Jaunākās grāmatas februārī

Visām labajām grāmatām ir kas kopīgs. Tās ir patiesākas nekā būtu tad, ja attēlotie notikumi būtu īsti. Pēc izlasīšanas tu jūties tā, it kā tas būtu noticis ar tevi – un pēc tam tas viss pieder tev. /Hemingvejs E./ 

Bauskas Centrālās bibliotēkas komplektēšanas meitenes nav sēdējušas rokas klēpī salikušas, bet sarūpējušas jums jaunāko literatūru.

Esiet atbildīgi pret savu un apkārtējo cilvēku veselību, ievērojiet valstī noteiktos drošības un piesardzības pasākumus, kā arī sliktas pašsajūtas gadījumā nedodieties uz sabiedriskām vietām!

Klikšķinot uz grāmatu nosaukumiem, tiks atvērti pilnie izdevniecību apraksti par grāmatu. Atceries par grāmatu pakomāta iespēju!

 

 

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA


Ingrems M. Apmātība: Romāna galvenais varonis Stefans Bosko ir slovāks – vienkāršs cilvēks, kas apzinīgi dara savu darbu vienā no Barselonas autonomām un, kā saka pats autors, “nevar lepoties ar kādiem īpašiem talantiem vai prasmēm”. Viņa ikdiena paiet visnotaļ ierasti, zināmā mērā pat paredzami un bez lieliem pārsteigumiem. Bosko ir laba reputācija kā bosa, tā darbinieku acīs, viņš ir atradis sev lielisku mājokli, viņš ir iemīlējis pilsētu, kurā dzīvo un strādā. Nekas neliek Bosko justies dzīvē nekomfortabli. Taču – līdz brīdim, kad viņš ierauga automašīnā kādas pazīstamas sievietes seju. Viena vienīga nejaušība, un tā ierauj šo vidusmēra vīrieti labākajos gados straujā notikumu virpulī, kurā pagātne un nākotne ir gandrīz vai līdzvērtīgas…

Johansons A. Esejas: “Neputna” eseju sēriju papildina latviešu kultūrvēsturnieka un zinātnieka Andreja Johansona eseju krājums. Johansona eseju izlase viņa dēla Pāvila Johansona sastādījumā ievada autora 100. jubilejas gadu. Izlasē iekļautas esejas, kas sarakstītas laika posmā no 1953. līdz 1962. gadam un izdotas piecās eseju grāmatās.

Tālers G. Garās nakts mēness: Nīgri parādu piedzinēji, ne sevišķi veiksmīgi darba meklējumi, slepens izsekotājs un pat kolumbiešu mafija – tie ir šķēršļi, ar kuriem sastopas Lana un Mundis, cenšoties sakārtot savas pa greiziem ceļiem aizskrējušās dzīves. Vai abiem pietiks paļāvības vienam uz otru un tīras veiksmes, lai tas, kas aizsācies kā divu ne sevišķi veiksmīgu trīsdesmitgadnieku draudzība, pārtaptu mīlestībā?

Vilsons Ē. Pulkveža rudens: Dzejuļi – tā aktieris un režisors Ēriks Vilsons dēvē savas dzejas rindas. Dzeju viņš rakstījis jau sen un ar dažādiem nikiem publicējis to tīmeklī. Tagad daļa no rakstītā apkopota krājumā “Pulkveža rudens”.

 

 

ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA


Beka Z. Lielpilsētas paradīze Romāns –vīzija par veselības diktatūras režīmu, – sarakstīts pirms pandēmijas un parādījies pārdošanā tikai dažus mēnešus pēc tās izsludināšanas. Grāmatā atainota nākotnes Vācija. Pēc globālām dabas katastrofām un pandēmijām, kuru dēļ aizgājuši bojā daudzi miljoni cilvēku, mainījusies Eiropas karte, citāds kļuvis ikdienas dzīves ritējums. Piekrastes teritorijas applūdušas. Jaunajā pasaulē ir dažādas ērtības, ko nodrošina tehnoloģiskie risinājumi. Visiem ir labi – kamēr netiek uzdoti jautājumi. Līna, pētniece vienā no pēdējām nevalstiskajām mediju aģentūrām, tiek nosūtīta pārbaudīt kaut ko, viņasprāt, banālu. Patiesībā tas ir sprādzienbīstams stāsts…

Ernestama M. Viens no mums: "Man ir pasūtījums. Es gribu, lai jūs nogalināt manu vīru..." Zaudējusi darbu, Marī kopā ar draugiem Annu un Fredriku izveido uzņēmumu "Kleopatras ķemme". Viņu mērķis ir palīdzēt cilvēkiem. Sākumā viss rit gludi, līdz kādu dienu pie viņiem ierodas kundze ar negaidītu lūgumu. Drīz vien draugi saprot, cik maz zina viens par otru... "Viens no mums" ir aizraujošs un negaidītiem pavērsieniem pilns psiholoģiskās spriedzes romāns par robežu starp labo un ļauno, taisnīgumu, atriebi un samierināšanos.Formas beigas

Heriots Dž.. Ja vien viņi prastu runāt: Grāmatā Džeimss Heriots aprakstījis savu pirmo gadu sarežģītajā, bet ļoti aizraujošajā veterinārārsta darbā 20. gadsimta 30. gados. Dzīvi laukos nesen diplomētais jaunais veterinārārsts Džeimss Heriots ir iztēlojies kā rāmu idilli strauji mainīgajā pasaulē. Taču, nokļuvis savā pirmajā prakses vietā Jorkšīrā, viņš saprot, ka priekšstats par ārsta profesiju, kas radies, mācoties veterinārajā Formas beigasFormas beigas

Keplers L. Trušu mednieks: Bijušais komisārs Jona Linna gandrīz divus gadus ir pavadījis Kumlas slēgta tipa cietumā, kad tiek aizvests uz slepenu tikšanos. Policijai ir nepieciešama viņa palīdzība, lai atmaskotu slepkavu, kura upuru sarakstā, domājams, ir vairāk nekā viens vārds. Notikumu epicentrā nonāk arī slavenais šefpavārs Rekss Millers. Viņš bija apņēmies pavadīt laiku kopā ar dēlu Semiju, taču iecerētās trīs mierpilnās nedēļas izvēršas par skarbu izdzīvošanas cīņu…

Meils P Joprojām Provansa: Lasītāju iemīļotā romāna “Gads Provansā” autors piedāvā vēl vienu aizraujošu ieskatu Francijas lauku dzīves ainās. Lai arī nedaudz izgāzies vietējo acīs, Pīters Meils nav metis plinti krūmos un aizvien cenšas iekļauties provansiešu nesteidzīgajā dzīves ritējumā. Taču apkārt ir tik daudz kārdinājumu, ka nav viegli pieturēties pie klusas un mierīgas dzīves. Satraukuma pilns zvans no Londonas ar lūgumu atrast trifeles ieved Meilu šaubīgos lauku ceļos; dārzā atrastas senlaicīgas zelta monētas izvēršas slepenā dārgumu meklēšanā tumsas aizsegā; meža ugunsgrēki liek piedzīvot izbailēm pilnu vasaru; un autors pat uziet retu pērli – vīru, kurš māca krupjiem dziedāt marseljēzu.

Murakammi H. Vienskaitļa pirmā persona: Visi krājumā iekļautie stāsti tiek vēstīti vienskaitļa pirmajā personā – tik raksturīgi Murakami klasiskajam rokrakstam. Jaunības atmiņas, meditēšana par mūziku, dedzīga jūsma par beisbolu, sapnim līdzīgi scenāriji un izdomāti džeza albumi – šie stāsti pārkāpj mūsu prāta un ārējās pasaules robežas.
Brīžiem stāstītājs var būt un var nebūt pats Murakami. Vai šīs ir atmiņas vai izdomājums? Tas jālemj lasītājam...

Pārksa A. Melu karuselis: Deizijas un Saimona laulība ir ideāla. Viņiem ir burvīga meitiņa, kuras dzimšana bijusi gadiem ilgi gaidīts brīnums. Tas nekas, ka Saimons šad tad mēdz iedzert. Deizija pie tā ir pieradusi. Viņa zina, ka vīrs šādi atbrīvojas no spriedzes. Tomēr kāda nakts reiz izvēršas traģēdijā… Viņu mazā, laimīgā ģimene vairs nekad nebūs tāda kā iepriekš.

Šulmans A. Izdzīvojušie: Aizraujošs, neparasts un emocionāls stāsts par trīs brāļiem, par disfunkcionālu, bet mīlošu ģimeni un traģēdiju, kas maina dzīvi, attiecības un pat atmiņas. Talantīgais zviedru prozaiķis Alekss Šulmans lakoniskiem, skaudriem triepieniem zīmē trīs brāļu atkal satikšanās ainu, kad pēc ilgākas atsvešināšanās tie atgriežas kādreizējā ģimenes vasaras mājā pie nomaļa ezera. Pirms divdesmit gadiem tur norisinājusies drāma, kas atstājusi neizdzēšamas pēdas šīs ģimenes dzīvē. Par nule aizsaulē aizgājušās mātes vēlmi, lai viņas pelnus izkaisa šajā vietā, nevis apglabā līdzās jau mirušajam vīram, viņi uzzinājuši tikai bēru priekšvakarā, un šis notikums uzjunda sen apslāpētu kaislību mutuli.

Radzevičūte U. Zivis un pūķi: Romāns plūst divās paralēlās straumēs: viena no tām vēsta par gleznotāja, jezuītu mūka Džuzepes Kastiļjones darbošanos 18. gadsimta Ķīnā, bet otra – par trīs paaudžu sievietēm vārdā nenosauktā pilsētā, visticamāk, mūsdienu Viļņā. Tas stāsta par ļoti daudz ko. Par 18. gadsimta eiropiešu sapni mainīt pastāvošo kārtību visā pasaulē, pat Ķīnā. Par tā laika franču mīlestību pret visu, kas nācis no Ķīnas, un par Vecās pasaules naidu pret frančiem. Par arvien izteiktāko Austrumu un Rietumu difūziju. Par mūsdienu cilvēku, kas grib aizbēgt uz Ķīnu, kura vairs neeksistē. Un par Austrumiem, kas vienmēr ir kopā ar mums, vienalga, uz kuru pusi mēs skatītos.

 

 

NOZARU LITERATŪRA


159.922.7 Grasmane I. Mīlestības pedagoģija - audzināšana, kas dziedina: Mīlestības pedagoģija, balstoties uz Dieva Vārda atklāsmes gaismu, apzinās un respektē Dieva iniciatīvu, Viņa mīlestības pilno attieksmi un žēlastību bērna izaugsmes procesā.

338.3 Saskinds D. Pasaule bez darba: Attīstībai ir daudz priekšrocību – tehnoloģiskais progress varētu nodrošināt līdz šim nebijušu labklājību un atrisināt civilizācijas mūžseno problēmu: kā panākt, lai visiem pietiek līdzekļu iztikai. Taču arvien aktuālāks kļūst jautājums, kā šos ieguvumus padarīt pieejamus visai sabiedrībai, ierobežot lielo tehnoloģiju uzņēmumu arvien lielāko ietekmi un radīt jēgu pasaulē, kur dzīves epicentrā vairs nav darbs. Par to arī ir šī grāmata.

555.1 Geitss B. Klimats: kā novērst katastrofu .

618.2 Lazdiņa S. Latviešu dzemdību stāsti  : Grāmatā ir apkopoti stāsti par dažādu dzemdību pieredzi – gan mierpilnu un apgarotu, kad viss noris rimti un plūstoši, gan trauksmainu, kad vienam negaidītam pavērsienam seko nākamais, gan humora pilnu, gan smeldzīgu.

658 Mucenieks K. Veiksmīga uzņēmuma apvienošana un iegādes integrācijas noslēpums: Grāmatas aktualitāti nosaka tēmā iekļautie pamatjēdzieni – uzņēmumu apvienošana, uzņēmumu pārņemšana, uzņēmuma padziļinātā izpēte, vadīšana, integrācija, restrukturizācija. Šī darba mērķis ir izstrādāt noteiktu sistēmu uzņēmumu apvienošanas un pārņemšanas procesa vadīšanā un veikt tā aprobāciju, lai nodrošinātu konkurētspējas saglabāšanos. 

791(474.3) Latvijas kinomāksla: jaunie laiki, 1990-2020: Fundamentāls pētījums par neatkarīgās Latvijas kino. Grāmatu veido trīs nodaļas par svarīgākajām norisēm ražošanas un mākslinieciskās izteiksmes aspektā spēlfilmu, dokumentālo un animācijas filmu veidos.

82.174 Radzobe S. Čaks un laiks: Grāmatā ir atklāts tāds Čaks, kādu viņa mīļotāji nepazīst un kas, iespējams, šokēs – Čaks, kas aģitē par padomju varu; Čaks, kuru ideoloģisku iemeslu dēļ nemīl neviena no mūžam mainīgajām varām; Čaks, kas drīzāk ir ciniķis, nevis lirisks mīlētājs… Čaks, kas nevis vienkārši raksta, ko redz un jūt, bet mākslinieks, kurš savai profesijai pieiet ļoti nopietni, sistemātiski veidojot savu stilu, studējot gan sava laika, gan klasikas lielmeistarus.

82.174 Edvarts Virza: ideologs, karavīrs, dzejnieks: Rakstu autori atklāj E. Virzu kā rakstnieku, kurš izcili pārzina antīko, franču un krievu dzejas tradīciju, kā sabiedriskās domas ideologu, kurš konstruē nacionālo kultu un ir viedokļu līderis, kā karavīru armijā un idejās.

94(474.3) Astra G. Pēdējais vārds: Izdevumā publicēta īsa G. Astras biogrāfija, vēsturiskais komentārs un G. Astras runa ar paskaidrojumiem, kuru autors ir Dr. hist. Gints Apals. Grāmatas ievadvārdu autors ir Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

94(474.3) Levāns A. Aizmirstā Livonija: savējā vai svešā, tumšā vai romantiskā?: Krāšņi ilustrētajā grāmatā atradīsiet atbildes uz jautājumu, kas īsti bija Livonija un kas – nekādā ziņā nebija. Uzzināsiet arī to, vai viduslaiki tiešām bija reliģiska fanātisma, nebeidzamu karu, tumsonības un ekonomiskas mazspējas laikmets.tl_files/images/BCB2022/Jaunakas februari.jpgIzmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Ja Tev nav autorizācijas dati, tad vispirms jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

 

Bibliotēka ir atvērta Tev!


Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata! 21.02.2022 12:16 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru