Jauno grāmatu diena jūlijā

Vasaras periodā(jūlijā, augustā)katra mēneša otrā piektdiena ir Jauno grāmatu dienaLasītājiem tiek piedāvāta jauna ārzemju un latviešu daiļliteratūra, kā arī jaunumi nozaru literatūrā. Jauno grāmatu diena ir svētku dienas gan bibliotēkas darbiniekiem, gan grāmatmīļiem. Lūk, ko jūlijs piedāvā!

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

 

Berģis-Kalns Dz. Komats: Vakar Lielvārdes dzelzceļa stacijas tuvumā tika aizturēts Krievijas spiegs, Drošības dienests ir uzsācis kriminālprocesu. Vai kādam ir jautājumi? Domāju, ka ne. Latvijai lojālam, "pareizi domājošam" pilsonim nedrīkst būt ne mazāko šaubu, ka visur, kur notiek kaut kas slikts, savu roku pielikusi Krievija. Bet vai, slēpjoties aiz skaļiem nacionālpatriotiskiem saukļiem, netiek plānota kārtējā Parex bankai līdzīgā afēra, par kuru maksās ikviens Latvijas iedzīvotājs.

Brīdaka L. Mūža noslēpums : Stāsts par Santu – sievieti, kura, daudzus gadus tiekdamās pēc sava sapņa un to nesasniegusi, kādā brīdī izdara noziegumu. Taču situācija nav tik viennozīmīga – varbūt tas nav noziegums, varbūt Santa rīkojas cēlsirdīgi, kaut pirmajā mirklī šķiet egoistisku jūtu vadīta. Daudzus gadus Santai nākas melot, bēguļot un izlikties, lai noslēpums nekad netiktu atklāts. Un jau atkal jautājums: pašas dēļ vai mīļā cilvēka dēļ. Galvenā varone pati nespēj atbildēt uz jautājumu – turpināt klusēt vai tomēr atklāt patiesību.

Dimante I. Komjaunietes pūra nauda: Māru varētu uzskatīt par veiksmīgu sievieti – viņai ir labi pelnoša profesija, divi pieauguši dēli un 25 gadi pavadīti kopā ar vīru Raimondu. Taču izrādās, ka gaidāmas nevis sudrabkāzas, bet  šķiršanās, jo Raimonds ir nopietni aizrāvies ar gados jaunāku sievieti. Bet vai vīra sānsolis ir īstais un vienīgais iemesls laulības krīzei? Varbūt nesaskaņu cēloņi meklējami daudz senākā pagātnē?

Grīnberga A. Laika jautājums: Esejas ar epifāniju garšu.

Kadiķe  M. Pārcēlājs: Stāsti par laivu, straumi, apvārsni un Tevi.

Katra A. Vietējā stacija: A. Katras trešā romāna “Vietējā stacija” galvenajai varonei Aelitai kādā romantisku noskaņu un negaidītu norišu caurstrāvotā maija vakarā arīdzan nākas atskatīties uz savu pagātni un uzskatiem ar citādām acīm. Līdz šim Aelita bijusi gana apmierināta, jo viņas dzīve rādījusies sakārtota: ir labs grāmatvedes darbs, ir pieklājīgs dzīvoklis galvaspilsētā. Dienas ritējušas rimti un prognozējami. Taču viens spontāns lēmums var izsist no šķietamā līdzsvara…

Kroma M. Re: Dzeja

Liniņš V. Līdumnieks jautrajā ciematā:  Patiesi kriminālstāsti. Mūžā pieredzēto autors apkopo atmiņu grāmatā "Līdumnieks jautrajā ciematā", no līdumnieka pozīcijām palūkojoties uz varas raksturu. Grāmata stāsta arī par to, kā Padomijā, par spīti visam, bija iespējams izdzīvot ar taisnu muguru.

Rušmane A. Vienpatnieki. Sērija “Vakara romāns”

Stalažs A. Uz ziemeļiem pēc mīlestības : Romāns

Stalažs A. Vai tu mani vēl mīli? Romāns

Zebris O. Māra: Romāns "Māra" ir par vidusskolēnu dzīvi un savas patības atrašanu. Skolā satiekas jaunieši, kuriem ir dažāda dzīves pieredze un izpratne par savu vietu pasaulē. Rakstnieks parāda, ka ikkatra paaudze, meklējot atbildes uz līdzīgiem jautājumiem, nonāk jaunās skarbās situācijās un pārbaudījumos.

 

 

ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA

 

Bredforda B. Kavendonas noslēpumi: Kavendonas cikla noslēdzošā grāmata.

Grebe K. Mājdzīvnieks: Gada labākais skandināvu kriminālromāns. Hanne ir noziedznieku psiholoģiskā portreta veidotāja, kuras dzīve vēl tikko bija lieliska. Ceļojums uz Grenlandi kopā ar Pēteru līdzinājās sapnim, un draudošās demences simptomi šķita atkāpušies. Tomēr, domājot par nākotni, Hanne tik un tā pieraksta dienasgrāmatā visu, kas notiek, jo nevēlas slimības dēļ zaudēt darbu vai, vēl biedējošāk, Pēteru.

Heisa S. Rimini: Hanss ir advokāts, veiksmīgs un bagāts. Taču piepeši viņu atkal pārņem neizskaidrojamās dusmas, kuras viņu reizēm bija piemeklējušas bērnībā un kuras viņš laimīgā kārtā jau bija aizmirsis. Hansa laulībā nu rodas viena problēma pēc otras. Hanss meklē palīdzību pie psihoanalītiķes dr. Mandeles-Minkikas, taču šie seansi nevis palīdz risināt daudzās problēmas, bet rada vēl jaunas — Hanss ārstē iemīlas.

Hiekapelto K. Tumsa : Izmantojot atvaļinājumu, Anna Fekete atgriežas dzimtajā Balkānu pilsētiņā. Taču jau pirmajās dienās, kad upes krastā tiek atrasts kabatzagļa līķis, izgaist cerības uz mierīgu atpūtu. Saskārusies ar aizspriedumiem un bezdarbību, Anna uzsāk neatkarīgu izmeklēšanu.

Hiltone L. S. Ultima: Valdzinošā mākslas dīlere Elizabete Tīrlinka šo to zina par viltojumiem. Kaut kādā ziņā arī viņa ir viltojums.Viņas patiesā identitāte – Džūdita Rešlija – ir apslēpta zem vairākiem melu slāņiem līdz ar vairākiem līķiem, par kuriem pārtop tie neapdomīgie, kas gadījušies viņai ceļā…

Hogana R. Pazaudēto lietu glabātājs: Entonijs Peardū, agrāk slavens rakstnieks, ir pavadījis pusi savas dzīves, vākdams citu pazaudētās lietas, vēlēdamies izpirkt vainu par kādu sen atpakaļ lauztu solījumu.
Apzinoties, ka viņa mūžs tuvojas beigām, Entonijs savu māju un pazaudētos dārgumus atstāj mantojumā asistentei Laurai.  Pazaudēto lietu glabātāja novēlējuma izpildīšana izraisa nejaušas tikšanās un izmaina ne vienu vien dzīvi...

Hūvere K. Veritija: Louena Ešlija atrodas uz finansiālā sabrukuma robežas, kad viņai tiek izteikts ļoti vilinošs darba piedāvājums…

Kinnunens T.: Četru ceļu krustojums: Romāna vēstījumu veido četri stāsti, kuru centrā ir sabiedrības normām spītējošā akušiere Marija, viņas meita fotogrāfe Lahja, kas gribētu pareizu dzīvi, Lahjas vīrs, sava laika izpratnē pilnīgi nepareizais galdnieks Onni un Lahjas vedekla Kārina.Personāži ir daudzslāņaini, katrs ar saviem noslēpumiem un identitātes mokām; cilvēku attiecības ir saspringtas līdz baltkvēlei.

Konstantīna L. Plēsoņa:  Liva Konstantīna ir pseidonīms divām talantīgām māsām – Linnai un Valērijai. Šīs autores kopā radījušas izcilus spriedzes romānus, kuri izdoti jau 27 valstīs. Plēsoņa ir abu māsu debijas romāns, kas acumirklī ieguva pasaules slavu. Šī grāmata ir kā monēta ar divām pusēm: tas ir stāsts par cilvēka tumšo pusi – alkatību un varaskāri – un vienlaikus arī vēstījums par cerību un tiekšanos pēc labākas dzīves.
Izcils trilleris ar velnišķīgiem sižeta pavērsieniem!

Kvērks M. Nakts aģents: Spraigi uzrakstīts trilleris, kas mudina lasītājus saprast galveno varoņu rīcības motīvus. Meistarīgi savērptie sižeta pavērsieni liek meklēt patiesību, sekojot līdzi politiķu, diplomātu un spiegu šodienas aktivitātēm.

Nilsons P. Kā suns kā kaķis: vienkāršs, taču emocionāli dziļš romāns jauniešiem. Pēram Nilsonam piemīt prasme ar maz vārdiem pastāstīt daudz, un, kaut arī teksts un saturs ir koncentrēts un poētiski spēcīgs, lasīt viņa uzrakstīto ir viegli un plūstoši. “kā suns kā kaķis” ir intelektuāli stimulējošs un provocējošs darbs, kas savu lasītāju uztver nopietni.

Noihausa N. Mežā Nakts vidū mežā pie Rupertshainas aizdegas dzīvojamais treilers. Krāsmatās tiek atrasts bojāgājušais. Olivers un Pia izmeklē ļaunprātīgu dedzināšanu. Drīz pēc tam kādā pansijā tiek atrasta mirusi veca sieviete. Olivers ir satriekts, jo pazinis šo sievieti jau kopš savas bērnības. Izmeklēšanas gaitā atklājas saikne ar seniemnotikumiem, kas risinājušies 1972. gada vasarā.

Pārksa A.Nāc, iekšā, mīļā: Kad Melānijas dzīvē negaidīti uzrodas sen neredzētā studiju laika draudzene Ebija, viņa nevilcinoties ieaicina sievieti savā tagadējā dzīvē. Vai atjaunotā draudzība ir patiesa? Vai varbūt aiz tās slēpjas aizvainotas jūtas un slepena atriebība, par kuras upuri kļūst Melānijas dēls...

Slotere K. Loras spēle: Psiholoģisks trilleris.

Velsa M. Slepkabota dienasgrāmata. 1.grām. : Fantastika.

Volša R. Vīrietis, kurš nepiezvanīja: Sāra sastop Ediju, pavada ar viņu kopā septiņas brīnišķīgas dienas un ir neglābjami iemīlējusies. Turklāt jūtas ir abpusējas, par to nav šaubu. Šķiet, arī Edijs bija gaidījis tieši Sāru. Kad viņš dodas sen ieplānotā ceļojumā un apsola piezvanīt no lidostas, nav iemesla viņam neticēt. Tomēr Edijs nepiezvana. Draugi iesaka par viņu aizmirst, bet Sāra to nespēj. Viņa ir pārliecināta, ka kaut kas ir atgadījies. Edija pazušanai, visticamāk, ir nopietns iemesls…

Žadans S. Mezopotāmija : Vienīgais, kam tik tiešām ir nozīme, ir mūsu iemīlēšanās, mīlestība, kuru mēs sevī glabājam, kuru nēsājam līdzi, ar kuru dzīvojam. Tu taču nekad nezini, cik tās tev atvēlēts, cik tās tevī ir, cik tās tevi gaida. To atrast ir prieks, zaudēt – sarūgtinājums un nelaime. ..

 

 

NOZARU LITERATŪRA

 

Uzziņu literatūra

Būmane I. Latviešu biedrības Latvijā: vēsture vai nākotne?

Psiholoģija

Robinsa M. 5 sekunžu likums

Vūlgere Dž. Dieviete tevī: Mūžīgo mītu atbalsis mūsdienu sievietes dzīvē

Maurmane E. “ 39”

Ekonomika

Ketners K. Nodokļi un nodokļu plānošanas principi.

Poga L. Tūristu gida – profesionālās prasmes un atbildība

Juridiskā literatūra

Butjanova E. Cilvēku tirdzniecībā cietušo personu atpazīšana un identificēšana

Lauksaimniecība

Pīrlesa V. Kā nepiebeigt savu telpaugu

 Skaistumkopšana

Java Z. Ēteriskās eļļas sievietes skaistumam

Grāmatvedība

Grāmatvedības pamati uzņēmumos: Atkārtots, atjaunots izdevums.

Māksla, mūzika, teātris, sports

Rancevs D. Meditācijas un precizējumi : Kinokritiķa versija

Terzens A. Lūsis. Laikmeta iezīmētais.

Literatūrzinātne

Miera ķēķis. Kas stāv aiz teksta? Sarunas

Ģeogrāfija

Lorencs J. Vīna un garšu pasaulē

Zariņa L. Es izvēlos iet: ceļš uz Santjago de Kompostelu

Kultūras vēsture

Linde M. Indija. Līdaka I. Sanskrita skaidrojošā vārdnīca.

Vēsture

Kuršu ķoniņi cauri paaudzēm

No aistu vēstures

Olers N. Totālais skurbums: Narkotikas trešajā Reihā


 

   Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Vispirms vien jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu.Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

Bibliotēka ir atvērta Tev!

Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!

12.07.2019 10:45 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru

Top.LV
Valid XHTML 1.0 Strict
/* vids.lv */
briedis.lv
www.celmins.lv