Jauno grāmatu diena janvārī

   Klāt jauns gads, jauns mēnesis - janvāris! Arī šis mēnesis mums ir piesātināts ar dažādiem grāmatmīļu gardumiem, kas izkrāsos katra lasītāja ziemīgos vakarus. Tāpēc arī janvārī esam papildinājuši bibliotēkas krājumu ar aizrautīgu lasāmvielu katrai gaumei.

  Palūko, ko piedāvā janvāris! Klikšķini uz grāmatu nosaukumiem un lasi vēl garāku aprakstu!LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA


Bula R. Stopētēju lieta:Romāns „Stopētāju lieta” reāli ataino policijas izmeklētāju ikdienu. Sižeta pamatā nav kāda konkrēta krimināllieta, taču sasaistes ar reāliem notikumiem ir daudz. Izmeklētāja Asnāte Grieze un operatīvais darbinieks Juris Zvirbulis kādā Zemgales mazpilsētā izmeklē jaunas studentes nāves apstākļus. Šis gadījums ir kā neredzamas virtenes pēdējais redzamais posms, aiz kura pavelkot parādās vesela rinda citu aizdomīgu notikumu, par kuriem nav ziņots vai arī tie ir paslīdējuši garām vecāku un tiesībsargu uzmanībai.

Cilvēkglābējs Žanis Lipke: Grāmatas “Cilvēkglābējs Žanis Lipke” pamatu - I daļu veido 20. gs. 60.–70. gadu ebreju aktīvista un disidenta Dāvida Zilbermana savāktais materiāls par Žani un Johannu Lipkēm. Laikā, kad padomju vara neizrādīja nekādu interesi par holokaustu, par cilvēkiem, kas tajā šausmu laikā varonīgi glāba savus līdzcilvēkus no drošas nāves, Dāvids Zilbermans bija viens no tiem, kas centās iegūt iespējami vairāk liecību par notikušo.

Horna M. Neizlēmības cena: Galvenā autores atklāsme un vēstījums lasītājiem – dzīvē savlaicīgi jāpieņem lēmumi, jāizrunā sāpīgais, jānoskaidro patiesība, lai neturpinās nevēlamu  notikumu virkne kā romānā.

Kļavis A. Asinis uz dzintara: Triloģijas “Ceļš uz nezināmo zemi” 3.grāmata. Kopā ar grāmatas varoņiem mēs kļūstam par lieciniekiem, kā sentautas no Donas krastiem atnāca dzīvot pie Baltijas jūras.

Kūlis Ē. Ervīna Krīva mīlestības: Tas ir stāsts par puisi, kas iedomājās, ka savu likteni izvēlēsies pats un tas būs gaišs kā ejot pretī saullēktam. Taču liktenim piedurknē ir allaž kāds dūzis…

Lācītis V. Sekss un vardarbība: Autors paviesojas pansionātā, praidā, Ņūmeksikas tuksnesī, Velsā, Oksfordā, pie latviešu literātiem un pat pie Londonas kriminālajām aprindām. Un dara to viegli, nepiespiesti un eleganti — sviests plūst un burbuļo bez snobisma un cinisma. Lasītājam, lai arī nerodas vēlme identificēties ar stāstu groteskajiem un parasti ne sevišķi apdāvinātajiem varoņiem, pret viņiem pat rodas zināmas simpātijas.

Līce A. Viss sākas šodien: Jaunajā grāmatā publicētie liriskie monologi, dzeja, esejas un publicistiskas pārdomas atspoguļo Andas Līces ikdienas un metafizisko pieredzi  mūsdienu Latvijā.

Melgalve I. Vēsais prāts: Fantāzijas un detektīva romāna apvienojums.

Ogriņš A. Debesu punkti: Dzeja.

Račko K. Samaitātā:  Romāna “Samaitātā” centrā ir jaunā, glītā kluba dejotāja Adriana, kura izvēlējusies savu dzīvi nodrošināt, ļaujot sevi uzturēt labi situētajam pusmūža ģimenes tēvam Ērikam.

 Račs G. Reiz Ziemassvētkos: Dzeja.

Rukšāne G. Vilinājums: Sērija “Lata romāns”.

Skujiņš Z. Aplikācija par rakstnieku un laikmetu: Šo grāmatu varētu saukt par ceļvedi pa rakstnieka vēl neizdzisušām pēdām , tā veidota kopā ar rakstnieka meitu Ingu Skujiņu.

Šadre D. Sens attēls: Likteņu līkloči, traģiskais mijiedarbībā ar komisko, pagātne krustdūrienā ar tagadni un nākotni…

 Tarvids O. Gastarbaitera dienasgrāmata: Intriģējoši, reizēm pat nesaudzīgi skarbi, tomēr patiesi un dziļi intīmi Oskars Tarvids raksta par gastarbaitera (tulk. no vācu val. - viesstrādnieka) piedzīvoto, izjusto un pārdzīvoto.

Zigmonte D. Pavasara krustceles: Dagnijas Zigmontes prasmīgi uzrakstītais romāns bijis publicēts 1995. gadā "Latvijas Avīzes" turpinājumos, un šis ir tā pirmais izdevums grāmatā.

Zusta Z. Tarakāni manā galvā: Stāsti par sievietēm.

Žolude I. 1004. Melanholiskais valsis: Stāsts par to, kā 1904. gadā Dārziņš nonāca pie "Melanholiskā valša" idejas vai, drīzāk, kā šī ideja, ierosme nonāca pie komponista.

 

 


ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA


Baha T. Kamēliju sala:  Kad Silvijai negaidīti uzrodas četras brīvas nedēļas, viņa nolemj doties uz Franciju, lai apskatītu dārzniecību, pirms tā tiek pārdota. Izrādās, tante Lūcija viņai atstājusi mantojumā kamēliju audzētavu, kas atrodas uz brīnumskaistas salas Bretaņā. Silviju apbur gan skaistā apkārtne, gan krāšņās kamēlijas, turklāt pēc sastapšanās ar dārznieku Maelu situācija kļūst vēl sarežģītāka...

Bunde G.H. Tie bijām mēs: Teherāna, 1978: Nāhidai un Masudam ir astoņpadsmit, viņus vieno mīlestība un vēlme gāzt šāha režīmu, lai Irānā valdītu demokrātija. Jaunības aizrautībā viņi jūtas neievainojami. Diena, kad Nāhida paņem jaunāko māsiņu līdzi uz demonstrāciju, izrādās kritisks pavērsiens viņu dzīvē, pēc kura atpakaļceļa vairs nav. Pēc ilgākas bēguļošanas abi – nu jau ar mazo meitiņu – nolemj atstāt dzimteni un sākt jaunu dzīvi Zviedrijā.

Dēnerte R. Zahera viesnīca: Šajā aizraujošajā romānā autore padara leģendāro viesnīcu par skatuvi saviļņojošu tēlu virknei. Viņa paver priekškaru, lai meistarīgi parādītu laikus, kas šķiet sen aizmirsti, stāsta par savu varoņu tiekšanos pēc dvēseles brieduma un seko viņu gaitām caur Eiropas monarhiju norietu līdz 20. gadsimta pretrunām.

Gončarovs I. Oblomovs.

Grosmans D. Bārā ienāk zirgs: Kad neredzīgā Džošuas tēvs policists iet bojā kādas izmeklēšanas laikā, puisim tiek dota unikāla iespēja: operācija, kas viņam ļautu redzēt ar tēva acīm. Iepazīstot pasauli, kuru reiz spējis izjust tikai ar citām maņām, Džošua piedzīvo neparastus atmiņu uzplaiksnījumus: tajos redzamas ainas, kuras šīs acis skatījušas senāk. Džošua sāk meklēt atbildes. Ar ko tētis, būdams policists, patiesībā ir nodarbojies?

Klīvs P. Dzīvības kurjers: Septiņpadsmit gadus vecais Taisons ir pavisam parasts pusaudzis: spurains saskarsmē, apsēsts ar videospēlēm un vienmēr izsalcis. Tomēr puiša māte ar bažām ievēro izmaiņas dēla uzvedībā, un, kad sieviete zem Taisona gultas atrod dārgu Rolex pulksteni, viņu pārņem bailes, ka dēls iesaistījies kādā nelikumīgā afērā. Sieviete uzmeklē privātdetektīvu Elvisu Kolu un lūdz sākt izmeklēšanu.

Kristi A. Erkila Puaro Ziemassvētki.  

Mjēvils Č. Pilsēta un pilsēta: Kriminālromāns, kas atsauc atmiņā Franca Kafkas, Filipa K. Dika, Raimonda Čandlera un Džordža Orvela daiļradi; darbs, kas fantāzijas un kriminālromāna žanrus paceļ līdz galvu reibinošiem augstumiem..

Montefjore S. Greisijas kārdinājums: Brīnišķīgs, dienvidu saules sasildīts stāsts par sapņiem, kuri mēdz piepildīties tad, kad cerības jau zudušas, par mīlestību, kurai nav noilguma, un ģimeni, kura turpina sildīt arī tad, kad šķietami ir zaudēta.

 

Miranda M. Perfektā svešiniece: Talantīgā žurnāliste Lija Stīvensa sava skandalozā raksta dēļ zaudē darbu un vēlas atstāt Bostonu, lai sāktu visu no nulles. Nejauši sastaptā draudzene Emija, kura tikko piedzīvojusi sāpīgu šķiršanos, piedāvā abām kopā pārcelties uz kādu provinces pilsētu.

Moriartija L. Deviņi pilnīgi svešinieki: Svešinieks uz ielas, svešinieks mājās, sveša seja spogulī. Kas tu esi? Cik labi tu sevi pazīsti? Cik labi tu pazīsti sev tuvos cilvēkus, un cik labi viņi pazīst tevi? Ekskluzīvā Austrālijas atpūtas kompleksā ierodas deviņi svešinieki. Katrs ar savu pagātni, noslēpumiem un dvēseles sāpēm.

Niemi J. Tu neiesi viens: Galvenie stāsta varoņi ir vidusskolēni: Ada un Egzons, kuru mīlas stāsts ļauj ieskatīties divās atšķirīgās kultūras pasaulēs, tradīcijās un mentalitātēs. Ada ir klusa un noslēgta somu jauniete, kura augusi  bez tēva, savukārt Egzons nāk no Kosovas emigrantu ģimenes.

Nuotio E. Indīgais velnarutks: Pirmā grāmata dārzu detektīvu sērijā, kurā mūsdienu mis Mārpla, izbijusī kartogrāfe, atraitne Elēna Lehde apceļo pasaules skaistākos dārzos. Grāmata tūlīt pēc izdošanas Somijā, iekļuva lasītāko grāmatu saraksta pirmajā vietā.

Nabokovs V. Camera Oscura: Romāna varonis Bruno izlemj ļauties banālam sakaram ar sešpadsmitgadīgo Magdu. Gauži nolietotais izteiciens par mīlestības aklumu Nabokova romānā, liekot lietā šo metaforu visplašākā tās spektrā, savērpjas īsteni kriminālā sižetā par kaislību, nodevību, greizsirdību un atriebību.

Petersa P. Rubīnsarkanā istaba: Tumši noslēpumi, pārsteidzoši atkklājumi…

Railija L. Itāļu meitene: Spilgts un neaizmirstams stāsts par mīlestības tumšajām un gaišajām pusēm, spēcīgām un neatkarīgām sievietēm, kuras nīst un mīl vienlīdz kaislīgi.

Restlunda B. Monmartras šarms: Mansibū, neliela veikala īpašnieka, dzīve rit klusi un nesteidzīgi, līdz kādu dienu viņu uzrunā nepazīstama sieviete, lūdzot novērot viņas draugu, kurš dzīvo ielas pretējā pusē. ..

Sabaļauskaite K. Silva Rerum.IV: Norvaišu ģimenes sāgas turpinākums.

Sapkovskis A. Likteņa zobens: Fantāzijas romans, Ragaņa cikla ievadījums.

Turtšaninova M. Kuģis Naondel: Sarkanā klostera hroniku 2. romāns.

Vaita K. Vēlmju koks: Pirms daudziem gadiem trīs draudzenes vēlmju kokam uzticēja savus slēptākos sapņus. Viņas zvērēja vienmēr atbalstīt un mīlēt cita citu. Liktenis šai draudzībai uzlika visgrūtāko pārbaudījumu...

 

 

 

NOZARU LITERATŪRA

 

Ezotērija

Austruma A. Rituālu grāmata.

Račs A. Mana nākotnes karte.

Psiholoģija

Sudraba V. Grupu psiholoģiskā konsultēšana un psihoterapija .

Gūtmane M. Pamodināt sevī radītāju.

Burbo L. Tavs ķermenis tev saka : Mīli sevi!

Sjūzena M. Raizējies mazāk, dzīvo viegli.

Mensons M. Smalkā “pofigisma” māksla.

Socioloģija

Šarmers K.O. U teorija.

Politika

Latvijas valsts dibinātāji.

Ekonomika

Ekonomiskā krīze Latvijā: Veiksmes stāsta pēcgarša.

Jurisprudence

Mantrovs V. Apdrošināšanas tiesības .

Keitels V. Pārdomas pirms nāvessoda.

Pedagoģija

Lemešonoka I. Kompetenču pieeja karjeras izglītībā skolā.

Medicīna

Krakovjaks P. Slimnieka ārstēšana, aprūpe un rehabilitācija mājas apstākļos.

Seda M. Mans aktīvais mazulis.

Dočinecs M. Ilgu mūžu, laimīgu mūžu.

Māksla. Mūzika. Kino. Teātris

Mašnovskis V. Muižas Latvijā. 1.sēj.

Šipkēvics J. LV Top 100: Tautas izvēlētas visu laiku labākās dziesmas.

Lancmanis I. Rundāles pils. Pils tuvplānā.

Lasmane L. Pagalma mantojums: 32 jautras spēles un rotaļas.

Klotiņš A. Mūzika pēckara staļinismā.

Sports

Rīmenis M. Veiksme līdzās.

Literatūrzinātne

Vecgrāvis V. Mani sveicina zvaigznes...

Novadpētniecība

Rusmanis S. Vidzemes ezeru krastos.

Ģeogrāfija

Pērse L. Ar stopiem apkārt pasaulei. Āzijas brīnumi.

Biogrāfijas

Latvijas leģendas.VIII grāmata.

Andrejevs G. Man dāvātais laiks.

Vēsture

Blankenhagens H. Pasaules vēstures malā : atmiņas no vecas Vidzemes.

Klišāns V. Latvijas vēsture.

Lancmanis I. Dievinātā Doroteja.

Neiburgs I. Grēka un ienaida liesmās.

 


Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Ja Tev nav autorizācijas dati, tad vispirms jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

Bibliotēka ir atvērta Tev!

Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!

14.01.2019 13:30 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru

Top.LV
Valid XHTML 1.0 Strict
/* vids.lv */
briedis.lv
www.celmins.lv