas jaunās grāmatas esam sarūpējuši Jums! Jauno grāmatu diena 9.novembrī! Kā jau ierasts grāmatu klāstu papildinām ar latviešu un ārzemju daiļliteratūru, kā arī nozaru literatūru. Iepazīsties ar jaunumu sarakstu un vaicā bibliotekāram sev interesējošo lasāmvielu! Klikšķini uz grāmatu nosaukumiem un lasi vēl garāku aprakstu!


LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

 

Bauere I. Mazā klusā sirds. Dārta un Krišjānis pirms tautasdziesmas : Viņa bija zemas kārtas meitene, kura neprata ne lasīt, ne rakstīt, tomēr gara spēkā Krišjāņa Barona acīs stāvēja pāri visām. Viņa bija latviete, un par krietnu latvieti izaudzināja Krievijā dzimušo un skoloto dēlu Kārli Baronu – ievērojamu mediķi, Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes profesoru un ilggadīgu LU Zobārstniecības institūta vadītāju. 
Viņa zināja sava vīra stiprās un arī vājās puses. Par labo priecājās, ļauno nepieminēja. Mazā, klusā sirds…

Dravniece A. Dāvana dzīvot!: Dzeja.

Eglīte L. Vēlos būt deputāte : Satīrisks dzejas krājums.

Garā pupa, 2019 : Dzejas gadagrāmata bērniem.

Ikaunieks A. Ceļš uz jūru: Grāmata domāta Latvijas jaunatnei, tiem, kam ir interese par jūrniecības izglītību, kas izjūt jūras aicinājumu, spēj saskatīt jūras pievilcību un ikdienas mainīgo krāšņumu

Ikstena N. Suņa dzīve : Stāsti un suneti. Šī grāmata ir veltījums Dzilvēkam. Tā nav drukas kļūda. Dzīvnieks un cilvēks: stipra un uzticama vienība. Noras Ikstenas gaiši vienkāršie stāsti, Vilipsōna dauzonīgie “suneti” un ilustrācijas šoreiz dod vārdu Viņiem – uzticamiem un mīlošiem visa mūža garumā. Pipars, Stella, Mona, Frīda, Pērkons, Herolds...Katrā stāstā, Dzilvēkam atrodot savu otro pusi, no debesīm krīt zvaigzne. Un katru reizi caur suņa sirdi runā cilvēka sirds.

Kosteņecka M. Vēstules no XX gadsimta: Autore dalās ar unikālām un ļoti personiskām vēstures liecībām – no lasītājiem saņemtajām vēstulēm, kurām pievienojusi savu stāstījumu par situācijām, kurās vēstules rakstītas. Grāmatu priekšvārdus rakstījuši Dainis Īvāns un Knuts Skujenieks.

Kosteņecka M. Mans XX gadsimts : Grāmata  sarakstīta kopā ar žurnālistu Georgu Stražnovu neparastā žanrā – kā divu laikabiedru saruna «Skaipā» par Latvijas vēstures svarīgiem pagriezienu punktiem caur personiskās dzīves pieredzes prizmu.

Margēvičs T. Zirgu gaļas pārdevējs: Daiļdarba galvenais varonis ir Pēteris Kalējs, un viņa trauksmainajam dzīves gājumam par prototipu kalpojusi reāla persona, latvietis Pauls Taupmanis. Pēcis, būdams vēl tikai nepieredzējis jauneklis, agri iesaistās sociāldemokrātiskajā strādnieku kustībā. Sākotnēji viņš tai pieķeras ar visu savu naivo, kaismīgo sirdi. Kā daudzi viņa biedri, pēc 1905. gada asiņainajiem notikumiem arī Pēcis nokļūst cietumā. Varbūt tikai tas, ka viņš nav pilngadīgs, pasargā puisi no nāves soda. Seko garais izsūtījuma ceļš uz Sibīriju.

Nella no Krotes. Ragana bez diploma: stāsts par Bārbalu, kas ir visparastākā meiča, kas dzimusi jauktā ģimenē un augusi rūpnīcas kopmītnē – vidēji glīta, vidēji izglītota, taču enerģija un apņēmība viņai ir pārpārēm. Nonākot svešā ciematā, Bārbalai raganas birka ātri vien tiek piekarināta gandrīz bez iemesla... Romāns ir par notikumiem, kuros iesaistās mūsdienu Latvijas vārdā nesauktas mazpilsētas divas ģimenes, par īstajā brīdī nepateiktu patiesību, vienam otra nesaklausīšanu, dusmām, tumsonību un mazlietiņ mīlestību.

Priede L. Vienmēr atgriezties: Kalpa gaitas latvieši pazinuši no sirmas senatnes. Ik pa laikam spējuši pacelt galvu pašapziņā, nu, jau desmitiem gadu, vīzēs vai knapākās pastalās, tautieši dodas svešumā. Labākas dzīves meklējumos? Vai - vienkārši vēloties izdzīvot? Nav noslēpums, ka mūsu Minimums nav Turienes minimums. Vismaz trīskārt lielāka ir minimālā alga Vācijā. Arī par darbu, ko paši vis nevēlas darīt. Viens no tādiem ir vecu ļaužu kopējas, aprūpētājas amats.
Laura Priede savas jaunās, jau trešās grāmatas lappusēs, atsedz patiesību un atšķirību "Starp divām pasaulēm". Autores skatījums, kā allaž, pauž iedziļināšanos - redzēt vairāk un just dziļāk par acumirklī tveramo. Apteksnes Silvas, vienas no daudzajām, kas izmanto vācu darbā iekārtošanās firmu pakalpojumus, gājums.

Stāsti Latvijai par mums, kuri aizbrauca. : Stāsts par slepkavību izmeklētāju Karlosu Ventliju, kuram, par spīti savām privātajām problēmām, nākas izmeklēt savādas slepkavības Kronsvelā, nelielā pilsētiņā, kuru 16. gadsimta sākumā nodibinājis kāds bagāts, reliģisks uzņēmējs, kas vēlējies attīstīt savu utopisko ideju par vietu, kur cilvēku kopiena spētu pārtikt un eksistēt bez naudas kā apmaksas līdzekļa. 

Žīgure A. Mūsu tautas gaita: Grāmatā apkopoti reālu personu anonīmi atmiņu stāsti par piedzīvoto Latvijā laika posmā no 1914. līdz 2018. gadam, izkārtoti hronoloģiski. Darbā šādi atspoguļota Latvijas iedzīvotāju kolektīvā pieredze un pārdzīvojums dažādu vēstures un kultūras notikumu krustpunktos. Šie stāsti ir subjektīvi atmiņu fragmenti, kas nav interpretējami kā oficiālās vēstures liecības.

 

ĀRZEMJU DAIĻLITERATŪRA


Bariko A. Jaunā līgava: Pagājušā gadsimta sākums. No tālienes ierodas saderinātā Līgava, lai gatavotos kāzām. Ekstravagantā Ģimene gandrīz izklaidīgi to uzņem savā elegantajā ārpilsētas rezidencē. Dēla nav uz vietas, viņš rūpējas par plaukstošā tekstiluzņēmuma darījumiem Anglijā un tikai sūta savādas un apjomīgas dāvanas. Jaunā Līgava viņu gaida, iekļāvusies nama nemainīgajos un rituālajos paradumos, starp kuriem sevišķi izceļas bagātīgas un ilgas brokastis. Šajās dienas stundās valda līksms satraukums un dzirkstošs prieks, kam precīzs pretstats ir mokošais nemiers un krampjainās bailes, kuru varā ir nakts stundas. Saskaņā ar leģendu jau paaudžu paaudzēs visi Ģimenes locekļi allaž ir miruši tieši naktīs.

Gavalda A.  Atzīšanās: Krājumā “Atzīšanās” ir apvienoti septiņi stāsti, kuru varoņi ir vienkārši, īsti cilvēki, kuri atklāti vēsta par sevi, par savu dzīvi, ievainojamību un spēju pieņemt savas vājības. Šie stāsti apliecina, cik svarīgi ir doties uz priekšu, nekavēties pie pagātnes radītajām brūcēm, bet tiekties pēc mīlestības, draudzības, piedošanas un tuviniekiem. Un katrā stāstā ir atpazīstams lasītāju iemīļotās autores Annas Gavaldas rokraksts…

Ģurko L. Doktora Fausta laimīgais gājiens pa elli : Autors stāstītāja pilnvaras nodevis gluži neitrālas personas – Mefistofeļa – rokās. Mefistofelis, šis mūžsenais vērotājs, Fausta lomai izraudzījies visgodīgāko idejisko komunistu Ģerģu Sabadošu un objektīvi (uzsveru – objektīvi, nevis kritiski) pārstāsta sava varoņa mūža gājumu, līdz ar to arī valsts likteni attiecīgajā laikposmā.

Huenga H. Skūpstu koeficients : Galvenā varone Stella uzskata, ka matemātika ir vienīgā lieta, kam dzīvē ir patiesa nozīme. Stella rada algoritmus, kuru uzdevums ir paredzēt, ko cilvēki pirks. Darbs viņai devis vairāk naudas, nekā nepieciešams, un kopumā krietni mazāk pieredzes attiecībās, nekā ierasts 30 gadu vecumā. Stellas secinājums: viņai nepieciešama prakse – ar profesionāli. Stella nolīgst "eskortu" Maiklu.

Kokrema Dž. Līgavu nams: Miranda no angļu māsīcas saņem savai mirušajai mātei adresētu noslēpumainu vēstuli. Radiniece lūdz palīdzēt atrisināt kādu neizskaidrojamu problēmu, kas nomāc visu viņas ģimeni. Miranda nekad māsīcu nav satikusi, bet zina, ka viņa nāk no prestižās Samersu ģimenes, kas mitinās vēsturiskajā Bārnslija namā... Negaidītās vēstules un leģendārās ģimenes ieintriģēta, Miranda mēro tālo ceļu no Austrālijas uz Bārnslija namu…

Kreca I. Mēness virs Zīdelejas pils: Anglija, 1813. gads. Jaunā Luīze ar savu vīru Pēteru un dēliņu Jakobu dzīvo brīnišķīgajā Zīdelejes pilī, namā ar bagātīgu vēsturi. Viss šķiet lieliski, līdz kādu dienu viņa saņem māsīcas Lilianas vēstuli ar apmeklējuma pieteikumu. Pils saimniece ir sašutusi, jo Liliana, kura tikko kļuvusi par atraitni, ir valdzinoša jauna sieviete un prot izmantot savu šarmu. Un tagad Liliana dzīvos šeit un atgādinās par to sasodīto balles nakti, kad māsīca padarīja Luīzi par visas grāfistes apsmieklu un iznīcināja viņas labi sakārtoto nākotni...

Railija L. Eņģeļu koks : Aizraujošs romāns par seniem ģimenes noslēpumiem un aizmirstiem pagātnes notikumiem. Ir pagājuši jau trīsdesmit gadi, kopš Grēta aizbrauca no Mārčmontas muižas – lielā un skaistā nama Velsas laukos. Kad viņa atkal tur ierodas, atsaucoties senā drauga Deivida uzaicinājumam, lai kopīgi nosvinētu Ziemassvētkus, Grētai par šo namu nav nekādu pagātnes atmiņu – tās visas izdzēsis kāds traģisks negadījums. Pastaigājoties pa piesnigušo apkārtni, viņa uzduras kapavietai, kuras padzisušais uzraksts vēsta, ka tur apglabāts mazs zēns. Tas Grētā atmodina kaut ko sen aizmirstu, un ar Deivida palīdzību viņa uzsāk ceļu, lai atgūtu zaudēto atmiņuviņa ir vienīgā lieciniece...

 

NOZARU LITERATŪRA


Ezotērija

Ezoterikas un garīguma gadagrāmata, 2020

Dzīvesziņas gadagrāmata, 2020.

Račs A. Ceļā uz mīlestību.

Psiholoģija.

Blekija Š. Dzīvot ar brīnuma izjūtu.

Šarma R. Klubs “Plkst. 5 no rīta”

Finanses. Nauda

Margēviča A.#mce_temp_url#.

Tautsaimniecība

Zelmenis D. Valsts loma tirgus ekonomikā

Jurisprudence

Patentu valde un izgudrotājdarbība Latvijā

Karalietas

Pihlaks J. Lāčplēša Kara ordeņa un Brīvības krusta kavalieri.

Izglītība

Vordermane K. Mācīšanās prasmes : Ilustrēta rokasgrāmata

Apģērbs. Mode

Smeltere A. Piecdesmit gadi Rīgas modē.

Lauksaimniecība

Latvijas Avīzes gadagrāmata, 2020.

Latvijas Avīzes makšķernieka gadagrāmata, 2020.

Lauksaimniecības bruto segumu aprēķini par 2018.gadu.

Pārtika. Ēdieni.

Perepeļica J. Bezgrēka našķi.

Medicīna.

Baltiņa D. Diagnoze - Vēzis.

Uzņēmējdarbība. Sabiedriskās attiecības.

Kazaka O. Pirmā PR grāmata.

Māksla. Teātris. Kino.

Cēbere G. Skarainis.

Sports

Staģis A. Šķēpiem mirdzot.

Literatūrzinātne

Milēviča I. Veiksmes retorika.

Vēsture. Biogrāfijas.

Filipss T. Cilvēki : Ekskurss vēsturē.

Franču pulkvežleitnanta Emanuela Diparkē atmiņas.

Varas Latvijā. No Kurzemes hercogistes līdz neatkarīgai valstij : Esejas.

 

  Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Ja Tev nav autorizācijas dati, tad vispirms jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

Bibliotēka ir atvērta Tev!

Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!

08.11.2019 13:57 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru

Top.LV
Valid XHTML 1.0 Strict
/* vids.lv */
briedis.lv
www.celmins.lv