Jaunākās grāmatas jūnijā

Jūnijs ir atnesis ziedošas pļavas, miglas rasas rītus, putnu dziesmas, karstas un saulainas dienas, un prieku, bet mēs Bauskas Centrālā bibliotēka esam sarūpējuši Jums jaunākās grāmatas. Lūk, kādi jaunumi jūnijā pieejami nozaru literatūrā, kā arī latviešu un ārvalstu daiļliteratūrā!

Klikšķinot uz grāmatu nosaukumiem, tiks atvērti pilnie izdevniecību apraksti par grāmatu. Atceries par grāmatu pakomāta iespēju!

 

 

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

 

Bargais R. Nemodernās Slampes meitenes: Absurdi piedzīvojumi, tenkas, anekdotes, epizodes no populāru un marginālu mākslinieku, kaimiņu, uzdzīves biedru, draudzes, tuvu draugu, radu, mīļoto vai nejaušu ceļabiedru dzīvēm – šo raibo kokteili Bargais apmaisa ar brīžiem nepatīkami tiešu vērojumu. Viņš nekritizē, bet izceļ katra cilvēka vērtību un neaizsargātību. Katram satiktajam viņš atrod vietu un literāru formu tekstā, ko caurvij atsauces gan uz Bībeli, gan popkultūru.

Dimante I. Starp divām sievietēm: Dzestrā aprīļa vakarā svešas privātmājas pagalmā tiek noslepkavota asu problēmrakstu žurnāliste Alda Auziņa. Neskatoties uz zīmīgo profesiju, sākotnējie fakti liecina, ka Alda Auziņa tumsā ir nogalināta aiz pārskatīšanās, un slepkavas patiesais mērķis ir bijusi mājas īpašniece Ivanda Strēle – jauna, uzkrītoši skaista un bagāta atraitne.

Blodone I. Meli un porcelāns: Lora Blumberga pēc šķiršanās no vīra un iepazīšanās ar brīvdomātāju Rihardu pamet labi atalgotu darbu un atver savu kulināro iepazīšanās klubiņu, kas kļūst par iecienītu satikšanās vietu. Kaimiņos darbojas antikvaritāts, kura īpašnieks Georgs draudzējas ar Loru. Taču tad sākas dīvaini un nepatīkami atgadījumi

Grāmatnieks Ē. Ziemeļu kapteiņa stāsti vai no Arktikas līdz Jamaikai.

Grīnbergs A. Nemainīgs ir tikai gaišums : Atziņas, atskārsmes, dzejoļi.

Jansone I. Laika rēķins : Romāns  ir rakstnieces Ilzes Šķipsnas iekšējās pasaules vēsture. Grāmatā, protams, ir aplūkota arī viņas biogrāfija — bērnība pirmskara Latvijā, emigrācija, dzīve ASV un īslaicīga atgriešanās dzimtenē. Taču Ilze Jansone saprot, ka svarīgākie Šķipsnas dzīves notikumi, kā jau rakstniekiem mēdz gadīties, ir risinājušies realitātes aizkulisēs — tajā pustumšajā zonā, kur mīlestība, bailes un kaislības pārvēršas par mākslu.

Ķirķis R. Levitācijas: Dzeja

Krūklis A. Kam ziedi, mežābele: Dzeja

Ogriņš A. Kā būtu ja tevis nebūtu epikūr : Dzeja

Ozoliņa M. Vilnis: Atmiņas un žurnālista Viļņa Auzāna laika tvērums

Pohodņeva M. Nedzeniet pēdas snaiperim: : Maijas Pohodņevas (1973) un Modra Pelša (1970) pirmā grāmata par pasūtījuma slepkavībām, kurā aprakstītie notikumi turpinās grāmatās “Tumsas inversija”, “Naida simetrija” un “Prāgas pastkartes”.

Sārnis J. Pieviltie: Likteņstāsts veltīts 1949.gada 25.marta deportāciju sāpju ceļos aizdzītajiem Valmieras apriņķa ļaudīm.

Seleckis V. Nozagtais sapnis. 2.grāmata: Nāves cilpā: Turpinās stāsts, kas sākās pirmajā izdevumā "Oligarhs un viņa sievietes". Lasītājs atkal sastopas ar pazīstamajiem varoņiem - Ingu Dāli, Loriju Rūtu, policijas kapteini Reini Ritovu, dziedoni Doloretu, domes deputātu Aldoni Mikosu, fotogrāfu Raivo Kņopiņu un citiem.

Smarša: Šī izlase ar veclaicīgo nosaukumu veltīta neredzamajai dimensijai – smaržai. Krājuma priekšvārdā teikts: “Smaržas mūs ieskauj jau kopš piedzimšanas brīža. Smaržo mātes piens, pirmā grāmata, pirmā mīlestība.”. Dzejas krājumā apvienoti latviešu dzejas klasiķu – Raiņa, Aspazijas, Edvarta Virzas, Erika Ādamsona, Aleksandra Čaka, Austras Skujiņas – un citu autoru darbi.

Šulce Dz. Caurvējš: "Šis ir stāsts par meklēšanu. Ranta veiksmīgi sapelnījusi naudu, atgriezusies mājās, lai kopā ar brāli beidzot sāktu saimniekot pēc savām iecerēm. Rantai nekad nav bijis ideālu vecāku, gadiem ilgi viņa samierinājusies ar slepenas mīļākās lomu, klusībā glabājot sapni par īstu ģimeni. Nu Rantai jāatgriežas bērnības vasarās Āgenskalnā, jāatdzīvina atmiņas par pirmo mīlestību. Viņu aicina, viņa liktenīgi piekrīt. Vara, nauda un popularitāte. Līdzcietība, godīgums, jūtas, aprēķins un nodevība. Ko izvēlēties, ko paturēt, ko aizstāvēt?"

Vējiņš E. Nepārbraukušie:  Viļa un Valentīnas Vītolu dzīvesstāsts.

 


ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA


Bekets S. Stāsti un teksti par Neko.

Delakūrs G. Sieviete, kura nenovecoja: Satraucošs, fascinējošs romāns, kas vienlaikus ir gan reālistisks, gan nedaudz fantastisks. Reti nākas piedzīvot, ka rakstnieks tik īpatni uzbrūk mūžīgā skaistuma noslēpumam, kā to dara varenais Greguārs Delakūrs.

Eljota K. Aiz slēgtām durvīm: Ārēji Lūsijas  Palmeres dzīve šķiet ideāla: viņai ir lieliski bērni, pievilcīgs vīrs un burvīga māja. Neviens pat nenojauš, ka Lūsijas laulība jau sen ir tikai fasāde, kas slēpj emocionālu vardarbību un atsvešināšanos. Kad Lūsijas vīrs negaidīti iet bojā, viņas dzīve apmet kūleni.

Gotlība L. Varbūt Tu vēlies ar kādu par to parunāt?: Humora pilna grāmata, kas ļauj ieskatīties psihoterapeitu pasaules aizkulisēs. Lorijas Gotlības dzīve rit Losandželosā, kur viņa savā psihoterapeites praksē cenšas palīdzēt pacientiem. Taču pēkšņi Lorijas dzīvi satricina krīze, un ierastā kārtība sabrūk. Viņa nonāk īpatnēja, taču pieredzējuša terapeita Vendela kabinetā.

Hantere Ē. Klanu kaķi. Jauns pareģojums. 4.grāmata: Zvaigžņu gaisma.

Herons P. Izlaušanās: Džeks Konstantīns, izbijis policists, Reivenhilas cietumā izcieš sodu par to, ka nogalinājis vienu no savas sievas slepkavām. Viņam vairs nav palicis nekas, kā dēļ ilgoties pēc ārpasaules un brīvības… Ja nu vienīgi iespēja tikt klāt pārējiem noziedzniekiem, kuri bija iesaistīti liktenīgajā notikumā.

Kaplickis V. Raganu veseris: Vēsturisks romāns par raganu procesiem 17. gadsimta otrajā pusē Morāvijā — mūsdienu Čehijas Republikas austrumu reģionā. Lai izmeklētu kādas ubadzes pārkāpumu, uz muižu tiek ataicināts inkvizitors Bobligs no Edelštates. Viņš safabricē procesu, kurā izmantotās metodes nodrošina visu apsūdzēto atdzīšanos. Tā tiek iedarbināts šaušalīgs demagoģijas, baiļu un vardarbības mehānisms, kas drīz vien sasniedz arī  pilsētu.

Konstantinova L. Svešiniece spogulī: Tuvojas Edisones kāzu diena, tomēr viņa šo lielo notikumu nemaz negaida. Nē, līgavainis nav vainīgs, viņš ir brīnišķīgs vīrietis. Pie vainas ir tas, ka Edisone nezina, kas viņa patiesībā ir. Pirms dažiem gadiem viņa tika atrasta asiņojam Ņūdžersijas štata automaģistrāles malā. Ķermeņa savainojumi tika izārstēti, bet atmiņa Edisonei tā arī neatgriezās.

Meiere S. Pusnakts saule: Kad “Krēslas” grāmatu lappusēs satikās Edvards un Bella, dzima leģendārs mīlasstāsts. Taču līdz šim esam uz to esam raudzījušies tikai ar Bellas acīm. Tagad sengaidītajā Stefanijas Meieres romānā “Pusnakts saule” beidzot ir pavērusies iespēja ielūkoties arī Edvarda dvēselē...

Nesers H. Rūsa kunga stāsts: Kad 59 gadus vecais Ante Valdemārs Rūss loterijā laimē divus miljonus, viņa dzīve spēji mainās. Viņš pamet darbu, nopērk nelielu mājiņu meža vidū, kuru katru dienu apmeklē slepus no visiem. Bet tad pēkšņi atklāj, ka viņa īpašumā ir iemitinājies nelūgts viesis... Un vairs ilgi nav jāgaida, līdz notikumos tiek iesaistīts arī kriminālinspektors Barbaroti par spīti viņa lauztajai kājai un rīkojumam atpūsties.

Šepa E. Dēla vārdā: Psiholoģiskās spriedzes romāns. Tajā prasmīgi savērpti dažādi interesanti un aktuāli temati: attiecības, neuzticība, greizsirdība, arī vecāku un skolotāju izdegšana, "īpašo bērnu" audzināšanas grūtības, nepilno ģimeņu problēmas.

Šurkus T. Māsa Melisa: Aizraujošs, biogrāfisks un iedvesmojošs romāns par dzīves sapņiem un likteņa triecieniem. Par neparastu un spēcīgu sievieti, kas bija apsteigusi savu laiku.

 

 

NOZARU LITERATŪRA

 

Prese. Grāmatniecība.

Grāmata. Zīme. Krāsa.

Uzziņu izdevumi.

Latvju enciklopēdija. 1 – 5. sējums.

Psiholoģija. Ētika.

Dveka K. Kāpēc cilvēki ir tik dažādi?

Dalailama. Aicinājums uz pārmaiņām.

Gērgiss Š. Kas ir laulība?

Līdums G. Pāru [ne] būšanas.

Montgomerija H. Bērnudārza laiks.

Orbaha S. Ķermeņi.

Rubenis J. Starp divām bezgalībām.

Soltera A. Varmākas.

Kara lietas. Valsts aizsardzība.

Purviņš A. Ģenerālis Pēteris Radziņš.

Māja. Dzīvoklis.

Gulbe D. Sakārto māju, sakārto prātu.

Pedagoģija.

Zelta lāpas gaismā: Latviešu studenti Eiropas augstskolās pēc otrā pasaules kara.

Dabaszinātnes.

Sīmanis R. Pasaule mikrobu acīm.

Tehnika.

Grīnuma I. Ceļš uz izcilību: Latvijas izgudrotāji pasaulē.

Jankauskis A. Praktiski padomi jaunajiem inženieriem.

 

Medicīna.

Zvirbule E. Mana pirts grāmata.

Lauksaimniecība

Gads dārzā.

Rukšāne G. Dārza spēks.

Māksla. Mūzika. Kino

Ādamsone Dz. Dziesmu dārzā.

Manifests. No futūrisma līdz mūsdienām.

Katrāne-Šilinga A. Prāta vētra

Arheoloģija. Vēsture. Kultūras vēsture.

Turaidas pils 13.-18. gadsimta koka un metāla trauki un galda piederumi.

Latvijas kultūras vēsture..

Ražuks R. Latvijas Tautas fronte barikādēs.

Ģeogrāfija.

Krišjānis Barons un citi latvieši. Mūsu tēvzemes aprakstīšana.

Biogrāfijas.

Remess A. Bez tiesībām kļūdīties: Ulda Seska izvēles un kūleņi.

Reihenbahs A. Vērts dzīvot Latvijai

 

 

tl_files/images/BCB2021/Jaunumi junija.jpg

 

Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Ja Tev nav autorizācijas dati, tad vispirms jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

 

Bibliotēka ir atvērta Tev!


Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata! 11.06.2021 16:58 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru