Jaunākās grāmatas oktobrī

Vasaras siltumam atkāpjoties, daba cīnās pret rudens dzestrumu, ietinot mežus dažādās izteiksmīgās krāsās. Tāpat arī Bauskas Centrālajā bibliotēkā komplektēšanas meitenes paspilgtinājušas krājumu košām, jaunām grāmatām.

Lūk, kādi jaunumi oktobrī pieejami nozaru literatūrā, kā arī latviešu un ārvalstu daiļliteratūrā!

Klikšķinot uz grāmatu nosaukumiem, tiks atvērti pilnie izdevniecību apraksti par grāmatu. Atceries par grāmatu pakomāta iespēju!

 

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

Brīdaka L. Liktenīgie krustojumi: Kad laulības stāžs sasniedz 20 gadu atzīmi, tā nereti piedzīvo lūzumu. Inguna pamana atsvešināšanos, kad vīrs, veiksmīgais arhitekts Vilmārs, tiek ievēlēts Saeimā un mainās viņa dzīves ritms. Ģimenes siltums nav kāzu dienā iegūta uz mūžu paliekoša un nezūdoša dāvana. Kurp abus novedīs liktenīgie krustojumi, kuros viņus dzīve nolikusi?

Brīdaka L. Varavīksnes loks:  Dzeja

Malnace L. Es eju: No Ērgļiem līdz Kārsavai - 190 kilometrus garš pārgājiens vienatnē, ceļojums gan pa Latviju, apjaušot tās skaistumu un savdabību, gan savās izjūtās, atbrīvojoties no iesīkstējušām sāpēm. Lasāmviela ikvienam, kurš šaubās par savām spējām.

Lynks L. Vēl reizi mīlēt: Pjēra Kingslija ir paveikusi neiespējamo. Tikko sasniedzot pilngadību, viņa zaudēja vecākus un uzņēmās rūpes par sešus gadus jaunāko māsu, kā arī izcīnīja stipendiju prestižā juristu augstskolā. Vienlaikus mācoties un uzturot ģimeni, Pjēras dzīve ritējusi kā uz naža asmens. Šodien viņa ir viena no ietekmīgākās Ņujorkas juristu korporācijas vadošajiem spēlētājiem. Beidzot ieguvusi to, pēc kā tik neatlaidīgi tiekusies – drošību un stabilitāti, Pjēra ir gatava uz visu, lai to paturētu, pat nenojaušot, ka itin drīz viņas dzīve mainīsies.

Latvietis I.  Nāve 2: Rezidenta Melita blēdības ar goda doktora grāda iegūšanu un čekas lietas iznīcināšanu. Galvaspilsētas domnieka Moskviča kukuļošanas sarunu ieraksti. Padomju kolaboranta Vamzoviča noziedzīgās spēles vislabākajās nelaiķa advokāta Rūtupa tradīcijās. Nelaiķes Trīķes personas dokumenti no Maskavas. Prezidenta padomnieka Kožaciņa biogrāfijas tumšākās lappuses. KNAB priekšnieka Traumas izmisīgā vēlme palikt amatā. Politiķa Duraša sutenera pagātne un noziedznieka tagadne. Ministra Pāvuta problēmiņas ar Valsts drošuma dienestu. VID priekšnieces Kaunzemes melnākie noslēpumi…

Šmite L. Ne tikai Staburaga bērns Valdis : Pedagogs Voldemārs Zālītis, rakstnieks Valdis – divas personības daļas, kuras gāja roku rokā. Lindas Šmites romāns atklāj, kā Sausnējā dzimušā zēna jūsmīgā daba radīja vairāku paaudžu lasītāju iemīļoto bērnības stāstu "Staburaga bērni", kas nu ir arī piemineklis Daugavas dzelmē nogremdētajai leģendārajai klintij. Arī to, cik ļoti pašam Valdim gribējās pacelties pāri savam pirmajam romānam, palikt lasītāju atmiņā ar ko vērienīgāku un vērtīgāku. Un paver vēl vienu mazāk zināmu šķautni Latvijas 20. gadsimta pirmās trešdaļas kultūras dzīvē.


ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA


Hājīčeks J. Burinieki etiķetēm: Četrdesmit septiņus gadus vecā literatūras pasniedzēja Marija ir šķīrusies un vasaru pavada māsas pustukšajā dzīvoklī Čehu Krumlovā. No šejienes viņa dodas uz laukiem apciemot smagi slimos vecākus, bet brīvajos brīžos izbauda pa tūristu pilnajās Krumlovas ieliņas. Klejojumos viņa iepazīstas ar jauniņo grāmatu pārdevēju Filipu. Viņu romāniņš sākas karstā jūlija un literāro konotāciju atmosfērā. Taču Marijas prioritāte ir izlīdzināt attiecības ar māsu un parūpēties par vecākiem – dominējošo tēvu un mierīgo, aizvien uzupurēties gatavo māti. Marija vēlas iegūt līdzsvaru dzīvē, sadzīvot ar savu vientulību…

Kaplinskis J. Ledus un Titāniks: Eseja. Šajā esejā Kaplinskis runā ne tikai par cilvēku un dabu. Te ir cilvēka attiecības ar valodu, ar Dievu, harmonijas meklējumi, ko bērnībā katoļu priesteru svētītais autors (viņa tēvs bija staļinisma lēģeros bojā gājušais Tartu universitātes poļu valodas profesors Ježi Kapliņskis) saskata Austrumu reliģijās un budismā. Savā ziņā «Ledus un Titāniks» ir esence, kas koncentrētā formā katrā lappusē pārsteidz lasītāju ar prasmi uzrunāt dziļi, visaptveroši un vienlaikus vienkārši.  noklusēts.

Kellija M. Ceriņu meitenes: Ņujorkas sabiedrības dāma Karolīna Ferideja ir ļoti aizņemta ar darbu Francijas konsulātā, turklāt redzeslokā ir parādījusies arī jauna mīlestība. Tomēr Hitlera armijas iebrukums Polijā 1939. gada septembrī izmaina Karolīnas dzīvi uz visiem laikiem. Otrpus okeānam poļu pusaudze Kasja Kuzmerika, aizvien vairāk iesaistoties pagrīdes pretošanās kustībā, jūt kā pamazām gaist bezrūpīgais jaunības laiks. Situācija ir ļoti saspringta, aizdomu pilnie kaimiņi visu uzmana un novēro, un pat viens kļūmīgs solis var radīt drausmīgas sekas. Jaunajai un godkārīgajai vācu ārstei Hertai sludinājums par vakanci valsts iestādē šķietami sola iespēju izrauties no vientulības, bet, uzsākot darbu, viņa pati kļūst par ķīlnieci nacistu pārvaldītajā noslēpumu un varas pasaulē. Šo sieviešu dzīves krustojas, kad notiek neiedomājamais un Kasja tiek nosūtīta uz Rāvensbrikas koncentrācijas nometni…

Korija Dž. Katram savi noslēpumi: Emīlija pieļauj smagu kļūdu savā mediķes darbā – iespējams, viņas karjera ir beigusies. Meklējot patvērumu no sāpēm, Emīlija dodas uz ģimenes māju Vilovmīdā, lai apraudzītu vientuļo tēvu. Liels ir viņas pārsteigums, kad atklājas, ka tēvs ir nolīdzis kopēju - jaunu un pievilcīgu francūzieti. Fransuāza ir gandrīz ideāla - lieliski gatavo, uztur māju spodru un nolasa katru vecā vīra iegribu. Kaut kas šajā idillē Emīlijai šķiet nepareizs – kopēja savus pienākumus veic pārāk izcili un aukstasinīgi. Viņa ir uzradusies no zila gaisa, un viņai nav sertifikāta. Kas gan ir šī Fransuāza? Vai Emīlija ir vienkārši greizsirdīga, vai arī viņas aizdomas ir pamatotas?

Lekberga K. Sievietes, kuras nepiedod:  Trīs sievietes. Trīs postošas laulības.
Ingrida atteicās no daudzsološas karjeras, lai atbalstītu vīru. Tad viņa uzzina par vīra sānsoli. Birgita izvairās no ārstu apmeklējumiem. Lai neviens neuzzinātu par vīra bija iedomājusies. Viktorija pameta dzīvi Krievijā, lai apprecētu internetā satiktu vīrieti. Taču jaunais vīrs izrādās pavisam citādāks, nekā viņa bija iedomājusies.
Iespējams, ka vienīgais risinājums ir trīs nevainojamas slepkavības….

Meils P. Un atkal Provansa: Amerikā noilgojies pēc Provansas ainavām, skaņām un smaržām, Pīters Meils ir atgriezies iemīļotajās mājās Francijā un, protams, uz karstām pēdām nododas kulinārām baudām – nogaršo slaveno Marseļas bouillabaisse, apmeklē zvaigžņotu Michelin restorānu un ietur maltīti bijušajā degvielas stacijā, kas pārveidota par restorānu. Taču ēdiens vēl nav viss, Provansā ir tik daudz ko darīt! Šeit var izzināt smaržu gatavošanas noslēpumus "degunu skolā"; noklausīties stāstu par crime passionel, ko reiz kāds greizsirdīgs vīrs pastrādājis pret ciemata jauno miesnieku; iepazīties ar klaidoni, kurš nelaiž garām nevienu bēru ceremoniju; uzzināt melno tomātu audzētāja padomus dārzkopībā; ļauties dīkas vasaras pēcpusdienas laiskumam.

Meins E. Vētra jūrā: Kad mīklainu iemeslu dēļ sāk grimt kāds kruīza kuģis ar četriem tūkstošiem pasažieru, notikuma vietā ierodas Zemūdens izmeklēšanas nodaļas speciāliste Slouna Makfersone. Rodas aizdomas, ka tas ir terorakts un apdraudēti ir arī citi kuģi. Atrodot arvien jaunus pavedienus, Makfersone saprot, ka šīs lietas vēriens ir daudz plašāks, nekā licies. Un ne visi viņas kolēģi ir ieinteresēti atklāt patiesību…

Nesbē J. Žurku sala un citi stāsti: Pieci stāsti no nākotnes. Laipni lūgti "Žurku salas" pēcpandēmijas Amerikā, kur sabiedrības elite gaida, kad to evakuēs no debesskrāpja virsotnes, bet vienkāršo ļaužu masas ielās cīnās par izdzīvošanu. Citā stāstā psihologs, kurš vienlaikus ir arī karteļu algots slepkava, cenšas glābt kāda bērna dzīvību, vēl citā - divi labākie draugi, kuri iemīlas vienā un tajā pašā meitenē, dara visu, lai gūtu uzvaru, un vēl kāds, kurš pēta mūžīgo dzīvi, vienlaikus vēlēdamies kaut ko aizmirst un iznīcināt.

Pīrsa S. Sanatorija: Viesnīca Le Sommet, kas ir pa pusei paslēpusies mežā draudīgu kalnu virsotņu ielenkumā, kopš seniem laikiem ir baisu nostāstu apvīta. Kādreizējā sanatorija ilgu laiku ir stāvējusi tukša un pamesta, taču tagad ir restaurēta un pārtapusi par pieczvaigžņu viesnīcu minimālisma stilā. Ēlina Vornere nepavisam neilgojas apmeklēt šo iespaidīgo kūrortu vienā no Šveices Alpu augstkalnes nomaļākajām vietām. Taču, saņēmusi ielūgumu uz sen neredzētā brāļa Īzaka un viņa draudzenes Lauras saderināšanās svinībām Le Sommet, Ēlina nolemj to pieņemt - vairākus mēnešus viņa ir nīkusi bezdarbībā, spiesta uz laiku atteikties no detektīves darba. Ieradusies augstkalnē sniega vētras priekšvakarā, Ēlina instinktīvi jūt, ka lepnajā viesnīcā viss nav tik nevainojami, kā izskatās no pirmā acu uzmetiena, - bijušās sanatorijas ēkai piemīt kaut kas neizskaidrojami draudīgs.

Tungala L. Biedrs bērns. 2. un 3.grāmata. Lēlo Tungala tajā attēlo savu staļinlaiku bērnību, kurā viņa krievu valodu pirmoreiz dzirdēja tad, kad tika arestēta un vēlāk arī izsūtīta Lēlo māte, kas strādāja par skolotāju nelielā skolā. Jāpiekrīt grāmatas tulkotājam – grāmatu nav viegli lasīt, tomēr tā ievelk savās lappusēs un katram pašam ir iespēja izdzīvot laikmeta absurdu šausmas un traģikomismu, kas, skatīts mazas meitenes cīm, ir pārvērties par ļoti smeldzīgu un aizkustinošu vēstījumu tiem, kas dzīvo šodien.

 

NOZARU LITERATŪRA


Zīmes un simboli

Ektermane B. Latvisko zīmju pasaule un enerģija.

Psiholoģija

Arpi K. un D. Ar pieri sienā: Padomi vecākiem stūrgalvīgu bērnu audzināšanā.

Freids Z. Melanholija un mazohisms.

Tiesības

Informācijas sabiedrības tiesību pamati.

Dabaszinātnes

Supervienkāršā ķīmija: Palīgs mācībās.

Dārzkopība

Svilāns A. Košumkrūmi.

Uzņēmējdarbība

Saksonova S. Uzņēmumu (biznesa) vērtības noteikšana: Nepieciešamība un galvenās pieejas. 

Snidzāne L. Kaučinga tehnikas: Soli pa solim

Māksla. Teātris. Mūzika

Lancmanis I. Rundāles parks un dārzi

Guļevska L. Raimonds Pauls – skanošs un klātesošs.

Valodniecība.

Everets D. Valoda – kultūras instruments.

Ģeogrāfija.

Lapsa L. Muzungu vismelnākajā Āfrikā.

 

 

Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Ja Tev nav autorizācijas dati, tad vispirms jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

 

 

Bibliotēka ir atvērta Tev!


Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!tl_files/images/BCB2022/Jaunas gramatas oktobri majas lapai.jpg07.10.2022 13:10 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru