Jauno grāmatu diena decembrī

   Decembris ir gada vistumšākais mēnesis, kad dienas garums sarūk līdz nepilnām septiņām stundām, kad saules stari ir gari un slīpi un nespēj mums sniegt pietiekami daudz gaismu un siltumu. Tādēl mēs arvien vairāk vēlamies ietīties siltā segā un paņemt rokā kādu labu grāmatu. Kā jau katru mēnesi aicinām aplūkot, kādas jaunās grāmatas esam sarūpējuši Jums! Jauno grāmatu diena 14. decembrī! Kā jau ierasts grāmatu klāstu papildinām ar latviešu un ārzemju daiļliteratūru, kā arī nozaru literatūru. Iepazīsties ar jaunumu sarakstu un vaicā bibliotekāram sev interesējošo lasāmvielu! Klikšķini uz grāmatu nosaukumiem un lasi vēl garāku aprakstu!


LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

 

Aspazija. Kopoti raksti. 2.sējums.  

Dimiters K. Mātes Latvijas vēstule: Atskaņu dienasgrāmata + CD

 

Ermlere F. Prove: Detektīvromāna “Prove” notikumu virpuļa centrā ir advokāts un ģimenes tēvs Andrejs Vanags, kuru uz pili Latvijas ziemeļos Malienā aizved baroneses fon Heikenas vēstule: baronese dzirdējusi par advokāta spējām atraisīt ar mākslas pasauli cieši savilktu noslēpumu mezglus. Baronese atklāj, ka viņas īpašumā ir spiedpoga, ar kuru Jēkabs Brūveris savulaik apzīmogoja savas gleznas.

Freimane I. Kafija diviem: Vairāku romānu autore Ilze Freimane dodas pie lasītājiem ar savu jauno darbu “Kafija diviem’. Romāna galvenā varone Gundega ir izskatīga, neatkarīga, uzņēmīga sieviete, kura nebaidās piecdesmit piecu gadu vecumā krasi mainīt savu dzīvi. Viņa atsakās no stabila, bet nemīlama darba birojā un ierastā labiekārtotā dzīvokļa un atver savu rokdarbu piederumu veikaliņu…

Judina D. Cietāks par dimantu: Starptautiskā kosmētikas koncerna gada balvas ceremonijā, triumfa brīdī iet bojā titula Dimanta Zvaigzne ieguvēja Rita Bolšteina un uzpeld runas, ka viņas agrākie apbalvojumi bijuši pirkti, un ceļā uz slavu viņa iznīcinājusi daudzus konkurentus. Tiesībzinātņu profesoru, izteiktu sieviešnīdēju Edgaru Stagaru atrod pilsētas nomalē – kailu, izvārtītu piķī un spalvās, bez samaņas; šie attēli parādās globālajā tīmeklī. Vai tā būtu smalka atriebība?

Kovaļova L. Bezvēsts pazudušās : Stāsts par talantīgo Sanktpēterburgas kriminālpolicijas izmeklētāju Konstantīnu Aņisimovu, kas savas prakses laikā nav spējis atrisināt tikai vienu lietu – savas sievas Annas Aņisimovas mistisko pazušanu pirms diviem gadiem. Konstantīna sieva kādā ikdienišķā rītā iziet no mājas un vairs nekad neatgriežas. Nav ne liecību, ne pavedienu vai atrasto mantu. Izmeklētājs negaidīti saņem informāciju par kādu krimināllietu Latvijā, kad ļoti līdzīgos apstākļos pazudusi vietējā miljonāra sieva. ..

Krekle M. Klusums izmisīgs: Romāna "Dzīvības spītīgie asni" turpinājums. Rīga, 20. gs. 70. gadi. Mežmaļu meita Liesma ir jau studente, viņas nākotne šķiet paredzama – zinātniskais darbs, vēlāk ģimene, bērni… Tomēr nekas no tā nepiepildīsies. Liesma piedzīvo savu sapņu un ideālu sabrukumu – viņa nokļūst VDK uzmanības lokā un uzzina, ka viņas īstais tēvs nemaz nav tas cilvēks, kurš meiteni audzinājis un no sirds mīlējis, bet māte izmisīgi glabā meitas dzimšanas noslēpumu, negribēdama izjaukt laimīgās ģimenes saskaņu.

Repše G. Retināts gaiss:  Kāds vecs vīrs aizved jaunu dāmu uz Venēciju. Tā varētu iesākt stāstījumu par jaunāko Gundegas Repšes romānu. Tomēr to neraksturo ģeogrāfija. Tas ir par ceļojumu cilvēka pieredzē, kultūrā un par neizprotamiem magnētiem, kas pievelk cilvēkus vienu pie otra.

Skalbe K. Mūža raksti. 8.sējums.

Sodums Dz. Post Scriptum: Izlasē apkopotas iepriekš grāmatās nepublicētas rakstnieka, dzejnieka, tulkotāja un atdzejotāja Dzintara Soduma (1922–2008) "Kapātas esejas", dažādu gadu raksti par dzīves un literāro pieredzi, literatūru, valodu un Latviju, arī ieskats sarakstē ar Jāni Krēsliņu senioru, kā arī atdzejojumi — T.S. Eliota "Tukšā zeme" un Vergilija "Būkolikas" ar Dzintara Soduma un redaktoru Artura Hansona un Venta Zvaigznes komentāriem, u.c. darbi.

 

Vinogradova L. Lāču kalns: Trīs stāsti par Popes muižu, apkārtējo vidi. . .

Zum, zum, dzejniek! Aivars Neibarts: Sarmīte Neibarte jau kopš 2000.gadu sākuma vāc un apkopo visdažādākos materiālus par dzejnieku, un šajā grāmatā būs iekļautas laikabiedru atmiņas, vēstules un veltījumi dzejniekam, kā arī Māra Salēja apcerējums. Aivaram Neibartam bieži vien pa priekšu iet viņa publiskais tēls, dažādi kolorīti un amizanti nostāsti par viņu, bet šīs grāmatas mērķis ir atklāt viņu pēc iespējas patiesāk gan kā dzejnieku, gan kā cilvēku.

ĀRZEMJU DAIĻLITERATŪRA


Baha T. Kamēliju salas sievietes : Pēc krāšņām kāzu svinībām Silvija un Maels ilgojas pēc bērna. Negaidīti Kamēliju salā ierodas Maela pirmā mīlestība Hloja ar septiņgadīgo dēlu, kuru, visiem par pārsteigumu, stāda priekšā kā Maela bērnu. Un tas vēl nav viss – Hloja grib atgūt arī Maelu.

Bergstrands M. Skaistākās rokas Deli: Stāsts sākas, kad pusmūža žurnālistu Jēranu pēkšņi atlaiž no darba, viņš pārsteidz pats sevi un nolemj doties līdzi draugam uz Indiju. Šis ceļojums, kas izrādās arī ceļojums pie sevis, nes dzīves rutīnā ieslīgušajam Jēranam tieši to, kas viņam ir nepieciešams, – patiesu draudzību, dzīvesprieku, piedzīvojumus un negaidītu mīlestību.

Bosko F. Drīz mēs atkal tiksimies: Dažreiz pietiek ar mazumiņu, lai aizsāktos draudzība mūža garumā.
Tieši tā notika ar Katerīnu un Ludovīku, kuras ir nešķiramas jau kopš skolas laika…

Devero Dž. Nāve pēc pieprasījuma: Seni noslēpumi, nāvējoši aizvainojumi un ļaunums, kas paslēpts zem labklājības maskas. Klusā Floridas pilsētiņā Laklenā dzīve rit kā ierasts, līdz satriecošs atradums visu pavērš ar kājām gaisā…

Dikērs ž. Stefānijas Meileres pazušana: 1994. gada 30. jūlijs. Nelielu, klusu kūrortpilsētu Orfeju Ņujorkas štatā satricina šaušalīgs noziegums – pilsētas mēru un viņa ģimeni nogalina pašu mājā. Vienlaikus tiek nošauta arī kāda garāmgājēja, nozieguma nejauša lieciniece. Izmeklēšanu uztic diviem jauniem policistiem – Džesem Rozenbergam un Derekam Skotam. Būdami ambiciozi un neatlaidīgi, viņi spēj izskaitļot slepkavu un iegūt neapgāžamus pierādījumus, tā izpelnoties augstākās priekšniecības atzinību un pat apbalvojumu. Tomēr pēc divdesmit gadiem, 2014. gada vasarā, žurnāliste Stefānija Meilere paziņo, ka policisti toreiz nav notvēruši īsto vainīgo.

Dovlatovs S. Zona: Cietuma uzrauga piezīmes: 20.gadsimta 60.gadi, Padomju Savienība, cietums Komi Republikā. Armijas ierindnieks igaunis Pahapils ienīst okupantus un dzimtajā valodā runā tikai ar lēģera suņiem. Kareivis Miščuks strādā aerofotografēšanas brigādē, zog izpletņu zīdu un nonāk pie urkām. Zeks Jeņins, atradis zemē porcelāna lausku ar zīmējumu, piedzīvo “seansu”, viņa biedri slepus vāra čefīru, ievēro blatnoju likumus un galina nost stukačus. Arī lēģera uzraugi prot svinēt dzīvi – Jaungadā smeļ šņabi no boršča grāpja, klīst pa kazarmām atpogātās ģimnastjorkās un kaujas vai iet pie zekiem, ja aptrūcies dzeramā.

 

Ērnestama M. Mīlestībai nav brīvdienu: Stāsts par 38 gadus veco Līzbetei, kurai ir mājiņa pie jūras un darbs skolā, taču viņa ir viena. Tas, protams, ir labāk, nekā būt nelaimīgās attiecībās, taču ne tā, kā Līzbetei gribētos. Tuvojoties Ziemassvētkiem, skolas direktore paziņo, ka sporta stundas Līzbetes vietā turpmāk vadīs bijušais slēpošanas čempions, tādēļ viņa nolemj rīkoties un ķeras pie pārgalvīga plāna īstenošanas...

Garsija Lorka F. Lugas

Hēgs P. Sūzanas efekts: Sūzanai Svendsenai ir kāds neparasts talants – viņa profesionāli izdibina citu glabātus noslēpumus. Cilvēki neizprotamā kārtā jūt pret Sūzanu īpašu uzticību un nevilšus atklāj viņai savas visapslēptākās domas. Visu savu dzīvi Sūzana ir izmantojusi šo savu talantu, bet šobrīd viņas ģimenes nākotne ir apdraudēta un viņai pašai draud cietumsods. Un tieši tagad Sūzana saņem piedāvājumu no bijušā Tiesību ministrijas ierēdņa: pielietot savu īpašo talantu vēl vienu reizi apmaiņā pret visu apsūdzību atcelšanu.

Kristi A. ABC slepkavības

Kūncs D. Nāvējošais ierocis : “Man ļoti vajag nomirt.” Tik biedējošu zīmīti atstāja vīrietis, kuram bija viss, kādēļ ir vērts dzīvot, un kurš pats sev atņēma dzīvību. Skumju, baiļu un niknuma vadīta, viņa atraitne rīkojas, lai par katru cenu nonāktu pie patiesības.

LāksonenaH. Soul. Burkans. Undens : Dzeja

Lemetrs P. Trīs dienas un viena dzīve: 1999. gads. Francijas mazpilsētā Bovālā divpadsmitgadīgais Antuāns nejauši kļūst par liecinieku kaimiņa cietsirdīgai rīcībai. Šausminošās nežēlības satricināts, Antuāns savu sāpi izgāž uz mazo Remī, kaimiņa dēlu, viņu nejauši nonāvējot. Apmulsumā un panikā par nodarījuma sekām Antuāns nolemj klusēt par notikušo. Divās nākamajās dienās viņš izdzīvo neiedomājamas bailes un nemieru, un varbūtība tikt atklātam pieaug, līdz kaut kas negaidīti izmaina notikumu gaitu. Remī netiek atrasts.

Lolere L. Nemosties: Doktore Aleksa Teilore pamostas piesieta pie operāciju galda. Viņa ir pilnībā sagatavota ķirurģiskai operācijai. Tikai cilvēks, kas stāv viņai blakus un ir aizklājis seju ar masku, nav ārsts. Viņš uzdod Aleksai jautājumu, uz kuru ir viena pareizā atbilde...Kad Aleksa vēlāk attopas slimnīcas uzņemšanas nodaļā, viņa saprot, ka nav fiziski ievainota. Sievietes stāstam neviens netic – ne kolēģi, ne radinieki, ne līgavainis, ne policija.

Lūkasa Š. Vienmēr Happy End: Sirsnīgs romāns par negaidītām, bet liktenīgām tikšanām, par sastapšanos gluži kā pasakā un par to, vai visiem stāstiem ir jābeidzas laimīgi...

Maknīla E. Leļļu darbnīca : Londona, 1850. gads. Haidparkā tiek sliets Lielais izstāžu nams, un skatītāju pūlī, kas vēro šo aizraujošo skatu, nejauši satiekas divi cilvēki. Airisai, valdzinošai meitenei, kas vēlas kļūt par mākslinieci, šī tikšanās ir tikai nenozīmīga epizode, bet Sailasam, aizrautīgam dīvainu lietu krājējam, tā ir kā jauns sākums.

Morisa H. Aušvicas tetovētājs: Lali Sokolovs vienmēr ir eleganti tērpies un sieviešu ieredzēts, īsts sieviešu mīlulis, un... arī ebrejs.
Transportēšanas laikā no Slovākijas uz Aušvicu Lali izceļas citu gūstekņu vidū. Arī nometnē pie viņa vēršas pēc padoma, viņš tiek pamanīts un norīkots priviliģētā amatā par tetovētāju.

Sandrels Ž. Brīnumu istaba: Telma un Luī. Viņi vienmēr ir bijuši divi: Telma un viņas mīļotais dēls. Kādu rītu Luī cieš negadījumā, un abu dzīves sagriežas ar kājām gaisā, jo Luī iekrīt komā. Telma dēla istabā nejauši atrod viņa dienasgrāmatu, kurā Luī pierakstījis sapņus, ko vēlētos piedzīvot. Un Telma to saredz kā iespēju. Viņa uzsāk nozīmīgāko savas dzīves ceļojumu, lai iedvesmotu Luī dzīvei..

Stoklasa J. Vīrs, kurš spēlējās ar uguni: Autors turpina darbu, ko bija aizsācis viens no mūsdienu slavenākajiem kriminālromānu rakstniekiem, lai reizi par visām reizēm atšķetinātu intrigu, spiegošanas un konspirāciju tīklu, kas apvij Palmes slepkavību. Kopīgiem spēkiem viņi varētu izdarīt to, kas trīsdesmit trīs gadu laika nav izdevies nevienam kriminālizmeklētājam.

Ouena N. Bīstamie faili : Doktore Marija Martinesa ir laukā no cietuma un bēguļo. Viņu vajā nežēlīgas pagrīdes organizācijas Projekts biedri. Lai izdzīvotu, viņai ir jābūt soli priekšā ienaidniekiem.

Volkers M. Slepkavība Dordoņā: Iepazīstiet Bruno, Sendenī komūnas policijas šefu, bijušo karavīru, kurš tagad iemīlējis lauku dzīves rimto ikdienu! Viņam ir ierocis, ko viņš nekad nenēsā, un viņam ir tiesības arestēt, kuras viņš nekad nav izmantojis. Negaidīti mierpilno gaisotni izjauc veca vīra, ziemeļafrikāņu imigranta, kurš savulaik cīnījies Francijas pusē, slepkavība. Tagad Bruno nāksies savas iemīļotās nodarbes – iepirkšanos vietējos tirdziņos, vīna baudīšanu, laiskas pastaigas – apvienot ar politiski delikātu izmeklēšanu.

Vorda A. Skaistais ļaunums: Madijas un Lana mīlasstāsts sākas ar nejaušu sastapšanos kādā ballītē. Ians dien britu armijā, bet Madija ir tūrisma ceļvežu autore un tobrīd ciemojas pie savas labākās draudzenes Džoanas. Tagad pagājuši jau divdesmit gadi, abi ir precējušies, un viņiem ir burvīgs dēliņš. Kādā izbraukumā Madija cieš nelaimes gadījumā …

 

NOZARU LITERATŪRA


Psiholoģija.

Marsjuljāno F. Tev derētu vēl pasnaust : kaķu padomi

Zelčāne E. Arī labas mammas drīkst kļūdīties

Socioloģija

Latvietis. 100 nacionālās īpatnības

Šarmers K. U teorija

Jurisprudence

Joksts O. Civiltiesības jautājumos un atbildēs

Karalietas

Ciganovs J. Latvijas armija.

Izglītība. Pedagoģija

Beresņeva A. Māmiņ, nekliedz uz mani!

Dabaszinātnes.

Hors B. Dzīvnieki: Ilustrēta antoloģija

Pārtika. Ēdieni

Francijas garša. Gastronomija un kultūra.

Rubene I. Elijas nama garša.

Medicīna

Rūmanss G. Klīniskā anatomija medicīnas studentiem

Uzņēmējdarbība. Sabiedriskās attiecības

Driņķe Z. Kvalitātes vadības sistēmas.

Māksla. Teātris. Kino

Slišāne, Annele. 100 deči Latvijai.

Česers L. Pagrieziena punkti mākslā.

Gerbers H. Edgars Vinters.

Fridžeri F. Sievietes mākslinieces.

Kārlis Zemdega

Skī R. Impresionisms

Ģeogrāfija.

Lapsa L. Brūnās jaunavas bērni svētās nāves ēnā.

Vēsture. Biogrāfijas

Remess A. Noslēpumainā karosta.

Latvijas leģendas. 9.grāmata.

Hants V. VDK un Latvija.

 

  Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Ja Tev nav autorizācijas dati, tad vispirms jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

Bibliotēka ir atvērta Tev!

Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!

16.12.2019 10:55 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru

Top.LV
Valid XHTML 1.0 Strict
/* vids.lv */
briedis.lv
www.celmins.lv