Jaunākās grāmatas oktobrī

Vasaras siltumam atkāpjoties, daba cīnās pret rudens dzestrumu, ietinot mežus dažādās izteiksmīgās krāsās. Tāpat arī Bauskas Centrālajā bibliotēkā komplektēšanas meitenes paspilgtinājušas krājumu košām, jaunām grāmatām. Lūk, kādi jaunumi oktobrī pieejami nozaru literatūrā, kā arī latviešu un ārvalstu daiļliteratūrā!

Klikšķinot uz grāmatu nosaukumiem, tiks atvērti pilnie izdevniecību apraksti par grāmatu. Atceries par grāmatu pakomāta iespēju!

 

 

 

 

 

 

 

 

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

 

Auziņš A. Čau, vecās miesas!: Tas nav romāns tikai par to, kā skaisti novecot, bet galvenais, kā saglabāt cilvēcību un kopā sadzīvot vairākām paaudzēm. Vai mūsdienās pavisam pazudis tāds jēdziens kā “godbijība”? Visiem jau apnikusi pandēmija, bet literatūrā vēl neesam ar to sastapušies.

Garā pupa: Dzejas gadagrāmata bērniem, 2021.

Grīnberga M. Mana pasaku zeme: Atmiņas un dienasgrāmatas:  Pirmās Latvijas brīvvalsts laikā gandrīz visi kultūras ļaudis zināja Mēriju Grīnbergu. Galvenokārt pateicoties viņas ieguldījumam tautiskās mākslas popularizēšanā. Mērija ir arī viena no slavenās Grosvaldu dzimtas pārstāvēm. Un viņa ir atstājusi emocionālas atmiņas un dienasgrāmatas. Tagad ar apakšvirsrakstu “Mana pasaku zeme” tās lasāmas vienkopus apgāda “Latvijas Mediji” izdevumā.

Hānbergs Ē. Stipri maisās!: Nenopietnas nopietnības un nopietnas nenopietnības.

Hermanis V. Mana skiču klade: "Sešdesmitie, septiņdesmitie, astoņdesmitie, deviņdesmitie gadi un mūsu gadsimts. Padomju Latvijas un Latvijas Republikas žurnālists. Mēs nevaram izvēlēties laiku, kurā dzīvot, bet varam censties to atspoguļot un izskaidrot. Žurnālists, politiskais apskatnieks Voldemārs Hermanis šajā grāmatā vairāk pievēršas savā dzīves gājumā satikto personību ieskicēšanai - padomju režīmā, pārmaiņu laikā, mūsdienās. Austrumos, Rietumos un pa vidu." (Dainis Caune, žurnālu "Liesma", "Viesis"un "Sports" pēdējais galvenais redaktors).

Iesalniece S. Elpot sevi: Dzeja.

Indriksone R. Es biju citaIr pazudusi meitene, vārdā Beta. Ir puisis, kurš viņu izmisīgi meklē. Ir vairākas grūti izskaidrojamu pagātnes notikumu līnijas, kuras raisa daudz jautājumu.
Lai rastu atbildes, ir soli pēc soļa jāiet atpakaļ Betas un pārējo romāna tēlu aizgājušajā laikā, un viņu pasaules, kas atgādina svešas galaktikas planētas un šķietami brīvi peld izplatījumā, sastāsies apbrīnojami precīzā sistēmā…

Judina D. Pārcēlājs: Zemgale – bezgalīgi lauki, upe, pārceltuve, vecsaimniecības un sena kapsēta, kuru pieskata tikpat sena dzimta – pārcēlāji, kuru ziņā ir savienot abus Laika upes krastus.
Kurš varēja iedomāties, ka Dziļciema vecākās iedzīvotājas Vescīļu Marijas bēres un no Rīgas atbraukušās testamenta izpildītājas Vitas Ābeles kritiens no pārceltuves plosta tieši Dziļupes Melnajā akacī aizsāks biedējošu notikumu virkni? Marijas izcelsme slēpj smagu dzimtas pāridarījumu, viņas sūrais mūžs bijis nožēlas pilns par savulaik pamestajiem deviņiem bērniem. Juristei Vitai Ābelei tie jāatrod un jāsapulcina zem Vec-Sīļu jumta...

Kokareviča E. Rēgi: Stāstu cikls

Pirro V. Burleska polārajam dinozauram: atmiņu grāmata par dienestu Padomju armijā.
Gāmata domāta visiem, kurus interesē liecības par Padomju armiju sabrukušās PSRS bruņotajiem spēkiem.

Puče A. Jauna vīrieša portrets: Par kultūru, vergiem un garīgumu. Par zilajiem vaļiem, pirātiem un morāli. Par olimpiskajām spēlēm, holokaustu un internetu. Par nēģeriem, izmešu kvotām un saules baterijām... Par bībeli.

Račko K. Ekstāze: "Grāmatas stāsts skarbi izgaismo mīlestības tumsas pusi un sievietes sajūtu elli,"  romāna vadlīniju ieskicē autore.Galvenā varone ir fotogrāfe, kura iesaistās galvu reibinošā, seksuāli intensīvā un ļoti kaislīgā, taču emocionāli postošā dēkā. Kaisle drīz vien pāraug atkarībā un apmātībā, orgasmi mijas ar asarām, un izrādās, ka šādā attiecību modelī baudas cena ir pagrimums...

Rušmane-Vēja A. Divatne: Ramona, nonākusi kārotajos Lūsēnos, mācās dzīvot viena meža vidū, skaldīt malku un kurināt mājas nepieēdināmās krāsnis, bet Gabriels cīnās ar sarežģījumiem, kas pēkšņi sākušies gan dzīvē, gan darbā. Šķiet, Lūsēni abus attālina arvien vairāk un vairāk. Vai maz iespējams, ka divi vienpatnieki būs gatavi upurēt savu pašpietiekamību, lai spētu atzīties jūtās otram un – arī paši sev?  

Ulmanis O. Pieskārieni: Dzeja.

Venters E. Rūnas impērijas hronika : „Lūnas impērijas hronika” sarakstīta postapokaliptiskās literatūras žanrā, kas pazīstams jau no Vecās derības stāsta par Noasu. Grāmata turpina romānu ciklu par Atlantīdu, kas aizsākās 2015. gadā ar romānu „Atlantīda, kāda tā ir”.

Vītiņa L. Ūdenstornis :  Grāmatas varone ir mazpilsētas meitene, kuras ikdienas sastāvdaļas ir skola, klejojumi dabā, grāmatas un ūdenstornis. Ūdenstornis ir vieta, ko meitene radījusi savā iztēlē, glābiņš un slēpnis, kurā var nolīst jebkurā brīdī, kad dzīve šķiet neizturami vienmuļa. Ūdenstornī var notikt viss, pēc kā meitene ilgojas, bet zem gultas glabājas atmiņas no bērnības, kuras vēl var paņemt, paturēt rokās. Ūdenstornis meitenes iekšējās norises pārvērš tēlos un kļūst par patvērumu, bet ir grūti tajā dalīties ar citiem, pat, ja rodas draudzība, jo katram ir sava iztēles patvēruma pasaule, un ir jāatrod kopīgais

Zīle M. Naktsgrāmata: Autors runā par ilūziju zudumu. Viņa varonis Arnolds, izgājis cauri visiem Otrā pasaules kara ''elles lokiem'' piedzīvo brīnumainas un reizē satriecošas pārvērtības, kas no viņa prasa atjautību, drosmi, izturību un spēju pielāgoties arī gan pirmskara, gan pēckara notikumos Latvijā un Krievijā. Taču skaistā latviešu lauku idillē gaist likteņa pavērsienos...


ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA


Aljende I. Japāņu mīļākais: 1939. gadā, kad Polijai tuvojas nacistu karaspēks un pasauli biedē iespējamais kara sākums, vecāki nolemj astoņgadīgo Almu nosūtīt pāri okeānam uz Sanfrancisko pie tantes un tēvoča, kuri dzīvo lielā savrupnamā. Tur viņa iepazīstas ar Ičimei Fukudu – japāņu izcelsmes dārznieka dēlu. Starp Almu un Ičimei uzplaukst draudzība un vēlāk maigas mīlas jūtas. Pērlhārboras notikumi maina Amerikas Savienotajās Valstīs mītošo japāņu ierasto dzīvi, un bērni tiek cietsirdīgi izšķirti…

Atkinsone K. Kad reiz būs labas ziņas? : Klusā Devonas lauku nostūrī sešgadīga meitenīte kļūst par aculiecinieci drausmīgam noziegumam. Pēc trīsdesmit gadiem cilvēks, kurš bijis notiesāts par šo noziegumu, iznāk no cietuma…

Franka A. Sētas māja: 1942. gada jūlijā trīspadsmit gadus vecā Anne Franka kopā ar ģimeni, bēgot no nacistu vajāšanas, devās uz slēptuvi viņas tēva bijušā uzņēmuma ēkā Amsterdamā. Vairāk nekā divu gadu garumā Anne sīki dokumentē slēptuvē pavadīto laiku savā dienasgrāmatā, atklājot sadzīves apstākļus, pastāvīgo satraukumu par iespējamo atklāšanu, savas ilgas un cerības, izsalkumu un bailes. Viņas dienasgrāmata apraujas pēkšņi, kad 1944. gada augustā slēptuvi un tās iemītniekus atrod nacisti. Tomēr to ir izdevies paglābt no iznīcināšanas, un tā sniedz precīzu un neaizmirstamu vienkāršas un reizē arī gluži neparastas pusauga meitenes portretu.

Heigs M. Cilvēki un es: Lietainā piektdienas naktī matemātikas profesoru Endrū Mārtinu atrod kailu un apmulsušu klīstam pa Kembridžu. Viņš vairs nav viņš pats. Profesorā iemiesojusies kāda krietni inteliģentāka būtne no tālas planētas, kura nebūt nav sajūsmā par savu jauno eksistenci un nedomā neko labu par cilvēkiem: visiem taču zināms, ka tie ir iedomīgi, egoistiski un vardarbīgi radījumi.

Montefjore S. Tālie krasti: Margo Hārta ierodas Īrijā, lai uzrakstītu grāmatu par leģendāro Deverilu dzimtu. Viņa zina, ka tas nebūs viegls uzdevums – Deverili nevēlas runāt par ģimenes likteni. Tomēr Margo ir apņēmusies izcīnīt šo cilvēku simpātijas – un palīdzēt viņiem izstāstīt savu stāstu, lai sadziedētu senās brūces. Grāmatas rakstīšanas laiks izvēršas par emocionālu piedzīvojumu .

Moja Dž. Zvaigžņu dāvātāja: Izsmalcinātā un elegantā Alise ir pieņēmusi impulsīvu lēmumu un apprecējusies ar glīto amerikāni Benetu van Klīvu. Vēloties aizbēgt no garlaicīgās dzīves dzimtajā Anglijā, viņa pārceļas uz Ameriku. Tomēr dzīve Kentuki mazpilsētā nelīdzinās cerētajam, turklāt vēl nākas sadzīvot ar valdonīgo vīratēvu.
Tāpēc, izskanot aicinājumam pievienoties Eleonoras Rūzveltas ceļojošajai bibliotēkai, Alise līdz ar piecām citām sievietēm enerģiski iesaistās projektā, lai apkaimes trūcīgajiem cilvēkiem piegādātu lasāmvielu…

Paruļskis S. Tumsa un partneri: Lietuva, 1941. gads. Apmaiņā pret paša un iemīļotās – skaistās ebrejietes Juditas – drošību Vincents noslēdzis Fausta cienīgu vienošanos ar SS virsnieku: viņš fotografēs – “taisīs mākslu” par dzimtenes ciemos un mežos notiekošajām ebreju masu slepkavībām. Vai abu sargājamā, aizliegtā mīlestība nenonāks pārāk krasā pretrunā ar šaušalīgo, no mīļotās slēpjamo uzdevumu?

Posterte P. Gads, kad ieradās bites: Kad Jozefīne Bruknere, saukta par Joziju, no vectētiņa manto bišu saimi, viņai ir divpadsmit gadu, viņa dzīvo pilsētā un par bitēm neko daudz nezina. Kāpēc opis savas bites uzticējis tieši viņai? Ko ar tām iesākt? Ar vectēva draudzenes dravnieces Almas palīdzību meitene pamazām iepazīst šos apbrīnojamos, rosīgos kukainīšus. Izrādās, ka to dzīve ir aizraujoša un noslēpumaina…

Vebstere Dž. Dārgais ienaidniek!: Turpinājums romānam “Garkājtētiņš”. Džūdija ir laimīgi precējusies ar savu Garkājtētiņu – Džervisu Pendltonu –, un pāris nolemj, ka par Džona Grīra bērnu patversmes priekšnieci un reformu īstenotāju jākļūst Sallijai Makbraidai – nevaldāmi enerģiskai sarkanmatei.
Līdzīgi kā “Garkājtētiņš”, arī romāns “Dārgais ienaidniek!” rakstīts vēstuļu formā, tajā ievīta gan satraucoši romantiska stīga, gan skan dzīvespriecīgi smiekli, un, to lasot, palaikam jānotrauš aizkustinājuma asaras.

 

NOZARU LITERATŪRA

 

Filozofija

Čērčs D. No prāta līdz matērijai.

Psiholoģija. Ētika

Gamma A. Miers vētrā: Zen atklāsmes atbildīgiem cilvēkiem.

Kerija T. Ko domā mans pusaudzis?

Guļevska L. Cilvēks veltī savu dzīvi tam, kam viņš tic.

Makenna P. Tūlītēja pašapziņa: spēja tiekties pēc visa, ko vēlaties.

Džonsone E. Neplānoti.

Megrē K. Vecāka, bet labāka…un tomēr vecāka.

Reliģija. Teoloģija

Remeri M. Tvītojot ar Dievu.

Plijā Ž. Garīgā cīņa.

Statistika

Latvijas statistikas gadagrāmata 2020.

Sociālais darbs

Sociālais darbs ar gadījumu. Teorija praksē.

Sociālais darbs ar gadījumu. Prakse teorijā.

Pedagoģija.

Nīmante D. Dažādība un iekļaušanās izglītībā.

Ivicka J. Aiz bezgalības robežām: Kā nenolaist rokas, ja bērnam ir Aspergera sindroms

Dabaszinātnes

Māstersa M. 123 supergudri fakti, kas jāzina par klimatu.

Supervienkāršā bioloģija.

Lamsters K. Mūsdienu ledāji.

Uzturs. Pārtika

Tortes bez cepšanas.

Lietvedība

Zemgale A. Komersanta arhīva pārvaldība.

Apģērbs. Šūšana.

Šelvaha L. Adīšanas pamati.

Māksla. Mūzika. Kino

Eižvertiņa A. Ceļvedis darbības teātrī: profesionālās aktieru un režijas mākslas teorija.

Lancmanis I. Rundāles pils. Restaurācija..

Kalniņš I. 50 populārākās dziesmas.

Šterna M. Aušana.

Ģeogrāfija

Ruka E. Paradīze ir tikai vieta uz zemes.

Vēsture. Biogrāfijas. Kultūras vēsture

Visvaldis Lācis atmiņu atspulgos.

Kurovskis F. Nāves katls Kurzemē.

Barkāns J. Noklusētās sāpes.

Riekstiņš J. “Kulaku kā šķiras likvidācija”- Latvijas turīgās zemniecības sagraušana.

Hanovs D. Sarkanā samta stāsti: Eiropas kultūras vēsture operā.

 

tl_files/images/BCB2021/Jaunumi oktobri.jpg

 

Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Ja Tev nav autorizācijas dati, tad vispirms jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

 

Bibliotēka ir atvērta Tev!


Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata! 08.10.2021 11:38 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru