Jauno grāmatu diena decembrī

   Klāt decembris - iesācies Ziemassvētku brīnuma gaidīšanas laiks! Mēnesis, kad ikviens steidz sarūpēt savai ģimenei un draugiem dāvanas. Aicinām aplūkot, kādas jaunas grāmatas esam sarūpējuši šajā svētku mēnesī! Kā jau vienmēr, iepriecinām visus ar jaunāko latviešu un ārzemju daiļliteratūru, kā arī nozaru literatūru. Iepazīsties ar jaunumu sarakstu un vaicā bibliotekāram sev interesējošo lasāmvielu! Klikšķini uz grāmatu nosaukumiem un lasi vēl garāku aprakstu!
LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA


Anmanis J. Tango ar mūzu: Haikas un zīmējumi

 

Beinerte V. Vārdi un klusums: Esejas, pārdomas, sajūtu pieraksti

 

Jēruma I. Hosams Abu Meri. Libānietis. Sirdī latvietis: Hosams Abu Meri (1974) dzimis Libānā, taču lielāko mūža daļu pavadījis Latvijā. Latvijas Medicīnas akadēmijā ieguvis izglītību, kļuvis par gastroenterologu. Hosams vienmēr bijis aktīvs cilvēks, kuru interesē gan politika, gan sabiedriskā dzīve. Tāpēc nav brīnums, ka viņš ir gan praktizējošs ārsts, gan Arābu kultūras centra vadītājs, gan 12. Saeimas deputāts.

 

Remess A. Kara ēna sekoja manAndžils Remess grāmatā izstāsta ne vien savas dzimtas un ģimenes dzīvesstāstu, sākot no 1941. gada līdz mūsdienām, bet ikkatra latvieša pieredzēto, izjusto, tādējādi ļaujot izdzīvot Latvijas likteņstāstu vairāk nekā 50 gadu garumā. A. Remess lasītāju izvadā pa Liepājas ieliņām, portretē dažādu laiku spilgtākās Liepājas un arī Latvijas personības – laikmeta zīmes – Egonu Līvu, Olafu Gūtmani, bohēmas pārņemto “Vāgūzi” ar izcilo fotogrāfu...

 

Štrāls K. Karš: Grāmatā iekļauta Kārļa Štrāla rakstīta autobiogrāfija, kas šādā apjomā publicēta pirmoreiz, Pirmajam pasaules karam veltītais romāns Karš (visas trīs tā daļas) un pēcvārds Par Karu.

 

Vētra K.D. Leo Samtiņš jeb franču buldoga bērnība: Viņš piedzima 2014 gada 31.augustā. Pie mums atnāca 18. novembrī, valsts svētku brīvdienā- pavisam maziņš un nobijies atbrauca no Jelgavas. Tajā dienā viņš pēdējo reizi redzēja savu mammu. Bet tāds jau ir liktenis- doties prom un iekārtoties pašam savā dzīvē.

 

Kūlis Ē. Nopelnītā vientulība: Liepājas stāsts

 

Vilipsōns A., Ikstena N. Ārprātija piedzīvojumi: Iespējamais mākslinieka tapšanas stāsts, bet varbūt tikai aušība... - tā īsi varētu nodēvēt Aivara Vilipsōna "'Arprātijas piedzīvojumus", ko literāri apdarinājusi Nora Ikstena un līdz ar Vilipsōna grafikām, zīmējumiem un citiem mākslas darbiem palaidnīgas un aizraujošas grāmatas sējumā iekārtojusi māksliniece Katrīna Vasiļevska.

 

Zambergs I. Likteņa nolemtie: Autors centies parādīt lauku cilvēku dzīvi pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados, latviešu zemnieku tiekšanos pēc savas zemītes, savas mājas. Vēlējies parādīt mūsu tautas centību un darba tikumu. Kaut tika smagi strādāts, neaizmirsa arī atpūsties un papriecāties. Darbam cauri vijas divu jauniešu mīlestība. Lasot varēsiet iepazīties ar Alūksnes ievērojamākajām vietām. Pabūsiet arī Lubānā un uzzināsiet par Lubānas mežsaimniecības skolas audzēkņu dzīvi.

 

 

 


ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA

 

Berjlindi S. ŠūpuļdziesmaKādu nakti bezpajumtniece Mjūriela Stokholmas centrā sastop raudošu meiteni. Viņas vārds ir Folāmi, un viņa ir ieradusies no Nigērijas, līdzīgi kā daudzi citi bēgļu bērni. Mjūriela nolemj meitenei palīdzēt, taču pēc nepatīkama incidenta viņām nākas lūgt Toma Stiltona palīdzību.

 

Hanna S. Aizvērtais šķirsts: Lēdija Atelinda Pleiforda sarīkojusi viesības savā savrupnamā, tomēr šoreiz tā nebūs ierastā tikšanās. Viesiem pamazām pulcējoties, lēdija Pleiforda liek juristam steidzīgi sastādīt jaunu testamentu. Viņa nolēmusi saviem diviem bērniem neatstāt ne penija un visu bagātību novēlēt kādam, kuram atlicis dzīvot vien dažas nedēļas... Tas ir šokējošais jaunums, kuru lēdija plāno pavēstīt visiem pie vakariņu galda.


Kristi A. Slepkavība Austrumu ekspresī: Drīz pēc pusnakts slavenais Austrumu ekspresis pēkšņi apstājas, jo sliedes ir aizputinājis sniegs. No rīta savā kupejā miris tiek atrasts noslēpumainais amerikāņu miljonārs Retčets. Viņš nogalināts ar vairākiem naža dūrieniem, un kupejas durvis ir aizslēgtas no iekšpuses. Nav ne mazāko šaubu, ka slepkava ir viens no pasažieriem. Sniega izraisītajā piespiedu nošķirtībā no pārējās pasaules Erkilam Puaro jānoskaidro, kurš no vilciena pasažieriem ir slepkava, pirms tas uzbruks atkal.

 

Lāgerkrancs D. Meitene, kas meklēja savu ēnu: Piektais darbs par Līsbetu Salanderi un Mīkaelu Blumkvistu. Meitene ar pūķa tetovējumu ir neapturama! Līsbeta Salandere izcieš divu mēnešu cietumsodu un cenšas neiesaistīties iekšējos konfliktos starp ieslodzītajām. Tomēr, kad Līsbeta iestājas par kādu cietumnieci, konflikts ar Benito, neoficiālo cietuma līderi, kļūst neizbēgams.

 

Nībergs R. Pēdējais vilciens uz Maskavu: Pazīstamais somu diplomāts, bijušais Somijas vēstnieks Maskavā un Berlīnē Rene Nībergs atklāj savas mātes dzimtas pārdzīvoto kara un miera laikos. Tas ir stāsts par dramatiskām attiecībām starp ebreju ģimenes locekļiem, lielvalstu dzirnām, kurās cilvēki tiek ierauti bez viņu pašu vēlēšanas. Holokausts un izglābšanās ― liktenis vai apziņas diktēta rīcība?

 

Redklifa A. Meža romanceRomānā "Meža romance" ir pieminēta vēsturiska persona Pjērs de la Mots, kas Francijā XVII gadsimtā kļuva slavens sakarā ar tā dēvēto "karalienes kaklarotas lietu", kurā viena no apsūdzētajiem bija Žanna de Senremī, grāfiene de la Mota.

 

Sendija K. Ne gluži ideāla ģimeneFērnai Kārlailai nav laika turēt rokas klēpī. Par laimi, viņa mīl savu lielo, nepavisam ildeālo ģimeni, jo tieši viņa ir tā, kas mazgā veļu, atbluso suni un piedevām vēl vada pati savu biznesu. Sātīga maltīte allaž ir spējusi vienot Kārlailus, tomēr viena gada laikā atrodas ne mazums jautājumu, kas sašķeļ ģimeni.

 

Sepa M. Migrēna. Izlaušanās: Iedvesmojošs stāsts, kas atgādina, ka migrēnas slimnieki nav vieni un cik gan daudz nozīmē atbalsts, ko sniedzam viens otram. Grāmatā dzīvi, reālistiski, emocionāli, krāsaini un tēlaini – no izmisuma līdz cerībai – tiek aprakstītas migrēnas slimnieka, šajā gadījumā –  jaunas sievietes –, izjūtas, mācoties sadzīvot ar migrēnu. Tieši tāpēc grāmata noderēs arī migrēnas skarto cilvēku tuviniekiem, draugiem, priekšniekiem un darba kolēģiem, jo sniedz padziļinātu izpratni par slimības psiholoģiskajiem aspektiem.

 

Sunds Ē.A. Kraukļu meitene: Starptautiska sensācija, hipnotizējošs un eksplozīvs trilleris, kas iesniedzas cilvēka psihes tumšākajos nostūros, lai uzjautātu: cik daudz pāridarījumu viens cilvēks var nodarīt otram, pirms tas otrs pārvēršas briesmonī?

 

Toda A. After. Laimīgi mūžu mūžos: Pasaulslavenās bestselleru sērijas "After" noslēguma grāmata! Tesas un Hārdina dzīve vienmēr ir bijusi satricinājumu pilna, taču katrs pārbaudījums saikni starp viņiem ir padarījis tikai stiprāku. Gaismā atkal nāk tumši pagātnes noslēpumi, kas šķietami bezjūtīgo Hārdinu ievaino līdz sirds dziļumiem, un arī Tesa piedzīvo traģēdiju. Meitene atskārš, ka viņi kļūst arvien līdzīgāki viens otram, un beidzot tiešām saprot Hārdina dziļo skumju un cietsirdības iemeslus.

 

Ullmanna L. Trauksmainie: Rakstnieces vēstījums vecākiem - leģendārajam zviedru kinorežisoram Ingmaram Bergmanam un aktrisei Līvai Ulmanei.

 

Vaita K. Vēja čuksti stikla lauskās: Kādas ģimenes rūpīgi glabāti noslēpumi pilnībā maina dzīvi sievietei, kura tos uzzina citu pēc cita  - satriecošus un baisus...

 

 

 

 

NOZARU LITERATŪRA

 

Ezotērija

Bērne L. Cerības vēsts no eņģeļiem

Akimovs B. Koriģējoša hiromantija

 

Psiholoģija

Dobelli R. Gudrās rīcības māksla

Grīns A. Laimes piepildīts gads

 

Ētika

Eiropas psihologu ētika

 

Pedagoģija

Bikova A. Patstāvīgs bērns vai kā kļūt par "ideālu mammu"


Matemātika

Āboltiņa B. Rokasgrāmata matemātikā vecāko klašu skolēniem un studentiem

 

Kulinārija. Mājsaimniecība

Kafijas grāmata


Māksla un mūzika

Kalnačs J. Rīgas dzīvokļu likumīgā izlaupīšana. 1994-1949

Fridrihs Miltis

Lauris Reiniks. 50 populārākās dziesmas

Avotiņa I. Vieglatlētika


Lauksaimniecība

Meža enciklopēdija. 2.sējums

Makšķernieka gadagrāmata 2018


Literatūrzinātne

Klinkerte L. Margarita Stāraste. Post Scriptum

Radzobe S. "Kosmopolītu lieta" un Aleksandrs Čaks


Novadpētniecība

Lāce Dz. Zvārde gadsimtu griežos

Latvijas leģendas. VII grāmata

Strazdiņa V. Pēteris Sēja. Mūžs Latvijai


Vēsture

Korjuss H. Ludzas igauņi

Tomaševskis J. Neatkarības čuksti:

 

 

 

   Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Vispirms vien jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu.Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

Bibliotēka ir atvērta Tev!

Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!

09.12.2017 12:03 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru

Top.LV
Valid XHTML 1.0 Strict
/* vids.lv */
briedis.lv
www.celmins.lv