Jauno grāmatu diena februārī

Jauns gads nāk ar Jauno grāmatu dienu. Katra mēneša otrās sestdienas ir svētku dienas bibliotēkas darbiniekiem un grāmatmīļiem - pie lasītājiem nonāks prāvs vairums jaunāko grāmatu! Rau, ko februāris piedāvā nozaru literatūrā, latviešu un ārvalstu daiļliteratūrā! Te aizraujošo lasāmvielu atradīs gan asu sižetu cienītāji, gan romantiķi. Nozaru literatūra mācīs pareizi uztvert skaistumu, runāt ar bērnu, vedinās atsākt domāt par dārza darbiem... Klikšķini uz daiļliteratūras grāmatu nosaukumiem un lasi vēl garāku aprakstu!

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

Auziņš A. Kā toreiz Virdžīnijā: Divi brāļi pusaudžu gados zvērējuši atriebties vainīgajiem māsas nāvē. Pagājis ilgāks laiks, viņi pārcēlušies uz dzīvi Anglijā, bet tagad atbraukuši uz Latviju izpildīt savu norunu. Izmeklētājs nāk brāļiem uz pēdām.

Baumane-Auza D. Dzīves krāsas pasakās: Terapeitiskas pasakas pieaugušajiem un bērniem. Katras pasakas beigās ir koncentrēts vēstījums ar aicinājumu veidot mākslas darbu, pārrunāt izlasīto, domāt un pašiem radīt atziņas savai dzīvei.

Bražis I. Asinīs rūdītais: Stāsts par senajās latvju zemēs dzīvojošo varonīgo tautu pēcteci, zemgalieti, 5. Zemgales latviešu bataljona strēlnieku Indriķi Ekertu, kurš, neskatoties uz ļoti smago ievainojumu Ziemassvētku kauju laikā, brīnumainā kārtā izdzīvoja.

Ermlere F. Meistarstiķis: Cikla "Rīgas detektīvs" jaunākajā romānā autore pievērsusies sev tik labi pazīstamajai teātra videi. Nešaubos, ka slepkavnieciski noskaņojumi tajā valda laiku pa laikam, bet kam negadās? Romānā netrūks reālu kaislību un noziegumu.

Ozola M. Ala: Aizraujošs piedzīvojumu stāsts jauniešiem. Kad kādas lauku skolas 9. klases skolēni ar savu skolotāju dodas ekskursijā, viņi pat nenojauš, ka notiks neparedzamais un visiem izdzīvojušajiem būs jāveido jaunā laikmeta sākums.

Stepēna M. Kā vaļā palaists rīta vējš: Dzeja. Garām skrejoši mirkļi pavērs pa lodziņam lielajā noslēpumā, kas saucas Sieviete.

Sudrabiņš J. Pēdējās dienas Kurzemē: Latviešu žurnālista un leģionāra Jāņa Vestfāļa-Sudrabiņa (1912-1999) sarakstīto noveļu izlase par liktenīgiem notikumiem Latvijas 20. gadsimta vēsturē. Savus tēlojumus autors rakstījis 50.-60 gados Vācijā, kad kara psiholoģiskās rētas vēl nebija sadzijušas.

ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA

Glatauers D. Mūžam tavs: Trilleris. Judīte nejauši satiek Hannesu lielveikalā. Pēc tam viņa satiek viņu atkal un atkal. Arhitekts Hanness, neprecējies vīrietis spēka gados, ir ne vien katras sievasmātes, bet arī Judītes sapnis. Viņas draugi arī ir sajūsmā, taču...

Kazantzakis N. Kristus pēdējais kārdinājums: Romāns ir nopietns mēģinājums attēlot Kristus būtību, rādot to kā dzīvu cilvēku, kas atbrīvots no tumsonības, viltojumiem un trivialitātēm, ar kurām šo personību apveltījušas kā baznīcas, tā priesteri.

Martēna-Ligāna A. Neuztraucies, mīļā, tev viss izdosies!: Romāna "Laimīgie lasa grāmatas un dzer kafiju" turpinājums. Pēc atgriešanās no Īrijas un vētrainām attiecībām ar Edvardu Diāna gatava pāršķirt jaunu lappusi savā dzīvē. Savā miera ostā, satiek Olivjē.

Moja Dž. Pēc tevis: Turpinājums visā pasaulē iemīļotajam romānam "Pirms atkal tiksimies". Lūisai Klārkai ir daudz neatbildētu jautājumu. Vai vecāki kādreiz spēs pieņemt to, ko viņa izdarīja pirms pusotra gada? Kādu vakaru pie viņas durvīm stāv pilnīgi sveša meitene, kuras vaibstos saskatāms... Vai tiešām viņš?

De la Mote A. Ultimatum. Spēle ar laiku: Tāpat kā cikla pirmā grāmata, arī «UltiMatum» ir adrenalīna uzlādēts spriedzes trilleris. Ikvienam sabiedriski svarīgam lēmumam ir kāds iemesls, un, diemžēl, bieži tas saistīts ar tik tumšiem darījumiem, ka šķiet teju vai neticami .

Rigss R. Dvēseļu krātuve: Piedzīvojumi, kas aizsākās romānā “Mis Peregrīnes nams brīnumbērniem” un turpinājās grāmatā “Pilsēta bez dvēseles”, nonāk līdz aizraujošam atrisinājumam triloģijas noslēguma daļā. Sešpadsmit gadus vecais Džeikobs atklāj sevī jaunas un varenas spējas un drīz vien ienirst gadsimtu dzīlēs.

Vagnere J. Vongezers: Trilleris. Gripa. Katru gadu uz planētas ar to saslimst miljoniem cilvēku, mēs esam pieraduši to uzskatīt par neizbēgamu ļaunumu. Kāds paliek mājās un dzer zāles, kāds staigā apkārt, aplipinot arī citus... Bet kas notiks, ja kādu dienu šāds vīruss būs daudz spēcīgāks?

NOZARU LITERATŪRA

Garīgā literatūra

Mērtons T. Septiņloku kalns: Ticības autobiogrāfija

Rors R. Mīlestības ceļš: Asīzes Franciska alternatīvais garīgums

Politika

Ījabs I. Politikas teorija: Pirmie soļi

Latvijas valsts vīru un sievu domas

Finanses

Segals K. Nauda: Tās aizraujošā vēsture un ietekme uz mūsu dzīvi

Pedagoģija

Vorda S. Mazais runā

Medicīna

Brega P. Ābolu etiķis. Brīnumainā veselības programma

Dārzkopība

Balode A. Puķkopība. Dārza puķes

Vilsone K. Sapnis par dārzu

Bizness un karjera

Allens D. Māksla panākt produktivitāti bez stresa

Apģērbs, mode.

Vasiļjevs A. Skaistums cauri gadsimtiem

Zubcova J. Skaistuma mīti

Arhitektūra

Spārītis O. Zlēku baznīca

Ievērojamu cilvēku biogrāfijas

Foigts T. Jonass Kaufmans: pasaulē vispieprasītākais tenors

Guļevska L. Cik bieži tu dzīvo: Par medicīnas doktora Henrika Grigalinoviča dzīvi

Teātris

Andrušaite Dz. Elza Barūne. Jelgavas stils…Valmieras bohēma.

Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Vispirms vien jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu.Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

Bibliotēka ir atvērta Tev!

Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!

16.02.2017 16:26 (komentāri: 0)