Pasākumu fotogrāfijas

Aptauja

Pakalpojums_13
Vai Jūs izmantojat iespēju lasīt bezmaksas 3TD e-grāmatas?
Atbildes

Šodien vārda dienu svin

Sibilla, Teika, Lita

Novadnieki jubilāri

Dzimšanas diena

Bauskas novada jubilāri

Inta Baltgalve - 69

Iecavas novada jubilāri

Lidija Māršalka - 116

Jauno grāmatu diena februārī

   Kā jau ierasts arī februāra otrā sestdiena nāk ar Jauno grāmatu dienu. Tā ir svētku diena bibliotēkas darbiniekiem un grāmatmīļiem! Lūk, kādi jaunumi februārī pieejami nozaru literatūrā, latviešu un ārvalstu daiļliteratūrā! Te aizraujošo lasāmvielu atradīs gan zinātniskās fantastikas cienītāji, gan romantiķi. Nozaru literatūra piedāvā iespēju iepazīt Latvijas personības - Eduardu Smiļģi, Arturu Vaideru un Jāni Jurkānu.. Iepazīsties ar jaunumu sarakstu un vaicā bibliotekāram sev interesējošo lasāmvielu! Klikšķini uz grāmatu nosaukumiem un lasi vēl garāku aprakstu!
LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA


Auziņš A. Mīlestības mācība: Romāns

 

Avotiņa D. Likteņmezgli: Lasītāju iemīļotās rakstnieces Dainas Avotiņas jaunā romāna pamatā ir aizraujošs un reizē lirisks konkrēta cilvēka dzīves un attiecību stāsts uz dramatisku laikmeta notikumu fona. “1938. gada pavasaris bija tāds pats kā visi pavasari – daudziem pilns ar gaišām cerībām, dažam arī ar šaubām un neziņu. Tas atnāca ļoti agri, tomēr bija silts un jauks.” Pēters Silpurs beidzis lauksaimniecības skolu. Un Latvija ir zemnieku zeme. Nu jāsākas īstajai dzīvei, vai ne?

 

Bolšaitis P. Pētera peripētijas: Asprātīgas, humora pilnas un reizē mazliet smeldzīgas atmiņas.  Pēteri dzīves ceļš no Latvijas vispirms aizved uz Austriju, tad Venecuēlu, Ameriku, Eiropu un pat Japānu. "Pēteŗa  Peripētijas" ir ne tikai skaists stāsts par mīlestību, uzticību un pienākumu, bet tas ir arī veltījums Pētera mātei Elzai Bolšaitis.

 

Judina D. Kad klusums kliedz: Par klusuma kliedzieniem, par patiesības atklāšanu, par savas dzimtas sakņu meklēšanu un vēstures apzināšanu – Daces Judinas Latvijas simtgadei veltītās tetraloģijas trešā grāmata “Kad klusums kliedz”.

 

Peters J. Rudenskura spogulī: Dzeja un daži dziesmās dzirdēti dzejoļi.

 

Salgrāve I. Kaut ko padarīt: Laurai un Jurim ir saskanīga ģimene. Juris vēlas sievu redzēt skaistu un atpūtušos. Laura gatavo vīram maltītes, pavada viņu biznesa vakariņās, reizi mēnesī pārbauda biroja rēķinus un sapņo par bērnu. Juris nevēlas bērnus. Kādu rītu pēc strīda Juris dodas uz darbu, novēlējis Laurai kaut ko padarīt, un “kaut kā padarīšana” sākas.

 

Sirmā D. Dievaines: Dzeja

 

Zālīte M. Paradīzes putni: Romāna "Pieci pirksti" turpinājums. Jaunā prozas darba grodā dramaturģija un precīzās poētiskās detaļas spilgti un nepielūdzami tēlo aprakstīto laikposmu, kas desmitgadīgajai Laurai ir vienīgā realitāte, kurā augt, pieaugt un meklēt patiesību.

 

 

 

 


ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA

 

Azimovs A. Fonds: Zinātniskās fantastikas autora un bioķīmijas profesora Aizeka Azimova visievērojamākais darbs, kurš kopš pirmpublikācijas 1951. gadā piedzīvojis neskaitāmus atkārtotus izdevumus, tulkojumus gandrīz visās pasaules valodās.

 

Bondū A. Padejosim?: Romāns e-pasta vēstulēs…


Druss G. Svētās grēcinieces dienasgrāmata: Romānā atspoguļoti dvēselē vientuļas sievietes personīgās dzīves atklājumi caur lielām ciešanām, konfrontējot neparastus cilvēkus un iestagnējušo sabiedrību. Šis ir erotisks romāns, kas prasa psiholoģisku uzmanību.

 

Džeferisa D. Tējas plantatora sieva: Deviņpadsmitgadīgā Gvendolīna Hūpere nokāpj no kuģa, lai sāktu precētas sievas dzīvi citā pasaules malā. Tomēr dzīve Ceilonā nav tāda, kādu Gvena iedomājusies. Viņas vīrs, bagātais un pievilcīgais tējas plantācijas īpašnieks Lorenss, daudz strādā, un jaunajai sievietei neatliek nekas cits kā vienai iepazīt plašo namu un tā apkārtni. Ieklīstot nomaļos nostūros, Gvena atrod gan aizslēgtas durvis, gan senas lādes ar sadzeltējušiem tērpiem, gan aizaugušu kapa kopiņu – liecības par pagātni, kuru Lorenss nevēlas apspriest..

 

Elliss D. Spriedums: Čikāgā, lielpilsētas politikas intrigu, ambīciju, cerību un atmaksas pasaulē notiek kārtējais noziegums. Džons Solidejs – ietekmīga pavalsts politikāņa padomnieks ir spiests aizstāvēties, jo  pret viņu tiek izvirzīta apsūdzība slepkavībā, kas bija tīrā pašaizsardzība. Tomēr politikā nekas nav tik vienkārši.

 

Didjēlorāns Ž. P. Lasītājs vilcienā 6.27: Mīlestība un arī dzīve ir ceļojums...Belnēna Velmola dzīve nav apskaušanas vērta. Viņš strādā papīra un atkritumu pārstrādes rūpnīcā darbu, ko ienīst, un šajā dzīvē viņam ir tikai viens prieks. Katru dienu, iekāpis vilcienā pulksten 6.27, viņš skaļi lasa fragmentus no grāmatu lappusēm, kuras paglābis no monstrozās papīra pārstrādes iekārtas. Un tikai pēc tam, kad viņa rokās nejauši nonāk jaukās Žilī dienasgrāmata, sāksies arī viņa patiesais ceļojums...

 

Grišams Dž. Teodors Būns - bēglis: Džons Grišams arī šajā – piektajā – grāmatā par Teo Būnu ar sev raksturīgo prasmi uzturēt neziņas pilnu spriedzi liek lasītājam aizrautīgi šķirt lapu pēc lapas, lai kļūtu par liecinieku zēna intuīcijai, rīcībai un, kā nu ne, arī triumfam.

 

Robertss G. Kalna ēna: Sengaidītajā romāna “Šāntarāms” turpinājumā  Linam no jauna jāatrod vieta Bombejā, kurā kārtību diktē nu jau cita mafijas dūžu paaudze, kas spēlē pēc pavisam citiem noteikumiem. Pagājuši divi gadi pēc “Šāntarāmā” aprakstītajiem notikumiem. Lins ir zaudējis abus vistuvākos cilvēkus – Khāderbhāī, kas viņam bija tēva vietā, un dvēseles radinieci Karlu, kura nu ir precējusies ar izskatīgu indiešu mediju magnātu. Izpildījis mafijas bosa uzdevumu, Lins atgriežas pilsētā, kuras seja ir strauji mainījusies.

 

Sabo M.  Mirklis. Kreūsīda: Senās Romas literārā klasiķa Vergīlija slavenā eposa “Eneīda” mūsdienu traktējums. Magda Sabo meistarīgi ataino sendienu notikumus, kas vēsta par Trojas krišanu un Romas dibināšanu, piešķirot tiem pavisam taustāmu klātesības garšu un radot mūsdienu lasītājā dziļu emocionālu pārdzīvojumu, ar līdzjūtību un bailēm sekojot galvenās varones Kreūsas liktenim.

 

Teilore L. Salā sastingusī saule: Olīvijas un Dena Felbeku sapnis par ģimeni beidzot ir piepildījies – pasaulē ir nākuši viņu dvīņi. Bērni, pēc kuriem abi alkuši tik neprātīgi, paver ceļu uz jaunu, laimīgu posmu dzīvē. Par viņu laimi priecājas arī Dena labākā draudzene Frančeska. Būdama turīga, Frančeska jaunajai ģimenei dāsni atvēl savu nesen iegādāto pili Anglijas laukos, bērnus apber ar dārgām dāvanām un ir gatava uz visu, lai varētu palikt Dena dzīvē. Aiz šīs laipnības slēpjas tumši nodomi, par kuriem Olīvijai nav ne mazākās nojausmas.

 

 

 

 

 

NOZARU LITERATŪRA

 

Ezotērija

 

Blūma I. Dvēseles mājas

Friks T. Dziļā atmošanās

Račs A. Mana dzīves karte

 

Psiholoģija

Pancs A. Sarunas par mīlestību

 

Petenbergs U. Vīrieša princips

 

 

Garīgā literatūra

Ramadani Z. Aiz plīvura slēptās briesmas

Stenlijs P. Mentorings: attiecības, kas veicina izaugsmi

 

Socioloģija

Beitnere  D. Saprast un piederēt

Politika

 

Dozorcevs V. Citāds Jurkāns

 

Lembergs A. Zagļi Lemberga kurpēs


Saskarsme un etiķete

Kalniņa I. Pie galda: Ceļvedis visai ģimenei

 

 

Medicīna

Ķirurģija

Porietis A. Darbs ar elpu


Lauksaimniecība

Koki mājas nepamet: Latvijas koki un likteņi gadsimtu gaitā


Mājsaimniecība. Kulinārija

 

Piedzīvojumi virtuvē ar Roberto : 100 slavenību receptes

 

 

Māksla

Zilgalvis J. Laiks ceļot

Elizabeth. Simtgade saules staros

 

Mūzika. Teātris. Sports

 

Muktupāvels V. Tautas mūzikas instrumenti Latvijā

 

Mūzikas noslēpumi

 

Vaiders: Artura Vaidera dzīves vārdnīca no A līdz Ž

Rotkale R. ES. Eduarda Smiļģa dzīves ceļš

Zelmene M. Runcis kumelītēs

 

Literatūrzinātne

Rūdolfa Blaumaņa pašatklāsme

 

Vēsture

 

1990.gada 4.maijs un 1991.gada 21.augusts Latvijas valsts vēsturē


 

 

 

   Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Vispirms vien jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu.Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

Bibliotēka ir atvērta Tev!

Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!

13.02.2018 10:30 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru

Top.LV
Valid XHTML 1.0 Strict
/* vids.lv */
briedis.lv
www.celmins.lv