Jaunākās grāmatas septembrī

Saka, ka grāmatas runā. Kā Tev šķiet, vai tā ir taisnība? Atnāc un noskaidro, vai tiešām grāmatas runā! Arī šajā  mēnesī esam sarūpējuši mūsu lasītājiem jaunāko literatūra. Lūk, kādi jaunumi septembrī pieejami nozaru literatūrā, kā arī latviešu un ārvalstu daiļliteratūrā!

Klikšķinot uz grāmatu nosaukumiem, tiks atvērti pilnie izdevniecību apraksti par grāmatu. Atceries par grāmatu pakomāta iespēju!

 

 

 

 

 

 

 

 

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

 

Aizsila I. Dzīvot naktij: Bērni paaugušies, tādēļ Magdalēna nolemj atsākt darba gaitas un pieņem piedāvāto vietu vīratēva uzņēmumā. Mainoties dzīves ritmam un arvien vairāk aizraujoties gan ar darba izaicinājumiem, gan kolēģa Hugo noslēpumaino valdzinājumu, Magdalēna pamazām arvien skaidrāk sajūt tukšumu attiecībās ar vīru. Vai izvēlēties pazīstamo un drošo, vai krasi mainīt dzīvi?

Berķis A. Kūlas svilinātāji: Maldas un Ērika laulība būtu saucama par laimīgu, Aivara iemīlēšanās Selgā tāpat, ja vien nebūtu šīs vienas vasaras prom no Rīgas un tuvajiem cilvēkiem. Malda un Aivars kopā ar kolēģiem – mežu projektētājiem – dodas vasaras darbos uz mežsaimniecībām. Un te nu savijas gan darba, gan attiecību, gan kaislību virpuļi. Ne viss vēlāk ir labojams, bet par daudz ko var teikt – labi tomēr, ka tā notika… Romāna darbība risinās pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados, spilgti iezīmējot tā laika kontekstu – mežniecību ikdienu, saimniekošanas viltības Latvijas laukos, Rīgas dzīvi un tā laika politisko vidi.

Grosa M. Spēlēt dzīvi. Vakara romāns: Viss sākas  ar to, ka meitene izšķiras ar puisi. Solvita ir tipiska pilsētas dāma – smagi strādā darbā, kas viņai patīk; ļoti rūpējas par savu izskatu, viņai ir puisis.Tad pavisam nejauši Solvita atklāj, ka Lauris viņu krāpj. Abi izšķiras, un Solvita nolemj atriebties, parādot, cik maz Lauris viņai nozīmē, pievēršot uzmanību viņa draugam, lauku puisim Artūram. Tur taču nekas nopietns nevar sanākt, jo Solvita un lauki nesader kopā, turklāt viņa uzreiz neiepatīkas Artūra šerpajai vecmāmiņai…

Kronbergs J. Debesīs dievs bīda mēbeles: Dzeja

Kuzmins S. Dizažio: Romāns  ir veltīts mākslas cilvēkiem, to iekšējām pasaulēm un ikdienas dzīvēm. Darbība risinās Hohmā – fiktīvā Latvijas kūrortpilsētā. Tas ir personisks stāsts par vietas vēsturi, mītiem, idejām un tradīcijām, kā arī par vidi, kurā, ja pacenšas, var atrast jebko, izņemot garlaicīgu biogrāfiju.

Laijere B. Sasietie mezgli: Anitas un Jura, likās laimīgā kopdzīve, viena mēneša laikā met kūleni. Likteņa šķetinātie pavedieni samezglojas tik cieši, ka neredzi iespēju tos atšķetināt.
Vai ir iespējams piedot neuzticību, un vai to vajag?

Luika I. …Kā teiktu Raitis…: Latvijas Radio fenomens Raitis Kalniņš.

Ora H. Panika: Pēc katastrofas pasaulē viss ir mainījies, nokrišņi kļuvuši toksiski. Apkārt Vecpilsētai arvien ciešākā lokā savelkas jaunā pilsēta. Bet kas noticis ar cilvēkiem? Kāpēc Diānai pār muguru ikreiz pārskrien tirpas, jau iedomājoties par kārtējo satikšanos ar kādu, kuru viņa nespēs atpazīt? Kādu noslēpumu aiznes sev līdzi vētrasputns, kas meitenes sapņos vienmēr aiztraucas debesīs, atstādams neskaidras sajūtas – it kā viņa atrastos ne tur, kur viņai vajadzētu būt, dzīvotu ne tādu dzīvi, kā vēlētos, blakus būtu ne tas cilvēks, kuru viņa gribētu? Diānai šķiet, ka par sev būtisko viņa nespēj parunāt ne ar vienu, lai netiktu uzskatīta par dīvainu. Līdz kādu vakaru, ieklīdusi Vecpilsētā, viņa savā bērnības pagalmā satiek kādreizējo kaimiņu, ar kuru negaidīti atrod kopīgu valodu.

Račs G. 365: Dzejoļi

Zembergs I. Kur sapņiem nav vietas: Autors runā par ilūziju zudumu. Viņa varonis Arnolds, izgājis cauri visiem Otrā pasaules kara ''elles lokiem'' piedzīvo brīnumainas un reizē satriecošas pārvērtības, kas no viņa prasa atjautību, drosmi, izturību un spēju pielāgoties arī gan pirmskara, gan pēckara notikumos Latvijā un Krievijā. Taču skaistā latviešu lauku idillē gaist likteņa pavērsienos...

Zīle B. Dzīves simulācija: Īpaši bīstamo un slepeno noziegumu biroja darbinieces Esmeraldas priekšnieks tiek nogalināts mīklainos apstākļos. Bezbailīgā dzīves baudītāja Simona kļūst par liecinieci slepkavībai pasaules čempionātā sēņošanā. Romantiskā šķirtene laura iesaistās dīvainā vientuļu sieviešu ordenī. Vai trīs draudzenes spēs atrisināt neparasto noziegumu rēbusu? Tikai noslēpumainais doktors Zigo zina atbildi uz šo jautājumu, taču satikšanās ar viņu izmaina dzīvi uz visiem laikiem un atpakaļceļa vairs nav.

 


ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA


Devero Dž. No mīļotajiem nešķirieties. Ir 1972. gads. Meisonas mazpilsētiņā māsas Ekstones klusi lolo katra savu sapni. Vera alkst apceļot pasauli un palīdzēt cilvēkiem, tomēr ir spiesta palikt mājās, lai parūpētos par māti un jaunāko māsu. Kellija grasās apprecēties ar savu bērnības gadu draugu, kaut gan viņas sirds nekvēlo mīlestībā. Neviena no māsām nav pilnīgi laimīga par ceļu, kas katrai ejams. Kā rīkoties – vai piepildīt citu gaidas vai arī sekot savai sirdsbalsij?

Felka R. Rēgu nams: Kriminālromāns. Piepalīdzot darbos savu vecāku saimniecībā, izmeklētāja Frīda Paulsena atgūstas no pārdzīvojumiem. Piepeši viņu apciemo senā draudzene Džo. Kā parādījusies, tā pazūd, taču jau drīz Frīda uzzina: Džo kļuvusi par liecinieci kādas smagi sadurtas sievietes nāvei pamestā mājā, un viņu sāk turēt aizdomās par slepkavību. Uztraukusies Frīda dodas draudzeni meklēt. Viņas pēdas ved uz kādu nomaļu namu Baltijas jūras krastā, kur reiz nežēlīgi nogalināta atpūtnieku ģimene. Slepkava joprojām nav atrasts.

Harana M. Īstas franču kāzas: Trīs burvīgas sievietes – Stefānija, Džoena un Meredita – ir draudzenes kopš skolas gadiem, bet laika gaitā viņas pašķīrušās. Meredita pieņem lēmumu nopirkt romantisku pili idilliskā vietā un secina, ka viena ar to galā netiks. Un kurš gan cits viņai palīdzēs, ja ne divas senas draudzenes?

Korelica Dž. Sižets. Nozagtā dzīve: Džeiks, caurkritis literāts, pasniedz radošo rakstniecību kādā universitātē. Viņa studenti pārsvarā ir centīgi, tomēr neapdāvināti entuziasti. Izņemot Evanu Pārkeru, ārkārtīgi talantīgu jaunekli, kurš ir pārliecināts, ka viņa topošais romāns kļūs par kulta grāmatu. Tomēr darbs tā arī netiek izdots. Evans iet bojā, un izcilais sižets nogrimst aizmirstībā… Līdz brīdim, kad Džeiks nolemj to uzrakstīt…

Mariņina A. Cita patiesība. 2.sējums: Anastasija Kamenska pirmo reizi pēta kādu sena nozieguma krimināllietu. Notiesātais joprojām izcieš sodu labošanas iestādē.
Kopš bērnības mēs esam pieraduši ticēt, ka patiesība ir viena. Tā ir kā balts akmentiņš melnu šķembu kaudzē. Pietiek visu pārcilāt, un tu noteikti atradīsi vienīgo neapstrīdamo, absolūto patiesību... Bet vai tā ir?

Vingeita L. Pirms mēs bijām jūsu: “Spēcīgs stāsts par ģimeni, māsām, noslēpumiem – glabātiem un atklātiem.

 

 

NOZARU LITERATŪRA

 

Psiholoģija. Ētika.

Fābere A. Kā runāt ar bērniem, lai bērni klausītos.

Skorderuds F. Nemiers.

Villido I. Emocijas

Pedagoģija.

Nīmante D. Dažādība un iekļaušanās izglītībā.

Uzturs. Pārtika

Sineļņikovs V. Veselības receptes

Nords A. Vīns un Nords.

Uzņēmējdarbība

Adizess I. Tiecoties pēc uzplaukuma.

Māksla. Mūzika. Kino

Mazvērsīte D. Melnbaltās dziesmas. 2.

Vēsture

Oberlenders E. Pētījumi Kurzemes un Zemgales hercogistes vēsturē. Rakstu krājums.

Janke  K. Hanza

 

 

 tl_files/images/BCB2021/Gramatu jaunumi septembri.jpg

Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Ja Tev nav autorizācijas dati, tad vispirms jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

 

Bibliotēka ir atvērta Tev!


Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata! 09.09.2021 15:08 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru