Jaunumi

Ziedošais maijs - gluži kā pasaku feja apbērusi visu Latviju krāšņiem ziediem un pieskandinājusi skanīgām putnu dziesmām. Baudot šo gada ziedošāko mēnesi, esam papildinājuši bibliotēkas krājumus ar aizrautīgu lasāmvielu katrai gaumei. Palūko, ko piedāvā maijs! Klikšķini uz grāmatu nosaukumiem un lasi vēl garāku aprakstu!

 


LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

 

Apškrūma K. Mīļumvārdi: Apsveikumi, vēlējumi.

Auziņš A. Astotais bauslis: Romāns. Ja ievērotu Mozus 10 baušļus, nevajadzētu ne tiesnešus, ne cietumus. Astotais bauslis brīdina nedot nepatiesu liecību pret savu tuvāko. Mēs dzīvojam šodienā, bet no pagātnes aizbēgt nav iespējams. Pat sīka nodevība ietekmē likteni.

Briedis L. Rondeles: Dzeja.

Butrima D. Bezgrēcīgās kūkas. Vakara romāns.

Deģis A. Nesodāmais avantūrists: Provokatīvs mūsu paaudzes romāns.

Ikstena N. Runādamies:  Šī grāmata apkopo spilgtākos tērzēšanas mirkļus ar ļaudīm dažādos gados un vietās. Ir iekļautas intervijas ar Dzintaru Sodumu, Imantu Ziedoni, Valentīnu Jekabsonu, Dagniju Dreiku, Jāni Einfeldu, Renāti Blumbergu, Tītu Reinu Vītso, Dairu Āboliņu, Aldi Gobzemu, Liānu Langu, Edvīnu Raupu, Raimondu Tigulu.

Joņevs J. Tīģeris : Vairāku gadu garumā tapušu stāstu izlase.

Judina D. Mēmais: Daces Judinas un Artūra Nīmaņa radītās romānu sērijas „Laika rata stāsti” otrā grāmata „Mēmais” ir tāds kā aicinājums ikvienam – neklusēt, izstāstīt un nekrāt skeletus dzimtas vērtību skapī.

Kūlis Ē. Iezīmētie:  Grāmatas literārie varoņi un nevaroņi mīl un nīst, joprojām bīstas no izsūtījuma, nodod un šantažē, cer un tic, slepus piegādā pārtiku mežabrāļiem un gaida brīvības brīnumu tajos drūmajos pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados. Kad kolhoza fermas izkāmējušās govis iekar virvēs, lai nelaimīgie lopiņi noturas kājās. Kad cilvēki vakaros slepus klausās radiopārraidi “Amerikas balss”, lai viņu cerības uz šo brīnumu neizplēnētu. ne tikai pieturvietu stiklus un konteinerus, bet arī paši sevi un savus tuvākos.

Laukmane M. No rīta uz rītu : Dzeja un prātojumi.

Plaudis J. Stārķa baltā ēnā: Dzeja.

Uberga K. Kariete uz Santjago : 2015. gada vasarā Kristīne Ulberga nostaigāja Santjago svētceļojuma 900 kilometrus. Bez jebkādas kristīgās eksaltācijas un neklanoties pie katra ceļmalas akmens ar iekaltu krustu, toties ar vien pārsimt eiro kabatā un ceļabiedru, draudzenes tīņa vecuma dēlu Aleksi. Šis ceļojums ir sižeta pamatā, taču tās nebūt nav tradicionālās ceļojuma piezīmes. Palaikam vēstījumā ievijas epizodes, kuras varētu uzskatīt par vizionārām un kuras šo absolūti reālo gājienu pārtapina metaforiskā ceļojumā. Ceļā sevi meklē Kristīne, citā veidā to dara Aleksis, bet, pats par sevi saprotams, ka nekāds “es” netiek atrasts, jo to nemaz nav iespējams izdarīt. Un tomēr – 900 kilometru gājums cilvēku maina. Kā tas notiek un kas tieši viņā mainās – to varētu uzskatīt par “Karietes uz Santjago” centrālo motīvu.

Zoldnere D. Algotņi: Romāna “Algotņi” varonis Armands Algotnis ir veiksmīgs uzņēmējs un šarmants vīrietis, kuram galīgi neveicas ar sievietēm, – viena pēc otras trāpās bezcerīgas klukstes, neveiksminieces un īdētājas. Vismaz tā varētu šķist vērotājam no malas. No iekšienes aina ir krietni vien atšķirīga un pat nedaudz šausminoša, jo šarmantais Algotnis patiesībā ir emocionāls varmāka, kurš apzināti gabaliņu pa gabaliņam drupina savu draudzeņu un sievu pašapziņu...

Žuravska Dz. Nepabeigtā portreta noslēpumsAizraujoš romāns. Kādam jaunam dizaineram vecās muižas pažobelē atrastais portrets mudina atmiņas vai nojausmas par kaut ko līdzīgu no savas dzīves...

 

ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA


Andžoni Dž. Sardu balāde: Dēla atgriešanās dzimtajās mājās pensionētā aitu gana Konstantino dzīvi sagriež kājām gaisā. Atvedis sev līdzi dāņu civilsievu Grēti, Mario izveido lauku tūrisma uzņēmumu, kas piesaista daudz apmeklētāju. Viesu kņada “senatnīgajā” fermā gan nav vienīgais, kas Konstantino satrauc…

Folija L. Viesu saraksts: Salā pie Īrijas krastiem viesi pulcējas uz kāzām. Līgavainis ir pievilcīgs un šarmants, uzlecošā televīzijas zvaigzne. Līgava ir gudra un ambicioza interneta žurnāla īpašniece. Viņu kāzu diena bija saplānota līdz pēdējam sīkumam. Diemžēl perfekcija ir tikai plānos. Kad šampanietis sāk pludot un svinības sākas, aizvainojumi un greizsirdība sajaucas ar atmiņām un laba vēlējumiem. Līgavas senākais draugs pasaka tik sirsnīgu tostu, ka visiem paliek neomulīgi. Un tad tiek atrasts līķis.

Garsija Markess G. Simt vientulības gadu: Kolumbiešu rakstnieka Gabriela Garsijas Markesa romāns “Simt vientulības gadu” (1967) ir spilgts divdesmitajā gadsimtā Latīņamerikā aizsāktā “maģiskā reālisma” paraugs. Romānā attēlota mītiskā pilsēta Makondo, tās rašanās un pastāvēšanas vēsture. Šī izdomātā pilsēta ir pasaules simbols, kas ietver sevī cilvēku sapņus un vilšanos.

Goffa M. Bērns miglā: Septiņus gadus veca zēna nolaupīšana pie kādas sākumskolas sākotnēji šķiet cietsirdīgs, taču visādi citādi parasts noziegums. Tomēr izmeklēšanas gaitā pakāpeniski atklājas zināmas īpatnības — nolaupītājs nekomunicē un neizvirza nekādas prasības. Viņš pat izdara ko citos apstākļos neiedomājamu — jau pašā sākumā atklāj savu seju, ar ko, šķiet, vēlas darīt zināmu, ka izsmej savus izsekotājus.

Jakovļeva J. Sarkanā zirga savaldīšana: Detektīvu sērijas otrā grāmata. 1931. gads Staļina Ļeņingradā. Nākamie “sarkanie ģenerāļi” un vēl nenokautie cariskās Krievijas zirgaudzētāji cenšas uzlabot Orlovas rikšotāju šķirnes kvalitāti. Ar selekciju aizņemta arī valsts – vardarbība un bads, tiesas procesi un diversantu medības paredz izkopt šķirni, ko dēvē par padomju cilvēku. Vairs nav svarīgi, vai noziedznieks tiks atrasts, galvenais – kuru šī izmeklēšana paspēs glābt no briesmīgā sarkanā zirga pakaviem...

Karlena O. Kalendāra meitene. Aprīlis – jūnijs: Mias Sondersas ceļojums             turpinās… Lai dzēstu tēva parādu, Mia strādā par eskorta meiteni un dodas pie klientiem uz Bostonu, Havaju salām un Vašingtonu…

Kastena M. Glābiet mani : Viņi ir neiespējami dažādi. Kopš Rūbijai piešķirta stipendija mācībām prestižajā Mekstonholas koledžā, viņas moto ir: Tikai nekrist acīs skolasbiedriem!  Džeimsa Boforta – koledžas nekronētā karaļa – dzīve ir viena vienīga ballīte. Viņiem abiem nekad nevajadzētu satikties. Taču reiz satikušies, viņi izjūt neizskaidrojamu pievilkšanos.

Kenfīlds Dž. Cāļa zupa dvēselei: Visi jūsu iemīļotie stāsti un vēl 20 jauni stāsti nākamajiem 20 gadiem. Grāmata, kas ieies vēsturē. Oriģinālā cāļa zupa… un vēl 20 jauni stāsti nākamajiem 20 gadiem!

Nurebeka E. Saki, ka tu esi mana: Kur ir robeža starp cerību un neprātu? Trīs sievietes. Viena tic, ka atradusi sen pazudušo meitu. Otra baidās zaudēt savu vienīgo bērnu. Trešā apņēmusies saprast, kas viņa patiesībā ir. Psihoterapeite Stella ir laimīgi precējusies pusaugu dēla māte. Līdz brīdim, kad viņas kabinetā ienāk Isabella …

Pataki E. Karalienes liktenis : Dezirē Klarī nejauši iepazīstas ar Napoleonu Bonapartu – ambiciozu, harismātisku un talantīgu karavadoni. Abu attiecības izvēršas kaislīgas un reibinošas. Diemžēl plāns par nākotni ar Napoleonu sabrūk, jo uz skatuves parādās jaunā Parīzes sabiedrības zvaigzne Žozefīne de Boarnē, kas nekavējoties iekaro Napoleona sirdi.

Robertsa N. Vētrainais mājupceļš: Keitlīna Salivana – Holivudas aktieru dinastijas jaunākā atvase – ir tikai desmit gadus veca, kad kāda nevainīga spēle ģimenes viesībās maina viņas dzīvi uz visiem laikiem. Keitlīnu nolaupa, un par viņu tiek prasīta izpirkuma maksa. Tikai pateicoties brīnumam, meitenei izdodas atgriezties pie ģimenes. Šī liktenīgā diena ietekmē Keitlīnas turpmāko likteni – gadiem ilgi viņa cenšas aizbēgt no sāpīgajām atmiņām.

Slotere K. Tīklā : Mīklainos apstākļos atrasts miris kāds bijušais policists. Kad nozieguma vietā ierodas izmeklētājs Vils Trents, viņš saprot, ka šī lieta būs neparasta. Pirmkārt, rodas aizdomas, ka nogalinātais policists nemaz nav bijis labais puisis.

 

 

NOZARU LITERATŪRA

 

Uzziņu literatūra.

Enciklopēdija erudītam.

Filozofija

Kants I. Tikumu metafizikas pamatojums.

Psiholoģija.

Morozova N. Meitene hameleons.

Reliģija. Kristietība.

Sāgrustens H. Lielā puzle: Pa senāko Bībeles manuskriptu pēdām.

Sevidža Dž. Reālas mammas reāls Jēzus.

Politika.

Voins V. Terorisms.

Starptautiskā drošība.

Tirdzniecība. Starptautiskās ekonomiskās attiecības.

Starptautiskās finanšu un ekonomiskās attiecības.

Tiesības.

Baumanis J. Ceļā uz kriminālprocesa mērķi jeb kriminālie gēni.

Valsts pārvalde.

Baško J. Starp debesīm un zemi.

Izglītība. Pedagoģija. Brīvais laiks.

Jērāne J. 52 patiesības. Par Tevi. Par mani. Par dzīvi.

Lemešonoka I. Vecāku atbalsts bērnam veiksmīgas karjeras veidošanā.

Neimanis Z. 40 dialogi. Skolēna pašizaugsme teātra mākslā.

500 ceļojumi visai dzīvei.

Medicīna.

Cilvēka anatomija. Galva. Kakls. 1.daļa.

Skutelis A. Uztura bagātinātāji Latvijas aptiekās.

Ančevska I. Latviešu dziedināšanas tradīcija.

Džordāno P. Sērgas laikā.

Uzturs.

Zviedre L. Lēti, ātri, garšīgi.

Lauksaimniecība.

Dāniele I. Lielā Latvijas sēņu grāmata.

Māksla. Teātris. Kino.

Banga V. Rīgas jūgendstils. Interjers.

Šarkovska-Liepiņa I. Latvijas mūzika renesansē.

Šmite L. Valentīns Skulme.

Valodniecība. Literatūrzinātne.

Cibuļs J. Pasaules tautu ābeču kolekcija.

Novadpētniecība.

Caune A. Rīgas tirgi. Pirms 100 gadiem.

Vēsture. Biogrāfijas

Špērs A. Trešā reiha iekšienē.

Ekmane B. 100 liecība spar latvijas neatkarības karu.

 


Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Ja Tev nav autorizācijas dati, tad vispirms jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

Bibliotēka ir atvērta Tev!


Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!

19.05.2020 16:29 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru

Top.LV
Valid XHTML 1.0 Strict
/* vids.lv */
briedis.lv
www.celmins.lv