Jaunākās grāmatas janvārī

Klāt jauns gads un jaunas iespējas. Katram no mums ir savas tradīcijas, kā iesākt jaunu gadu, tomēr visiem vai vismaz lielākajai daļai ir arī kas kopīgs – tās ir apņemšanās. Grāmatmīļu apņemšanās - izlasīt pēc iespējas vairāk jaunas, aizraujošas grāmatas. Bauskas Centrālās bibliotēkas komplektēšanas meitenes nav sēdējušas rokas klēpī salikušas, bet sarūpējušas jums jaunāko literatūru.

Esiet atbildīgi pret savu un apkārtējo cilvēku veselību, ievērojiet valstī noteiktos drošības un piesardzības pasākumus, kā arī sliktas pašsajūtas gadījumā nedodieties uz sabiedriskām vietām!

Klikšķinot uz grāmatu nosaukumiem, tiks atvērti pilnie izdevniecību apraksti par grāmatu. Atceries par grāmatu pakomāta iespēju!

 

 

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA


Aizsila I. Mīlas kastings: Pēc divdesmit gadu prombūtnes Vācijā Ivo ir spiests atgriezties dzimtajā Latgalē. Viņš īrē istabu eksotiskas gleznotājas Kamenes mājā un, kamēr prāto par savu biznesu, iekārtojas darbā vietējā veikalā.
It kā ar raibo ikdienu darbā vēl nebūtu gana, privāto dzīvi sarežģī Kamenes bijušais draugs – neatlaidīgais un vienmēr klātesošais Jānis…

Atmiņu upe plūst: Atmiņu grāmatā apkopoti cilvēku dzīvesstāsti no Rundāles, Saulaines, Ziedoņiem, Svitenes, Virsītes, Bērsteles un Viesturiem. Tās ir mazas apdzīvotas vietas, kurās dzīvojuši šo stāstu varoņi un viņu dzimtas vairākās paaudzēs. Tur iekoptas mājas, atrasta mūža mīlestība, radīti bērni, uzauguši mazbērni, kuri turpina rūpēties par senču atstāto mantojumu.

Auziņa A. Mājoklis. Terēzes dienasgrāmata: Grāmata atklāj galvenās varones, Terēzes, dzīves notikumus un pieredzi. Būtisku vietu grāmatā ieņem Terēzes bērnība un jaunība, kas paiet 20. gs. astoņdesmitajos un deviņdesmitajos gados. Šajā darbā Anna Auziņa pievērš lielu uzmanību sievietes seksualitātes attīstībai, kā arī paplašina tās jēdzienu, to cieši savijot ar rūpēm par citiem.

Belševica K. Pelēks suns sapņo par zelta zivtiņām: Krista Anna Belševica ar dziļas vērotājas talantu skrupulozi fiksē mirkļus, it kā veidojot atmiņu karti, kurā stāstu varoņiem sevi atrast vai noturēt līdzsvarā. Tajā ir vieta gan aizkustinošam jūtīgumam un šaubām, gan smalkas ironijas caurvītām pretrunām un bailēm, gan radīšanas noslēpumam, kas atklājas kā mākslas, mīlestības un slimības simbioze.

Briedis L. Skuķe: Realitātē, kurā dzīvojam, nekas nav pazudis. Tajā eksistē tas stabilais pamats, kura dēļ vērts dzīvot, un tā ir mīlestība. “Vienīgais brīnums, ko šajā dzīvē vērts piedzīvot, mīlestība…” — tāda ir romāna galvenā atziņa. No laika paradoksālā ritējuma pazemes labirinta mezglojumos cilvēks spēj iznākt mīlošs un labestīgs, jo ir ticējis, ka “dzīve ir pavēle, kas jāizpilda”. SKUĶE sniedz bibliskas atklāsmes apjautu, ka dzīves pilnasinīgums ir tepat un blakus, tajā konkrētajā esamībā, kurā mēs dzīvojam. Arī ciezdami, maldīdamies un kļūdīdamies.

Cilvēktīkls: Lugu krājumā "Cilvēktīkls" iekļauti 12 viencēlieni, kur lugu varoņi sapinušies visdažādākajos tīklos un cenšas no tiem izkļūt, kā nu kurš māk un spēj.

Dreika D. Zelts un asinis: Šis romāns ir par sekām, kādas piedzīvo dažādi indivīdi, saskaroties ar naudu, viegliem un negodīgiem tās pelnīšanas veidiem - un neiztur šo pārbaudījumu. Protams, netrūkst arī mīlestības, kas pēkšņi uznirst jebkur, parādās pat tad, kad vairs nepastāv - kā atgādinājums vai brīdinājums, ka par visu ir jāmaksā, reizēm ar visdārgāko.

Grūbe D. Vienīgie: Rakstniece piedāvā trešo prozas grāmatu – daļēji vēsturisku, lielā mērā fantāzijas radītu. Romāns sākas ar ieskatu kādas uzņēmīgas sievietes tagadnē. Viņa ir mainījusi dzīvesvietu, balti sniegotā ziemā no trokšņainās, steigas pilnās Rīgas pārcēlusies uz mierīgo Vidupi, kuras savdabīgajos vaibstos un gaisotnē daudzi atpazīs kādu gluži īstu Latvijas mazpilsētu…

Ivanovska V. Sakarsētais saulriets: Dzintars Daiders viļas savā pirmajā mīlestībā. Viņa draugs vēlas palīdzēt, lai draugam nav jācieš sievietes dēļ, un nejauši ieraudzītā sludinājumā piedāvā izmēģināt laimi, piesakoties miesassarga vakancei pazīstamajā Matīsu dzimtā. Šī darba iegūšana no Dzintara prasa lielas pūles, bet viņš savu mērķi sasniedz! Miesassarga darbs prasa ciešu saskarsmi ar ģimeni. Rezultātā Dzintaram rodas simpātijas pret divām sievietēm no Matīsu dzimtas – pret Aleksandru un viņas meitu Ginitu…

Judina D. Uz dzīvību un nāvi: Lielās mājas kriminālpārvaldes ekspertiem līdz kaklam varas visatļautība, viņi nodibina paši savu ekspertīžu centru, taču darba maiņu iztraucē baisu notikumu virkne. Deviņu mūzu fonda direktoram, pret kuru sākta finanšu pārbaude, tiek nolaupīts dēls, dēla sieva un divi darbinieki. Prasība – atkāpties no amata, citādi kāds dabūs cementa zābaciņus, bet kāds cits būs ilgi jāvāc kopā. Tikmēr biezo dārzos parādās savādas skulptūras, kuras ļoti atgādina reālus cilvēkus.

Kairiša E. Ne tagad, ne vēlāk – nekad! Romāns balstīts uz patiesiem notikumiem: Katrs cilvēks ir vērtība. Katra cilvēka dzīve ir vērtība. Arī tad, ja ārēji tā šķiet parasta, pat pelēka un vienmuļa, ir vērts ieskatīties dziļāk, lai pamanītu to īpašo, kas jebkuru personību dara unikālu. Ikviena cilvēka dzīve ir pieausta ar ceļiem krustu šķērsu, un viņš pa tiem iet, gan maldīdamies, gan nonākot strupceļā, gan uzskrienot taisni virsū vilku midzenim

Kalniete S. Tev būs četri vīri: Grāmata ir par likteni laikmetu griežos, kas cilvēkam dzīvē atnes gan vislielāko laimi, gan bezgalīgas ciešanas. Par likteni. Un par cilvēka spēku. Par sievietes spēku.

Krekle M. Dzīvības vainags: Lelde un mamma – tikai viņas divas palikušas no nesen vēl kuplās un laimīgās Mežmaļu ģimenes. Leldei sāpīgi pietrūkst māsas un tēva, tomēr viņa nespēj un nevēlas dzīvot tikai pagātnē, kopā ar mirušajiem. Jaunība uzstājīgi prasa savu tiesu. Ilgu laiku šķiet, ka Leldei nav lemtas ne ilgstošas attiecības ar vīrieti, ne arī mātes laime. Tikai stūrgalvīga ticība dzīvības spēkam liek mēģināt atkal un atkal. “Dzīvības vainags” ir noslēdzošā grāmata t.s. “Mežmaļu triloģijā”. Tās pirmie darbi ir “Dzīvības spītīgie asni” un “Klusums izmisīgs”.

Lubāniņa K. Karma atlikumu neizdod: Vientuļš pensionārs rīta agrumā izved pastaigāties suni. Tas viņu vedina uz tiltu pār upīti, un tur vīrs ierauga...
Jā, ko tad viņš ierauga? Kaut ko, kas liek asinīm dzīslās sastingt un izjauc līdzšinējo mazpilsētas mierīgās dzīves plūdumu. Mazpilsētas, kura kriminogēnās situācijas ziņā atzīta par drošāko vietu valstī. Vai tiešām drošāko?

Panteļejevs A. Intīmi…par grāmatām: pārdomas un atziņas par ļoti plašu literatūras spektru – no klasikas līdz ļoti mūsdienīgiem darbiem.

Švarca S. Suņu mamma: Šī grāmatiņa autorei pašai ir īpaši dārga, jo stāsta par viņas tuvākajiem draugiem suņiem. Nelielo stāstiņu sērija ar dziļu iejūtību un aizrautību vēsta par mūsu mazo draugu piedzīvojumiem un attiecībām ar cilvēkiem un citiem dzīvniekiem. Šī ir īsta ģimenes grāmata, kura būs saistoša dažādu paaudžu lasītājiem. Tajā kaut ko savu atradīs gan pieaugušie, gan bērni, jo šie ir stāsti, kas gan izklaidē, gan aizrauj, gan liek padomāt.

Tevi vienu: Veltījums jaunlaulātajiem

Zālītis J. Kam puķe zied…: Sērijas "Es esmu…" darbs  par latviešu dzejnieku Jāni Ziemeļnieku (1897–1930).
"Jānis Zālītis ir "literatūrvēsturnieks no Dieva". Viņš zina apbrīnojami daudz, rok dziļi un pārredz plašas, mazapgūtas pētnieciskas teritorijas. Nule pabeigtā monogrāfija par Jāni Ziemeļnieku pārliecinoši izgaismo vēl vienu autora talantu – spēju savus pētnieciskos atklājumus popularizēt nesamāksloti, intriģējoši un asprātīgi. Gan Ziemeļnieka laika – pērnā gadsimta 20. gadu – literārajā dzīvē, gan tās aizkulisēs pētnieks orientējas perfekti, un viņa apjomīgais darbs līdzinās saistošā formā sarakstītai literatūrvēsturiskai enciklopēdijai.

Zandis M. Šaurais loks. Ārkārtas lietu aģentūra: Sansebastjanas naktsklubā Spānijā nogalina Latvijas pilsoni. Rīgā pie Ārkārtas lietu aģentūras direktora Māra, kurš vēl nesen bija policijas kapteinis, ierodas klients ar neparastu lūgumu – savaldzināt viņa sievu…
No tā brīža Māra līdzsvarotā, rāmā dzīve radikāli mainās.

Zēgners H. Paradīze: Dzeja.

Zīle B. Alma – pasaules mala: Jonass – atzīts un veiksmīgs fotogrāfs piedzīvo radošo krīzi un nolemj fotografēt totalitārisma režīma seku radītos objektus Austrumeiropā. Projekts kopā ar kolēģi žurnālisti Gerdu sākas visnotaļ lietišķi un paredzami, taču tad Jonass nonāk Rīgā, kur iepazīstas ar noslēpumainu meiteni ar rētu uz vaiga. Kad viņam sāk šķist, ka viss nav gluži tā, kā liekas, tas ir tikai pats sākums apsēstības un kaislības pilnai odisejai pa visu Eiropu. Tā viņu ierauj līdz pašām dzīlēm, liek pārvērtēt un mainīt visu iepriekšējo dzīvi.

Zusta Z. Tauriņa spārnu vēzieni : Zane Zusta raksta par īsto dzīvi, par cilvēkiem, kuri patiesi mīl un katrā situācijā meklē ceļus, kurus ejot nemelot sev un pēc iespējas mazāk sāpināt citus. Ievelkošs stāsts ar negaidītiem pavērsieniem. Pēc izlasīšanas ilgi neizgaist.

 

 

ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA


Aberkrombijs Dž. Labāk pasniegt aukstu: Stīrijā iestājies pavasaris. Un tas nozīmē karu. Asinis ir lijušas deviņpadsmit gadu. Nežēlīgais erchercogs Orso nikni cīnās ar ķildīgo Astoņu savienību, un šajā karā viņi izpostījuši visu zemi. Kamēr maršē armijas, ripo galvas un deg pilsētas, aizkulisēs baņķieri, priesteri un senāki, tumšāki spēki spēlē nāvējošu spēli, lai noteiktu, kurš kļūs par karali.

Džeksone S. Sudraba ceļš: Kriminālromāns. Pirms trim gadiem pazuda Līna, un trīs gadus Lenni braukā šurpu turpu pa Sudraba ceļu, cerot atrast meitu vai vismaz rast mierinājumu. No ilgstošajiem meklējumiem viņš ir pārguris, tomēr nespēj rimties. Atmiņas, vainas izjūta un ceļš dzen viņu uz priekšu...

Ehina K. Mēness man asinīs: Viena no populārākajām un visvairāk tulkotajām mūsdienu igauņu dzejniecēm. Viņai iznākuši deviņi dzejoļu krājumi un piecas prozas grāmatas igauņu valodā, viņas darbi tulkoti somu, zviedru, maķedoniešu, vācu, īru, angļu un nu arī latviešu valodā. Kristīnas dzejā sastopami mitoloģiski motīvi, kā arī savdabīgs un harmonisks igauņu tautasdziesmu poētikas un stilistikas apvienojums ar modernās dzejas līdzekļiem. Šajā izlasē ir iekļauti Kristīnas dzejoļi gandrīz no visiem krājumiem, tādējādi atklājot viņas daiļrades raksturīgākās iezīme

Dažreiz traks Dievs: Haironsa Dievs nav atrodams cilvēku darinātās celtnēs vai sistēmās, bet dzīvajā, nepieradināmajā un nepakļaujamajā Dabā. Kalni, upes, vēji, meži un dzīvnieki mums nemitīgi atgādina to dzīves daļu, kas nepakļaujas mūsu pavēlēm.

Tu redzēji?: Grāmata skar aktuālu tēmu – drošību internetā. Iespējams, ka spēcīgi izstāstīts un personisks stāsts spēj pusaudzim par to iemācīt daudz vairāk nekā sausi pasniegta informācija, piemēram, sociālo zinību stundā. Vienlaikus šis romāns ir apliecinājums tam, ka arī pēc piedzīvotiem satricinājumiem un nodevības ir iespējams dzīvot tālāk, ka tas nav pasaules gals. Taču par šādu mācību reālajā dzīvē var nākties dārgi maksāt.

Hokinsa P. Gausā uguns: Lorai gandrīz visu mūžu tiek aizrādīts un pārmests. Viņu uzskata par nelīdzsvarotu, nesavaldīgu vienpati. Daži pat dēvē viņu par bīstamu.
Mirjama zina: lai gan kāds ir redzējis Loru ar asiņainām drānām atstājam briesmīga nozieguma vietu, tas vēl nenozīmē, ka viņa ir slepkava. Rūgta pieredze ir Mirjamai iemācījusi, cik viegli ir nonākt nepareizā vietā nepareizā laikā.. .

Mindene I. Tumšās kaislības: Erotisks romāns.

Osmans R. Slepkavību klubs ceturtdienās: Rāmā senioru ciematā četri neparastu draudzību noslēguši pensionāri reizi nedēļā satiekas un izmeklē slepkavības, kuras policija nav spējusi atklāt. Taču, kad nežēlīga slepkavība notiek pie viņu namdurvīm, Slepkavību klubs ceturtdienās negaidīti nokļūst savas pirmās īstās krimināllietas virpulī…

Perija T. Viesības uz jahtas : Pētnieciskās žurnālistikas pārstāvei Larai Stounai rodas iespēja savu karjeru pavērst jaunā virzienā, jo senākā draudzene Sandrīne viņu uzaicina pievienoties “Kolektīvam”. Tas ir pētnieciskās žurnālistikas tīkls, ko dibinājis aktīvs mediju magnāts un pārliecināts taisnības cīnītājs Eduardo Ortega. Diemžēl apstākļi izvēršas traģiski, Sandrīne tiek atrasta mirusi, un Lara uzskata, ka draudzenes nāve ir saistīta ar viņas pēdējo darbu – rakstu par noslēpumainu finansistu, kurš plaši pazīstams ar to, ka rīko krāšņas viesības uz savas Montekarlo jahtas.

Seterfīlda D. Reiz uz upes: Tumšā naktī, pašā ziemas vidū, senā krodziņā Temzas krastā klātesošie piedzīvo kādu brīnumainu notikumu. Īsinot vēlā vakara stundas, pastāvīgie apmeklētāji dalās ar stāstiem, bet tad durvis spēji atveras un tajās parādās smagi ievainots svešinieks. Viņam uz rokām ir maza bērna līķis. Tomēr pēc vairākām stundām mazā meitenīte sakustas, ievelk elpu un atdzīvojas. Vai noticis brīnums? Vai tā ir maģija? Vai to var izskaidrot zinātniski? Šiem jautājumiem ir daudz atbilžu, un dažas no tām ir patiešām neskaidras.

Sigurdardotira I. Lelle: Iecerētais zvejas izbrauciens, lai kopīgi atpūstos, izmainīs abu – mātes un meitas – dzīvi uz visiem laikiem...Viņām izdodas izvilkt tikai vecu lelli, kas ieķērusies zvejas tīklā. Pēc ilgā laika, kas pavadīts okeānā, lelle izskatās briesmīgi, un māte instinktīvi vēlas iemest to atpakaļ ūdenī, tomēr meita lūdz lelli paturēt. Šī vienkāršā laipnība izrādīsies liktenīga... Tovakar māte sociālajos tīklos ievieto lelles attēlu, bet no rīta viņa ir mirusi un lelle – pazudusi.

Stouneksa E. Bākas uzraugi: Kornvola, 1972. gads. Trīs uzraugi pazūd no kādas nomaļas bākas. Ieejas durvis ir aizslēgtas no iekšpuses. Abi pulksteņi ir apstājušies vienā laikā. Galvenā uzrauga pierakstos fiksēta spēcīga vētra, tomēr debesis visu nedēļu ir bijušas skaidras.

Vaita K. Ziemassvētki Tredstrītā: Sestais romāns Tredstrītas sērijā. Šajos darbos harmoniski savijas romantika un pagātnes mistērijas, un tie ir izlasāmi vienā elpas vilcienā.

Vargasa F. Zilo apļu vīrs: Pirmā grāmata par Žanu Batistu Adamsbergu – vienu no interesantākajiem izmeklētājiem mūsdienu kriminālromānos. Žans Batists nav tāds kā citi policisti. Viņa metodes ir ārkārtīgi dīvainas: viņš nemeklē pavedienus, ignorē acīmredzami aizdomīgos un arestē tos, kuriem ir dzelžains alibi, un pats viņš šķiet pagalam izklaidīgs. Kad uz Parīzes ielām naktīs sāk parādīties savādi, ar zilu krītu uzzīmēti apļi, žurnālisti steidzas to pasniegt kā izklaidējošu stāstu, psihiatri piedāvā savas teorijas, tikai Adamsbergs ir vienīgais, kurš notiekošo uztver nopietni.

Veika Dž. Notinghilla sniegā : Šis iespējams ir gada ziemīgākais un romantiskākais romāns!
Viola Smita, talantīga operas altiste, kura veselu mūžību nav bijusi ne uz vienu randiņu, saņem piedāvājumu iestudēt kādas skolas Ziemassvētku ludziņu. Kas gan varētu noiet greizi?

Vilass M. Ordesa: Kāds pusmūža krīzes nomākts vīrs ir atgriezies Ordesā, nelielā kalnu pilsētā, kura glabā atmiņas no viņa bērnības. Nesen miruši viņa vecāki, un, lai pārvarētu un atbrīvotos no dažādu piedzīvoto zaudējumu skumjām, viņš apsēžas un ķeras pie grāmatas rakstīšanas. Bērnība, dzīves līkloči, uzvaras un zaudējumi. Viņš raksta par dzīvajiem un mirušajiem, par saviem vecākiem un par mīlestību, kura nekad nebeidzas…

 

NOZARU LITERATŪRA


Filozofija. Ezotērika

Segliņš V. Maģija un burvestības senajā Ēģiptē.

Psiholoģija. Ētika

Reliģija. Teoloģija.

Zālamana sakāmvārdi.

Politika

Ādamsona faili.

Mikltvaits Dž. Covid -19 trauksmes zvans

Skrūtons R. Kā būt konsernatīvam.

Tiesības

Administratīvās tiesības. 2.izdevums.

Administratīvo pārkāpumu tiesības.

Civilprocesa likuma komentāri. II daļa. 2. izdevums.

Kucina I. Bērnu pārrobežu nolaupīšanas civiltiesiskie aspekti.

Lieljuksis J. Operatīvās darbības tiesiskās un praktiskās problēmas.

Dabaszinātnes

Tehnika

Packevičius A. Santehniķa rokasgrāmata.

Medicīna

Profesora Danilāna zelta likumi.

Svjatska B. Dzīve ar garšu.

Lauksaimniecība

Uzturs. Pārtika

Radi savu dzīves garšu.

Medova J. Mīlestība virtuvē.

Sanders E. Augu valsts ēdieni.

Skaņas. Garšas. Pilsētas.

Uzņēmējdarbība

Kardouns G. 10 X likums.

Aigers R. Brauciens mūža garumā.

Māksla. Mūzika. Kino

Sentklēra K. Krāsu slepenā dzīve

Uzulniece A. Mans kino (un) laiks. 1.daļa.

Mašnovskis V. Muižas Latvijā. . IV sēj. N – Š.

Amoliņa M. Es zinu, es nekad nebūšu iedomīgs! Mariss Jansons.

Bendorfs V. Es nedevu nevienam savu dziesmu sarežģīt.

Brūvere I. Leimaņu dzimtas stāsts

Dempsija E.Sirreālisms.

Freidenfelds G. 80 +20 dziesmas.

Gertners E. No Ghetto līdz Olimpiskajam zeltam

Lamberga D. Leo Svemps

Plētiens E. Raunas pils.

Trence R. Kamolā tinējs. Vēstules Imantam.

Literatūrzinātne. Valodniecība

Kalnača A. Latvian Grammar.

Kraģis I. Oratora meistarība.

Flotova L. Tulkojums un dzimte.

Latviešu lingvistiskā attieksme: vērtības, pārliecība, prakse.

Latviešu valodas dialektu atlants.

Novadpētniecība

Strazdiņa V. Es vēlos pārnākt mājās..

Vēsture. Biogrāfijas. Kultūras vēsture

Es gribētu par kaut ko kļūt…

Latvijas zemes no 19.gadsimta beigām līdz 1918.gadam: ceļš līdz valstij.tl_files/images/BCB2022/Jaunumi_liels_janvaris.jpgIzmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Ja Tev nav autorizācijas dati, tad vispirms jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

 

Bibliotēka ir atvērta Tev!


Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata! 07.01.2022 16:35 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru