Jauno grāmatu diena maijā

Ziedošais maijs - gluži kā pasaku feja apbērusi visu Latviju krāšņiem ziediem un pieskandinājusi skanīgām putnu dziesmām. Baudot šo gada ziedošāko mēnesi, esam papildinājuši bibliotēkas krājumus ar aizrautīgu lasāmvielu katrai gaumei. Palūko, ko piedāvā maijs! Klikšķini uz grāmatu nosaukumiem un lasi vēl garāku aprakstu!


LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRASkalbe K. Pasakas

Šmite L. Aizved mani uz Hiršenhofu: Romāna vēstījums lasītāju izved cauri vairāku paaudzu sieviešu dzīves līkločiem. Tajos netrūkst nedz mīlestības un kaislību, nedz sāpju pilnu pavērsienu.

Švarca S. Gliemezis uz rīta takas:  Mīlestība, kaislība, nodevība, vilšanās, piedošana, sapņi un cerība ir visu romānā iesaistīto varoņu pavadoņi. Sērija “Vakara romāns”

Švarca S. Klusumu meklējot: Grāmata par ļaunumu un tā iemesliem, par to, cik svarīgs ir katrs mūsu solis, vārds, rīcība. Autore ir ne tikai centusies iedziļināties noziegumu aprakstā, bet arī meklējusi tā saknes, piedāvājot atminēt mīklu – kurš tad ir vainīgais?

Zarāne A. Slīdošās kāpnes: Vidusskolniece Signe no Latvijas austrumu pierobežas mazpilsētas pārceļas uz Rīgu. Iesākot skolas gaitas jaunā klasē, paralēli mācībām meitenei ir jāatrisina vairāki “cietie rieksti” personiskajā dzīvē: jāatšķetina vecāku gadiem samezglojušās un neskaidrās attiecības, jāmeklē sava vieta mācību iestādē, kurā skolēni tiek dalīti stilīgajos un nestilīgajos, un jāiepazīstas ar pirmās mīlestības jūsmu un trauslumu.

 

 

ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA


Čemberlena D. Vijolniece:  Romāns  stāsta par tuvinieku attiecību noslēpumiem un to lomu cilvēka dzīvē. Railija visu mūžu ir ticējusi, ka viņas vecākā māsa Līza – skaistā un talantīgā vijolniece – pusaudzes gados mīklainos apstākļos gājusi bojā. Šis notikums lielā mērā ietekmējis Railijas dzīvi, kurā vienmēr klātesoša ir apziņa par zaudēto māsu. Tagad, kad miris tēvs, kārtodama ģimenes mājas arhīvu un tēva kolekcijas, divdesmit gadus pēc traģēdijas Railija atrod pierādījumus tam, ka māsa joprojām ir dzīva..

Grīns Dž. Bruņurupuči bez gala: Sešpadsmitgadīgā Aza nemaz nevēlas meklēt bēguļojošo miljardieri Raselu Piketu, taču par viņa atrašanu izsludināta simttūkstoš dolāru liela atlīdzība, un Azas labākā draudzene Deizija ir noskaņota lietu izmeklēt. Tādēļ abas meitenes pārvar nelielo ģeogrāfisko attālumu un plašās patiesās aizas, kas viņas šķir no miljardiera dēla Deivisa.

Džūela L. Zelta meitene: Ir pagājuši desmit gadi kopš Elijas nozušanas. Tikai māte Lorela tā arī nav atteikusies no cerības viņu atrast. Vienā dienā Lorela iepazīstas ar apburošu un harizmātisku svešinieku vārdā Floids. Jau drīz abi saprot, ka viņiem varētu būt kopīga nākotne…

Glazova J. Alkatība: Dzeja paralēli latviešu un krievu valodā.

Lencs Z. Pārbēdzējs: Romāns uzrakstīts 1951.gadā, vēlāk vairākas reizes pārstrādāts, bet netika izdots līdz pat 2016.gadam. Kādu dienu, sešus gadus pēc kara notikumiem, atmiņas panāk Valteru Prosku.
Proska, vācu armijas kareivis, pēdējā kara vasarā nokļūst nelielā vienībā, kas uzrauga dzelzceļa līniju, lai partizāni Pripjatas purvos neuzspridzinātu vilcienus. Stāsts par viņa pārdzīvojumiem un piedzīvojumiem. 

Meins E. Naturālists: Interesants romāns, kurā spoži parādīts, kā ģeniāls zinātnieks atmasko ļaunumu, kas citiem izskatās pēc nejaušības.

Nemirovska I. Franču svīta: Gribētos sacīt, ka šī grāmata ir par cilvēka dabu un tās izpausmēm lielu pārmaiņu laikos - tās ne vienmēr ir tādas, kādām tām vajadzētu būt. Mīlestība uzplaukst ne tur, kur tā gaidīta, izdevīgums liek aizmirst sakāves rūgtumu, divkosība dzen bārstīt skaļus vārdus, slepus doties pie uzvarētāja un nosūdzēt, taču šodienas uzvarētāji rīt būs zaudētāji, lai gan vēl to nezina.

Nilsone F. Ledusjūras pirāti: Pirāti ir nolaupījuši Sirī māsu, taču nevienam nav drosmes stāties pretī pirātu kapteinim Baltgalvim ? vissaltākajam un ļaunākajam vīram Ledusjūrā. Viņš kuģo apkārt, zagdams bērnus, un liek tiem vergot savās dimantu raktuvēs. Sirī uzņemas to, ko neuzdrīkstas neviens pieaugušais: viņa dodas atgūt savu mazo māsiņu Mikiju.

Seleste NG. Izkaisītās dzirksteles: Šeikerhaitsa ir vieta, kur it viss tiek rūpīgi plānots un uzraudzīts — sākot ar zāliena garumu un beidzot ar mājas krāsu. Elena Ričardsone šeit dzīvo jau kopš dzimšanas, un viņai nav ne mazāko šaubu, ka tieši noteikumi ir laimīgas un veiksmīgas dzīves pamatā, un viņa nespēj iedomāties, ka kāds varētu domāt citādāk. Taču tad Šeikerhaitsā ierodas māksliniece Mija Vorena ar savu pusaugu meitu Pērlu…

 

 

 

NOZARU LITERATŪRA

 

Uzziņu literatūra

Kas? Kur? Kad? Enciklopēdiskā vārdnīca skolēniem


Psiholoģija

Ozola I. Grāmata pašizaugsmei

Deida D. Īsta vīrieša ceļš

Sokoviha I. Kā paspēt visu padarīt?


Garīgā literatūra

Rors R. Šeit un tagad


Ekonomika

Lukašina O. Komercdarījumu grāmatvedības uzskaite un nodokļu piemērošana

Rurāne M. Finanšu pārvaldība un analīze


Juridiskā literatūra

Krastiņš U. Krimināllikuma komentāri. 1.daļa


Pedagoģija

Višķere Z. Mazais pētnieks

Īlena T. Sociālā pedagoga darbs ar datoratkarīgajiem skolēniem


Lauksaimniecība

Kāpēc govīm ir ragi

Zviedre A. Koku bērnudārzs


Stils un mode

Ulme U. Skaistumam nav gadu


Māksla, mūzika, teātris

Neimiševa L. Darbnīcas “Burtnieks” un “Ripors”

Kasado D. Skolēna pašizpausme teātra mākslā

Mironovs K. Grima mācība


Ģeogrāfija

Jakovičs A. No Daugavas līdz Gaujai. 1.daļa. Jaunciema apkārtne


Biogrāfijas

Kivičs A. It kā Tu kaut ko zinātu


Vēsture

Snaiders T.  Melnā zeme

 

 


Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Ja Tev nav autorizācijas dati, tad vispirms jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

Bibliotēka ir atvērta Tev!


Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!

13.05.2019 10:28 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru

Top.LV
Valid XHTML 1.0 Strict
/* vids.lv */
briedis.lv
www.celmins.lv