Jaunākās grāmatas aprīlī

Ārā vēl vēss, bet prātā mums visiem jau pavasaris, apmēram tā gribētos teikt, lai arī ziema vēl ik pa laikam izspēlē jokus, šķiet, ka viņa nevēlas, ka straujiem soļiem tuvotos pavasaris. Bet neraugoties uz to, esam sagādājuši jums jaunu, interesantu lasāmvielu, kas ļaus nepamanot sagaidīt pavasara silto sauli un pumpuru spraukšanos ārā no ziemas mājām.

 

Klikšķinot uz grāmatu nosaukumiem, tiks atvērti pilnie izdevniecību apraksti par grāmatu. Atceries par grāmatu pakomāta iespēju!

 

 

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

 

Kovaļova L. Šoseja: Rakstnieces, kino producentes Leldes Kovaļovas trešais psiholoģiskais trilleris . Laura kopā ar vīru Agri dzīvo privātmājā nomaļā lauku apvidū. Laurai ir mīlošs vīrs, gādīgi vecāki un veiksmīga māsa, draudzīgs suns un sapnis par pirmdzimto, taču kādu vakaru viņas dzīve pārvēršas. Agris dodas pastaigā ar suni, bet mājās neatgriežas. Kad sieviete sāk pazudušā vīra meklējumus, viņai nākas saskarties ar apkārtējo nesapratni, vēl vairāk – apgalvojumu, ka nekāda Agra nav, viņa dzīvo viena. Laurai izdodas atrast pierādījumus Agra eksistencei, bet vēl jāsaprot, kas īsti noticis...

Kurzemnieks K. Alkatības grēks: Latviešu krimināldetektīvs! Dīvaini noslēpumi, mirusi sieviete, izmeklētāju izdoma un jauni noziegumi.

Lerhis-Puškaitis A. Pasakas par putniem: Grāmatā apkopotas septiņas no Puškaiša paša sarakstītajām pasakām līdz ar dažādu jomu ekspertu komentāriem. Pasaku grāmata ļauj ieskatīties arī literatūras vēsturē un iepazīt 19. gadsimta ikdienu Zemgales lauku sētā.

Liepiņa K. Pamirs mana sirds mīlestībā: Šī ir skaista pieredzes grāmata. Kalnā kāpēju Kristīnes un Kristapa stāsts. Grāmatas vērtība: tajā var saredzēt to, ko daudzi, jo īpaši kalnu profesionāļi, kalnos vairs nesaskata – emocijas, bailes, šaubas, attieksmi.

Mīlu Tevi: Gleznotāja Jāņa Pauļuka vēstules māksliniecei Felicitai Pauļukai.

Pavlovska V. Tēva meita: Aizraujošs stāstījums par 20. gadsimta 60. un 70. gadiem Latgalē, pašā Latvijas austrumu pierobežā, Ludzas rajonā. Latvijā tas ir pretrunīgs pārmiju laiks, kad sabiedrībā arvien vēl dzīvas pirmskara brīvvalsts tradīcijas un vērtības, taču arvien vairāk ielaužas padomju iekārtas priekšskati un reālijas - kolhozi, piespiedu iziešana no viensētām uz ciematiem, komunistiskā audzināšana skolās, ateisma propoganda.

Poikāne S. Mīlestība pumpurā un ķiršu krāsas krekls: 60. un 70. gadu bērniem veltītā cikla  “Lielā dzīve caur bērnības brillītēm” trešā grāmata. Tā ir par mīlestību. Par diezgan netipisku mīlestību starp četrpadsmit gadus veco Malvīni un čigānu tautības puisi Gojo.

Repše G. Substances: Bāreņu nams. Jauki ļaudis. Retināts gaiss.

Šadre D. Pagātnes atvari: Alma ir izklaidīga, bet sirsnīga trīsdesmitgadniece, kurai ir plašs draugu loks, mīļotais puisis un tieksme publicēt pašironiskus stāstus sociālajos tīklos. Kādā augusta dienā, kad viņa kopā ar draugu devusies uz teātri, satraukta piezvana krustmāte Rita – vienīgā dzīvā Almas tuviniece bez māsas ģimenes. Provinces skolotāja satraukta – pēdējās dienās viņa saņem nāves draudus, uz mājas durvīm sazīmēti krusti...

Vensko S. Klibs putniņš neraud viens: Kādā vēlā novakarē satiku meiteni ratiņkrēslā. Vēlāk šo cilvēkbērnu nodēvēju par klibo putniņu un notikumu ietērpu literārā formā. Meitene palikusi man atmiņā kā putns, kas brīvi lido savās domās, bet reālajā dzīvē ievainojama, bezspēcīga situācijās, ja neviena nav līdzās. Viņai pašai jātiek galā ar mācībām attālināti, jāizdomā draugi, jāizveido sava fantāzijas pasaule,” par darbu raksta autore.

 


ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA


Aleksijeviča S. Pēdējie liecinieki. Bērni Otrajā pasaules karā: 100 bērnības atmiņas par Otro pasaules karu pierakstītas 20. gadsimta 80. gados, kad rakstniece aptvērusi – kara šausmas tieši un nepastarpināti pārdzīvojusī paaudze pamazām aiziet…

Aškinīte R. Glesum: Glesum latīņu valodā nozīmē “dzintars”. Romānā tas ir gan galvenās varones vārds, gan aistu pārticības pamats mūsu ēras pirmajos gadsimtos, par kuriem vizuālā, poētiskā valodā stāsta autore - lietuviešu literatūras hipstere, kam patīk humors, paradoksi un baltu tautu vēsture

Baha T. Atgriešanās kamēliju salā: Maels un Silvija ir tik ļoti ilgotā bērniņa gaidībās, kad pavisam negaidīti piesakās pagātne. Maela māte, ar kuru viņš  nav ticies gandrīz trīsdesmit gadus, ir saslimusi, un viņai nepieciešams atbalsts. Kaut gan Silviju māc sliktas priekšnojautas, Maels dodas prom no salas. Neilgi pēc tam Bretaņas krastiem nākas pārciest spēcīgu vētru. Liktenis sūta jaunus pārbaudījumus. Kamēliju sala tiek pamatīgi izpostīta, un Silvija cieš nopietnā nelaimes gadījumā.

Bariko A. Tūkstoš deviņsimt: Virginian bija tvaikonis. Gados starp abiem lielajiem kariem, tas kursēja starp Eiropu un Ameriku, un tā krava bija miljardieri, emigranti un visvisādi parasti ļaudis. Runā, ka uz Virginian katru vakaru esot uzstājies satriecošs pianists ar neiedomājamu spēles tehniku, un viņš esot spēlējis brīnumainu, nekad agrāk nedzirdētu mūziku. Runā, ka viņa dzīvesstāsts esot pilnīgi neprātīgs, ka viņš esot piedzimis uz tā paša kuģa un ne reizi neesot no tā nokāpis.

Džeferisa D. Pazudusī māsa: 1936. gads. Bella Hetona ierodas Rangunā – Birmas skaistākajā pilsētā, kur piepildās visi sapņi, – lai sāktu jaunu dzīvi tālu prom no dzimtās Anglijas un kļūtu par dziedātāju smalkajā viesnīcā.Tomēr Bellai nedod mieru kāds pagātnes noslēpums. …

Edvardsons M. Labie kaimiņi: Psiholoģiskās spriedzes romāns. Tajā prasmīgi savērpti dažādi interesanti un aktuāli temati: attiecības, neuzticība, greizsirdība, arī vecāku un skolotāju izdegšana, "īpašo bērnu" audzināšanas grūtības, nepilno ģimeņu problēmas.

Gēte J. Pasaka par zaļo čūsku un skaisto liliju.

Hārpere Dž. Dabas spēki: Pārgājiens pa kalnaino ainavu iecerēts kā kolēģu saliedēšanas pasākums. Vismaz tā tas reklamēts organizatoru mājaslapā. Piecas sievietes negribīgi paņem savas mugursomas un dodas ceļā. Galamērķi sasniedz tikai četras

Hildenbrenda E. Divdesmit astoņas vasaras: Kad Melorijas Blesingas dēls Links no mirstošās mātes saņem norādījumu piezvanīt uz konkrētu telefona numuru, viņš nezina, ko sagaidīt. Apmulsums kļūst vēl lielāks, kad klausuli paceļ Džeiks Maklauds, ietekmīgas politiķes un valsts prezidenta kandidātes vīrs. Kā Melorija un Džeiks ir saistīti?…

Janagihara H. Mazliet dzīvības: Hanja Janagihara tūkstoš lappušu garumā apraksta četru ņujorkiešu draudzību, mīlestību, līdzjūtību un šausmas. Romāns lasītāju burtiski “ievelk sevī” līdzīgi kā seriālu skatīšanās

Kastena M. Glābiet mūs( Save us): Triloģijas 3. grāmata. Rūbija ir šokā – viņa izslēgta no Mekstonholas koledžas! Un pats ļaunākais – pierādījumi liecina, ka par to ir atbildīgs neviens cits kā Džeimss. Tam nav iespējams noticēt! Ne jau pēc visa, ko abi kopā izcietuši! Ne jau tagad, kad Rūbija beidzot ir iepazinusi patieso Džeimsu, – to, kuram ir savi sapņi, kurš prot viņu sasmīdināt un ar vienu vienīgu skatienu liek viņas sirdij pukstēt straujāk...

Knaidla L. Nepazaudē mani: Lauras Knaidlas diloģijas otrā, noslēdzošā daļa. Romāna darbība notiek mūsdienās, ASV. Uzzinām, ka Seidža ir pametusi Luku un ļoti sāpīgi pārdzīvo notikušo. Viņai jāatrod jauna dzīves vieta, lai būtu tālāk no puiša, taču tas ir gluži pretēji tam, ko Seidža vēlas: viņa domā tikai par Luku, tāpēc jūtas satriekta, kad uzzina – viņas mīļotajam jau ir jauna aizraušanās.

Korija Dž. Kļūdu labirints: Popija Peidža uzskata, ka šajā pasaulē ir divu tipu sievietes: tās, kuras ir uzticīgas savam vīram, un tās, kuras nav. Līdz šim Popija nebija ne reizi nav šaubījusies par to, pie kura tipa pieder pati. Bet viss mainās, kad viņa pēc gandrīz divdesmit gadiem atkal satiek valdzinošo Metjū Gordonu. Popija pieļauj vienu vienīgu kļūdu – un šī kļūda ir daudz liktenīgāka, nekā viņa spēj iztēloties.
Kāds par to samaksās ar savu dzīvību…

Kvans K. Bagāto ļaužu problēmas: Šajā elegantajā un grēcīgi jautrajā romānā Kevins Kvans atklāj ilgi glabātus un senus Āzijas privileģētāko ģimeņu noslēpumus un... arī bagāto ļaužu problēmas.

Īstā. Judīte… un izskaņa: Cieši saistītajos romānos autors pauž savas domas par mīlestību, kaisli un dzīves galējo jēgu. Rakstnieks no parasta laulības “trijstūra” izveidojis satraucošu psiholoģisku drāmu. “Īstā” atspoguļo sievas un vīra pārdomas par kopdzīvi, attiecībām. “Judīte …un izskaņa” ir stāsts par mīlētāju, par sievieti, kura no bijušās kalpones pārvērtusies pasaulīgā dāmā, iznīcinot citu laulību. Tā visa fonā Budapešta, kas pamazām atžirgst pēc otrā pasaules kara.

Matvejeva A. Djatlova pāreja: 1959. gada februārī studentu grupa devās pāri skarbajām Ziemeļurālu kalnu pārejām. Viņus vadīja Igors Djatlovs. Pārgājiens norisinājās bez starpgadījumiem, jaunieši bija profesionāli tūristi. Un pēkšņi- katastrofa.    Neizglābās neviens.Liktenīgo kalnu pāreju nodēvēja par Djatlova pāreju.

Noihausa N. Mātes diena: Kādā vecā, lielā mājā tiek atrasts tās īpašnieka līķis. Mirušais ir Teodors Reifenrāts. Tomēr tas nav vienīgais nepatīkamais atradums, kas sagaida galveno kriminālinspektori Piu Zanderi…

Onodibio K. Birmiete: “Birmiete” ir stāsts par jauna, naiva topošā žurnālista neprātīgo mīlestību pret franču humānās misijas mediķi un abu apmātību ar valdzinoši skaisto zemi – Birmu.

Petersons P. Vīrieši manā situācijā: Romānā  ir daudz atpazīstamu elementu ikvienam lasītājam: kā tuvas un intīmas attiecības pārvēršas saltā atturībā, kā jebkurš mēģinājums aizbēgt pašam no sevis atved atpakaļ sākumpunktā...  

Rasela K. Mana tumšā Vanesa: Tas ir galvenās varones stāsts, kurš plūst no tagadnes pagātnē, no pagātnes tagadnē, atklājot atmiņu nosēdumus, kas iegūluši dziļi upes dzelmē. Tas atklāj rūpīgi slēptu noziegumu, kas gadiem ilgi plosījis galvenās varones dzīvi. Stāsts par attiecībām, kas izveidojas starp piecpadsmit gadus veco Vanesu un teju trīsdesmit gadus vecāko literatūras skolotāju Streinu.

Sēks M. Vajātājs: Slavena detektīvromānu rakstnieka sievu atrod mirušu sēžam pie galda ar smīnā sastingušu seju. Kad no jūras izskalo vēl vienu sievietes līķi, top skaidrs – slepkavības nebeigsies, ja vien neizdosies notvert noziedznieku, kurš prasmīgi atdarina romānu sižetus. Kā lai notver slepkavu, kurš allaž ir vienu soli priekšā izmeklētājiem?

Svonsons P.Katrs lauztais zvērests : Kad Ebigeila Baskina savā vecmeitu ballītē iedzer mazliet par daudz un ļaujas gadījuma sakaram ar kādu svešinieku, viņa to uzreiz nožēlo. Jo Ebigeila patiešām mīl savu topošo vīru – Brūsu Lembu, miljonāru ar plašu sirdi. Viņa nolemj šo kļūmīgo soli aizmirst un vairs nekad neatkārtot.Tomēr izsapņotais medusmēnesis pārvēršas par murgu, kad Ebigeila saprot, ka svešinieks ir viņai sekojis.

Unamuno M. Ābels Sančess. Kādas kaislības vēsture.

Wicha M. Lietas, kuras neizsviedu: eseju krājums, kas veido rūgti asprātīgu vienotu vēstījumu, kurš aizraus tos, kam nav sveša attiecību pārskatīšana ar savu dzimtu un paša vietas meklējumi šajā gadsimtā – pēc visa, ko mantojumā atstājis iepriekšējais. Galvenajam varonim no jauna jāveido attiecības ar cilvēku, no kura palicis tikai nolasītu grāmatu krāvums un kura tēls atmiņās nav viennozīmīgi saulains, – ar māti.

 

 

 

NOZARU LITERATŪRA

 

Sabiedriskās attiecības. Komunikācija

Supervīzija Latvijā

Beks K. Mediju un komunikācijas zinātne.

Filozofija. Ezotērija.

Nīče F. Par vēstures derīgumu un kaitīgumu dzīvei

Puri I. Laiks laikā : Jaunā laikmeta vēstījumi.

Rachaiyati S. Nokāpt no sliedēm

Zlidnis K. Spēka grāmata.

Psiholoģija

Lamonika Dž. Sejas morfoloģija.

Mensons M. Viss ir draņķīgi: Grāmata par cerību.

Norvuda R. Sievietes, kas mīl par daudz.

Holiss Dž. Viduspāreja.

Karlina J. Mīlestība un neiroze.

Saulīte L. Priekā par s*dīgu dzīvi!

Folkloristika.

Pīgozne I. Krāsas un to nozīme baltu 3. – 13.gadsimta apģērbā.

Medicīna

Bubnovskis S. Veseli asinsvadi jeb kāpēc cilvēkam ir muskuļi.

Kulinārija.

Tā pirmā pavāru grāmata: 414 senas receptes no 18.gadsimta.

Māksla. Mūzika. Kino

Rada N. Pašportreti. Sērija ‘Mākslas pamati”

Dempsija E. Galamērķa māksla. Sērija ‘Mākslas pamati”

Brūvere I. Grāmatvedība. Stāsta Juris Strenga.

Dzene L. Izmeklēti raksti.

Ušča A. Mākslinieki: Bauska, Iecava, Rundāle, Vecumnieki.

Ģeogrāfija.

1000 neaizmirstamu piedzīvojumu dabas pasaulē.

 

 

tl_files/images/BCB2021/Gramatu jaunumi aprili.jpg

 

 

Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Ja Tev nav autorizācijas dati, tad vispirms jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

 

Bibliotēka ir atvērta Tev!


Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata! 09.04.2021 09:13 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru