Jauno grāmatu diena aprīlī

   Katra mēneša otrās sestdienas - Jauno grāmatu dienas! Aprīlī grāmatu klāstu papildina latviešu daiļliteratūra, ārzemju daiļliteratūra un nozares literatūra. Grāmatas "Vārnu sešinieks" cienītajus iepriecinās diloģijas otrā grāmata "Blēžu karaļvalsts", latviešu autoru cienītajiem sarupētas Ričarda Ingrema  detekīvromāns "Atskatīties rītdienā", kā arī daudz citas intriģējošas grāmatas.


LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

 

Berelis G. Es nekad nerunāju muļķības: Krājumā lasāmi desmit stāsti, tapuši beidzamo gadu laikā. To caurviju motīvu varētu nodēvēt par “nenovēršamo esamības absurdu” – absurds literatūrā, filozofijā, mākslā un pat politikā un puslīdz aktuālās būšanās. Lasītājs tiek izvadīts cauri visiem elles lokiem komplektā ar šausmām un priekiem, ko šāda ekskursija sagādā. Grāmatas pamatdoma – mazliet iekustināt smadzenes tiem, kam vēl viņas palikušas un kas māk ar viņām apieties. Noteicošā intonācija – neganta groteska un provokācija. 

Bula R.: AtpakaļceļšPārdzīvojusi Pirmo pasaules karu, revolūciju, kulaku izsūtīšanu, badu, aukstumu un nežēlīgus likteņa triecienus, Karlīne Mitkeviča spējusi saņemties, sākt dzīvi no jauna un ar saviem trīs bērniem 1947. gadā no Sibīrijas dodas atpakaļceļā uz Latviju, jo grib un tic, ka Latvijā bērniem būs labāka dzīve. Vēsturiskie notikumi mijas ar mūsdienām, kas stāsta par Līgo svētku četrām brīvdienām Karlīnes mazmeitas Baibas mājā. Tur notiek radinieku tikšanās, kuras laikā tiek risinātas arī Karlīnes vedeklas Astrīdas mantojuma lietas. Baibu nomoka domas, cik ļoti maz viņa zina par mātes un vecāsmātes dzīvi, bet neviena vairs nav, kas varētu pastāsīt.

Eglītis A. Hovo Novus: Vēršot uzmanību uz režisores Annas Vidulejas veidoto pārpratumu komēdiju, klajā laists īpašs izdevums ar filmas galveno varoņu portretiem uz vāka. Anšlava Eglīša tekstu un ilustrācijas papildina fotogrāfijas no filmēšanas laukuma un mākslinieces Lienes Rolšteinas tērpu skices.  Kino pasaulē, ekranizējot literārus darbus, autori bieži mēdz norobežoties no ieteikuma iepazīties ar grāmatas saturu pirms filmas skatīšanās. Šajā gadījumā filmas reklāma tiek balstīta uz ieteikumu izlasīt brīnišķīgo Anšlava Eglīša romānu.

Gaile I. Neredzamie: Jauna rakstniece Gerda dodas uz kaimiņpilsētas rakstnieku māju, lai radītu savu pirmo romānu. Ierodoties rezidencē, jaunā sieviete atklāj, ka iepriekšējā vakarā tur aizdomīgos apstākļos gājis bojā ievērojams rakstnieks, pirmais nopietnais valsts Nobela prēmijas kandidāts rakstniecībā. Vai slepkavība? Un, ja jā - kurš ir slepkava? Aizdomas krīt uz visiem - rakstnieku nama saimnieci, viņas meitu, uz draugu - vēsturisko romānu autoru, uz sievu un mīļāko...Izmeklēšanā iesaistās gan pilsētas mērs, gan ietekmīga Francijas kultūras izdevuma žurnāliste, gan policists, kuru ar Gerdu saista sena, kopīga un dramatiska pagātne.

Grūbe D. Asimetrija: Stāsti

Ingrems R. Atskatīties rītdienā: Ričards Ingrems lasītājiem pazīstams kā spriedzes detektīvromānu “Acumirkļa lēmums” un “Bīstamā patiesība” autors. Rakstnieks nu jau vairāk nekā desmit gadus dzīvo un strādā Grieķijā. Iedvesma reizēm mēdzot uzrasties no vismazākā impulsa ikdienas darba ceļojumos, saka rakstnieks, un tad rodas idejas literāriem darbiem – šoreiz romānam “Atskatīties rītdienā”.

Judina D. Tīrītājs: Ironisko detektīvu sērija “Izmeklē Anna Elizabete”.

Kalēja B. Iebur manī prieku: Dzeja

Laukmane M. 100 domu, stāvot dzīvības dārzā: Valoda, novadi, pilētas, pagasti, upes, lieli un mazi ezeriņi, mākoņi, pļavas, liepu smarža ziedēšanas laikā - tik daudz nekur negaistošu pazīšanas zīmju un atslēgas vārdu, vedošu uz vienu un to pašu ļoti īpašu, nozīmīgu un skanīgu vārdu: Latvija. Par to šajā grāmatā. Par ilgām. Būt. labam. Latvietim.

Plūcis R. Sieviete ar pistoli: Harijs Tidars ierauga avīzē neparastu kriminālziņu – 25 gadus veca sieviete K. nošāvusies publiskā šautuvē. Harijs nodomā, ka tā ir viņa audžumeita Krista, kuru viņš nav saticis ilgus gadus. Vecā vīra draugs policijas inspektors Dāvis Štegmanis apsola noskaidrot patiesību, jo klusībā cer atkal satikt Kristu, kurā savulaik iemīlējies, bet viņa apprecējusi Harija dēlu Āri. Vēlāk inspektors noskaidro, ka nelaiķe ir kosmetoloģe Kristīne Tomsone, kuras draudzene bijusi Krista. Štegmanis un Krista satiekas, un sākas elpu aizraujoša izmeklēšana.

Resnis I. Kas ir latvieši: Grāmatiņa, kas ar smaidu pašiem par sevi, dažkārt neizslēdzot arī ironiju, vēsta par būšanām un nebūšanām Latvijā. Arī par latviešiem pašiem, mūsu kapu un citiem svētkiem, ēšanas paradumiem utt. Tā domāta ikvienam, kurš vēlas iegūt  informāciju par Latviju, bet nevēlas sevi apgrūtināt ar gudru enciklopēdiju lasīšanu. 

Priede D. Saule špagas asmenī. Atkārtots izdevums.

 


ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA


Anhems S. Izsvītrotie: Stefana Anhema pirmais kriminālromāns latviešu valodā, stāsta par klasesbiedriem, kuri pēc vairākiem gadiem sāk maksāt par saviem grēkiem. Kriminālizmeklētājs Fabians Risks meklē slepkavu, kurš apņēmies pabalējušā klases fotogrāfijā redzamās sejas izdzēst pavisam. Viņš ir kā rēgs, izvairīga būtne, kas vienubrīd, šķiet, ir izstieptas rokas attālumā, bet citubrīd izgaist kā dūmi. Varbūt tieši tāds viņš arī izskatās?

Bakmans F. Te bija Brita Marija: Brita Marija nebūt nav pasīvi agresīva. Taču, saskaroties ar netīrību un nekārtīgām galda piederumu atvilktnēm, viņai klusībā jākliedz. Ilggadīgā mājsaimniece tikko pametusi neuzticīgo vīru pēc 40 laulībā pavadītiem gadiem. Viņai vajadzīgs darbs, taču vienīgā pieejamā vakance atrodas pilnīgā nekurienē - krīzes smagi skartajā Borgā, kur slēgtas visas iestādes un veikali, izņemot picēriju un aktīvās atpūtas centru. Nav pārāk cerīgs jaunas dzīves sākums…

Bardugo L. Blēžu karaļvalsts:  Diloģijas "Vārnu sešinieks" otrā daļa ir personīgāka un dziļāka. Personīgāka tādā ziņā, ka neiespējamie noziegumi, kas jāpaveic Kaza komandai vienlaikus ir arī personīga atriebība. Dziļāka, jo vairāk uzzinām par varoņu pagātni, viņu sāpēm un sapņiem.

Slavenā Holivudas aktrise Īdena Railija piedzīvo dramatisku dzīves posmu - See more at: http://www.kontinents.lv/gramata/468/sadragatie-sapni#sthash.mLSKwAat.dpuf
Slavenā Holivudas aktrise Īdena Railija piedzīvo dramatisku dzīves posmu - See more at: http://www.kontinents.lv/gramata/468/sadragatie-sapni#sthash.mLSKwAat.dpuf
Slavenā Holivudas aktrise Īdena Railija piedzīvo dramatisku dzīves posmu - See more at: http://www.kontinents.lv/gramata/468/sadragatie-sapni#sthash.mLSKwAat.dpuf
Slavenā Holivudas aktrise Īdena Railija piedzīvo dramatisku dzīves posmu - See more at: http://www.kontinents.lv/gramata/468/sadragatie-sapni#sthash.mLSKwAat.dpuf
Slavenā Holivudas aktrise Īdena Railija piedzīvo dramatisku dzīves posmu - See more at: http://www.kontinents.lv/gramata/468/sadragatie-sapni#sthash.mLSKwAat.dpuf

Bredforda B. Kavendonas veiksme: Kavendonas sāgas 3.grāmata.

Čemberlena D. Nozagtā laulība: Emocionāli aizkustinošs romāns par nodevību, aizspriedumiem un piedošanu. Tesa Demelo nule ir atsaukusi saderināšanos ar mūža lielo mīlestību. Negaidīts pārpratums aizved viņu savādā bezmīlestības laulībā ar pavisam svešu vīrieti. Viņa nonāk tālā provinces pilsētā, kurā jūtas neiederīga, turklāt nespēj no šīs vides izrauties.

Fainders Dž. Nāves viesulis: Satriecošs, aizraujošs trilleris ar smalki iezīmētiem personāžiem. Fainders nudien zina, kā tas darāms, tāpēc precīzie Vašingtonas, skandāla un draudu apraksti digitālās vides un elektroniskās novērošanas jomā šķiet biedējoši ticami.

Galbraits R. Zīdtārpiņš: Bez pēdām pazūd rakstnieks Ouens Kvains, un viņa sieva Leonora nolīgst privātdetektīvu Kormoranu Straiku. Sākumā Leonora domā, ka vīrs devies prom tikai uz dažām dienām, kā gadījies bieži, un vēlas, lai Straiks palīdz viņu atrast un atvest mājās.Taču izmeklēšanas gaitā kļūst skaidrs, ka šī lieta nav tik vienkārša, kā izskatās.

Foss K. Nāve brauc ar Audi: Kā raksta izdevēji, "Nāve brauc ar audi" ir humora pilns "on the road" tipa romāns – aizkustinošs, cilvēcīgs un jautrs, kura laikā nāksies meklēt atbildes uz jautājumiem, ar ko cilvēks šodien aizvieto ticību, cerību...

Grebe K. Ledus zem viņas kājām: Kriminālromāns, bet arī caurcaurēm spriedzes piesātināts darbs. Un neapšaubāmi ierindojams modīgajā scandinavian noir. Spilgts, novatorisks un pārsteidzoši psiholoģiski smalki nostrādāts romāns ar ticamiem varoņiem un ikdienišķiem notikumiem, kuri tomēr ved pie neikdienišķa risinājuma.

Hendriksa G. Sieva starp mums:  Meistarīgi savītais romāns atklāj apskaužamas laulības sarežģītos līkločus – bīstamās patiesības, kuras mēs izliekamies neievērojam mīlestības vārdā.

Horsts Dž. Ziemā slēgts: Larvikas policijas Kriminālo izmeklējumu departamenta galvenais inspektors Viljams Vistings uzsācis šķietami neatšķetināmu mīklu par vasarnīcu rajonā izdarītu slepkavību. Domu pavedieni ved visdažādākajos virzienos, aizvedot Vistingu tālu prom no slepkavības norises vietas — no Norvēģijas uz Lietuvu, kur visrūdītākie noziedznieki kļūst par neatsveramiem lieciniekiem, kas palīdz lietas atrisinājumam. Cauri visam vijas inspektora meitas Laines kaislīgā mīlestība ar Tomiju, kurš savulaik tiesāts par narkotikām...

Kamerons V. Ellijas stāsts: Grāmata neparastā formā - no suņa skatpunkta - atklāj, cik aizraujoša, bet grūta un bieži vien bīstama ir meklēšanas un glābšanas dienestā strādājošo ikdiena. "Ellijas stāsts" aizkustinās visu paaudžu lasītājus un ļaus vairāk uzzināt par mūsu četrkājainajiem draugiem un viņu īpašajām spējām. Tas apliecina mīlestību un nesaraujamās saites, kas vieno cilvēku un suni.

Timms U. Putnu vērotājs: Mediatīvs romāns par iekāri un prasmi atvadīties.

Montefjore S. Deverilu pils meitas: Romānā turpinās pirmajā daļā "Mīlas un kara dziesmas" iepazīto varoņu likteņstāsti, daļa no tiem apraujas, daļa tiek ierauta piedzīvojumu virpulī, bet citi tiek parādīti ne visai labā gaismā, turklāt uzrodas jauni varoņi, kuri ir ne mazāk pievilcīgi.

Naneti A. Mans vectēvs bija ķiršu koks: Pilsētas zēnam Tonīno ir četri vecvecāki - vieni dzīvo kaimiņos, un tiem vairāk rūp suns, nevis mazdēls, savukārt mammas vecāki dzīvo laukos. Vectētiņš Otaviāno un vecāmamma Teodolinda ir sirsnīgi ļaudis, viņu māja un dārzs ir Tonīno laimes zeme, tur var kāpt lielajā ķirsī, jāt uz zoss un brokastīs dabūt gogelmogeli. Kad pilsētas priekšnieki grib dārzu atņemt un ķirsi nozāģēt, lai būvētu jaunu ceļu, zēns apņemas to nepieļaut.

Ņemecs J. Gaismas vēsture: Biogrāfisks romāns par slaveno čehu fotogrāfu Františeku Dritkolu.

Nolla Dž. Laimīgā meitene: psiholoģiski smalki būvētais romāns atklāj tādas nedrošības dzelmes, kurās sacēlusies vētra var nonāvēt visu dzīvo daudzu jūdžu attālumā... vai vismaz sašūpot vairākas dzīves līdz nepazīšanai.

Pārksa A. Svešinieks manās mājās: Sirdi plosoša ģimenes drāma, kurā psiholoģiski niansēti skatītas visas cilvēcisko attiecību šķautnes.

Po E. Klusums: Stāsti

Pomsela B. Es biju tikai sekretāre: Grāmatā "Es biju tikai sekretāre" Reiha propagandas ministra Jozefa Gebelsa bijusī sekretāre Brunhilde Pomsela (Brunhilde Pomsel) stāsta par to, ka jaunībā nav interesējusies par nacionālsociālistu panākumiem; sociāla un morāla sabrukuma laikos viņai ir rūpējusi tikai pašas karjera. Savās atmiņās viņa ļauj mums ieraudzīt šausmu banalitāti.

Railija L. Pērļu māsas. Seses stāsts:  Romānu cikla “Septiņas māsas”  4.grāmta.

Šodere S. Mīlestība ir domāta idiotiem. Kā man: Optimistiski raugoties, Vikijas dzīve ir pilnīga katastrofa. Tāpēc vīlusies, viņa var nopīpēt vairāk nekā vienu kāsīti. Un tad var arī notikt tā, ka pēc koncerta tu attopies gultā ar grupas solistu, lai gan patiesībā tev viņš šķiet galīgi aptaurēts. Nudien. Tas nav nekas traģisks. Kas tāds mēdz gadīties. Bet vai tieši ar Vikiju? Nē! Pavisam. Noteikti. Ne. Bet varbūt tomēr?

 

NOZARU LITERATŪRA

 

Ezotērija

Ilgevičiene A. Teika par aistiem: Baltu tautas ceļš.

Kage Ē. Klusums trokšņa laikmetā.


Psiholoģija

Sila I. 100 vēstules sievietei.

Zuili R. Kā izprast mūsu bērnu emocijas.

Pāvulēns J. Konsultatīvais atbalsts skolēniem.

Elrods H. Brīnumu rīts.

 

Sociālais darbs

Ģeģere A. Izdegšanas sindroms sociālā darba speciālistiem


Folklora, etnogrāfija

Karaša D. Latviešu sadzīves tradīcijas un godi.

 

Dabaszinātnes

Meža putnu mazā dziesmu grāmata.

Dārza putnu mazā dziesmu grāmata.


Medicīna

Gralla O. Laimīgi zem jostasvietas.

Tidriķe L. Uz skolu ar prieku, mājup – ar labām sekmēm.

Kaidaka K. Iecavas slimnīca laiku lokos.

Morics A. Organisma attīrīšana.

Juselius M. Sievietes ceļojums ķīniešu medicīnā.

Balode G. Pirts zinības.

Hoka A. Atveseļošanās DNS līmenī.

Danilāns A. Dzīvo priecīgs un vesels!

 

Lauksaimniecība

Gailīte M.  Siltumnīcas.

Rukšāne G. Flokši.


Mājturība, kulinārija

Apkārt pasaulei ar Roberto: 51 cittautu recepte.


Grāmatvedība

Leibus I. Pašnodarbināto grāmatvedība un nodokļi. Atkārtots un atjaunots 8. izdevums.


Mārketings

Praude V. Pārdošanas vadība

Vanaga –Mickeviča L. Kā gūt panākumus Latvijā

Sviķis A. Matric tīklojums.


Māksla

Horsta K. Sanatoriju arhitektūra Latvijā, 1918 – 1940.

Arnolda D. Saprast mākslu


Mūzika. Teātris. Sports

Rožlapa D. Lelles var visu.


Ģeogrāfija

Lapsa L. Zem Muhameda palmas


Vēsture

Kadišs A. Vitimas upes noslēpumi

Aleksijeviča S. Sievietes karā

Zeterbergs S. Igaunijas vēsture


 

 

 

 

   Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Vispirms vien jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu.Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

Bibliotēka ir atvērta Tev!

Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!


23.04.2018 21:46 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru

Top.LV
Valid XHTML 1.0 Strict
/* vids.lv */
briedis.lv
www.celmins.lv