Jauno grāmatu diena janvārī

  Jaunais gads mums katram ir sācies savādāk - kādam ar pilnu galvu apņemšanos ko mainīt, bet kādam ar jaunām iespējām un jaunām idejām, bet Bauskas Centrālajai bibliotēkai ar Jauno grāmatu dienu!

Kā jau katru mēnesi aicinām aplūkot, kādas jaunās grāmatas esam sarūpējuši Jums! Jauno grāmatu diena 11. janvārī! Kā jau ierasts grāmatu klāstu papildinām ar latviešu un ārzemju daiļliteratūru, kā arī nozaru literatūru. Iepazīsties ar jaunumu sarakstu un vaicā bibliotekāram sev interesējošo lasāmvielu! Klikšķini uz grāmatu nosaukumiem un lasi vēl garāku aprakstu!


LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

 

Amberga S. Versija. Tēvi : Kristofers ir policists, kurš apsūdzēts par dienesta ziņojumu viltošanu. Kad Kristofers iznāk no cietuma, taisnības meklējumi viņu aizved pie Frankes Henlijas, kiberdrošības uzņēmuma vadītājas. Kristofers “dodas pa pagātnes pēdām”, lai noskaidrotu, kurš vainojams pie viņa nepatiesās apsūdzības, savukārt Franke meklē atbildes, kāpēc kiberdrošības aģentūra ir iesaistīta Kristofera apsūdzības lietā. Drīz vien noskaidrojas, ka abiem ir kopīgs ienaidnieks…  

Beļskis N. Rīts pēc dziesmas: Dzeja.

Blūms J. Pazudušā karavīra atmiņas: Ir cilvēki, kuru vārdi un padarītais atstāj pārdomu piepildītus nospiedumus sastapto cilvēku dzīvēs. Tāds ir Jānis Blūms, vīrs, kuram pagātnē piedzīvotais kara, izsūtījuma un grūtību stāsts nav mazinājis viņā sirsnīgo, atvērto un cilvēcisko Rīgas puiku.

 Bērziņš M. Aizliegtais pianīns: Jaunajā romānā  galvenā darbības vide ir bērnudārzs, taču rakstnieka vēlīgi dzēlīgais skats tver arī Cibānu ģimenes — deputātes Lindas un mākslinieka Induļa — ikdienu, Saeimas aizkulišu spēles, ielūkojas departamentu, policijas un citu iestāžu birokrātijas gaiteņos.

Bugavičute-Pēce R. Puika, kurš redzēja tumsā: Uz patiesiem notikumiem balstīts stāsts kā gados, tā garā jauniem lasītājiem un viņu vecākiem. Kāds puika, kurš dzimis neredzīgu vecāku ģimenē, ir spiests saskarties ar "citādību" visdažādākajās izpausmēs, galvenokārt tāpēc, ka viņš pasauli, atšķirībā no saviem vecākiem, spēj tvert pilnībā. Rūpes pašam par sevi un par saviem vecākiem kļūst par puikas pieaugšanas un turpmākās dzīves jēgu, liekot arī lasītājam ieraudzīt neparastajā stāstā pretrunas, kas valda sabiedrībā attieksmē pret vājredzīgajiem.

Dambeniece S. Dita Lūriņa. Ar vieglu skrāpējumu ādā : Grāmatā apkopota vairāk nekā 20 dažādu autoru dzeja, kas tuva un nozīmīga Nacionālā teātra aktrisei Ditai Lūriņai. Krājumu papildina sarunas ar Ditu par dzeju un dzīvi, kā arī poētiski sirreāls fotostāsts naksnīgā teātrī. 

Krilova G. Driftā tikai lēdijas.

Lapenieks V. Dullā Daukas piezīmes : Vaļsirdīga un valdzinoša autobiogrāfiska grāmata. Autora pārsteidzošais, nefiltrētais un amizantais dzīvesstāsts vēsta par Latvijas 20. gadsimta vēstures sarežģītajiem līkločiem.

Kundziņš M. Kamēr citi strādā: Stāsts par autora - biologa, dabas fotogrāfa, fotogrāfijas mākslas teorijas pasniedzēja - dzīvi ar fotokameru. Meistara fotogrāfijas daudzi ir redzējuši, bet kā tās ir tapušas? Autors atklāj unikālus mirkļus, nianses, piedzīvojumus, vīzijas, pat riskus, ko nereti piedzīvojis, lai uzņemtu vienu vienīgu kadru, un ļauj iejusties noslēpumainajā fotogrāfijas rašanās procesā. Mākslinieka humorpilnais stāstījums ir tikpat izjusts un dvēseliski bagāts kā viņa fotogrāfijas.

Steiga M. Noslēpumainās dāmas vizīte: Fantastisks kriminālromāns.

Troja E. Savu komētu nedzird:  Viņas ir trīs. Bella, Stella un Karlīna – jaunas, mūsdienīgas rīdzinieces. Katra ar savu rūpīgi kopto tēlu, ko redz kolēģi un apkārtējie, katra ar savu sāpi, par kuru zina tikai viņa viena un vēl abas tuvākās draudzenes. Protams – vīrieši, protams – bērni, protams – likstas darbā, protams – nav ko vilkt mugurā. Taču zem un aiz tā visa katra meklē savu, tikai savu ceļu dzīvē, savu veidu, kā justies laimīga – par spīti tam, ko domā citi.

Zīle M. Svešu tēvu grēki: Romāna galvenā varone ekonomiste Veneranda Laizāne ir tipiska mūsdienu sieviete – gluži labi situēta un tik pašpietiekama, lai, strauji izirstot laulībai, notikušajā saskatītu vien mudinājumu izkāpt no ikdienas vienmuļības pēļa. Tiesa, viņai nav pat nācis prātā ziedoties audžumātes misijai līdz mirklim, kad notikumu vērpe piedāvā divas izejas – ļaut deviņgadīgajam Justam nokļūt bērnu namā vai ņemt zēnu savā aizgādnībā.

ĀRZEMJU DAIĻLITERATŪRA

Aberkrombijs Dž. Pats asmens :  Aizraujošas fantāzijas triloģijas "Pirmais likums"  pirmā grāmata.

Bells D. Īsā tikšanās : Džošua Fīldss katru nedēļu dodas komandējumos – viņa dzīve ir kļuvusi par ielidošanas un izlidošanas, viesnīcu un lidostu virkni. Kārtējā pauzē starp diviem lidojumiem viņš iepazīstas ar Morganu, skaistu svešinieci, ar kuru viņam tūlīt pat izveidojas savstarpēja saprašanās…

Devero Dž. Attaisnota slepkavība: Kad Floridas pilsētiņā Laklenā tiek atrasts kādas seniores līķis, visi ir šokēti par slepkavības nežēlīgumu. Sieviete ir sašauta, sadurta un noindēta, un neviens pat nespēj iedomāties, kurš būtu bijis spējīgs uz tik šaušalīgu noziegumu…

Dziesma par manu Sidu: Senspāņu varoņepus “Dziesma par manu Sidu” (“Cantar de Mio Cid”) ir senākais spāņu literatūras piemineklis, kas saglabājies līdz mūsdienām. Pasaules literatūrā tas ieņem tikpat nozīmīgu vietu kā angļu “Bišuvilks” (Beovulfs), franču “Rolanda dziesma” vai vācu “Nībelungu dziesma”. Tas vēsta par 11.gadsimtā dzīvojuša kastīliešu bruņinieka, saukta Sida (El Cid arābu valodā – “mans kungs”), dzīvi un varoņdarbiem.

Džoisa R. Mis Kvīnijas Henesijas mīlas dziesma: Kvīnija Henesija, uzzinot, ka Harolds Frajs kājām dodas pāri visai Anglijai, lai viņu glābtu, jūtas patiesi šokēta.

Velss H. Kipss : Romāns palīdz iepazīt autora daiļrades daļu, kas veltīta norisēm sabiedrībā un cilvēka iekšējai pasaulei.

Fjells J. Ēnu istaba: Bernands Mielkoss, sīks likumpārkāpējs, ved slepenu kravu no Lietuvas uz Norvēģiju. Viņš ir pārliecināts, ka ir iesaistījies narkotiku kontrabandā, tomēr, kad viņa kontaktpersona norunātajā vietā neierodas, Bernands atklāj, ka lieta ir daudz ļaunāka.

Kārlsons K. Neredzamais vīrs no Salemas : Spraigs un emocijām piepildīts skandināvu detektīvs.

Kalvīno I. Ja reiz ziemas naktī ceļinieks: Viena romāna vietā mūsu rokās nonākuši desmit – katram savs sižets, stils, noskaņa, pat autors, un ikviens pārtrūkst visspraigākajā mirklī… Visi kopā tie veido pazīstamas un nepazīstamas, tikko tapušas un sen nebūtībā pagaisušas literatūras labirintu .

Maiklīdess A. Klusējošā paciente : Alīša Berensone raksta dienasgrāmatu, lai apliecinātu mīļotajam vīram, ka viņai viss ir kārtībā. Viņa nekādi nevēlētos Gabrielu satraukt vai sāpināt. Tad kādu vakaru atskan vairāki šāvieni. Gabriels ir nogalināts, un policija uzskata, ka vainīga ir Alīša. ..

Mandela E. Vienpadsmitā stacija: Komikss par apokalipsi, arī par cilvēkiem, kas zaudējuši savu ierasto pasauli un meklē iespēju tajā atgriezties. Kādā sniegotā naktī Toronto slavenais aktieris Arturs Leanders nomirst uz skatuves, spēlējot savu mūža lomu. Tajā pašā vakarā Ziemeļameriku sasniedz nāvējošs vīruss. Pasaule vairs nekad nebūs tāda kā agrāk.

Maurers J. Sniegā nesalst tikai nāvei Spraigs, dinamisks kriminālromāns, kurā ir ne tikai noziegums un izmeklētāji, bet arī izzinošs materiāls.

Mihalkova J. Rūgto mandeļu pīrāgs: Fotogrāfijā - liela, draudzīga ģimene. Simpātiski pieaugušie, piemīlīgi bērni. Varens sirms vīrs raugās valdonīgi un skarbi. Viņu vidū ir slepkava un upuris.

Nuotio E. Vīramātes zobs : Romāns turpina omulīgo detektīvromānu sēriju “Izmeklē Elēna Lehde”, kurā aizrautīgā augu pazinēja, dzīvespriecīgā kartogrāfe Elēna Lehde iejūtas izmeklētājas lomā.

Poļanskis D. Pilsēta sapņo: M ir klaidonis ar asu mēli, ierobežotām burvju spējām un bez īpašiem sirdsapziņas pārmetumiem. Viņam daudz labprātāk tīk malkot amatalu, nevis iesaistīties pilsētas politikā. Diemžēl Ņujorkā, visuma bezgalīgajā krustpunktā, nepatikšanas ir teju uz katra stūra, un abu pilsētas karalieņu sāncensība Lielajam ābolam var atnest Atlantīdas likteni.

Rauds R. Rekonstrukcija: Romāna “Rekonsrukcija” ierosmi devis kāds traģisks gadījums Vīlandē, vienā no idilliskām Igaunijas pilsētām – tur reiz notikusi kolektīva pašnāvība, kuru veikuši mākslinieku kopienas jaunieši, pēcnāves ziņās to pamatojot ar reliģiska rakstura izvēli.

Sigurdardotira I. Parāds: Psiholoģiskās spriedzes piestrāvots kriminālromāns par sociālo tīklu ēnas pusi.

Sveistrups S. Kastaņu vīrs: Autors turpina darbu, ko bija aizsācis viens no mūsdienu slavenākajiem kriminālromānu rakstniekiem, lai reizi par visām reizēm atšķetinātu intrigu, spiegošanas un konspirāciju tīklu, kas apvij Palmes slepkavību. Kopīgiem spēkiem viņi varētu izdarīt to, kas trīsdesmit trīs gadu laika nav izdevies nevienam kriminālizmeklētājam.

Tučkova K. Balto Karpatu dievietes : Augstu Balto Karpatu kalnos kopš senseniem laikiem dzīvoja ar īpašām spējām apveltītas sievietes. Viņas spēja dziedēt un palīdzēt dažādās likstās, viņas mācēja dot padomus grūtos brīžos un esot arī pratušas pareģot nākotni. Viņas sauca par dievietēm, un savu māku viņas nodeva no paaudzes paaudzē. Dora Idesova ir pēdējā Žītkovas dieviešu dzimtā. Tomēr dieviešu mākslu viņa nav apguvusi — viņa izstudē etnogrāfiju un nolemj par viņām uzrakstīt plašu zinātnisku pētījumu.

Undusks J. Ceļojums, vārdā Spānija: Grāmata tapusi, pateicoties kādam ceļojumam: 1999. gadā Jāns Undusks kopā ar "grupiņu ļaužu, kam nebija svešas garīgas intereses" apmeklēja Spāniju, mērojot ceļu no Burgosas uz Salamanku un no turienes tālāk uz Madridi un Toledo.

Vaita K. Lidojuma trajektorija: Džordžija Čeimbersa ir izcila senlietu pazinēja – pētot svešus stāstus, viņa bēg pati no savas pagātnes. Reiz pie Džordžijas ierodas kāds pievilcīgs svešinieks ar izsmalcinātu porcelāna tasīti rokās. Tasīte ir piederējusi viņa vecmāmiņai, un tā ir rotāta ar neparastu rakstu – bitēm, kas gluži kā maģiskā dejā iemūžinātas lidojuma laikā. Džordžija saprot, ka šo rakstu jau ir redzējusi. Savā bērnībā. Laikā, kad viņa vēl bija pavisam cits cilvēks.

 

NOZARU LITERATŪRA

Ezotērika

Pagānu dzīvo un mirušo grāmata.

Psiholoģija.

Levi Dž. Trenē prātu.

Politika

Ruks M. Latvijas valsts noslēpums.

Ekonomika

Vītola A. Institucionālā vide un ekonomiskā attīstība mūsdienu apstākļos.

Tautsaimniecība

Strautiņš P. Latvijā dzīvot ir interesanti.

Jurisprudence

Joksts O. Civiltiesības jautājumos un atbildēs

Folklora. Folkloristika.

Kalniņa I. Lielais sapņu tulks.

Medicīna.

Dakteri un šamaņi.

Eimens D. Smadzenes izmaina dzīvi.

Guļevska L. Romans Lācis. Sirds cilvēks.

Anatomicum

Pārtika. Ēdieni

Freimane P. Zelta sastāvdaļa.

Pa Latvijas novadiem ar Roberto.

Raņkevics A. Ceļojums uz Rīgas Melnā balzama zemi.

Uzņēmējdarbība. Sabiedriskās attiecības

Leitis V. Vadītāja spējas.

Māksla. Teātris. Kino

Burkāne I. Mazmežotnes muiža.

Kursīte E. Nākamā pietura – mājas.

Latvijas mākslas vēsture. 3.sējums 1.un 2.daļa.

Ļaviņa D. Baltars.

Kopā un atsevišķi : Daudzdzīvokļu namu arhitektūra Latvijas ekonomiskajā, politiskajā un sociālajā ainavā.

Eglītis V. Filmas vizuālā stila noslēpumi.

Grosa S. Dekors Rīgas jūgendstila perioda arhitektūrā.

Bille : Ināras Kolmanes filma.

Melānijas hronika : Viestura Kairiša filma.

Valodniecība

Čestermens E. Tulkošanas mēmi.

Novadpētniecība

Radovics A. Dubultu vēsture.

Golubeva O. Taka uz Zilokalnu.

Ģeogrāfija.

Deivijs S. Neaizmirstamas vietas, kas jāredz, kamēr dzīvo.

Vēsture. Biogrāfijas

Zemīte L. Rietumu pasaule modernajos laikos : Vēstures problēmas.

Levina M. Vecpilsētas stāsti.

Obama M. Izaugt.

Riekstiņš J. Bāreņu atgriešanās.

Menzenkampfs E. Cilvēki un likteņi senajā Līvzemē.

Kolaborants. Čekisti un komunisti.

Kultūras vēsture

Segliņš V. Neatrodamā Atlantīda.

 

  Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Ja Tev nav autorizācijas dati, tad vispirms jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

Bibliotēka ir atvērta Tev!

Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!

13.01.2020 11:24 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru

Top.LV
Valid XHTML 1.0 Strict
/* vids.lv */
briedis.lv
www.celmins.lv