Jauno grāmatu diena martā

   Klāt jau marts! Lai gan šis ir pavasara mēnesis, vēl joprojām gaisā jūtams sals. Neskatoties uz to, lai atvērtu prātu un sirdi pavasarim, lasītājiem esam sarūpējuši jaunas grāmatas. Lūk, kādi jaunumi martā pieejami nozaru literatūrā, kā arī latviešu un ārvalstu daiļliteratūrā! Iepazīsties ar jaunumu sarakstu un vaicā bibliotekāram sev interesējošo lasāmvielu! Klikšķini uz grāmatu nosaukumiem un lasi vēl garāku aprakstu!
LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA


Dimante I. Paslēptā dzīve: Sērija "Vakara romāns".

 

Einfelds J. Armagedona cikls: Romāns reālistiskā manierē tēlo personības tapšanu padomju okupācijas dziļās stagnācijas periodā, 1980.gados, īpaši regresīvā un represīvā vidē - profskolā. Romāns sākas ar neizskaidrojamu slepkavību, ko cenšas atšķetināt mūsdienu izmeklētāju grupa, kas dēvējas par Armagedona ciklu. jāpierāda.

 

Kuprišs A. Berlīne: Krājumā  iekļauti 22 dažādos laika posmos tapušie stāsti – labākais no jau periodikā publicētā, kā arī iepriekš publikai neatrādīti oriģināldarbi. Līdz šim viņa darbi publicēti periodikā un interneta žurnālos.

 

 

Pulvere I. Gribu apprecēties!: Sintija (120-92-120, komentāri lieki) ir skaistumkopšanas salona īpašniece, kam bagātīgas zināšanas sievietes psiholoģijā, fizioloģijā, dvēselē un visās pārējās jomās sniegusi gan pašas, gan draudzeņu un klienšu pieredze. Arī vīrieši viņai nepavisam nav sveši. Daudzi. Un visu vīriešu vēlmes, rīcība, domāšana Sintijai sagādā vilšanos un nepatiku. Visas grāmatas garumā vērpjas Sintijas dialogi ar vīriešiem un draudzenēm, bet vēl būtiskāks dialogiem saplūstošais nebeidzamais iekšējais monologs.

 

Rancāne A. Prīca i klusiešona: Grāmatā lasāmi pēdējos gados tapušie vairāk nekā simts autores darbi gan latgaliski, gan latviski.

 

Rēdliha I. Vēl viena dziļa ieelpa: Ivetas Rēdlihas psiholoģiskais trilleris nemoralizē, taču spilgti atklāj cilvēku rīcības tumšās, neizgaismotās virāžas un dramatiskās sekas, kuras neizbēgami iespaido arī līdzcilvēkus.

 

Rūmnieks V. No Raiņa līdz Čakam: Atmiņas, piedzīvojumi un pārdzīvojumi. 1980 – 2018. Kuru latviešu rakstnieci apdraudēja traktors? Kā Čaks savā simtgadē neļāva Valdim Rūmniekam atvērt diplomātu? Kāpēc Rakstnieku savienībā ieradās policijas specvienība? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem, kā arī draiskulīgus un nopietnus stāstus par 20. gadsimta pēdējo 20 gadu un 21. gadsimta pirmo 18 gadu kultūras personībām savā autobiogrāfijas otrajā grāmatā “No Raiņa līdz Čakam”' piedāvā pazīstamais rakstnieks Valdis Rūmnieks (1951).

 

 

 

 


ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA

 

Bisī M. Laiks ir slepkava:  2016. gada vasarā Klotilde pavada atvaļinājumu Korsikā kopā ar vīru un pusaudzi meitu. Šī ir pirmā reize, kad viņa atgriezusies uz salas pēc vecāku un brāļa bojāejas automašīnas avārijā, kas notika pirms divdesmit septiņiem gadiem. Arī viņa toreiz atradās mašīnā, taču brīnumainā kārtā izdzīvoja. Atgriešanās Korsikā liek Klotildei atminēties pusaudzes gadus, un viņa atkal satiekas ar vecvecākiem – salā ietekmīgas korsikāņu ģimenes locekļiem. Pamazām atgriežas atmiņas, liekot Klotildei apšaubīt pagātnes notikumus, kaut gan viņa savām acīm bija redzējusi mirušos tuviniekus. Bet kurš gan cits varētu zināt vēstulē minētās detaļas?

 

Hantere Ē. Bīstamā taka: Vēl viens fantastisks "Klanu kaķu" stāsts! Tajā ir daudz noslēpumu un briesmu, negaidītu notikumu un pavērsienu. "Klanu kaķu" sērija noteikti jāizlasa visiem bērniem un jauniešiem, un šīs grāmatas patiks arī viņu vecākiem!.


Jūnasons J. Simtviengadnieks, kas domāja pārāk daudz: Viņš ir atgriezies! Nedaudz vecāks, bet daudz jautrāks!
Turpinājums romānam "Simtgadnieks, kas izkāpa pa logu un pazuda".

 

Kronins Dž. Spoguļu pilsētaDivpadsmit ir iznīcināti, ir beidzies briesmīgais, simts gadus ilgais tumsas valdīšanas laiks pēc visas līdzšinējās pasaules gala. Izdzīvojušie dodas ārā aiz sava patvēruma sienām, apņēmušies veidot jaunu civilizāciju un ar gaišu cerību raudzīdamies nākotnē. 

 

Miņjē B. Nenodzēs gaismu: Trešais darbs, kurā noziegumus izmeklē Martēns Servazs. Šajā romānā neviens nav tāds, kāds šķiet pirmajā acu uzmetienā. Visi grāmatas varoņi vai nu kārtīgi pieviļ lasītāju, vai arī tikpat negaidīti saņem spēkus un pārvar grūtības.

 

Nesbē J. Makbets: Autors ar drošu vēzienu ieplūdina Šekspīra traģēdijas mītiskos elementus savā jaunajā narkotiku kara pārņemtajā spriedzes romānā. Kā rezultātā tapis pārsteidzoši oriģināls darbs, kam piemīt gan Šekspīra mākslai raksturīgais pārlaicīgums, gan skandināvu noir žanra elastība pakļauties Jū Nesbē iecerei.

 

Šalamovs V. Kolimas stāsti: Autors lasītāju uztver kā zinošu un kompetentu, tādēļ neapgrūtina nedz sevi, nedz lasītāju ar vēstures pasniegšanu. Katram pašam pirms sākt lasīt "Kolimas stāstus" ir jābūt gana zinošam, lai saprastu, kas ir GULAGs, kas ir "Daļstroj" un kas ir nāves mašinērija, ko sauc par "Kolimas trasi". Autors par savu galveno uzdevumu uzskata izglītot lasītāju sajūtas.

 

Taska I. Pobeda 1946: 1946.gada pavasaris. Agrākie sabiedrotie, PSRS un Lielbritānija, atkal ir pretinieki un Eiropa ir sadalīta ar dzelzs priekškaru. Neatkarīgā Igaunija tagad ir Padomju Savienības rietumu province, kurp plūst lieli imigrantu pūļi. Padomju Savienības noteiktais ceļošanas aizliegums ir piespiedis BBC ziņu moderatoru Alanu un operdziedātāju Johannu sazināties ar Alana radio ziņu starpniecību. Viņi vairs nesaņem viens otra rakstītās vēstules, tās krājas uz čekas pārbaudītāju galda. Un tomēr viņi plāno slepenu tikšanos Maskavā.

 

Vuds T. Hameleons: Pasaules labākais pasūtījuma slepkava Viktors vada  mierīgu dzīvi Islandē, līdz saņem uzdevumu no anonīma šveiciešu brokera. Kad Viktors ir "nokārtojis" savas meistarības pārbaudi, viņš tiek iepazīstināts ar grupu algotu slepkavu, ar kuriem kopā jāpaveic noziegums.

 

Tiljē F. Sapņot: Meistarīgi uzkonstruēts trilleris, kurā autors manipulē ar lasītāju, liekot tam iekrist viņa izliktajās lamatās, jo pienāk brīdis, kad nav iespējams saprast – romānā notiekošais ir sapnis vai realitāte.

 

 

 

 

 

NOZARU LITERATŪRA

 

Psiholoģija

Koena D. Sapņošana ar abām smadzeņu puslodēm

100 lietas, ko katrai sievietei dzīves laikā vajadzētu izdarīt

100 lietas, ko katram vīrietim dzīves laikā vajadzētu izdarīt

 

Garīgā literatūra

Bērne L. Sirds lūgšanas

Šmits P. Latviešu mitoloģija

 

Politika

Frits A. Politika iesācējiem


Medicīna un bioloģija

Līvmane A. Tā teica Dieviete

 

Māksla. Mūzika. Teātris

Bauere I. Jānis Lūsēns trešais

Jēruma I. Teātra bērni

100 izcili Latvijas aktieri. 1. un 2.daļa

Latvijas baleta un dejas enciklopēdija

Stabulniece D. Dizaina kamasutra

 

Literatūrzinātne un valodniecība

Neiburga A. Valoda, dzimte, stāstījums, attēls

 

Vēsture

Jumītis A. Latviešu karavīri Eiropas valstu militārajā dienestā (17.gs. otrā puse -18.gs. pirmā puse)

 

 

 

   Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Vispirms vien jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu.Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

Bibliotēka ir atvērta Tev!

Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!

13.03.2019 13:48 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru

Top.LV
Valid XHTML 1.0 Strict
/* vids.lv */
briedis.lv
www.celmins.lv