Jauno grāmatu diena jūnijā

   Katra mēneša otrās sestdienas ir Jauno grāmatu dienas. Jūnijs nebūt nav izņēmums, un lasītājiem tiek piedāvāta jauna ārzemju un latviešu daiļliteratūra, kā arī jaunumi nozaru literatūrā. Jauno grāmatu dienas ir svētku dienas gan bibliotēkas darbiniekiem, gan grāmatmīļiem. Rau, ko jūnijs piedāvā! Klikšķini uz grāmatu nosaukumiem un lasi vēl garāku aprakstu!


LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

 

Bauere I. Palieku uzticams. Juris Neikens: Viņš bija parasts lauku zēns – zemnieka dēls no Limbažu puses, kurš 1843. gadā nonāca Cimzes skolotāju seminārā, kur ieguva ceļamaizi nākotnei – studijām Tērbatas universitātē un kļūšanai par teologu. Pirmais latviskas izcelsmes Lutera mācītājs Valmieras apkārtnē. Iejūtīgs, sirsnīgs cilvēks, pazemīgs dēls, nelaimīgs mīlētājs un četru bērnu tēvs, kurš aizgāja pie Dieva četrdesmit divu gadu vecumā. Viņa dzimtas vīriešu kārtai nav pēcnācēju, jo abi dēli nomira jauni, un sievietes neko no latviskā negribēja zināt, tāpēc šis dzimtas zars ir nokaltis bez atvasēm.

Brauča I. Iekšējās pasaules lirika & ārējās pasaules lirika

Dimante I. Nāve Kraukļu ciemāAdvokāts Arnis Celms kafejnīcā flirtē ar pievilcīgu gaišmati Megiju, kad ziņa telefonā vīrieti aizsauc pildīt profesionālos pienākumus. Ārēji viesmīlīgajā Kraukļuciemā nogalināta jauna sieviete. Vai seksuāla rakstura noziegums? Vai pietiek pierādījumu, lai celtu apsūdzību? Tas jāizlemj prokurorei, kafejnīcā sastaptajai Megijai Hānei. Aizliegta kaisle uzvirmo starp pretējām pusēm – advokātu un prokurori. Ne mazāk kaislību glabā Kraukļuciema iemītnieki un leģenda par vilkati, kurš it kā plosījis jaunas meitenes… Vilkatis vai tomēr cilvēks?

Dimsone M. Rozā kvarca brālība. 3.grām. Miroņgalvas noslēpums: Šis ir jau trešais romāns bērniem un jauniešiem par gudriem, aizrautīgiem un, protams, pārgalvīgiem un traku ideju spārnotiem draugiem Jāni, Izabellu un Robertu, kuriem ir iespēja pētīt ne tikai mūsu, Virszemes, pasauli, bet arī citas — kur nokļūt ļauj dvīņu Izas un Roberta neparastā ģimene, kura kopj un sargā tautas senās zintis.

Hānbergs Ē. Aplaipojumi un apsmaidījumi

 

 

 


ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA

 

Binders T. Kur piedzimst vējš: Grāmata vēsta par autora pūliņiem noskaidrot, kāpēc viņa vecvecāki, Jānis un Anna Binderi 1905.gada revolūcijas laikā kopā ar bērniem pēkšņi nolemj pamest dzimto Kurzemes apkaimi un Latviju, lai pārceltos uz dzīvi Norvēģijā. Pieskaroties vēstures notikumiem, autors caurskata savas ģimenes dramatisko dzīvesstāstu un centienus glābties no neizbēgamas bojāejas. Rekonstruējot pagātnes notikumus, autors uzrunā un atrod saziņu ar tuvajiem cilvēkiem, kuru vairs nav.

Čainani S. Labā un ļaunā skola. 1.grām.: Fantāzijas romānu sērijas jauniešiem pirmais darbs “Labā un ļaunā skola” ir tulkots vairāk nekā 20 valodās piecos kontinentos.

Deja S. Sagūstīta tevī: Romāns “Sagūstīta tevī” lasītāju sagūsta jau grāmatas pirmajās lappusēs un patur gūstā līdz pat grandiozajam finālam. Kā jau to varēja nojaust pēc iepriekšējo sērijas grāmatu lasīšanas, kaisles piesātinātā un elpu aizraujošā Gideona un Evas mīlestība turpinās un plešas kā nevaldāms vulkāna izvirdums.

Džeimsa R. Sieviete spogulī: Jaunā guvernante Elisa Millere iemīl Vinterbornu jau no pirmā mirkļa. Varenā māja, kas slēpjas pāri klintīm, šķiet kā vienīgā vieta , kur sieviete varētu paslēpties no savas pagātnes rēgiem. Uz jaunu, mīlestības pilnu dzīvi liek cerēt arī pievilcīgais darba devējs de Grejs un viņa eņģeliskie bērni. Ar katru dienu arvien vairāk Elisa sevi sāk iztēloties kā šīs idilliskās mājas un ģimenes daļu. Nākotnes sapņu skarbumā Elisa nemana tumšās ēnas, kas savelkas pār viņas galvu. Nemana, ka viņu naidīgi vēro kāda sieviete spogulī.

Kesa K. Prinča līgava. Kronis: Īdlina vēl aizvien nav pārliecināta, ka atradīs tādu pasakainu mīlestību, kādu piedzīvoja viņas vecāki pirms divdesmit gadiem. Bet reizēm sirds spēj pārsteigt cilvēku… un drīz Īdlinai būs jāizdara vēl grūtāka un svarīgāka izvēle, nekā viņa bija iztēlojusies.

Pēšsone M. Plūstošās smiltis: Spraigs tiesu romāns un psiholoģiska drāma, kas raisa jautājumus par mīlestības dabu, vainas sajūtu un tiesu sistēmu. Stokholmas turīgākās priekšpilsētas vidusskolā notikusi masu slepkavība. Astoņpadsmitgadīgajai Majai izvirzīta apsūdzība par līdzdalību šajā asinspirtī, kurā gājis bojā viņas iemīļotais un labākā draudzene. Kā Maja – teicamniece no labas ģimenes – sabiedrības acīs kļuvusi par aukstasinīgu slepkavu? Ko īsti viņa izdarījusi?

Stendāls Feders: Šajā grāmatā apvienoti trīs īsromāni, kas atspoguļo cilvēka dabu, kura gadsimtu gaitā nemainās: jauneklis, kas tiecas pēc bagātības, visādiem līdzekļiem cenšoties iekļūt augstākajā sabiedrībā un valdzinot smalkas dāmas, lai tiktu pie kārotā, izliekas par gleznotāju. Un likumkalps pūlas uzdienēties, glaimojot priekšniecībai un veicot ļaundarības pret paša tuviniekiem. Netrūkst dažādu piedzīvojumu, kaislību un likteņa sarežģījumu.

Šūmeikere S. Misters Ročesters: Kopš Šarlotes Brontē klasiskā romāna “Džeina Eira” iznākšanas pagājuši vairāk nekā 170 gadi, bet noslēpumainais, pievilcīgais, vīrišķīgais Edvards Ročesters jeb misters Ročesters aizvien vēl apbur jaunas lasītāju paaudzes. Ročesters atzīts arī par visu laiku visromantiskāko literāro varoni, par viņu sarakstīti neskaitāmi pētījumi, referāti un izteikti vispārsteidzošākie minējumi. Bet viņa paša stāsts nekad nav ticis izstāstīts. Kāds viņš bija patiesībā? Ko Džeina viņā saskatīja? Atbildi, iespējams, sniegs Sāras Šūmeikeres veiklais un saistošais labi zināmo notikumu pārstāsts no mistera Ročestera skatpunkta.

Velšs Ē. Asmens mākslinieks: Uzmanības centrā - tas pats Frenks Begbijs, kas jau gana labi iepazīts citos Ērvina Velša romānos, bet nu pavisam citā skatā. Savulaik sīks Edinburgas bandīts un kārtīgs maitasgabals, nu, izsēdējies cietumā, Frenks ir krietni mainījies. Viņam ir māja Kalifornijā, skaista sieva un divas meitas, bet pats svarīgākais... viņš ir atzīts, pieprasīts un turīgs skulptors. Taču - kas noticis ar Begbija neganto būtību? Tā nekur nav pazudusi un nemaz nevar pazust, un tieši par to stāsta Ērvins Velšs sev raksturīgākajā groteskajā un ironiskajā manierē.

 

 

NOZARU LITERATŪRA

 

Psiholoģija

Hiberde Dž. Šī grāmata dos jums pašapziņu

 

Tiesības

Starptautiskās tiesības


Pedagoģija

Gaile I. Kā veidot muzikālu uzvedumu

Lejiņa G. Pirmie soļi veidošanā

Danino M. Trenē savu bērnu panākumiem

 

Dabaszinātnes

Džonsone B. Māja bez atkritumiem


Kulinārija

Meirāne S. 100 kūkas un 1 svecīte


Mūzika. Teātris. Sports

Gelovejs Dž. Skriešana iesācējiem

Meimane I. Nora Bumbiere. Nepalikt vienai tumsā


Ģeogrāfija

Sēja G. Mana un tava Latvija

 

 

 

   Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Vispirms vien jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu.Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

Bibliotēka ir atvērta Tev!

Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!


13.06.2018 11:53 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru

Top.LV
Valid XHTML 1.0 Strict
/* vids.lv */
briedis.lv
www.celmins.lv