Jauno grāmatu diena februārī

  Visām labajām grāmatām ir kas kopīgs. Tās ir patiesākas nekā būtu tad, ja attēlotie notikumi būtu īsti. Pēc izlasīšanas tu jūties tā, it kā tas būtu noticis ar tevi – un pēc tam tas viss pieder tev. (Hemingvejs E.)

Kā jau katru mēnesi  esam sarūpējuši jums Jaunās grāmatas no kurām smeties iedvesmu un jaunas zināšanas! Jauno grāmatu diena 8. februārī! Kā jau ierasts grāmatu klāstu papildinām ar latviešu un ārzemju daiļliteratūru, kā arī nozaru literatūru. Iepazīsties ar jaunumu sarakstu un vaicā bibliotekāram sev interesējošo lasāmvielu! Klikšķini uz grāmatu nosaukumiem un lasi vēl garāku aprakstu!


LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

 

Dimante I. Skaistuma impērija : Lielajos kapos pie aprūsējuša dzelzs krusta atrod vīrieša līķi. Nogalinātais ir Miervaldis Ruks, plaukstošas kosmētikas firmas ražošanas direktors.
Uzsākot slepkavības apstākļu noskaidrošanu, jaunā izmeklētāja Megija Hāne ar kolēģiem uzzina, ka Miervaldis Ruks ir bijusi ne tikai ievērojama figūra kosmētikas ražošanas nozarē, bet privāts pagātnes noslēpums saista viņa sievu un kompānijas īpašnieku.

Gaile I. Skaistās: Pirmais Ingas Gailes romāns “Stikli” (2016) iznāca apgāda “Dienas Grāmata” vēsturisko romānu sērijā “Mēs. Latvija. XX gadsimts”. Jaunāko darbu “Skaistās” var uztvert arī kā savdabīgu “Stiklu” turpinājumu, jo tajā darbojas visas pirmā romāna galvenās personas

Janovskis G. Pilsēta pie upes: Kas ir šī, savā īstajā vārdā nenosauktā, mazpilsēta ­Austrumeiropā jeb Asinszemē? Kas ir šo multikulturālo, vieglprātīgo un reizē traģisko laiku sevī nesošā upe? Kas ir šis jaunais cilvēks, kas atrodas romāna centrā? Pēc profesijas Ansis ir daiļkrāsotājs, kurš demokrātiju pārkrāso Vadoņa autoritārisma krāsā, lai drīz meklētu sar­kano padomju okupācijai, kas pārplūst nacisma izraisītajā holokausta krāsā.

Judina D. Dēls: Pirms diviem gadiem psiholoģe Dagnija pieņēma smagu lēmumu pilnībā manīt savu dzīvi – izbeigt mokošo laulību un vairs nekad nevienam neļaut sevi apspiest, apņirgt un izmanot. No Kurzemes pārcēlusies uz Ziemeļvidzemi, viņa cenšas ieaugt skopajā kāpu smiltī un saplūst ar skaudrajiem jūras vējiem. Vai nezināmā vietā, kur visapkārt svešinieki un daži paziņas, var uzbūvēt jaunu dzīvi un satikt jaunu mīlestību? Bet kā tikt galā ar mokošo pagātni, kas negrib atkāpties?.

Kaija I. Iedzimtais grēks: Romāns

Kūlis Ē. Kas vieno, kas šķir. Tā viš’ i : Ēriks Kūlis apkopojis humorīgus un arī mazāk jautrus notikumus no dzīves, kurus autoram stāstījuši aktieri, brīvmākslinieki un citi paziņas.

Mūrniece L. Gandrīz gadagrāmata.

Pizāne I. Siena, ko nosiltināt : Dzeja

Rukšāne D. Krieva āda: Par dzīvi Hruščova laika Latvijā un divu sieviešu – mātes un meitas – likteņiem vēsta jaunais Daces Rukšānes romāns “Krieva āda”. Autore to velta saviem vecākiem un vecvecākiem, kuru aktīvākie dzīves gadi aizritēja šajā laikā.

 Saulietis A. Kungs pats savā mājā: Prozas darbu izlase

Šulce Dz. Rižiks: Stāsti par notikumiem-reāliem un mistiskiem. Par redzamo un sajūtamo. Stāsti par dzīvniekiem. viņu likteņiem un dvēselēm.

Vādons J. Klusuma forma:  Dzeja.

Venters E. Štābs debesīs: Darbs veidots paradokumentālās prozas žanrā. Autors restaurē “saldos astoņdesmitos” un izstāsta, kā notika atentāta mēģinājums pret Mihailu Gorbačovu Rīgā, kā VDK virsnieks izglāba divus latviešu filologus un apraksta tā laika reālijas.

Viegliņa-Valliete G. Atradenes stāsti: Trešā grāmata par bāreni Betu, viņas attiecībām ar Dievu un sargeņģeli,kas vienmēr atrodas līdzās. Mīlestības apvīta bērnība Betai ir palikusi sveša pasaule, tikpat sveša kā mātes glāsts. Viņu audzina pamāte — rupja, neizglītota sieviete. Meitene mīlestību meklē pie svešiniekiem, un daži to neliedz. Betas dzīves līkloči no bērnības līdz gadu ritumam pasniegti interesantos stāstos.

ĀRZEMJU DAIĻLITERATŪRA

Bodenbahs Ž. Briges mežģīnes :  Autors savos darbos attēlojis dzimtās pilsētas skaistumu, katedrāles, klosterus, dārzus un ūdeņus. Arī mīlētājus un mūķenes. Grāmatā "Briges mežģīnes" apkopoti vairāki šī autora darbi. Šai prozai raksturīga melanholiska sapņainība, smalki un uzmanīgi veidotas ainas.

Elkota L. Mazās sievietes: Romāns vēsta par četru bērnu ģimeni Amerikā 19. gadsimta sešdesmitajos gados. Lasītājs iepazīst un iemīl grāmatas varones, četras māsas – Megu, Džo, Betu un Emiju, ko tētis mīļi dēvē par savām “mazajām sievietēm”. Saistošos notikumos atklājas meiteņu stipri atšķirīgie raksturi un arī tās pamatvērtības, kas viņas vieno, – krietnie tikumi, ko ieaudzina saskanīga ģimene.

Gārdnere L. Noķeriet mani: Šarlīna Grānta ir pārliecināta, ka drīz mirs. Pēdējos gados viena pēc otras ir nogalinātas viņas labākās draudzenes. Tajā pašā datumā, tajā pašā laikā. Šarlīna ir pēdējā, kas palikusi dzīva, un liktenīgā diena strauji tuvojas…

Karlena O. Kalendāra meitene: Miai nepieciešama nauda. Daudz naudas. Viņai divpadsmit mēnešu laikā ir jāatmaksā tēva parāds pagrīdes augļotājam, kurš nesamaksāšanas gadījumā piedraudējis nogalināt tēvu un pēc tam arī Miu. Runa ir par vienu miljonu dolāru…

Kellija K. Laimīgas laulības noslēpumi: Aizkustinošs stāsts par ģimeni, draudzību, ievainotu laulību…

Kouls D. Lupatu lelle : Tiek atrasts līķis no kopā sadiegtām dažādu upuru ķermeņa daļām, ko sensāciju alkstošie žurnālisti uzreiz nodēvē par “Lupatu lelli”. Lietas izmeklēšana tiek uzdota detektīviem Viljamam “Vilkam” Foksam un Emīlijai Baksterei. Slepkava izaicina policistus, atklājot sešu nākamo upuru vārdus līdz ar datumu, kurā ieplānojis katru nogalināt. Kā pēdējais sarakstā ir minēts arī Fokss…

Krofta K. Divkāršais zaudējums: Pirms 18 gadiem Simonas pusgadu vecā meitiņa tika nolaupīta. Kad bērnu neizdevās atrast, Simona un viņas vīrs centās sākt dzīvi no jauna, taču sāpes par meitas zaudējumu neizzuda.

Verfels F. Musa Daga četrdesmit dienas : Vēsturisks romāns, kam grūti atrast līdzinieku 20.gadsimta literatūrā. Tas stāsta par Musa Daga kalna apkaimes armēņu varonīgo pretošanos turkiem 1915.gada armēņu genocīda laikā. Šī Pirmā pasaules kara epizode ir atspoguļota precīzi un literāri meistarīgi, ļaujot izprast vispārcilvēciskās, pārlaicīgās traģēdijas raksturu

 

NOZARU LITERATŪRA

Muzeji

Latvijas gadsimts. Muzeji valsts simgade.

Ezotērika

Puri I. Jaunā laikmeta enerģijas un izmaiņas tevī

Psiholoģija.

Barreta E. Socializēšanās rokasgrāmata latvietim.

Voronova A. Naudas enerģija

Reliģija. Kristietība

Rors R. Universālais Kristus

Frīlings R. Kristietība un reinkarnācija

Rozentāls L. Visam ir nozīme: Esejas par garīgo dzīvi.

Medicīna

Rubins A. Dermatoveneraloģija.

Ceļi. Ceļu būve.

Treicis A.Rīgas bruģis

Pārtika. Ēdieni

Torsunovs O. Dr. Torsunova veģetāro recepšu pavārgrāmata.

Transports.

Lauku platuma dzelzceļi.

Māksla. Teātris. Kino

Horenšteins H. Fotografē labāk.

Geikina S. Pēdējie romantiķi.

Sports. Spēles. Rotaļas.

Brice B. Kociņu spēles.

Liepiņa I. Kāpšanas sports.

Valodniecība

Reidzāne B.    Latviešu tautasdziesmu semantika.

Vēsture. Biogrāfijas

Džads T. Pēckara Eiropas vēsture pēc 1945.gada.

Latvija, 1918- 2018 : Valstiskuma gadsimts.

Straubergs J. Rīgas vēsture. XII – XX gadsimts.

 

  Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Ja Tev nav autorizācijas dati, tad vispirms jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

Bibliotēka ir atvērta Tev!

Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!

07.02.2020 14:48 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru

Top.LV
Valid XHTML 1.0 Strict
/* vids.lv */
briedis.lv
www.celmins.lv