Jaunākās grāmatas martā

Pavasaris šogad pavisam savāds – te iepriecina ar sildošiem saules stariem, te jau pēc brīža pārsteidz ar sniega kārtu un visam pāri bažas par nākotni. Tomēr neraugoties uz to daba ir gatava plaukt, ziedēt un priecēt ar savu skaistumu. Tāpat arī Bauskas Centrālā bibliotēka priecē ar jaunāko literatūru gan daiļliteratūrā, gan nozaru literatūrā.  

Esiet atbildīgi pret savu un apkārtējo cilvēku veselību, ievērojiet valstī noteiktos drošības un piesardzības pasākumus, kā arī sliktas pašsajūtas gadījumā nedodieties uz sabiedriskām vietām!

Klikšķinot uz grāmatu nosaukumiem, tiks atvērti pilnie izdevniecību apraksti par grāmatu. Atceries par grāmatu pakomāta iespēju!

 

 

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA


Andersone Dž. Dadži: Skarbi stāsti par neikdienišķiem cilvēkiem, tomēr autore ir teikusi, ka savus varoņus un stāstu sižetus gadu gaitā sastapusi tepat vien – sev apkārt. Jo vai gan kādam no mums ir sveši cilvēka dvēseles tumšie nostūri? Vai neesam sastapušies ar vientulību, bailēm, pieaugšanas problēmām, maldījušies attiecībās ar apkārtējo pasauli un sevi pašu?

Fridrihsone M. Vīrs un vīra zagle: Kāds ir pats romantiskākais stāsts pasaulē? Kur to meklēt? Varbūt Smiltenē kādas neizdevušās ziemas laikā, uzsmaidot cilvēkam, ar kuru visu dzīvi iets līdzās, bet tā arī nav rasta gājēju pāreja vienam pie otra un visu laiku ir soļots blakus nepieskaroties? Tikai… kas gan ir šis otrs un kur viņu meklēt? Lai tiktu uz priekšu, ir jānoiet aplis, mācoties no kļūdām, bet ko iesākt, ja prāts to nespēj un sirds nevēlas? Sanitai un Mārcim nāksies to noskaidrot.

Gončare M. Pieskārieni: Dzeja

Jakubovska M. Cerības diviem: Māja ģimenei, šķiet, ir viena no pamatvērtībām. Daudziem īstā māju sajūta asociējas ar bērnības mitekli. Kad izaugam, gribas šo pašu sajūtu izbaudīt atkal un nodot saviem bērniem. Kā to izdarīt, ja ir tikai liela vēlēšanās, sapņi un cerības, bet maciņš tāds, kā vairumam ģimeņu ar pusaudžiem? Grāmatā ir daudz jautājumu par to, kas patiesībā ir dzīves vērtība. Autore sniedz atbildes uz šiem jautājumiem caur ļoti spēcīgi un kolorīti veidotajiem personāžiem.

Judina D. Vēstule: Šī ir autores jaunās triloģijas “Inde vīna kausā” pirmā grāmata.
Rita Kadiķe, aģentūras īpašniece, glīta, talantīga, neatkarīga četrdesmitgadniece, nonākusi kļūmīgā situācijā - civilvīrs Uldis viņu ievilcis mahinatora Georga Kroķa tīklos, izaugsmes vārdā pierunājot apvienoties, kas izrādās reiderisms. Rita vēršas pēc palīdzības pie Buldoga – skarbākā Rīgas jurista Marka Boldina. Dita Stropa, trīsdesmitgadniece, divu bērnu māte, asās mēles dēļ tiek atlaista no darba un gandrīz pakļūst zem auto, taču liktenis piespēlē balvu – divus gadiem neredzētus draugus no pagātnes. Tur, pie apvāršņa, visi sīkie dzīves pavedieni satek kopā...

Liepiņa I. Ūdensvīrs ar resno bizi: Stāsti. Vai, verot vaļā preses izdevumus vai interneta portālus, aci mēdz neviļus piesaistīt astroloģiskā prognoze dienai, nedēļai vai gadam? “Ūdensvīrs ar resno bizi” pasmaida par un rotaļājas ar stereotipiem, jo ikviens jebkuras zīmes pārstāvis ir neatkārtojams Visums ar savām zvaigznēm, planētām, supernovām un melnajiem caurumiem. Neparasti izstāstīta dzimtas sāga, kas aptver piecas paaudzes.

Ozola L. Pagātnes skavās: Eleonora Harsena, spožākā Latvijas gleznotāja, zaudē savu vīru Erlendu autokatastrofā. Baltijas talantīgāko bundzinieku, lielu dzīves svinētāju un krietnāko cilvēku, kādu viņa reiz sastapusi. Cilvēku, kurš bija pelnījis dzīvot. Cilvēku, kurš mīlēja dzīvi un vēlējās dzīvot...

Ozoliņš V. Ja es būtu koks: Garstāsts “Ja es būtu koks” ir atmiņu mozaīka par triju meiteņu draudzību, pusauga gados plaukstošo sievišķību un pakāpenisku sevis apzināšanos pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu Jūrmalas vasarās – un ne tikai. Tagadne mijas ar pagātni, autors poētiski melodiskā prozā kā ar viegliem spalvas pieskārieniem pirmajā personā ieskicē galvenās varones Ineses iekšējo un apkārtējo pasauli, viņas romantiskās jūtas mijiedarbībā ar dabas ainavām.

Račs G. 365.:Dzejoļi. 4.daļa.

Riņķis Ā. Vēja mātes bērni: Stāstu grāmata vecākiem un bērniem par attiecībām ar dabu un tās elementiem

Salmgriezis Ģ. Briseles pastkartes: Grāmata paver citādu redzējumu par Briseli, Eiropu, tā nav ceļvedis pilsētas aplūkošanai tūristu skrējienos. Pandēmija pavēra logu dažādām dzīves un skatu panorāmām. Tad tapa mīlestības stāsti arī par pilsētu. Brisele - noskaņās un dažādās izjūtās. Brisele - arvien no jauna atklājama. Ne garlaicīga, ne pelēka, bet šarmanta un izsmalcināta, dārga un dzirkstoša šampanieša vērta.

Simsone K. Es un mana draudzene veģetatīvā distonija: Pašironiskais, ar humora pieskaņu rakstītais attiecību romāns, kurā šķetinās atklāsmes pavedieni, kas ir veģetatīvā distonija, no kurienes cēlusies un kā ar to sadzīvot, paņem lasītāju savā varā no pirmās lappuses. Romānā atspoguļotas attiecības ar sevi. Attiecības ar bērnības traumām. Attiecības ar zaudējumiem. Attiecības ar iekšējo bērnu. Attiecības ar iekšējo cīņu. Attiecības ar pārmaiņām. Attiecības ar attīstību. Attiecības starp sievieti un vīrieti. Attiecības ar veģetatīvo distoniju.

Skrastiņš I. Mani dienas krikumi. Dienasgrāmata 2003 – 2006.

Zālīte M. Visas lietas: Autores sastādīta dzejoļu izlase.

Zeļģis K. Pieaugušie: Dzeja

 

 

ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA


Bakena E. Pusmūža sievietes atriebība:  Rozai Loidai ir itin viss, ko var vēlēties sieviete: veiksmīga karjera, divi burvīgi bērni un lielisks vīrs, ar kuru laulībā pavadīti divdesmit pieci gadi.
Viņai nekad neienāktu prātā, ka šī laime var pazust vienā dienā. Vīrs paziņo, ka ir iemīlējies citā, savukārt darba devējs nolēmis viņas vietu piedāvāt kolēģei.
Roza saprot, ka tikai viņas ziņā ir izvēlēties, vai uztvert tās kā beigas vai arī jaunu sākumu…

Boije L. Latvānis: Kad Sāras tēvs mīklainos apstākļos mirst ugunsgrēkā, viņa no Zviedrijas mazpilsētas pārceļas uz Stokholmu. Tur 25 gadus vecajai jaunietei viss rit ļoti gludi: no viesmīles darba viņa ātri pāriet strādāt cienījamā sabiedrisko attiecību aģentūrā un no trūcīgas mājvietas piepilsētā pārceļas uz greznu dzīvokli ekskluzīvajā Estermalmes rajonā Stokholmas centrā. Sāra priecājas, ka viņai dzīvē viss beidzot izdodas…
Taču drīz vien viņa apjauš, ka nekas nav tā, kā šķiet.

Boltona Š. Tagad tu mani redzi: Kādu nakti pēc liecinieka iztaujāšanas Londonas dzīvokļu kompleksā Leisija Flinta, jauna detektīvu konsteble, ēkas tumšajā autostāvvietā uzduras sievietei, kas tik tikko ir nežēlīgi nodurta. Divdesmit četru stundu laikā reportieri saņem anonīmu vēstuli, kas norāda uz neapstrīdamu līdzību starp šo un Džeka Uzšķērdēja pirmo slepkavību, — vēstuli, kurā Leisija tiek saukta vārdā. Ja tā ir taisnība un slepkava ir nolēmis atkārtot Londonas asiņaino pagātni, ja pieņem, ka vēsture atkārtojas, tad viņiem ir atlikušas tikai piecas dienas līdz nākamajam mēģinājumam.

Burels E. 48 stundas līdz slepkavībai: Par bruņotu laupīšanu notiesāts uz divdesmit gadiem cietumā, Ītans Lokhārts cer, ka reiz kļūs par kārtīgu, likuma paklausīgu sabiedrības locekli. Bet sabiedrībai saistībā ar Ītanu ir citi plāni.
Kad Ītanam tiek piešķirtas četrdesmit astoņas stundas, lai viņš varētu piedalīties māsas Ebijas bērēs, Ītans uzzina, ka viņa pasludināta par mirušu tikai tāpēc, ka atrasts vien pietiekami daudz asiņu, nevis līķis. Ītans secina, ka visi māsas nāves apstākļi nav izmeklēti, un nolemj izmantot divas brīvībā pavadāmās dienas, lai noskaidrotu, kas īsti ir noticis.

Devero Dž. Neiespējamais solījums: Šis ir romantisks, humora, mīlestības un gaišuma caurstrāvots stāsts, kas mudina noticēt, ka laikam nav varas pār īstām jūtām.

Hantere Ē. Klanu kaķi. Saulriets : Pērkona klans lēnām atgūstas no postošā āpšu uzbrukuma, taču jauno dziedniekkaķi Lapustraumi māc bažas. Ko vēsta viņas pravietiskie sapņi? Vai gaidāmas vēl lielākas briesmas? Pagātnes ēnas joprojām vajā klanus, un vairāki kaķi sparīgi cīnās, lai atrastu savu vietu. Savukārt citi, šķiet, ir uz visiem laikiem pazuduši…

Heriots Dž. Gadās arī tā: “Gadās arī tā” (1972) ir Džeimsa Heriota memuāru otrā grāmata – pilna dzirkstoša dzīvesprieka, labdabīga humora un dziļas sirsnības. Jaunais veterinārārsts Jorkšīras Deroubijā nostrādājis jau gadu, ir pilnībā iejuties lauku vidē, saradis ar saviem neparedzamajiem kolēģiem brāļiem Zigfrīdu un Tristanu Farnoniem un daudz ko iemācījies. Arī to, ka pārliecināt vietējos ļaudis par mūsdienīgu ārstniecības metožu izmantošanu ne vienmēr ir viegli. Džeimss iepazīstas ar skaisto vietējā fermera meitu Helēnu, un viņa dzīve iegūst jaunas krāsas.. .

Kalvīno I. Palomars: Prozas darbu veido 27 teksta daļas, un katra no tām ir numurēta ar trim cipariem no 1 līdz 3, attiecīgi atspoguļojot tekstā savīto triju veidu pieredzes proporciju. Ar 1. tiek apzīmēta vizuālā pieredze, vērojums, kura objekts lielākoties ir daba, un tekstuāli šīs nodaļas visbiežāk ir apraksta formā; ar 2. tiek apzīmēta antropoloģiska un kultūras pieredze, par pārdomu objektu šajās daļās kļūst sabiedrībā pieņemtās zīmes, simboli, valoda un to nosacītība, un šīs daļas vairāk līdzinās īsiem stāstiem; savukārt ar 3. tiek apzīmēta filozofiskā pieredze, meditācija.

Makmanusa K. Starp mums: 1996. gads.  Ehoridžas skolas balles vakarā bez vēsts pazūd septiņpadsmitgadīgā Sāra. 2014. gads. Helovīna tematiskajā atrakciju parkā “Slaktiņzeme” tiek atrasta nogalināta jaunā Leisija Kildafa. Un tagad mazajā Ehoridžas pilsētiņā ir pazudusi vēl viena skaista, populāra vidusskolniece…

Nurebeka E. Otra puse. Bērnībā viņa uzstājās kopā ar pasaulslaveno māti, vēlāk apprecējās ar sabiedrībā pazīstamu mākslinieku, taču līdz ar mātes slimību plaisas radās arī laulībā. Un nu Linda ir notiesāta par slepkavību.
Tam, ka viņa nav vainīga, netic itin neviens. Pat pašas māsa. Vienīgais veids, kā izdzīvot, ir samierināties. Taču kādu dienu viss sagriežas kājām gaisā, un Linda vēlas noskaidrot, kas īsti notika...

Paļčevska J. IT mīlestība: Studente Marija ir labsirdīga, gudra, strādīga, bet pārāk naiva meitene. Viņas galvenā problēma ir nespēja pateikt nē. Palīdzot saviem kursa biedriem un savam draugam, viņa, var teikt, mācās vienlaikus institūta divās fakultātēs. Risinot citu problēmas, meitene aizmirst pati par savām vēlmēm. Un kādudien Marijas dzīve sabrūk: viņa uzzina sava drauga patiesos nodomus.

Veika Dž. Tikšanās Rivjērā: Kerijai Heisai ir ideāls līgavainis – mīlošs, gādīgs un uzticams. Taču Kerijai ir kāds mazs noslēpums – viņa jau ir precējusies. Pirms daudziem gadiem. Un nu viņas vīrs ir kļuvis par pasaulslavenu kinoaktieri. Liktenīga sagadīšanās ļauj abiem sastapties Francijā , kur viņa pavada atvaļinājumu, savukārt viņš filmējas. Beidzot ir pienācis laiks izšķirties oficiāli.
Bet ja nu mīlestības dzirksts nemaz nav pazudusi?

Makkols Smits A. Pareizā attieksme pret lietainu laiku: Šis aizraujošais romāns ir trešais no bestselleru virknes, kur galvenās darbojošās personas ir Izabella un viņas saimniecības vadītāja – lietišķā un prātīgā Greisa. Edinburgā no Dalasas ierodas Izabellas draugi, iepazīstina viņu ar Teksasas bagātnieku Tomu Brūsu – un tūdaļ sāk risināties mulsinoši notikumi. Toma līgavas izturēšanās liek Izabellai domāt, ka šīs jaunās dāmas mīla sakņojas Toma naudā. Bet kur sakņojas Toma negaidītā interese par Izabellu pašu?

Mantela H. Ievediet nelaiķus: Romāns “Ievediet nelaiķus” vēsta par drūmi spožo Henrija VIII galmu, kurā ietekmīgu posteni ieņem Tomass Kromvels. Kamēr Henrijs ir aizrāvies ar kluso un pieticīgo Džeinu Sīmoru un visi apkārtējie tenko par karalienes Annas Boleinas neuzticību, Kromvels zina, kā nodrošināt savu stāvokli. Tomēr karalienes dzīves pēdējās dienās izspēlētais asiņainais teātris nevienu neatstās neskartu. “Izcils romāns par tumšām un nekrietnām kaislībām, gan publiskām, gan privātām.

Roke J. R. Ledus: Briesmās uzticēties var tikai saviem instinktiem.
Bijusī kareive Anna Eune kopā ar profesoru Sakariasenu devusies izpētes ekspedīcijā uz Ziemeļpolu. Ledāju plašumos Anna cer aizmirst piedzīvotās kara šausmas, taču viss negaidīti mainās, kad pie debesīm parādās signālraķete. Kaimiņu izpētes stacijā acu priekšā paveras asinis stindzinoša aina – teju visa pētnieku komanda gājusi bojā.

 

 

NOZARU LITERATŪRA


 

Filozofija. Ezotērika

Li Hundži. Džuaņ Faluņ.

Psiholoģija. Ētika

Egere E. Izvēle: Holokaustu un koncentrācijas nometni pārdzīvojušās memuāri – aizkustinoša liecība cilvēka gara spēkam un izvēles nozīmei.

Mūrs T. Rūpes par dvēseli.

Frankls V. …tomēr teikt dzīvei Jā .

Hansens A. UDHS priekšrocības un trūkumi.

Montgomerija H. Pamatskolas laiks.: 6-13 gadi.

Puriņš A. Mirklis ar sevi.

Reliģija. Teoloģija.

Štāfenhāgens F. Baznīca un ticības apliecība.

Socioloģija

Fraiterss P. Lielā Covid-19 panika.

Tiesības

Treimane I. Juridiskie teksti latviešu valodā.

Priekulis J. Efektīvs tiesību aizsardzības līdzeklis pret likumu.

Dabaszinātnes

Avotiņa M. Modernās elementārās algebras un ģeometrijas elementi matemātikas skolotājiem.

Pedagoģija

Briška I. Integrētās mācības pamatizglītībā.

Medicīna

Kindzule A. 12 brīnišķīgi uztura izaicinājumi.

Poga L. Izziņas ceļš. Juris Matisons.

 

Būvniecība

Bokalders V. Ekoloģiskais dzīves veids un būvniecība.

Māksla. Mūzika. Kino. Sports

Mašnovskis V. Muižas Latvijā. 2.sējums. I – K.

Līne I. Pārvaldnieka māja: Ceļvedis pa Turaidas muižas pārvaldnieka veco dzīvojamo māju.

Ulmanis J. Ceļš uz Everestu, kas turpinās: Dienasgrāmata

Literatūrzinātne. Valodniecība

Markus D. Ievads runas un rakstu kultūrā.

Ģeogrāfija

Pērse L. Iegriez pasauli! Pirmspēdējais kontinents.

Vēsture. Biogrāfijas. Kultūras vēsture

Brūtgāns J. Mana Sēlija.
tl_files/images/BCB2022/Jaunakas gramatas marta.jpg
Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Ja Tev nav autorizācijas dati, tad vispirms jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

 

Bibliotēka ir atvērta Tev!


Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata! 09.03.2022 10:39 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru