Jauno grāmatu diena augustā


   Klāt jauno grāmatu diena augustā! Arī šomēnes piedāvājam aktuālāko latviešu daiļliteratūru, ārvalstu daiļliteratūru un nozaru literatūru. Šoreiz iepriecināsim psiholoģijas cienītājus ar vairākiem jaunumiem šajā nozarē, kā arī tos, kas aizrāvušies ar pasaulslaveno sēriju "Klanu kaķi", jo iznākusi trešā grāmata "Noslēpumu mežs". Aplūko jauno grāmatu sarakstu un varbūt arī Tu atradīsi intriģējošu lasāmvielu, kas spēs aizraut! Klikšķini uz grāmatu nosaukumiem un lasi vēl garāku aprakstu!
LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA


Aivieksts A. Ielāps uz goda biksēm: Viena vakara romāns.

 

Avotiņa D. Paliekoši uzzibsnījumi. Laikabiedru vēstules un atmiņu kripatas: Nu jau daudzu lasītāju atzinību ieguvušajā atmiņu grāmatā “Mani spēka pīlāri” rakstniece Daina Avotiņa (1926) stāsta par diviem mūsu tautas garīgajiem pīlāriem – Ojāru Vācieti un Imantu Ziedoni. Taču rakstnieces vēstuļu lādītē glabājas arī daudzu citu viņai tuvu literātu vēstules, pastkartes un fotogrāfijas, bet prātā par viņiem saglabājušās unikālas atmiņu ainas.
Par viņiem – Imantu Auziņu, Māri Čaklo, Jāni Sudrabkalnu, Mirdzu Ķempi, Āriju Elksni, Regīnu Ezeru, Olgu Lisovsku. Par viņu radošo un cilvēcisko būtību, par kopīgo ikdienu un neparastiem brīžiem, par viņu laiku...

 

Butrima D. Kaislīgie rododendri: Ir silts un mierīgs jūlija novakars, bet Kailsilos vērojama aktīva rosīšanās. Visi gaida Imanta atgriešanos no vīndaru meistarklases Toskānā. Viņš ir visiekārojamākais vecpuisis un visaprunātākais donžuāns visā novadā. Imants atbrauc, bet viņš nav viens. Kopā ar vīrieti Kailsilos ienāk eleganta ārzemniece – itāļu vīndara meita Stefānija...

 

Švāgers R. Mani karavīra piedzīvojumi: Šī grāmata stāsta par jauna latviešu vīrieša kara un gūsta gaitām. Reinholds Mārtiņš Švāgers, deviņpadsmit gadu vecumā iesaukts Latviešu leģionā, ir viens no maziem zobratiņiem vairāku miljonu lielajos Vācijas bruņotajos spēkos, kas Eiropā nonākuši bezdibeņa malā, tomēr izmisīgi cenšas divās frontēs cīnīties pret Padomju Savienības Sarkano armiju un tās sabiedrotajiem — Rietumu sabiedroto apvienotajām armijām. “Apmācības un sagatavošanās braukšanai uz Čehoslovākiju. Izdeva kukuli maizes, desas, sviestu un sieru. Prieks arī, ka varbūt tiksim pie labākiem dzīves apstākļiem,” vienlaikus skaudras un savā tiešumā pat nedaudz komiskas ir jaunā vīrieša kara piezīmes, ko viņš vēlākajos gados papildinājis ar detalizēti pierakstītām ēdienu receptēm.

 

Viegliņa- Valliete G. Rainis un viņa mātes: „Viņas dzīvoja laikā, kad par sievietes tiesībām vēl neviens nerunāja...” Grāmata “Rainis un viņa mātes” ir biogrāfisks romāns par Raiņa māti Dārtu un vecāko māsu Līzi. Tās uzdevums ir rosināt lasītājus ieskatīties Raiņa tuvo cilvēku dzīves takās, sākot no Vecumnieku novada Bārbeles, Valles, Vecumniekiem un Stelpes līdz pat Vitebskai!

 

 


ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA

 

Hantere Ē. Klanu kaķi. Noslēpumu mežs: Pasaulslavenās sērijas “Klanu kaķi” trešā grāmata “Noslēpumu mežs” turpina aizraujošo stāstu par Pērkona, Upes, Vēja un Ēnas klanu kaķiem, par draudzību, godaprātu, drosmi un viltību, par gaišo un tumšo spēku cīņu.

Kellija K. Tikai starp māsām: Kesija visu savu mūžu ir darījusi tikai to, kas ir pareizi. Atbildības nasta, kuru viņa pati sev uzvēlusi, ir tik liela, ka ar steigu jāmeklē risinājums. Viņas māsa Koko ir veiksmīga uzņēmēja, bet privātajā dzīvē ļoti noslēgta. Negaidot romantiska vēsma iebrāžas viņas dzīvē kā jauns, skaists sākums. Dramatisks notikums savulaik sagriezis viņu dzīves vērpetē, un māsas vēl nenojauš, cik tuvu ir gaidītā laime...

Krofta K. Kamēr tu gulēji: Šokējošs psiholoģisks trilleris pārsteidz ar pavērsienu asumu un vērienīgu ātrumu. Tara Logana negaidīti pamostas svešā gultā. Viņa neatceras, kā tur nokļuvusi, un vīrietis viņai līdzās nav viņas vīrs. Turklāt viņš nepārprotami ir miris… Vēl vakar dzīve bija perfekta. Šodien viss jau ir meli.

Pistoriuss M. Neredzamais zēns: “Man ir 25 gadi, taču no pagātnes atceros tikai tik daudz, cik sāku atcerēties, kad atguvos no nebūtības, kurā biju pazudis. Atceros, ka redzēju tādus kā gaismas uzplaiksnījumus tumsā ap to laiku, kad apkārtējie cilvēki runāja par manu sešpadsmito dzimšanas dienu un nevarēja izlemt, vai uz mana zoda parādījušos rugājus noskūt vai tomēr nē.” Patiess stāsts par ģimenes mīlestību un apbrīnojamo dzīves ceļu, kas ļāvuši Martinam būt šeit un tagad un skatīt pasauli.

Rauhala P. Debesu dziesma: Paulīnas Rauhalas pirmais romāns ir meistarīgi uzrakstīts vēstījums par mīlestību un ciešanām Viljas un Alekša laulībā. Būdami stingras reliģiskas kopienas locekļi, viņi vienmēr vēlē­jušies kuplu bērnu pulciņu. Tomēr deviņus gadus un četrus bērnus vēlāk pāris sastopas ar nopietnu laulības un ticības pārbaudījumu, kad uzzina, ka Vilja gaida dvīņus. Sievietei pašai šķiet, ka dzīves spēki viņu pametuši.  Stingras reliģiskas audzināšanas ēnas puse, ģimenes ētiskie pamati, līdz ar mītiem un gaidām, kas apvij sievietes tapšanu par māti, — tās ir būtiskākās romānā skartās tēmas.

Robertsa N. Kad saulriets noskūpsta debesis: Bodīnes nams ir idilliska atpūtas vieta pilsētas nogurdinātajiem. Šis uzņēmums ir Longbovu dzimtas lepnums, kas tai dāvājis prāvus ienākumus un apkārtnes iedzīvotāju cieņu. Tikai retais nojauš, kādi noslēpumi un traģēdijas slēpjas aiz šķietami laimīgās ģimenes mājas durvīm…

Sanajevs P. Apglabājiet mani aiz grīdlīstes: Scenārista, režisora un tulkotāja Pāvela Sanajeva autobiogrāfiskais darbs „Apglabājiet mani aiz grīdlīstes” ir viens no spožākajiem krievu mūsdienu romāniem. 2003. gadā grāmata burtiski uzspridzināja tirgu un uzreiz ieguva kulta statusu, kā arī tika nominēta Bukera prēmijai. Tas ir stāsts par astoņgadīgu puisīti Sašu, kurš dažus gadus dzīvo kopā ar vecmāmiņu un vectētiņu, jo māte nodevusies jaunām attiecībām ar zēna patēvu.

Runija Dž. Sarkanā Džoana: Ir 1937. gads. Pasaule dzīvo pārmaiņu priekšnojautās. Vēl nav noslēgts Molotova-Ribentropa pakts, vēl joprojām daudzi tic, ka Padomju Savienība vedīs cilvēci pretī gaišajai nākotnei...Džoana ir jauna meitene, kuru sajūsmina Kembridžas studentu dzīve, mācības un iespēja izrauties no mierīgās, paredzamās ikdienas. Negaidīta iepazīšanās ar žilbinošo krievieti Sonju un viņas brālēnu Leo Džoanai paver gluži jaunu pasauli. Kreisi noskaņotā Leo harizmai un aizrautībai meitene nespēj pretoties. Šķiet, arī Leo interesējas par Džoanu, bet vai tās ir patiesas jūtas? Ne privātā, ne valstiskā mērogā vairs nav viegli saprast, kurš ir draugs un kurš - ienaidnieks. Pabeigusi studijas, Džoana sāk darbu metālu izpētes laboratorijā, kur viņai ir piekļuve valstiski svarīgai slepenai informācijai. Dienu no dienas jaunajai sievietei jāatbild uz vissarežģītāko jautājumu: ko tu esi gatavs maksāt, lai paliktu patiess pats pret sevi?

Simses M. Mīlestības un gramatikas likumi: Kad Greisas dzīvē ir samilzušas problēmas, viņa rod patvērumu dzimtajā pilsētā Dorsetā Konektikutā. Lai gan sākotnēji brauciens bija iecerēts tikai kā neilga viesošanās pie vecākiem, pamazām tas izvēršas par kaut ko daudz nozīmīgāku, jo Greisa saprot, ka pirms nākotnes plānu kalšanas jāizvērtē un jāpieņem pagātnes notikumi.

 

NOZARU LITERATŪRA

 

Psiholoģija

 

Melbārde I. Neirolingvistiskā programmēšana. Mācība par personīgo meistarību. 1.grāmata

Čepmens G. 5 mīlestības valodas pusaudžiem

Sitskorna M. Prāta kaislības

Bičevska G. Dimanti tavā pagalmā

Višķere Z. Spēlējies un audz: Montesori pedagoģijas iedvesmotas attīstošās rotaļas pirmsskolas vecuma bērniem


Tautsaimniecība


Stranga A. Kārļa Ulmaņa autoritārā režīma saimnieciskā politika

 

Medicīna

 

Babiča V. Grāmata ikvienai meitenei

Babiča V. Grāmata ikvienam zēnam

Roja I. Medicīniskā hipnoterapija


Mārketings

 

Zavadskis M. Pārdošanas meistarība


Tehnika

 

Rubīna M. Siltumapgādes optimizācija

 

Literatūrzinātne

 

Sapnis par Mēnesmeitiņu vēstulēs, atmiņās, dzejā


Sports

 

Solovjova J. Peldēšana


Biogrāfija


Sēja L. Es pazīstu vairs tikai sevi: Diplomāta dienasgrāmata un memuāri


Vēsture

Feļštinskis J. Korporācija: Krievija un VDK gadsimtu mijā

Bolšaitis P. Latvijas klusie varoņi

 

 

   Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Vispirms vien jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu.Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

Bibliotēka ir atvērta Tev!

Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!


15.08.2017 13:03 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru

Top.LV
Valid XHTML 1.0 Strict
/* vids.lv */
briedis.lv
www.celmins.lv