Jauno grāmatu diena novembrī

   Klāt patriotiskais mēnesis - novembris! Lai gan šis mēnesis ir piesātināts ar dažādiem pasākumiem, kas veltīti Latvijas 100. dzimšanas dienai, grāmatmīļi neatsakās arī no aizraujošas lasāmvielas, tāpēc arī novembrī esam papildinājuši bibliotēkas krājumu ar jaunumiem. Palūko, ko piedāvā novembris! Klikšķini uz grāmatu nosaukumiem un lasi vēl garāku aprakstu!LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA


Anmanis J. Dievzemīte: Gleznas un haikas.

Kā pārvarēt niezi galvaskausā?: Septiņi jauni dzejnieki.

Apškrūma K. Latvija gaismas draudzēDzeja.

Būmeisters J. Dzeja.

Deigelis D. Dievs beidz: Dzeja

Egle J. Svešie jeb miļeņkij ti moi: Krājuma  varoņi ir Latvijas cilvēki, caur kuru skatpunktu ieraugām 20. gadsimta Latviju, tie ir katrs ar savu likteni, bet cits ar citu cieši saistīti.

Ermlere F. Bliks. Rīgas sapnis par kino: Detektīvs

Dambis E. Latvijai: Dzeja.

Judina D. Amnēzija: Annas Elizabetes un Mika Kaķīša medusmēnesi izjauc Rīgā uzradusies melno džipu banda, kuras ālēšanās biedē iedzīvotājus. Pēdējais upuris – četru auto pārbraukts akls vīrietis... Pēdas aizved līdz partijai "Mājai un Ģimenei", kuras jaunais vadonis turpina īstenot bojā gājušā multimiljonāra Jāņa Pērkona idejas.

Krekle M. Dzīvības spītīgie asni: Romāns aizsāk Mežgaļu ģimenes sāgu.

Nesaule A. Zudušie saulgrieži: Romāns par trimdu un draudzību.

Piemares vējos: Lejaskurzemes prozas un dzejas krājums.

Rikmane M. Mārdadzis: Grafiķe, gleznotāja, grāmatu ilustratore Māra Rikmane (1939) ir vērīga vērotāja, filozofe un spoža stāstniece. Dienasgrāmata ļauj ieskatīties mākslinieces dvēselē, dzīves spilgtākajos un traģiskajos brīžos; viņa spilgti apraksta tolaiku personības rakstniecībā, mākslā, mūzikā.

Tīmane L. Tik daudz ko teikt: Dzeja

Viegliņa-Valliete G. Valdnieka Nameja meita: Vēsturisks romāns.

Vīgante D. Tad redzēs: Stāsti.

Vinogradova L. Izelpas: Stāsti.

Žolude I. Materia botanica: “Materia botanica” vākos ietverti divi romāni – arī  “Silta zeme”, jo “Materia botanica” ir gan romāna “Silta zeme” turpinājums, gan jauns vēstījums, viss atkarīgs no skatpunkta.

 


ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA


Azimovs A. Otrais fonds:  Zinātniskā fantastika. Pēc ilgas cīņas Fonds ir cietis sakāvi – to ir sagrāvis mutanta Mūļa neparastais psihes spēks. Tomēr klejo valodas, ka kaut kur eksistē Otrais Fonds, paslēpts Galaktikas pretējā galā un dibināts, lai saglabātu cilvēces zināšanas cauri garajiem barbarisma gadsimtiem.

Aksats F. Vienīgā izeja: Pārsteidzošs psiholoģiskais trilleris, kurā nekas nav tā, kā šķiet.

Baka B. Mūžīgais brīnums: Aizkustinošs stāsts par izcili talantīga jaunekļa pieaugšanu. Cik neparasts ir pats Rendolfs Kolfakss, tik neparasta veidojas arī viņa dzīve. Būdams ārkārtīgi zinātkārs, jaunais cilvēks ar sajūsmu tver visu, ko pasaule piedāvā, – ļaužu pūļus Ņujorkā, kaisli Anglijas laukos, mākslu Parīzes muzejos un bibliotēkās, varas spēles militārajā dienestā Korejā.

Eldžera K. Baņķiera sieva: Agrā novembra rītā Alpos bez vēsts pazūd lidmašīna, kurā atradies arī Metjū Verners, Šveices Apvienotās bankas baņķieris. Viņa sieva Anabella ir satriekta: policija to uzskata par nelaimes gadījumu, tomēr ir pārāk daudz neatbildētu jautājumu.

Galbraits R. Ļaunuma raža: Trešais kriminālromāns par privātdetektīvu Kormoranu Straiku un viņa asistenti Robinu Ellakotu. Roberts Galbraits, kas, izrādās, ir Dž. K. Roulingas literārais pseidonīms, šobrīd ierindojams starp pasaulē atzītākajiem kriminālromānu rakstniekiem. Pēc šo romānu motīviem veidots arī BBC televīzijas seriāls.

Geibla M. Dzīvoklis Parīzē: “Mīlestība, māksla, vēsture un Parīze – vai var vēlēties vēl kaut ko vairāk?”

Grofa L. Gaisma un niknums:  Divdesmit divu gadu vecumā Loto un Matilde ir stalti, valdzinoši un žilbinoši, neprātīgi iemīlējušies un pārliecināti par sevi. Desmit gadus vēlāk draugi vēl aizvien apskauž viņu laulību, tomēr ir noprotams, ka aiz ģimenes mājas slēgtajām durvīm viss norisinās daudz sarežģītāk, nekā tas šķiet…

Hiekapelto K. Gājputni: Kad uz sniegota ceļa tiek atrasts ceļu satiksmes negadījumā cietis sirmgalvis pidžamā, Anna Fekete ir pārliecināta – viss nav tik vienkārši, kā izskatās. Vai mežā atrastais duncis varētu būt saistīts ar šo noziegumu? Vai tomēr jāmeklē vēl viens upuris? Un ko par to zina Semijs? Šķetinot noziegumus, Anna saskaras ar notikumiem, kas apdraud ne vien viņas uzskatus, bet arī dzīvību.

Hīlija E. Elizabete ir pazudusi: romāns ļauj mums piedalīties sena nozieguma atklāšanā un iepazīt vienu no neaizmirstamākajiem personāžiem pēdējo gadu britu literatūrā. Moda jūs gan sasmīdinās, gan saraudinās, un pavisam noteikti iespiedīsies atmiņā uz ilgāku laiku.

Laplante L. Atraitnes: Trīs vīriešu mēģinājums aplaupīt inkasācijas automašīnu beidzas traģiski – viņu sievas kļūst par atraitnēm. Kad Dollija Rolinsa atrod sava nelaiķa vīra plānus saistībā ar neveiksmīgo laupīšanu, viņai prātā ienāk neparasta doma... Vai viņa un pārējās atraitnes varētu pabeigt to, ko iesāka viņu vīri?

Lekberga K. Ledus bērns: Mīklaini pazušanas gadījumi liek saausīties un lauzīt galvu ikvienam. Ziemas spelgonī viena no pazudušajām meitenēm piepeši tiek atrasta sirdi stindzinošā skatā. Patrikam un viņa komandai ir jāapvieno spēki ar citiem policijas iecirkņiem, lai noskaidrotu lietas apstākļus un, iespējams, izglābtu pārējās pazudušās meitenes.

Makintoša K. Es tevi redzu: Zoja Volkere pamana savu fotogrāfiju kādas Londonas avīzes sludinājumu sadaļā un ir apņēmības pilna izdibināt, kā tā tur nonākusi. Nav nekāda paskaidrojuma, vien neskaidrs attēls, mājaslapas adrese un telefona numurs…

Mantela H. Vilku nams: Saistošu notikumu un spilgtu personāžu pārbagātais romāns  vēsta par 16. gadsimta 20. gadu Angliju, kad viens no galvenajiem cilvēku mērķiem bija ietekmes iegūšana galmā un panākumi deva neierobežotu varu, bet viena vienīga kļūda varēja novest uz ešafota.

Montefjore S. Deverilu pēdējais noslēpums: Deverilu sāgas noslēdzošā daļa. Pasauli satricinājusi Otrā pasaules kara dārdoņa, un nemiers valda arī Deverilu asinīs. Liktenis Deverilus aizvedis uz dažādiem kontinentiem, bet dzimtas balss nav apslāpējama: vēloties nokārtot rēķinus ar pagātni un lauzt ģimenes lāstu, viņi atgriežas sākumpunktā: Balinakellijā.

Slimani L. Klusa dziesma: Divu bērnu māte Mirjama grib atgriezties darbā advokātu birojā un meklē auklīti saviem mazajiem. Viņa izvēlas lielisko Luīzi, kam piemīt viss nepieciešamais - pacietība, atsaucība, precizitāte. Bet ar laiku arī labās īpašības kļūst kaitinošas: aukle ir pārāk nevainojama, pārāk neaizstājama. Ar katru romāna lappusi pieaug tā varoņu nemiers un satraukums, līdz notiek traģēdija..

Teilore K. Bailes: Kad četrpadsmit gadu vecumā Luīze Vandsvērta aizbēga no ģimenes kopā ar savu skolotāju Maiku, meitenei šķita, ka šis vīrietis ir viņas mūža mīlestība. Tikai vēlāk viņa saprata, kādas briesmas slēpj šādas attiecības. Luīzes pasaule sabruka…

Tjūdora K. Krīta vīrs: Viss sākās 1986. gadā atrakciju parkā, toreiz, kad notika negadījums. Tieši todien divpadsmitgadīgais Edijs satika Helorena kungu – Krīta vīru. Viņš pastāstīja Edijam, kā atstāt slepenas zīmētas ziņas draugiem. Un tas tiešām bija jautri, līdz brīdim, kad krīta vīriņi viņus aizveda pie mirušās. Kopš tā laika ir aizritējuši trīsdesmit gadi. Eds nešaubās, ka senie notikumi ir palikuši pagātnē, līdz savā pastkastē atrod aploksni. Tajā ir balta krīta gabals un zīmējums ar cilvēciņu.

Verns Ž. Drāma Livonijā: Livonijā bankas darbinieks, kurš atbild par skaidras naudas pārvedumiem, hostelī tiek nogalināts. Viņš gatavojās precēties, tā paceļoties augstākajā sabiedrībā. Galvenais aizdomās turamais ir profesors Dimitrijs Nikoļevs, līgavas tēvs…

 

 

NOZARU LITERATŪRA

 

Uzziņu un vispārīgi izdevumi

Nacionālā enciklopēdija. Latvija

Dzīvesziņas gadagrāmata 2019


Filozofija. Ezotērija

Ezoterikas un garīguma gadagrāmata 2019

Ennšē D. Nemirstības vēsture


Psiholoģija

Mana ikdienas harmonija

Nīkvista Š. Nost ar perfekto!

Kalniņa V. Pirmās attiecības cilvēka dzīvē


Teoloģija

Grīns A. Klusums dzīves ritmā

Biezais H. Ne ikkatrs, kas uz mani saka…

Vanags J. Par kristīgās dzīves principiem

Vanags J. Ņem krusta zīmi pie pieres un krūtīm

 

Socioloģija. Politika

Zelče V. Latvijas mediju vides daudzveidība

Tauriņš G. Mūsdienu demokrātija un aukstais karš


Folklora. Etnoloģija

Pīgozne I. Latviešu apģērbs

 

Tehnika

Esserts M. Bruņutehnika Baltijā


Lauksaimniecība

Latvijas Avīzes Makšķernieka gadagrāmata 2019

Latvijas Avīzes gadagrāmata 2019


Mājturība

Bicāne A. Jaunā konditora rokasgrāmata

 

Mode. Stils

Gabrielsone M. Lookbook meitenēm

 

Uzņēmējdarbība. Starptautiskās attiecības

Skauģis N., Guļevska L. Maizes dvēseli meklējot

 

Māksla. Mūzika. Kino. Teātris

Dempsija E. Modernā māksla

Hodža S. Māksla: Enciklopēdija skolēniem

Latvijas katoļu baznīcas

Šļūka G. Karikatūra LV

 

Latvijas džeza vēsture. 1922 -1940

Ruņģis I. Cietumsargs ar bungu kociņiem

 

Zudušos kinoteātrus meklējot

 

Freimanis I. Pasakas par princi

 

Vorošilova J. Teātra pulciņš pirmskolā un sākumskolā

 

Novadpētniecība

Īskalns P. Staburags

Daugavpils novads

 

Vēsture

Visuzticamākie čekisti un komunisti

Simts notikumi Latvijas vēsturē

 

 

 

   Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Ja Tev nav autorizācijas dati, tad vispirms jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

Bibliotēka ir atvērta Tev!

Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!

15.11.2018 11:23 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru

Top.LV
Valid XHTML 1.0 Strict
/* vids.lv */
briedis.lv
www.celmins.lv