Jauno grāmatu diena janvārī

   Esam iesoļojuši Jaunajā 2018. gadā! Ziema jau gandrīz pusē, taču vēl joprojām neesam sagaidījuši kārtīgu ziemu. Lai iepreicinātu ikvienu šajā tumšajā laikā, esam sagādājuši daudzus interesantus jaunumus. Aicinām aplūkot, kādas jaunas grāmatas esam sarūpējuši janvārī! Kā jau vienmēr, krājumu papildinām ar jaunāko latviešu un ārzemju daiļliteratūru, kā arī nozaru literatūru. Iepazīsties ar jaunumu sarakstu un vaicā bibliotekāram sev interesējošo lasāmvielu! Klikšķini uz grāmatu nosaukumiem un lasi vēl garāku aprakstu!
LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA


Aspazijai: Piecdesmit dzejnieku piecdesmit dzejoļi

 

Avotiņa D. Liktenim tīk pajokot: Romāns sākas ar klasisku mīlas trīsstūri, kurā mazliet neparasti, iespējams, ir vien tas, ka viena no trīsstūra smailēm ir muižnieku atvase Hanss Bergs. Kad Hansa mīļotā Matilde nesagaida iecerēto plostnieku Andžu, jaunā sieviete pieņem Hansa bildinājumu un aizbrauc viņam līdzi uz Vāciju, kas jau iesaistījusies karā, un abiem jauniešiem nākas apprecēties vēl pirms iebraukšanas šajā valstī. Bet Andžs, beidzot nokārtojis ar tēva nāvi saistītās saimniecības lietas, ar velosipēdu atbrauc uz Matildes mājām un uzzina par viņas aizbraukšanu…

 

Berzinska I. Pasaules centrs: Pasaka pieaugušajiem

 

Čaklais M. Raksti. 1.sēj.1.sējumā iekļauts dzejnieka dzīves agrīnais posms ― bērnība, jaunības gadi, literārās darbības sākums (1960–1973), publicējot arī līdz šim neizdoto dzejoļu krājumu “Gribu pamosties dzīvs”. Pirmo reizi grāmatā lasāmas šajā laikposmā rakstītās Māra Čaklā vēstules Imantam Auziņam, Intai Čaklajai, Knutam Skujeniekam, Veltai Tomai un citiem. Grāmatas redaktors – Jānis Oga, dizaina autors – Zigmunds Lapsa. Izdevumā foto no Rakstniecības un mūzikas muzeja krājuma un Māra Čaklā mantinieku arhīva.

 

Dimiters J. Durvis pilnas ūdenskritumiem: Dzeja

 

Freimane I. Magones laiks: Magone neslēpjas, tā atļaujas būt koša un izaicinoša un reizē nes sevī noslēpumu,” – tā spriež Ilzes Freimanes jaunā romāna galvenā varone Magdalēna, četrdesmit piecus gadus veca sieviete, viena no tām, kas laulībā jūtas dziļi nelaimīga, lai gan pēc vispārpieņemtiem standartiem viss it kā ir labākajā kārtībā. Tikai sirdī nez kāpēc tukšums un skatienā vilšanās... Vai Magdalēnai izdosies piepildīt savas ilgas un kļūt kaut nedaudz līdzīgai magonei – krāšņai, brīvai un laimīgai?

 

Hānbergs Ē. Mana Tērvetes ieelpa: Liepājas stāsts

 

Kūlis Ē. Nelūdz sudrabkaija: Stāsti un noveles. Izlasē sakopoti darbi, kuri sarakstīti dažādos laikposmos.

 

Matulis Ē. Ar mani runā kaija: apkopoti mini stāstiņi, esejas, domu uzplaiksnījumi, anekdotes, pārdomas par dzīvi. Parasti nav pieņemts, ka grāmatā var rakstīt, bet šī ir īpaša – tajā atstāta vieta lasītāja piezīmēm. Autors dalās pieredzē, sakot: „Viss, kas man grāmatā svarīgs – aizloku lapas, pasvītroju… .” Šeit viņš ļauj lasītājām rakstīt jebko, līdzi radot savu tekstu, kas šajā brīdī ir svarīgs. Rūtiņu piezīmju lapas ir aiz katras lappuses.

 

Mikele A. Kritušais eņģelis: Mazpilsētā cita pēc citas tiek noslepkavotas trīs jaunas sievietes. Šo noziegumu atšķetināšana tiek uzticēta jaunajam izmeklētājam Maksim Mežalam. Taču tas nav nekāds vienkāršais uzdevums, jo katram aizdomās turētajam ir savi rūpīgi glabāti pagātnes noslēpumi. Gan šerpā biznesa sieviete Marija Korna, gan viņas māte, bijusī skolas direktore Izolde Pavlovna, gan vietējās domes izpilddirektors Rūdolfs Lielbriedis – viņiem visiem ir, ko slēpt... Un ko nozīmē noslēpumainais eņģeļa tēls, kas izmeklētāju apciemo sapņos?

 

Veinberga J. Vēl viena diena: Janas Veinbergas stāsti ir kā teiksmainas salas platā un dūmakainā laika upē. Līdzīgi robotām klinšu grēdām virs miglas paceļas nesakārtotu attiecību asumi, noklusētas bēdas, nemiers un greizsirdība, un iztālēm redzamās vientuļa koka aprises liek domāt par atšķirtību un nepiepildītu mīlestību. Stāstu tēli bez mitas meklē mājas, sev par ceļabiedru ņemot šīs grāmatas lasītāju, un rāda tam pārsteidzošas, skaudras, taču allaž patiesas dzīves ainavas. Un tā – līdz ceļa galam, līdz pat ilgotajām mājām...

 

Žagare-Vītiņa T. Neesam aizbēguši: Deviņi stāsti par atgriešanos Latvijā

 

Zeibots A. Plēve: Stāsti. Grāmata “Plēve” vienlaikus ir un nav šausmu stāstu krājums. Tajā ievietotos stāstus vieno elements, ko varētu dēvēt par “baiļu faktoru”: neizskaidrojamais, iracionālais, šausminošais, kas uzrodas varoņu dzīvē un piešķir sižetiem spriedzi. Atainotajos notikumos savijas ikdienišķais un sirreālais, poētiskais un biedējošais, radot tekstus, kurus iespējams vienlaikus uztvert vairākos līmeņos.

 

Ziedonis I. No patikšanas uz patikšanu: Dienasgrāmata. Atkārtots izdevums

 

Ziedonis R. Dzīves pieredze un ziepju burbuļi: Stāsti

 

 

 


ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA

 

Bardugo I. Vārnu sešinieksAsprātīgas laupīšanas stāsts un lasītājs tiek regulāri turēts neziņā par kārtējo trumpi bandas vadoņa Kaza Brekera rokās. Pārsteigumi garantēti. Bardugo izveidotā pasaule ir līdzīga Eiropas 18. – 19. gs. un reizē maģiska. Maģija ir vienkārša un praktiska – tāda, kas noder ikdienā karošanai vai saimnieciskām vajadzībām. Tā tik organiski iekļāvās izdomātajā vidē, ka viegli aizmirst par tās nereālumu. No piedzīvojumu romāna negaidīju tik izvērstus varoņu psiholoģiskos portretus. Neiespējami nejust līdzi trakajam sešiniekam, jo autore parāda arī viņu cilvēcīgo pusi.

 

Bonilja H. Bez biksēm ienākt aizliegts: Lūkodamies caur krievu dzejnieka Vladimira Majakovska (1893–1930) karstasinīgās, daudzšķautņainās personības prizmu, spāņu rakstnieks Huans Bonilja meistarīgi uzbur trauksmaino, gaidu un neziņas pilno gaisotni, kāda valdīja revolūcijas laika Krievijā. Te tika kārtoti rēķini ar dzīvi un kalta jauna realitāte, te kaislības sita augstu vilni, un Majakovskis, gigantiskais skaistulis ar klintī kalto seju, kurš patika meitenēm un izraisīja šausmas vīriešos, bija šī laikmeta balss.


Bonjērs J. Nozagt helikopteru un naudu: Izklaidējošs un aizraujošs (īsts page-turner!) romāns par to, kā četri jauni vīrieši no Zviedrijas priekšpilsētām, katras citas valsts piederības, īstenoja “vienu no visievērojamākām laupīšanām pasaulē” (TIME Magazine).

 

Brauns D. Sākums: Labākajās stila tradīcijās Dens Brauns iesaista šajā romānā kodus, zinātni, reliģiju, vēsturi un arhitektūru. Hārvardas simbologs – profesors Roberts Lengdons – nonāk bīstamās krustugunīs, meklējot atbildi uz cilvēces mūžīgajiem jautājumiem. Atbilde tiek atrasta, un tā ir šokējoša.

 

Burdo O. Gaifot Bodžanglu: Kaislīgs un neprāta apvīts mīlasstāsts, kura galvenie varoņi – Žoržs un viņa gaisīgā, mūžam jautrā sieva – kopā ar savu dēlu šķietamā bezrūpībā virpuļo pa dzīvi Ninas Simones dziesmu pavadībā. Romāna nosaukumā ietverta atsauce ne tikai uz sešdesmito gadu leģendāro dziesmu Mr.Bojangles, bet arī uz Semjuela Beketa slaveno absurda lugu Gaidot Godo, tas mudina padomāt, kurp aizvilina mūžīgas alkas pēc prieka, mīlas un piepildījuma.

 

Dikinsone E. Āboliņš un biteDzejas izlase Kārļa Vērdiņa atdzejojumā.

 

Falka R. Skābo kāpostu komaFrancis vēl nav iesildījis jauno amata krēslu Minhenes policijā, kad jau nākas mesties cīņā ar lielpilsētas kriminālo pasauli. Vispirms tiek nofenderēts Papa vecais opelis, muzeja cienīga relikvija. Par laimi, autiņš drīz vien atrodas, taču tā bagāžniekā guļ skaista meitene. Tiešām skaista, diemžēl beigta. Nožņaugta, precīzāk sakot. Šādā lietā varētu palīdzēt ziķeris Birkenbergers. Ja vien nebūtu saēdies skābus kāpostus...

 

Ficeks S. Astotā nakts: Psiholoģiskais trilleris, kas ikvienam liek uzdot jautājumu: vai es būtu gatavs nesodīts nogalināt par desmit miljoniem eiro? Virtuālajā vidē strauju popularitāti gūst anonīmi izveidota spēle, kas darbojas pēc linča tiesas principiem: ikviens ir tiesīgs izvirzīt kandidatūru: draugu, sāncensi, bijušo, ienaidnieku...

 

Finns A. Sieviete logā: Izsmalcināts psiholoģiskās spriedzes romāns, kas atsauc atmiņā Hičkoka labākos darbus. Anna Foksa dzīvo viena – patvērusies savā Ņujorkas mājā, un viņas mīļākā un gandrīz vienīgā nodarbe ir vērot pa logu savus kaimiņus. Viendien pretējā mājā ievācas Raseli. Tēvs, māte un pusaugu dēls. Ideāla ģimene. Taču tad, kad Anna kādu vakaru, paskatījusies ārā pa logu, ierauga ko tādu, kas nav domāts viņas acīm, sievietes pasaule sāk brukt...

 

Hakls E. Par vecākiem un bērniem: Vai tas ir daudz vai maz, ja cilvēks ir nodzīvojis 42 sava mūža gadus? Vai cilvēks šajā vecumā jau ir nobriedis? Kāda ir viņa attieksme pret dzīvi, ģimeni, darbu? Un kāda - pret vecāko paaudzi? Pienākums? Mīlestība? Pateicība? Rūpes? Bet kā ar pašu vecāko paaudzi? Vai tā jūt robežu savstarpējās attiecībās ar jaunajiem, varbūt darbojas princips - esmu savā dzīvē daudz redzējis, tāpēc varu atļauties visu? Atbildes uz šiem jautājumiem romānā meklē čehu rakstnieks Emils Hakls. Meklē visai savdabīgi, literatūrā neierasti. Visai spraigā, asprātīgā sarunā, kas ilgst vairākas stundas. Visa romāna garumā.

 

Hiltone L.S. Maestra: Pa dienu Džūdita Rešlija strādā par asistenti prestižā mākslas izsoļu namā. Vakaros viņa pavedina un izklaidē kungus kādā Londonas šampanieša bārā. Lai dzīvē tiktu uz augšu, Džūdita ir cītīgi mācījusies un zina, kā pareizi izturēties un ģērbties, kā runāt smalkā sabiedrībā. Viņa grib būt laba meitene. Tomēr visi sapņi par labāku dzīvi sadrūp vienā acumirklī, kad Džūdita atklāj negodīgu krāpšanu pašā mākslas pasaules sirdī, par ko tiek atlaista no darba.

 

Jānsone S. UpurpurvsSuzannes Jānsones debijas romāns, kas izceļ klasiskās, zviedru literatūrai piemītošās "smalkās kaites" - indivīda cīņa ar iekšējiem dēmoniem un vientulību. Un tomēr romāns pieder mūsdienās tik aktuālajam detektīva žanram.

 

 

 

 

NOZARU LITERATŪRA

 

Ezotērija

Reinharde R. Vai Platons valkātu Pradu?

 

Psiholoģija

Iedvesmai: Meditācijas padomi un vairāk...

Kabāne O. Harismas mīts

Melbārde I. Neirolingvistiskā programmēšana. 2. grāmata

Paičs I. Deviņi dvēseles uzdevumi

Rudzītis V. Ģimene

Rukšāne D. Latviskais laimes kods

 

Garīgā literatūra

Thiķs Ņ.Bailes: Padomi, kā izkļūt no dzīves virpuļiem

 

Politika

Kūlis M. Terorisma krustugunīs. Islāma valsts

Latvijas ārpolitika un diplomātija 20. gadsimtā

Undusks J. Boļševisms un kultūra

Snaiders T. Par tirāniju

Lešinskis I. Starp divām pasaulēm


Pedagoģija

Purēns V. Kā attīstīt kompetenci?

Spicers G. Hiperaktīvs bērns un uzmanības deficīts

 

Dabaszinātnes

Vollēbens P. Koku slepenā dzīve


Medicīna

Danilāns A. Dzīvo vesels!

Lai laba atmiņa un gaišs prāts

Eimens D.Uzmanības deficīta sindroms

Dispenza Dž. Superspēju potenciāls


Lauksaimniecība

Labākās makšķerēšanas vietas Latvijā


Mājsaimniecība. Kulinārija

Birmane A. Anna Panna. Šokolāde


Uzņēmējdarbība

Rekhems N. SPIN pārdošana

Vecvanags M. Darījumu sarunas: Stratēģijas un taktikas


Mode un stils

Dubska Ž. Rīdzinieces noslēpumi

 

Māksla

Lancmanis I. Bertschy

Konstante I. Staļina garā ēna Latvijas tēlotājā mākslā. 1940 - 1956

Fil O. Rīga tête-à-tête

Grosmane E. Rīgas Doms gadsimtu gaitā

Bose A.G. Zīmējumi

Pujāte I. No Saldus līdz Romai

 

Mūzika. Teātris. Sports

Blaua L. Indra Briķe. Krodera aktrise

Lagzdiņa I. Lidojošā zirga mugurā

Zeļenkovs A. Sākums. Latvijas hokeja izlase. 1932 - 1940

 

Ģeogrāfija

Gudrups R. Laiks iet

Šulce A. Laiks doties ceļā. 775 km līdz Santjago

Pērse L. Ar stopiem apkārt pasaulei. Ugunīgā Dienvidamerika

 

Novadpētniecība

Ketners E. Ar sapni par ērģelēm

Bormane A. Skaists bij' tas laiks... Latvijas dzīves ainas 20.gs. 20.-30. gados

 

Vēsture

Marcinkēvičs A. Ukrainas krīze

 

 

 

   Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Vispirms vien jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu.Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

Bibliotēka ir atvērta Tev!

Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!

13.01.2018 11:09 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru

Top.LV
Valid XHTML 1.0 Strict
/* vids.lv */
briedis.lv
www.celmins.lv