Jauno grāmatu diena jūnijā

   Jūnijs ir atnesis ziedošas pļavas, miglas rasas rītus, putnu dziesmas, karstas un saulainas dienas, un prieku , bet mēs Bauskas Centrālā bibliotēka esam sarūpējuši Jums jaunākās grāmatas. Lūk, kādi jaunumi jūnijā pieejami nozaru literatūrā, kā arī latviešu un ārvalstu daiļliteratūrā!LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA


Dreimane I. Vēstule ar pielikumu: Rīga, 20. gs. 30. gadu beigas. Jauni, skaisti, gudri un laimīgi cilvēki, gaiša nākotne – tieši tik vienkārši un neizpušķoti, lai visa pietiktu gan dzīvei, gan mīlestībai. Pēc tam... Kurā brīdī viss sākās? Tieši kad sāka griezties necilvēcības, melu, varmācības dzirnas, kas salauza tūkstošu likteņus?

Grietēna M. Ne vienmēr runcim krējuma pods jeb Leo un Lauvas: Margaritas Grietēnas jaunākais kriminālromāns kā allaž savā viegli ironiskajā stilā paver priekškaru tur, kur vienkāršais cirka skatītājs ielūkoties nevar. Taču, par spīti izteiksmes vieglajam rotaļīgumam, cirkā ne viss ir tik rotaļīgi. Izrādās, arī mākslas pasaulē mēdz būt konkurence, nenovīdība un... slepkavība.

Kreicbergs T. Havanas banku karalis: latviešu autora romāns jauniešiem.

Ķepale I. Saliniece un putnu pārdevējs:  Dzeja

Latvietis I. Nauda. Bailes 3: Šīs grāmatas – tāpat kā triloģijas pirmo divu daļu “Bailes” un “Vara” – pamatā nekādā gadījumā nav patiesi notikumi un tās varoņi ir izdomāti no A līdz Z, jo Latvijas valstī nekas tāds notikt joprojām nevar. Bet, ja gadījumā arī notiek, tad zināšanas par to var būt kaitīgas veselībai un reizēm arī dzīvībai.” Reizē ar „Spāru” pirtī un viesu namā „Mājiņas” notikušo nozīmīgu ļaužu pilnīgi izdomāto sarunu ierakstiem romāns „Nauda” sola vēl neticamākus un Latvijas valstij vēl draudošākus notikumus.

Lukjanskis E. : Kliedziens no debesīm. 1.un 2.grāmata.

Paegle L. Visas sēdvietas izpirktas : Stāsti.

Repše G. Skiču burtnīca. Simts.

Skujenieks K. Lirika un balsis.

Važa M. Pārbaudītā laime : Romantiskie sižeta pavērsieni atklās lasītājam skaistu Latvijas ainavu 20. gadsimta 20.–30. gados, ticamus dzīves stāstus, varoņu savijušos likteņus un kolorītus raksturus.

Vīka H. Dobeles karalis : Grāmatā rādīts spilgts varonis Jankus Zaķenmaiss - Dobeles karalis - cilvēks, kurš prot negodīgā ceļā, ar krāpšanu panākt savas mantas stāvokļa uzlabošanos. Romāna tematika nav zaudējusi savu aktualitāti arī mūsdienās. Cauri romānam vijas viegla ironija un sāpe

Zīle B. Rausītis un karma: Tas ir neparasts stāsts par divpadsmit dienām svara korekcijas centrā, kuru vēl saistošāku padara mākslinieka Rupucinska atjautīgās ilustrācijas. Grāmata atklāj savdabīgo ekskluzīvās klīnikas ikdienu un iepazīstina ar daudziem interesantiem cilvēkiem, kurus rakstniece sastapusi šajās dienās. Stāsts papildināts ar padomiem, kā zaudēt svaru un mainīt ieradumus, un dažām “garšīgām” tievēšanas receptēm.

 

 

 

ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA

 

Dauninga S. Mana jaukā sieva:  Mūsu mīlasstāsts ir vienkāršs. Es apprecējos ar lielisku sievieti. Mums piedzima bērni. Mēs atklājām viens otram savus lielākos sapņus un tumšākos noslēpumus... Un tad mums kļuva garlaicīgi.
Mēs izskatāmies pēc normāla pāra. Mēs varētu būt tavi kaimiņi, tavu bērnu draugu vecāki, tavi paziņas, ar kuriem ik pa laikam doties vakariņās.
Mums visiem ir kāds noslēpums, kā noturēt laulībā kaislības dzirksti.
Mūsu noslēpums ir slepkavība…

Džeferisa D. Safīra atraitne : Ceilona, 1935. gads.
Veiksmīga dārgakmeņu tirgotāja meitas Luīzas Rīvas un viņas vīra Eliota, šarmanta biznesmeņa, laulība šķiet nevainojama. Viņiem ir viss, taču nav bērna, pēc kura abi ilgojas. Kamēr Luīza cenšas pārvarēt zaudējuma sāpes pēc vairākām neveiksmīgām grūtniecībām, Eliots arvien biežāk laiku pavada netālajā kanēļa plantācijā. Kad viņš negaidīti aiziet bojā, Luīzai vienai nākas šķetināt vīra noslēpumu.

Edvardsons M. Gandrīz normāla ģimene: Psiholoģiskas spriedzes romāns. Patiesība satricinās Sandelu ģimeni, liekot arī lasītājam uzdot jautājumu - cik tālu tu iesi, lai pasargātu savu bērnu?! Romāns patiks bestselleru "Mikimoto pērles" un "Sieviete logā" faniem!

Ēkmane K. Suns mežā pie ūdeņiem: Sirsnīgs un inteliģents stāsts par draudzību un uzticību. Kādā mierpilnā lauku nostūrī mazs kucēns, dedzīgi sekojot mammai un saimniekam, aizskrien prom no fermas drošās pajumtes un drīz vien apmaldās. Tagad viņam pašam jāatrod sev barība un droša nakts mītne un jāpārspēj viltībā lapsa. 

Fainders Dž. Tiesnese : Džuliana Broudija, Masačūsetsas Augstākās tiesas tiesnese, vienmēr ir klausījusi likumiem. Viņa nekad nepārsniedz braukšanas ātrumu, nekad nezaudē savaldīšanos un vienmēr spriež taisnīgu tiesu. Džuliana zina, ka pat vismazākais solis sāņus var izjaukt viņas ambiciozos karjeras plānus. Viņa ir ļāvusies kārdinājumam tikai vienu reizi, pēc konferences citā pilsētā pavadot nakti ar pievilcīgu svešinieku. Tam bija jābūt nenozīmīgam sakaram, kas nekad vairs neatkārtosies...

Heisa S. Rimini: Hanss ir advokāts, veiksmīgs un bagāts. Taču piepeši viņu atkal pārņem neizskaidrojamās dusmas, kuras viņu reizēm bija piemeklējušas bērnībā un kuras viņš laimīgā kārtā jau bija aizmirsis. Hansa laulībā nu rodas viena problēma pēc otras. Hanss meklē palīdzību pie psihoanalītiķes dr. Mandeles-Minkikas, taču šie seansi nevis palīdz risināt daudzās problēmas, bet rada vēl jaunas — Hanss ārstē iemīlas.

Hūvere K. Veritija: Louena Ešlija atrodas uz finansiālā sabrukuma robežas, kad viņai tiek izteikts ļoti vilinošs darba piedāvājums. Slavenās rakstnieces Veritijas Krofordas vīrs Džeremijs nolīgst Ešliju, lai pabeigtu ļoti veiksmīgo romānu sēriju, ko pati autore nav varējusi izdarīt, jo pēc autokatastrofas vairs nespēj kustēties un runāt. Meklējot materiālus romānam, Ešlija ierodas greznajā Krofordu lauku mājā. Tur viņa atrod nepabeigto Veritijas autobiogrāfiju, kurā atklāti satricinoši noslēpumi…

Kinnunens T.: Četru ceļu krustojums: Romāna vēstījumu veido četri stāsti, kuru centrā ir sabiedrības normām spītējošā akušiere Marija, viņas meita fotogrāfe Lahja, kas gribētu pareizu dzīvi, Lahjas vīrs, sava laika izpratnē pilnīgi nepareizais galdnieks Onni un Lahjas vedekla Kārina.Personāži ir daudzslāņaini, katrs ar saviem noslēpumiem un identitātes mokām; cilvēku attiecības ir saspringtas līdz baltkvēlei.

Noihausa N. Mežā Nakts vidū mežā pie Rupertshainas aizdegas dzīvojamais treilers. Krāsmatās tiek atrasts bojāgājušais. Olivers un Pia izmeklē ļaunprātīgu dedzināšanu. Drīz pēc tam kādā pansijā tiek atrasta mirusi veca sieviete. Olivers ir satriekts, jo pazinis šo sievieti jau kopš savas bērnības. Izmeklēšanas gaitā atklājas saikne ar seniem notikumiem, kas risinājušies 1972. gada vasarā.

 

 

 

NOZARU LITERATŪRA

 

Uzziņu literatūra

Būmane I. Latviešu biedrības Latvijā: vēsture vai nākotne?


Psiholoģija

Berndta K. Dzīvesspēks. Psihiskā pretspēka noslēpums: Kur rast spēku pretoties stresam, depresijai un izdegšanai

Deividsons R. Dž. Smadzeņu emocionālā dzīve.

Heigs M. Piezīmes par nervozu planētu.

Plotkins B. Dvēseles mākslas.

Montesori M. Absorbējošais prāts.


Ekonomika

Ketners K. Nodokļi un nodokļu plānošanas principi.

Pedagoģija.

Rīds G. Disleksija agrīnā vecumā.

Gulbe D. Kas notiek bērnudārzā.


Lauksaimniecība

Strautiņa S. Avenes un to audzēšana.

Palīgs sēņotājam.

 

Grāmatvedība

Grāmatvedības pamati uzņēmumos: Atkārtots, atjaunots izdevums.

 

Māksla, mūzika, teātris

Silabriedis O. LNSO - 90. Personības, fakti, sarunas.

Vītola I. Spēles meistars Alfrēds Spura.

Jurisons I. Dukuri. Ledus karaļi dzīvē.

 

Vēsture

Dzenis A. Leimaņi, brīvmūrnieki, brīvzemnieki Igaunijā, Latgalē un Vidzemē 13. – 20. gs.
   Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Vispirms vien jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu.Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

Bibliotēka ir atvērta Tev!

Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!

tl_files/images/fotogalerijas/2019/Presentation1.jpg

06.06.2019 16:03 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru

Top.LV
Valid XHTML 1.0 Strict
/* vids.lv */
briedis.lv
www.celmins.lv