Jaunākās grāmatas augustā

Vienam kāzu un rudzu mēnesis, otram tveices un flokšu mēnesis, trešajam kondicioniera mēnesis, bet mums visiem kopā joprojām rit grāmatu mēnesis! Jaunumi ir klāt! Steidz uz bibliotēku, pasūti kopkatalogā vai zvani. Bibliotekārītes zinās, ko ieteikt. Azraujošu lasāmvielu atradīs gan asu sižetu cienītāji, gan romantiķi un pilnveidoties gribošie. Lūk, kādi jaunumi augustā pieejami nozaru literatūrā, kā arī latviešu un ārvalstu daiļliteratūrā!

Klikšķinot uz grāmatu nosaukumiem, tiks atvērti pilnie izdevniecību apraksti par grāmatu. Atceries par grāmatu pakomāta iespēju!

 

 

 

 

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA


Aizsila I. Solis līdz altārim: Ir 2020. gads. Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Teiksma saņem domes priekšsēdētāja Donāta ultimātu – steidzami rast veidu, kā glābt novadu no apvienošanas ar citu. Ideju trūkst, taču apspriedes laikā dzimst pārdroša iecere – izstrādāt iepazīšanās platformu stabilu laulību nodibināšanai un iedzīvotāju skaita palielināšanai. Projektā nekavējoties tiek iesaistīti divi visnotaļ pievilcīgi programmētāji, viens no tiem – Donāta krustdēls. Teiksma, viņas kolēģe Šarlote un abu domubiedrenes – bibliotekāres – līdz šim bija laimīgi rosījušās savā nodabā pašvaldības mērķiem iekārtotajā senajā muižā. Vai tagad visam patīkami ierastajam tuvojas gals?

Gruntmane M. Aizmīlestība: Jaunais dzejoļu krājums savā ziņā ir pieklusinātāks un apvaldītāks, tajā nav tik daudz bravūras, erotikas, vairāk attiecību smalkuma un sensitīva pārdzīvojuma. Madara Gruntmane ar vieglu un ironisku pieskārienu pierāda, ka pat tik novazātu un izstaipītu vārdu, kāds ir "mīl" vai "mīlestība", var aktualizēt, noņemt tam gadiem uzkrāto banalitātes pelējumu, ieintriģēt.

Judina D. Kas lēni nāk...: Rīta garumā Pūču Mājā atskan tālruņa zvans - kāds meklē Annu Rozi fon Bergu, taču sarunu pārtrauc... sauss, ass sprakšķis. Zvanītāju – vēsturnieku Ēriku Namsonu - atrod mirušu paša mājā, kabinetā uz grīdas, nošautu ar senlaiku lodes atdarinājumu. Pēc pāris dienām līdzīgā nāvē mirst viņa kolēģis un divi no sešiem uzņēmējiem, kuri saņēmuši draudu vēstules. Egons Dambergs un Juris Grīslis saņem vadības rīkojumu par katru cenu to novērst.

Jundze A. Es nemiršu nekad. Eduards Veidenbaums: Romāns par latviešu dzejnieku, tulkotāju un publicistu Eduardu Veidenbaumu. Romāns dokumentē Veidenbauma dzīves pēdējo pusotru mēnesi, bet aptver visu mūžu, ļaujot iznirt no literatūras vēstures dzīlēm ne plakātiskam tēlam, bet pretrunās pulsējošai personībai, kuru vada dziņa: "Es tā gribētu uzrakstīt arī ko labāku, nozīmīgāku, lai neviens nevarētu sacīt - tas Veidenbaumu dīkdienis jau nekam nav derīgs un vērts"

Paegle A. Daži varoņi ir izdomāti:  Piesakoties dalībai šovā "Prozvarētājs", Kate necerēja plūkt laurus. Bet no topošo rakstnieku sacensības negaidot izstājas populārā erotisko blogu autore Lija Lietus, un Kate attopas trijotnē, kura pretendē uz galveno balvu – savas grāmatas izdošanu. Nu viņai, kura cītīgi seko modei, lai zinātu, ko nepirkt un nepazustu "uniformēto" pūlī, jācīnās ar "vīrieša uzmetumu" Niklāvu un viltīgo egoistu Gregoru, kas vērpj intrigas un zog svešas idejas. Vārdu sakot, ja nolemsiet startēt kādā šovā, labi padomājiet, vai nervu sistēma gatava neparedzētu notikumu šūpolēm, žūrijas locekļu gaumes pretrunu dzirnām, sabiedrības un ģimenes spiedienam.

Rukšāne G. Pasmaidīsim: Vai jūs zināt, kas ir lapekļu tupeklis? Un smirdeklītis? Un karkade? No kā radies cilvēks? Un kas Disnejlendā ir visjaukākais? Kas ir plastikāta ķermenis? Smieklīgi kuriozi, pārpratumi un neveiksmes gadās katram. Bet ne katram ir interese un uzņēmība šos gadījumus pierakstīt. Gunai Rukšānei tāda ir. Un tā šie pieraksti krājas, krājas, un skaties – iznāk veselai grāmatai.

Skalbe K. Mūža raksti IX: "Mūža rakstu" devītajā sējumā ievietoti 130 Skalbes dzejoļi, kas lielāko tiesu iespiesti avīzē "Jaunākās ziņas", kuras redakcijas darbinieks viņš bija. Izdevumā ietvertas arī 7 pasakas un 5 stāsti. Tiem līdzās prozas nodaļā likti 13 tēlojumi (mūsdienu izpratnē - apraksti), vienas beletrizētas atmiņas.

Tidomane O. Trīs runči un viņu cilvēks: Grāmatā apkopoti garšīgākie, pamācošākie, emocionālākie un interesantākie fragmenti no autores vairāku gadu garumā rakstītās Facebook dienasgrāmatas par trim kaķiem Osvaldu, Ādolfu un Rūdi. Tapusi grāmata, ko var izraut cauri vienā naktī, bet var arī lasīt lēni, iedziļinoties un noskrumšķinot pa zināšanu gabaliņam sava personiskā kaķa labā. vienlaikus.

Zvirbule D. Mans Jēkaba ceļš: Svētā Jēkaba ceļš jeb camino de Santiago ir rūpīgi izstrādāts maršrutu tīkls - kopā ducis ceļu, kuru sākumpunkti ir ne vien Spānijā, bet arī citviet Eiropā. Bet mērķis viens - Santjago de Kompostelas katedrāle, kurā apglabāti Svētā Jēkaba pīšļi. Grāmatā Dace Zvirbule apraksta, kā dienās iet pa Svētā Jēkaba ceļu, bet naktīs aizvien no jauna izdzīvo ne tikai savas, bet arī savu vecāku un vecvecāku atmiņas. Atceras notikušo, lai saprastu, no kurienes mēs nākam un kāpēc esam tādi, kādi esam. Lai atrastu mērķi, uz kuru iet. Lai viņas bērni un mazbērni vienmēr varētu parunāt, lai viņiem būtu atmiņas. Un vienmēr brīva griba - izvēlēties, kurp iet

 

ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA


Bakena E. Šķirti kopā:  Enijas un Toma dzīvē, šķiet, netrūkst nekā. Ir omulīga māja, ir darbs, kas sniedz gandarījumu un materiālu stabilitāti, un trīs pieauguši bērni. Taču ne viss ir tā, kā izskatās. Gruzd sens aizvainojums un nomoka skaļi neatzīta vainas apziņa. Viņi dzīvo zem viena jumta, tomēr gulta katram ir sava. Ir arī kāds noslēpums, par kuru Toms vilcinās runāt, un, kad tas notiek, atklāsme līdzinās zemestrīcei. Šis satricinājums draud izpostīt visu, kas viņiem vēl palicis…

Bernāra K. Frīda Kālo. Dzīves krāsas: Fascinējošs romāns par vienu no leģendārākajām sievietēm mūsdienu vēsturē. Lai gan sākotnēji Frīda vēlas kļūt par ārsti, taču pēc piedzīvotā traģiskā negadījuma skaidrs, ka liktenis viņai paredzējis ko citu. Frīda iemīlas māksliniekā Djego Riverā, kas viņu pārliecina kļūt par gleznotāju un ieved plašajā mākslas pasaulē. Viņa seko savai intuīcijai un īsteno vēl neredzētas idejas. Tomēr Frīda ātri vien saprot - laimi var tikai aizņemties. Viņa nolemj doties savu ceļu un ir spiesta pieņemt lēmumus, kas liek apšaubīt visu, kam viņa līdz šim ir ticējusi.

Bleidela S. Ģimenes mistērija. 2.dala: Tēvs: Dāņu fotogrāfe Ilka, kas mantojusi kopš bērnības nesastaptā tēva apbedīšanas biroju ASV, turpina šķetināt pagātnes noslēpumus. Tuvāk iepazīstoties ar tēva Amerikas ģimeni, Ilvai kļūst skaidrs, ka tās pamatā ir sievastēva valdonīgā griba, naudas vara un savtīgi apsvērumi, nevis pēkšņi iedegušās jūtas pret "amerikāņu sievu". Kas īstenībā bija Ilkas tēvs, un kā viņš nomira?

Dikērs Ž. 622. istabas noslēpums: Kādā decembra naktī Šveices Alpos luksusa viesnīcas Verbjē pils 622. istabā tiek atrasts līķis. Notiek spraiga izmeklēšana, tomēr nekādus pārliecinošus pierādījumus neizdodas atklāt. Laiks iet, un sabiedrības interese pamazām noplok. Pēc daudziem gadiem šajā viesnīcā apmetas Žoels Dikērs - nedaudz ekscentrisks šveiciešu rakstnieks -, lai atgūtos no nejaukas šķiršanās, sērotu par sava ilggadējā izdevēja nāvi un, vēlams, pirms jauna darba cēliena arī nedaudz atpūstos. Tomēr liktenis lēmis citādi! Žoels iepazīstas ar Skārletu - jaunu, enerģisku dāmu no blakus numuriņa - un tiek ierauts reiz pilī notikušās slepkavības izmeklēšanā.

Hantere Ē. Klanu suņi. Nezināmais ienaidnieks: Robežas starp bariem izplūdīs, un ne visi suņi izdzīvos... Atstājis draugus mierīgā zemes stūrītī, Leo domāja, ka tie ir drošībā. Taču nu teritoriju ir ieņēmis negants savvaļas suņu bars, un saitessuņi atkal ir palikuši bez mājām. Leo pēc Bellas lūguma pievienojas savvaļas baram, lai palīdzētu draugiem izdomāt, kā atgūt zaudēto dzīves un medību vietu. Bet Leo pat nenojauš, ka tieši viņš var ieraut briesmās visus pārējos…

Morelli L. Florencietes smaids: Francija, 1939. gads. Otrā pasaules kara priekšvakarā Luvras muzeja arhīviste Anna Gišāra tiek nosūtīta uz Šamboras pili, kurp jau aizvestas vērtīgākās gleznas, tostarp “Mona Liza”. Viņas uzdevums ir pārvietot mākslas darbus uz citu vietu, lai vācieši tos nedabūtu savās rokās… Florence, 1479. gads. Kalpone Bellīna Sardi ar savu tikko precējušos kundzi Lizu Gerardīni dodas uz saimnieces jaunajām mājām. Lizas vīrs ir bagāts zīda tirgotājs, ciešās attiecībās ar ietekmīgo Mediči dzimtu. Meistaram Leonardo da Vinči tiek pasūtināts Lizas portrets, un Bellīna nonāk situācijā, kad ir spiesta glabāt kādu noslēpumu…

Noihausa N. Kas vēju sēj: Kriminālinspektore Pia Kirhofa tiek izsaukta uz neparastu nozieguma vietu. Kāda uzņēmuma ēkā vairākas dienas neatrasts gulējis miris naktssargs. Ātri vien kļūst skaidrs, ka notikusi slepkavība. Kopā ar Oliveru fon Bodenšteinu Pia veic izmeklēšanu, kuras uzmanības centrā ir pilsoņu iniciatīva, kas iestājas pret plānoto vēja parka ierīkošanu. Izmeklēšana aizved pie zemes gabala Taunusa reģionā, kas pēkšņi kļūst divus miljonus eiro vērts, – un kādam vīram tas maksā dzīvību... Līdztekus risinās ne mazāk dramatiski notikumi, kas it kā saistīti ar varaskāru politiķu un pērkamu zinātnieku nodomu cilvēkos uzkurināt bailes no globālās sasilšanas, tādējādi vairojot savu ietekmi un palielinot peļņu.

Ollikaineni A. un M. Konteiners: Aki un Mila Ollikaineni ir godalgotu somu rakstnieku pāris. Iepriekš abi ir strādājuši un izdevuši savus darbus atsevišķi. "Konteiners" ir pirmais abu kopīgi sarakstītais kriminālromāns par izmeklētāju Paulu Pihlaju. Helsinku tuvumā kāda labi zināma biznesmeņa īpašumā tiek atrasts kravas konteiners ar līķi. Policijas komisāre Paula Pihlaja uzsāk izmeklēšanu, un atklātie fakti norāda uz saistību gan ar biznesmeņa ģimeni, gan ar gadiem ilgi veiktiem aizdomīgiem darījumiem Namībijā. Paralēli izmeklēšanai Paulas personisko dzīvi satricina sen pieņemta lēmuma atbalss, un viņu nomoka vainas apziņa

Sabaļauskaite K. Pētera imperatore. 2.daļa: Rīts, kas aizsāk imperatores agonijas pēdējās divpadsmit stundas. Nepielūdzami tuvojoties nāves un Dieva tiesas mirklim, šajā pasaulē izsīkstošais laiks Katrīnas atmiņā izkārto atmiņas, kas kļūst par dzīves pārskatu. Varas virsotni sasniegusi valdniece, sieviete, kura pārkāpusi brieduma slieksnim, atkal un atkal dzemdējoša un sērojoša māte, dižena cilvēka sieva. Divi ceļojumi – uz Rietumiem un uz Austrumiem – liks viņai aizdomāties, kāda ir impērija, kuru veido viņas vīrs, un par ko kļuvusi viņa pati.

Velss B. Gandrīz ģeniāls: Neticams, bet patiess stāsts par nabadzīgu un ne sevišķi apdāvinātu jaunieti no treilerparka, kurš negaidot uzzina, ka pasaulē nācis mākslīgās apaugļošanas ceļā un viņa nekad neiepazītais tēvs ir ģēnijs. Kopā ar labāko draugu un meiteni, pret kuru lolo siltas jūtas, viņš vecā ševroletā dodas pāri visai Amerikai, lai meklētu savu tēvu un mainītu dzīvi uz labu.

Zingers J. B. Šoša: Ārons Greidingers, tikko pilngadību sasniedzis godājama rabīna dēls, 20. gs. 30. gados ir atgriezies savā bērnības pilsētā Varšavā un apņēmies kļūt par rakstnieku. Viņš metas galvaspilsētas drudžainajā dzīvē, mākslinieku bohēmā, mīlas dēkās, līdz reiz nejauši ieklīst savā dzimtajā Krohmalnas ielā, ebreju geto, kur viņu joprojām uzticīgi gaida sen aizmirsta bērnu dienu draudzene, mazā vientiesīte Šoša...

 

 

NOZARU LITERATŪRA


Psiholoģija

Heigs M. Mierinājuma grāmata.

Smita J. Kāpēc neviens man to nav teicis.

Teoloģija

Rubenis J. Augot pretī savu iespēju virsotnēm.

Pedagoģija.

Špona A. Pedagoģija: pārdomas, atziņas.

Dabaszinātnes

Paltanavičs S. Putni, putni: Biežāk sastopamie Latvijas un Lietuvas putni.

Uzņēmējdarbība. Grāmatvedība

Leibus I. Pašnodarbināto grāmatvedība un nodokļi. Atkārtots un papildināts 10. izdevums

Skalberga I. LEAN organizēta darbavieta: 6S

Būvniecība

Gudavičius D. BIM rokasgrāmata

Māksla. Teātris

Freibergs V. Vakar, rīt, šodien: Piezīmes par filmām un dzīvi.

Daudziņa Z. Aktiera runa 21. gadsimta latviešu teātrī.

Ģeogrāfija

Ķīsele A. Meklējot robežas.

Vēsture.

Kello K. Templieši Māras zemē.

Turčinskis Z. Ziemeļvidzemes mežabrāļi.

Ukrainas vēsture.


 

 

Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Ja Tev nav autorizācijas dati, tad vispirms jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

 

Bibliotēka ir atvērta Tev!


Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata! 12.08.2022 15:39 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru