Jaunākās grāmatas maijā

Katru mēnesi pie lasītājiem nonāk prāvs vairums jaunāko grāmatu! Rīt, 8. maijā gaidām jūs uz Jauno grāmatu dienu!

Lūk, ko maijs piedāvā nozaru literatūrā, latviešu un ārvalstu daiļliteratūrā! Te aizraujošo lasāmvielu atradīs gan asu sižetu cienītāji, gan romantiķi. 

Klikšķinot uz grāmatu nosaukumiem, tiks atvērti pilnie izdevniecību apraksti par grāmatu. Atceries par grāmatu pakomāta iespēju!

 

 

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

 

Buču pods: Dzejoļi māmiņai

Garā pupa : Dzejas gadagrāmata bērniem, 2020.

Ikstena N. Ūdens mirdzēšana: Romāns vīzija par jauna eksistences lauka meklējumiem — pusmūžā viss ir šķietami jau izdzīvots, tomēr piepildījuma apvāršņi joprojām atrodas aiz biedējoši nesasniedzamā horizonta. Romāna varone — jeb, precīzāk, varones, jo galvenais tēls veidots metaforiskā pavairojumā kā nebeidzamā spoguļattēlu virknē, katram apzināti rādot citus vaibstus, — soli pa solim pārstaigā bijušo un, ikreiz no jauna līdz sāpēm sasprindzinot redzi, lūkojas pēc tālākceļa.

Ķestere I. Liepājas spoku stāsti.

Līce A. Vēl viena diena: COVID laika ceļojuma piezīmes. 2020.

Nuts Z. Kaut kāds finglieris: Šis ir autores personisks stāsts par satikšanos ar vīru, viņas dzīves ceļu, augšanu un mācīšanos klausīties savā sirds balsī. Stāsts ir pilns atmiņu par uzaugšanu deviņdesmito gadu Latvijā, kas daudziem liks pasmaidīt, atceroties šos laikus, un, iespējams, atpazīt arī sevi. Tajā atklājas pusaudžu vecuma prāta apjukums, jaunības entuziasms un aklas pārliecības. Taču pats galvenais - tajā ir atklāts kā, pateicoties vīra neizsīkstošajai mīlestībai, autore ir atradusi ceļu pie savas sirds.

Puriņa I. Negaiss ābelēs: Ir dzirdēts – kaķi atnāk pie tiem, kam viņi vajadzīgi. Edīte pārcēlusies uz savu bērnības māju pēc tam, kad ilgie un nesekmīgie pūliņi tikt pie bērniņa radījuši plaisu starp viņu un vīru Artūru. Jau pirmajā vakarā pie durvīm grabinās piķamelns minkāns.

Seleckis V. Nozagtais sapnis. 1.grāmata. Oligarhs un viņa sapnis: Tālajos septiņdesmitajos viņi visi mācījās vienā klasē un viņu audzinātājai Vandai Gravai visi bija vienlīdz mīļi bērni. Taču tagad, salidojumā pēc 40 gadiem, viņi jau ir pavisam citādi. Dažādi. Viņu vidū ir miljonāri, politiķis, fermeris, skolotāja, trūcīgs dzejnieks... It īpaši dziļas pēdas viņu likteņos atstājusi Atmoda un tās nestās pārmaiņas. Katram savs liktenis, katram sava domāšana un priekšstati par godu, taisnību, naudu, valsti. Tomēr skolotājai pat prātā neienāk, ka viņas bērni varētu nonākt līdz tam, ka slepkavotu cits citu.

Štelmahere R. Kalps: Dzeja

Zandere I. Mantojumi: Dzeja

Zeibots A. Lēngaitis: Divi rakstnieki intelektuāļi, akadēmisko pasauli tracinošais elektrisko balsu pētnieks Konstantins Raudive un literatūrzinātniece Zenta Mauriņa, savās mājās Dienvidvācijas mazpilsētiņā Bādkrocingenē kādunakt piedzīvo neizprotamus notikumus, kuri, pa lappusei, pa nodaļai šķetinoties, piebriest arvien visaptverošākā negaisa padebesī — gluži kā pirms vētras arvien skaidrāk un detalizētāk izgaismojot visas lielās izrādes kopplānu.

Zeibots A. Plīva: Dzeja

Zīle B. Piezīmes no Citurzemes: Dokumentālo stāstu krājums “Piezīmes no Citurzemes” ir ne tikai vēstījums par autores dzīvi Vācijā un citviet Eiropā, bet arī refleksija par kultūršoku un adaptēšanos svešā vidē.

 


ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA

 

Fēgezaks Z. Pizas pastarā tiesa: Stāsts par valdniekiem, politiķiem, tautu senajos viduslaikos.

Hirvisāri L.  Viņas augstība Katrīna II: Romāns papildina grāmatā “Es, Katrīna” iesākto stāstu par Krievijas ķeizarieni Katrīnu II. Reiz dzimusi kā vācu princese, Viņas augstība Katrīna II nu ir īstena Krievijas impērijas valdniece. Iejutusies krievu kultūrā un sirdī pieņēmusi pareizticību, viņa valda ar īsti slāvisku vērienu – vēl dzīves laikā carieni sāk devēt par Katrīnu Lielo, savukārt viņas valdīšanas laiku – par Zelta laimetu.

Kejs A. Mazliet sāpēs: Adama Keja dienasgrāmata, kas slepenībā rakstīta pēc nebeidzami garām dienām, negulētām naktīm un darbā aizvadītām nedēļas nogalēm, sniedz atklātu, patiesu pārskatu par laiku, ko viņš pavadījis Nacionālā veselības dienesta priekšpostenī ārsta amatā.

Kūncs D. Čukstu telpa: Pēc vīra neizskaidrojamās pašnāvības Džeina Hoka nāk uz pēdām slepenai ietekmīgu sazvērnieku apvienībai, kas uzskata, ka likumi uz viņiem neattiecas. Bet šie nežēlīgie cilvēki nebija ņēmuši vērā augstākās raudzes profesionāli, FIB aģenti, kura ir gatava rīkoties nelegāli – un kļūst par valstī visvairāk meklēto bēgli -, lai izjauktu viņu viltīgos plānus…

Lēdiga A. Mirklis pirms laimes: Divdesmitgadīgā Žilī pasakām un sapņu prinčiem sen vairs netic. Pasakās sievietes neaudzina bērnus vienas un nestrādā garas stundas par kasieri lielveikalā, lai nopelnītu iztiku. Patiesu prieku viņai sagādā vienīgi dēls Lulū. Kādu dienu viņu ievēro un uzrunā Pols, nesen kā šķīries piecdesmitgadnieks…

Medvedevs S. Krievu Leviatāna atgriešanās: Autors pārliecinoši ieskicē jauno “pēc-Krimas” realitāti mūsu lielajā kaimiņvalstī. Tas ir laiks, kad Krievijas vara atklāti novēršas no Rietumu liberālās demokrātijas vērtībām. Tā vietā tiek konstruēts jauns “hibrīd-Staļinisms” — ar agresīva nacionālisma retoriku, Rietumu un demokrātiskās opozīcijas demonizēšanu, prezidenta dievišķošanu.

Menase R. Lamančas Dons Žuans jeb baudas audzināšana: “Vīrietis var būt laimīgs tikai ar pirmo vai ar pēdējo sievieti,” saka Nātana tēvs — sieviešu pavedinātājs. Arī dēls Nātans, kas nekad īsti nav iznācis no tēva ēnas, ir pavedinātājs. Viņa ceļu šķērso daudzas sievietes. Draudzenes, laulība, vēl viena laulība, daudzas mīļākās — neviena nespēj Nātanam sniegt piepildījumu.  Nātans nespēj izjust baudu, un šī nespēja viņam ir kļuvusi par milzu problēmu.

Ouensa D. Kur vēži dzied: Jau gadiem Bārklijkovā ir klīdušas valodas par tā dēvēto purva skuķi. Tāpēc, kad 1969. gada nogalē iet bojā izskatīgais Čeiss Endrūss, visu aizdomas tūlīt krīt uz Kiju Klārku – noslēpumaino dumbra vientuļnieci. Tomēr Kija nav tāda, kā cilvēkiem šķiet. Apveltīta ar jūtīgu sirdi un spožu prātu, viņa jau kopš bērnības ir spējusi viena izdzīvot dumbrājā, ko uzskata par savām mājām.

Pārsonss T. Trīstūkstoš un viena nakts: Komandējuma laikā Tokijā Tāra ļaujas gadījuma sakaram un tūdaļ to nožēlo. Pēkšņi sapņu dzīve kļūst par murgu, jo precētais vīrietis, ar kuru viņa pavadīja nakti, apgalvo, ka vēlas turpināt nopietnas attiecības un ka neliks mierā ne viņu, ne viņas brīnišķīgo ģimeni, kamēr Tāra nepiekritīs viņa noteikumiem…

Vaita K. Svešinieki no Montegjūstrītas: Psiholoģiskās spriedzes romans. Romānā prasmīgi savērpti dažādi interesanti un aktuāli temati: attiecības, neuzticība, greizsirdība, arī vecāku un skolotāju izdegšana, "īpašo bērnu" audzināšanas grūtības, nepilno ģimeņu problēmas.

Vigāna D. No un Es: Spoži uzrakstīts vēstījums par to, ko patiesībā nozīmē mājas un ko – būt bez pajumtes. Grāmatas galvenā varone ir trīspadsmitgadīgā Lū Bertiņaka, kuras intelekta koeficients ir tik augsts, ka viņa mācās kopā ar divus gadus vecākiem jauniešiem. Savukārt viņas labākajam draugam un klasesbiedram Lūkasam jau ir 17 un patiesībā būtu jāmācās vēl divas klases augstāk…

 

 

NOZARU LITERATŪRA

 

 

Sabiedriskās attiecības. Komunikācija

Tarasovs V. Dzīves tehnoloģija.

Filozofija. Ezotērija.

Filozofija : Lielo ideju vienkāršs skaidrojums

Psiholoģija

Hīters G. Ko darīt ar bailēm?

Mellers M. Patiesība sākas divatā

Teoloģija. Kristietība

Rinpoče T. Dabiskā prāta brīnumi.

Pedagoģija

Demitere D. Atver sirdi Montesori.

Juridiskās zinātnes

Meikališa Ā. Kriminālprocess. Raksti. 2015 – 2020.

Dabaszinātnes.

Emsis I. Enkursakne.

Tehnika

Grīnuma I. Ceļš uz izcilību: Latvijas izgudrotāji pasaulē.

Kalvāns A. Dzelmes bruņinieki.

Medicīna.

Trompets M. Akmeņi veselībai un labsajūtai.

Lauksaimniecība

Lielā dārza darbu grāmata.

Kulinārija

Pa bērnības garšām ar Roberto.

Bergfelde K. Vegāns virtuvē.

Māksla. Mūzika. Kino

Pavlova Z. Alūksnes ēku stāsti.

Literatūrzinātne

Freimanis G. Es neesmu viens, ar mani ir mana tauta.

Arheoloģija. Vēsture.

Jermacāne I. Strēlnieku dzīvība sarkanā.

Latvijas arheoloģijas rokasgrāmata.

Upmalis I. Latvija – PSRS impērijas militarizētā kolonija.

Karš un sabiedrība Latvijā. 1914 – 1920.

Straube G. Labie zviedru laiki. Vai tomēr?

 

 

 

tl_files/images/BCB2021/Junumi maija.jpg

 

Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Ja Tev nav autorizācijas dati, tad vispirms jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

 

Bibliotēka ir atvērta Tev!


Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata! 07.05.2021 10:30 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru