Jauno grāmatu diena aprīlī

   Klāt gada ceturtais mēnesis aprīlis - sulu un joku mēnesis! Tas nozīmē, ka klāt jaunas, interesantas un aizraujošas grāmatas. Lūk, kādi jaunumi aprīlī pieejami nozaru literatūrā, kā arī latviešu un ārvalstu daiļliteratūrā!LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA


Auziņš A. Sieviete neprot zaudēt :Romānā varoņus “neraksturo” pats autors, bet visi notikumi tiek skatīti no personāžu puses. Izjūtu gamma ir plaša — kaisle un mīlestība, nodevība un greizsirdība, naids un atriebība, spēja mainīties un piedošanas māksla. Visvairāk tieši pēdējās īpašības dēļ romānu ir vērts lasīt.

Judina D. Lāsts: Nolēmuši turpmāk vairs neiesaistīties politikā, pūčmājnieki sāk jaunu, skaistu dzīvi. Paklausot vecās baroneses Annas Rozes ieteikumam, abi jaunie pāri Anna Elizabete ar Miku Kaķīti un Kārlis ar Ievu - dodas medusmēnesī uz Vec-Vilku muižu Latvijas un Igaunijas pierobežā, taču gaidītās pēckāzu romantikas vietā saskaras ar zvērīgām jaunas mākslinieces un pilskunga slepkavībām…

Kuzmins S. Hohma: Šī romāna darbība risinās Hohmā – mazā, klusā piejūras kūrortpilsētiņā Latvijas rietumos. Hohmas šķietami rāmā ikdiena, vēsture un mitoloģija vijas kopā ar tās iemītnieku dzīvesstāstiem, atklājot to iekšējās pretrunas, attiecību labirintus un gadiem ilgi glabātus noslēpumus.

Langa L. : Dzeja

Lazdiņa G. Ieraudzīt varavīksni: Grāmatas autore savos stāstos šķetina attiecību peripetijas. Uz spēles tiek likta draudzība un mīlestība, meli un neuzticība. Likmes ir augstas. Cik tālu esam nosprauduši savas robežas? Vai mērķis attaisno līdzekļus? Ko esam gatavi ziedot, lai būtu laimīgi, bet ko paturēt pie sevis, lai nepadarītu nelaimīgu kādu citu? Vai, reiz apdedzinājušies, spējam uzticēties otram? Un paši sev?

Mintika Dz.Sudraba putekļos mezglojas gadi : Dzeja

Paukšs H. Pele slazdā : Agneses vecāki saņem izdevīgu darba piedāvājumu ārzemēs, no kura nevēlas atteikties. Tikai kur atstāt savu septiņpadsmit gadus veco meitu Agnesi? Lielas izvēles nav, protams, pie tēvoča Rolfa, kurš slavens ar savu bardzību, noslēgtību, skopumu un pedantismu. Agnesei būs vajadzīgs ilgs laiks, lai saprastu, ka patiesībā Rolfs ir gādīgs un mīļš, un ka kādu dienu notiks negaidīts viņas un Rolfa dzīves pavērsiens.

Roze G. Sadursme: Tas ir romāns, kuru veido cits citu papildinoši deviņi stāsti. Darbība notiek vienā dienā, taču katrai konkrētās dienas epizodei ir sava attiecību priekšvēsture. Romāna varoņi, pakļaudamies impulsīvām iegribām, pat neiedomājas, ka viņu rīcība var izraisīt tālejošas sekas, kas ne tikai atsauksies uz līdzcilvēku dzīvi, bet būtiski ietekmēs viņu turpmāko likteni. Guna Roze ar prasmīgi izraudzītām detaļām, lieki nemoralizējot, precīzi atsedz mūsdienu Latvijas ikdienu, cilvēku savstarpējās attiecības un tās vērtības, kas viņiem ir svarīgas..

Seleckis P. Mednieku stāsti .

Šnē M. No savas zemes spēku smeļos : Dzeja.

 

 

 

 


ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA

 

Alnats L. Mums pieder debesis:  Robs, Anna un Džeks ir laimīga ģimene līdz brīdim, kad Džeka slimība satricina viņu ierasto ikdienu. Dzīve pārvēršas melnā bezdibenī, un nepārvarama straume nošķir Robu no sievas, no dēla, no dzīves. Kā pārvarēt zaudējuma sāpes?

Barija Dž. Brīvais kritiens : Kad Alisonas un viņas līgavaiņa privātā lidmašīna avarē kalnos, visi uzskata, ka jaunā sieviete ir mirusi. Tomēr Alisonas māte atsakās tam ticēt. Par spīti policijas apgalvojumiem un tam, ka meita jau divus gadus ir sarāvusi attiecības ar ģimeni, Megija sāk pati izmeklēšanu.

Contra. Tik grūti ir būt latvietim : Krājuma atdzejotājs Guntars Godiņš par šo krājumu raksta: “Šīs grāmatas pirmajā daļā jūs atradīsiet dzejoļus, kurus esmu atdzejojis no igauņu valodas, bet otru daļu veido Contras latviski rakstīties teksti.”

Čajkovskis A. Laika bērni: Cilvēces pēdējie pārstāvji ir pametuši mirstošo Zemi, izmisīgi meklējot jaunas mājas izplatījumā starp zvaigznēm. Sekojot senču pēdās, viņi atklāj aizgājušo laiku lielāko dārgumu – teraformētu planētu, kas piemērota cilvēkiem.
Bet jaunajā paradīzē ir arī savi noslēpumi...

Edvardsa-Džonsa I. Sanktpēterburgas raganas : Smalks vēsturisks romāns ar sulīgām vēsturiskām detaļām no Romanovu ēras. Sanktpēterburgā ierodas māsas – Melnkalnes princeses – Milica un Stana, mežonīgi skaistas, melnām acīm, apveltītas mistiskām spējām un pārņemtas ar melno maģiju. Taču viņām jāpierāda sevi, lai kļūtu par carienes Aleksandras uzticības personām un sabiedrotajām.

Ēriksone K. Nomodā : Psiholoģiskās spriedzes romāns.

Fjells J. Ziņotājs : Fredrikstade. Norvēģija, mūsdienas. 
Tiek nogalināts lielas firmas īpašnieks. Ir pamats domāt, ka slepkavībai bijuši ekonomiski motīvi. Lai vadītu šīs lietas izmeklēšanu, no Oslo ierodas smago noziegumu nodaļas vecākais inspektors, skarbs, bet gudrs izmeklētājs, kuram ir arī kāda slepena aizraušanās – pokerspēle. Kopā ar dedzīgo policijas akadēmijas studentu Magnusu Torpu abiem nāksies pētīt senākus un ne tik senus notikumus un šķetināt daudzus pavedienus, pirms izdosies tuvoties šī sarežģītā nozieguma atrisinājumam.

Hantere Ē. Nestundā. 6. grāmata sērijā “Klanu kaķi”: Visaizraujošākais romāns visā kaķu piedzīvojumu grāmatu sērijā. Tas arī māca, cik svarīgi ir domāt un rūpēties par citiem.

Jēgers T. Atgriezties no nāves : Kad Teobalds Roberts Jēgers pamodās no teju trīs nedēļu komas, viņš nespēja neko atcerēties. Tas notika, kad Teobaldam bija divdesmit pieci gadi.     

Kellija K. Gads, kas mainīja visu:  Kalija ar vērienīgām svinībām atzīmē savu piecdesmit gadu jubileju. Policista klauvējiens pie durvīm apgriež viņas pasauli kājām gaisā...

Kēlmans D. Tils: Aizraujošais vēstījums aizved uz 17. gadsimtu, kad notiek Trīsdesmitgadu karš, plosās Inkvizīcija un sārtos deg burvji, kad ļaužu dzīvības pļauj ne tikai bads, bet arī valdnieku iegribas, lodes, zobeni un mēris. Visos grūtos laikos vienīgais drošticamais izdzīvošanas līdzeklis ir bijuši smiekli, un Tils, kopā ar savu uzticamo draudzeni Neli apceļodams valsti, šo prasmi ir izkopis līdz pilnībai.       

Keplers L. Smilšuvīrs : Vēlu naktī Mikaels tiek atrasts ejam pa sliežu ceļu uz dzelzceļa tilta ārpus Stokholmas. Viņa džinsi ir stīvi no sažuvušām asinīm, no apakšdelma plūst karstas asinis, līst lejup gar plaukstu un pil no pirkstu galiem. Mikaels un viņa māsa pazuduši pirms trīspadsmit gadiem un pasludināti par mirušiem. Sērija “Mansarda detektīvi”

Koks H. Vakariņas : Brāļi Seržs un Pauls Lomani – viens ievērojams politiķis, otrs izbijis vēstures skolotājs – kopā ar savām sievām vakariņo smalkā restorānā, runā par šo un to, par atvaļinājuma plāniem un filmām, sākumā izvairoties skart galveno tēmu, kuras dēļ īstenībā ir satikušies, – viņu dēlu Mišela un Rika nākotni…

Rīsa-Praisa Č. Mēmais noslēpums : Krimināldetektīvs

Matsinovs P. Gogoļa disko : Krievijas impērijai atkal pievienotās Igaunijas pilsētiņā Vīlandē, kur vairs nav palicis gandrīz neviena igauņa, apmēram nedēļu klīst no miroņiem augšāmcēlies krievu literatūras klasiķis Nikolajs Gogolis…

Pāsilinna A. Mīlīgā indes brūvētāja: Humoristiskais detektīvs ir tulkots 15 valodās un atzīts par vienu no populārākajiem A. Pāsilinnas darbiem.

Pinboro S. Viņai nemanot: Izcils spriedzes romāna paraugs, kas izceļas starp citiem. Tas rada atbilstošu baiļu un neziņas sajūtu, bet pats vērtīgākais ir autores savērptais sižets.

Radzevičūte U. Asinis zilas, debesis pelēkas : Vēsturisks romāns

Robertsa N. Zemstraumes: Greiema Bigelova ģimeni jebkurš sauktu par ideālu: veiksmīgs ķirurgs ar skaistu sievu, diviem burvīgiem bērniem un privātmāju pilsētas turīgākajā rajonā. It neviens nenojauš, cik šokējoša ir patiesība, kas slēpjas aiz spožās fasādes. To zina tikai Bigelovu bērni – Zeins un Brita –, kas ik dienu savu vecāku acīs redz nevis mīlestību, bet gan naidu....

Sigurdardotira I. Sāga: 2.darbs sērijā par psiholoģes Freijas un detektīva Huldara izmeklētajiem noziegumiem.

Starobiņeca A. Paskaties uz viņu : autobiogrāfiskā grāmata “Paskaties uz viņu” ir drosmīgs un pārsteidzoši atklāts stāsts par pašas piedzīvoto. Grāmata savā ziņā ir izdzīvošanas instrukcija tiem, kam jāstājas aci pret aci ar neizturamām bēdām.


 

 

 

 

 

NOZARU LITERATŪRA

 

Psiholoģija

Laurinaitis E. Skatiens no spoguļa: Sievietes dzīves ceļš vīrieša acīm

Riso D. Eneagrammas gudrība

Maijs J. Kāpēc es aizgāju nopirkt pienu, bet atgriezos mājās ar divriteni

Bredšovs Dž. Atgriešanās pie sevis


Garīgā literatūra

Grīns A. Sapņu garīga interpretācija

Karlinska I. Jelgavas diecēze Latvijas simtgadē


Politika

Vaidere I. Misija Latvijai


Pedagoģija

Kraģis I. Radošums un kritiskā domāšana

Rokasgrāmata vidusskolu skolotājiem darbam ar skolēniem, kuriem ir disleksija


Mitoloģija

Rubenis A. Mīts – senais un modernais


Enerģētika un militārā tehnika

Blumberga A. Energoserviss. 1., 2. grāmata

Grēns E. Nāves impērija


Māksla, mūzika, teātris

Visiting Neighbours : 100 Treasures of Estonia, Latvia and Lithuania

Zilgalvis J. Sakrālās arhitektūras un mākslas mantojums vēsturiskajā Rīgas rajonā un Jūrmalā

Svirževska L. Attīstošās un izzinošās rotaļlietas


Literatūrzinātne un valodniecība

Rinkeviča R. Rīga – Latvija –Eiropa mūsdienu latviešu bērnu prozā


Ģeogrāfija

Sils H. Pamests Vjetnamā

Latvija. Zeme, daba, tauta, valsts


Kultūras vēsture

Harari J. Sapiensi: Cilvēces īsā vēsture

 

 

 

   Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Vispirms vien jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu.Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

Bibliotēka ir atvērta Tev!

Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!

16.04.2019 13:12 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru

Top.LV
Valid XHTML 1.0 Strict
/* vids.lv */
briedis.lv
www.celmins.lv