Jaunākās grāmatas aprīlī

Iestājoties pavasarim, dienas kļūst garākas un rīti gaišāki, saule spīd biežāk, gaiss paliek siltāks un līdz ar dabas atmošanos no ziemas miega laiks papildināt Bauskas Centrālās bibliotēkas grāmatu plauktus.

Esiet atbildīgi pret savu un apkārtējo cilvēku veselību, ievērojiet valstī noteiktos drošības un piesardzības pasākumus, kā arī sliktas pašsajūtas gadījumā nedodieties uz sabiedriskām vietām!

Klikšķinot uz grāmatu nosaukumiem, tiks atvērti pilnie izdevniecību apraksti par grāmatu. Atceries par grāmatu pakomāta iespēju!

 

 

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA


Bumbiere M. Dzirkstelīte: Jauniešu romāns. Te satiekas domas, atmiņas, spontāni brīži, ikdiena, svētlaime, noriets un pati dzīve. Ances dzīve. Ance mīl būt kustībā un visas grāmatas garumā ir nepārtrauktā skrējienā. Tieši tāpēc vectēvs viņu sauc par Dzirkstelīti, jo viņa ir trausla kā zieds, bet strauja kā uguns.

Ivanovska V. Negaiss domās: : Mēs nekad nevaram zināt, kādu dzīvi piespēlēs liktenis. Reizēm tas ir nežēlīgs, dodot mīlestību kā apsēstību, kā lāstu. Silva, pametot vecākus Latvijā, dodas līdzi savam vīram Niko un Angliju, lai dzīvotu pilnvērtīgu ģimenes dzīvi. Diemžēl viss nenotiek, kā iecerēts. Sieviete nevar palikt stāvoklī, un tas ir iemesls arī laulības šķiršanai.

Grīnberga A. Draņķozols: Sešpadsmitgadīgā Malva un viņas brālis Paulis ir dvīņi, kuri pēc konflikta skolā tiek nosūtīti daļu vasaras brīvlaika pavadīt laukos pie tantes. Viņi iepazīstas ar vietējiem jauniešiem, kuri pastāsta par netālu augošo Draņķozolu un par tā spēju pārvērst cilvēku vilkacī. Lai gan Malva dzirdēto uztver tikai kā vietējo spoku stāstu, viss ātri mainās, kad meiteni pārņem aizdomas, ka ozola gars ar savu burvestību vēlas pazudināt viņas brāli.

Īve H. Sveiki, Anglija!: Ir 2009. gads. Valstī padziļinās ekonomiskā krīze. Daudzi šajā laikā zaudē darbu. Helēnas ģimeni arī skārusi šī liksta. Viņas vīrs zaudē darbu un ģimene nolemj doties darba meklējumos uz Angliju.
Šis ir autobiogrāfisks darbs, kurā būs iespējams rast atbildes uz jautājumiem – kā tas ir dzīves pilnbriedā pārvākties uz pilnīgi svešu valsti un sākt visu no nulles?

Judina D. Svilpotājs: Cikla “Laika stāsti” sestā grāmata. Bagāta sponsora dāvātā treilerbusā dodoties šausmu un spoku stāstu vākšanas ekspedīcijā, Lilija Ruķele-Spokāne, saukta par profesori Spokaini, pat iedomāties nespēj, ka reālie notikumi pārspēs visbaisāko iedomu.
Saglabāt skaidru skatu uz notikumiem Lilijai palīdz lietainā naktī uz ceļa sastapts svešinieks - atvaļinātais virsnieks Ainis Dūcis, kurš kļūst par viņas palīgu, asistentu un dzīvības glābēju, novēršot plānotu atentātu.

Laumanis E. Vēstules meitai no lēģera Mordovijā: Šīs vēstules ir caur kara skarbumu, nežēlībām un ciešanām, caur Gulaga katorgu izbriduša vīra dvēseles atklāsme. Tās ir Ernesta Laumaņa (08.05.1908.–13.12.1968.) vēstules meitai Brigitai. Liktenis viņa dzīvi iegrozīja tā, ka viņam nebija iespējas būt blakus meitai. Vēstules Ernests Laumanis atļāvās sākt sūtīt tikai pēc tam, kad Brigita bija beigusi vidusskolu. Viņš negribēja, lai meitenei un viņas mātei Domicellai nāktos ciest PSRS drošības dienestu darbību dēļ.

Mežote S. Purva migla: Vai nakts sapnis var aizvest pie patiesības? Atrisināt kādas pazaudētas dzīves samudžināto pavedienu? Savest kopā likteņa izšķirtus tuviniekus? Sinilgai, negaidīti izlecot no ikdienišķā dzīves ritma, būs lemts to uzzināt. Varbūt. Kas gan lai zina, kurp tas viņu īsti aizvedīs... Bet viņa ir spērusi pirmo soli un devusies ceļā.

Nuts Z. Latvietes nevar nemīlēt: Starmešu gaismas, ballītes un nebeidzama uzdzīve – tāda ir Holivudas slavenību ikdiena. Kā tajā visā iederas latvju zeltene Linda, kura savulaik burtiski aizbēgusi no Latvijas? Tagad viņai ir sapņu darbs sapņu pilsētā Losandželosā. Un ne jau kā viesmīlei ceļmalas krogā, bet gan prestižā Eņģeļu pilsētas sabiedrisko attiecību aģentūrā. Lindas jaunais “darbs” Kails Rodžerss nepavisam nav eņģelis, un, kad jaunās sievietes dzīve ar katru mirkli vairāk sāk šķist nožēlojama, liktenis izspēlē vēl vienu nežēlīgu joku – šefs sūta savu padoto uz “nevienam nezināmo” Latviju kopā ar kaitinošo klientu, kurš savā dzimtenē pamanījies savārīt pamatīgas ziepes.

Pranka I. Viņa apēda visas ogles: Pagātne ir kā kuģis, kas, reiz palaists okeānā, agrāk vai vēlāk vienmēr atgriežas ostā. Pat tad, ja tas vētrā nogrimst, straume to šūpo, un tad kaut kur okeānā sāk veidoties aizvien spēcīgākas un spēcīgākas straumes. Tā pagātne, straumes nesta, plūst dienām, mēnešiem, gadiem, līdz sasniedz tevi brīdī, kad tu sēdi okeāna krastā un malko savu trešo “Mohito”. Tieši tas notika ar Hjūstonu Trevodu. Reiz pieņemtie lēmumi bija radījuši neskaitāmus jautājumus, kas bija gatavi izskanēt, lai tādējādi uz visiem laikiem izmainītu ap sevi visu — apstākļus, likteņus, dzīves un cilvēkus…

Rūmnieks V. Kā smaržo vārdi: Pastāstiņi.

Vītola M. Pareizās izvēles & citas izvēles: Aleksandram un Natellai liktenis liks izdzīvot katram savus līkločus, kas gan krustojas, gan šķiras, lai jau atkal satiktos un pēcāk atkal šķirtos un jau atkal… Dzīve sastāv no nebeidzamām izvēlēm. Jā, bieži arī muļķīgām nevis pareizām izvēlēm.

Zebris O. Mežakaija: Osvalds Zebris ieved mūs ietilpīgu simbolu un tipāžu pasaulē, kur literatūra ir pati dzīve un otrādi. Vēstījums skan rakstnieka Gunara Janovska balsī, un vienīgais, kas tajā jūtams no Osvalda Zebra, ir plašāka perspektīva, sava veida nojausmas par to, kas būs tālāk. Kā daudzpunkte starp laikmetiem “Mežakaija” veido vienotu latviešu stāstu, kurā pat kara šausmās un degošā Pētertorņa ēnā pastāv kas augstāks, kāda nenoteikta cilvēcības, dzīvības dzirksts.

Zimnoha R. Romāns virtuvē: Erna ir simpātiska, apaļīga izklaidīga trīsdesmitgadniece, kura aizraujas ar pavārmākslu un pastāvīgi pamanās iekulties dažādās nepatikšanās, tomēr nezaudējot optimismu un labo omu. Taču nu pat viņai ir par daudz: īsā laikā aizgājis mīļotais Mārtiņš, uzteikts dzīvoklis, pedagogam neatbilstošas rīcības dēļ zaudēts darbs. Un kas to zin, kādas vēl neveiksmes uzglūn aiz stūra. Vai tur nav jāgaudo pret debesīm?! Taču nē, to gan Erna nedarīs. Viņa ņems savu dzīvi savās rokās, un lai tad nāk, kas nākdams!

Žuravska Dz. Svešs starp savējiem: Ir tāds teiciens, svešs starp savējiem, savējais starp svešiem. Kā tas iespējams? Dzīve reizēm uzdod mīklas, kuras grūti atminēt.

 

ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA


Anjello Hornbija S. Marķīze:  Romāna centrā ir sarkanmatainā Konstance un aristokrātiskā Safamītu dzimta, kā arī ar tiem saistītie kolorītie personāži - citi aristokrāti, garīdznieki, vienkāršie ļaudis, zemnieki un mafijas aizsācēji. Darbība norisinās 19.gs. otrajā pusē Sicīlijā. Fonā norisinās dažādi vēsturiski notikumi: Garibaldi izcelšanās Sicīlijā, vecās karaļvalsts beigas un jaunās, apvienotās Itālijas veidošanās, kā arī vilciena parādīšanās. Romāns ir par neparastas sievietes dzīvi un sevis atrašanu.

Ārčers Dž. Maldīgais priekšstats: Kādēļ dienu pirms 11. septembra brutāli tiek noslepkavota kāda aristokrāte? Kādēļ veiksmīgs Ņujorkas baņķieris nemaz nejūtas izbrīnīts, pa pastu saņemot sievietes kreiso ausi? Kādēļ Manhetenas labākais advokāts strādā tikai viena klienta labā, turklāt neprasa samaksu? Kādēļ daudzsološa mākslas eksperte nozog Vinsenta van Goga gleznu? Taču drīz vien viņa apjauš, ka nekas nav tā, kā šķiet.

Bregere S. Nefrīta kaķis: Pagājušā gadsimta intīmās dzīves vēsture, kas spoguļojas dāņu-ebreju ģimenes fatālajās izvēlēs, Eiropas traģēdija, kas sarakstīta kā komēdija par Otrā pasaules kara laiku. Tā ir autentiska dzimtas sāga par lepnumu un kaunu piecās paaudzēs: no “dižajiem Dānijas dēliem”, par kādiem tos pasludinājis karalis, līdz 20. gadsimta 90. gadu nekur neiederīgajiem vientuļniekiem.

Brazjūns V. Atmiņas pārliešana: Dzejas izlase

Ērnestama M. Mīlestības pavasaris: Vēl Ziemassvētkos Līsbetas dzīve šķita nokārtojusies - iemīļots darbs, omulīga mājiņa un jauna mīlestība - viss bija tieši tā, kā viņa pati to vēlējās. Taču, tuvojoties pavasarim, bezkaunīgas tenkas aptumšo ikdienu darbā, mīļotais pavada laiku, risinot bijušās sievas problēmas, bet kaimiņu mājā ievācas jauns pāris, un nav ilgi jāgaida, līdz Līsbetai nākas ne vien aizstāvēt savas zemes robežas, bet arī cīnīties par naktsmieru... Taču Līsbeta nav vis ar pliku roku ņemama! Turklāt šoreiz palīdzīgu roku sniegs kāds, kurš reiz lika viņas sirdij pukstēt straujāk...

Folija L. Apartamenti Parīzē: Gribot pārmaiņas dzīvē, Džesa dodas uz Parīzi pie sava brāļa Bena. Tomēr, kad Džesa ierodas norādītajā vietā, ekskluzīvā dzīvokļu namā, brālis viņu tur nesagaida. Kur gan Bens ir pazudis? Un kā viņš var atļauties īrēt tik dārgu mitekli? Meklējot atbildes, Džesa iepazīstas ar Bena kaimiņiem, kuri izturas visai rezervēti. Liekas, katram ir kaut kas slēpjams. Katrs viņas acīs kļūst par aizdomās turamo…

Hantere Ē. Klanu suņi. Tukšā pilsēta: Ir pienākusi suņu kārta valdīt savvaļā. Leo, dēvēts arī par Veiksmīgo, allaž ir vadījis dienas kā vienpatis, bet, nograndot Lielajam Rūcienam, visa viņa pasaule mainās. Uz katra stūra uzglūn ienaidnieki, un Leo apzinās, ka viens pats neizdzīvos, tāpēc piebiedrojas baram. Viņš nav īsti gatavs paļauties uz citiem suņiem vai uzņemties atbildību par tiem, taču šajā jaunajā, bīstamajā pasaulē izvēles iespēju var arī nebūt...

Janga R. Govju slepenā dzīve: Sirsnīgs stāsts par lielākajai daļai cilvēku līdz šim noslēpumainu pasauli – govju ganāmpulka krāšņo, piedzīvojumiem un emocionāliem pārdzīvojumiem bagāto dzīvi un ikdienu fermā, kurā mīt arī latviešu lasītājam it kā labi zināmi dažādi mājdzīvnieki. Stāsts par govju gudrību, atšķirīgajiem raksturiem, ieradumiem un krāšņām savstarpējām attiecībām. Par cūku, zirgu, mājputnu un citu dzīvnieku paradumiem un iespējām, kuras cilvēks, pats gūstot priekpilnu piedzīvojumu, var tiem sniegt.

Keblere Dž. Perfekts pāris: Pirms pusotra gada Džemma satika savu mūža mīlestību Deniju. Kopš tā laika viņu attiecibas bija ka sapnis. Taču kādu piektdienas vakaru Džemma atgriežas mājās, bet Denijs ir pazudis. Divas dienas viņa nav saņēmusi no viņa nekādu ziņu un vēršas policijā.

Lekberga K. Sudraba asaras: Lai gan Feijai nekas dzīvē nav nācis bez smagas cīņas, tagad viņai ir viss, ko pelnījusi, — bagātība, pašas izveidotais uzņēmums ir kļuvis par pasaulē plaši pazīstamu zīmolu, un viņai ir izdevies rūpīgi noslēpt sev dārgo ģimeni Itālijā, kur bijušajam vīram Jakam vairs nekad neizdosies tai nodarīt pāri. Reizi pa reizei biznesa braucieni uz Romu pārtop par kaislīgiem mīlas sakariem. Taču pienāk brīdis, kad Feijai nekas cits neatliek, kā atgriezties Stokholmā…

Like N. Lūdzu, nākamais!: Ārstu romāns. Ēlina ir pārcēlusies uz dzīvi ārsta prakses kabinetā, kur nebeidzamā stratums visas dienas garumā ar savām sūdzībām un vainām nāk pacienti. Jau vairāk nekā divdesmit gadus Ēlina ir ģimenes ārste. Un vismaz tikpat ilgi viņa ir precējusies ar Akselu. Bet pirms Aksela ir bijis Bjērns, cures pēkšņi ir uzradies Facebook un sagriezis visu kājām gaisā. Ēlinai būtībā patīk dzīve ārsta kabinetā, pat ja nākas slēpties no apsarga, kurš uzmana telpas nakts stundās. Bet ģimenes mājā palikušais vīrs ir satriekts, ja vien jau nav licies gultā ar Ēlinas draudzeni Grū, kuru nesen pametis vīrs...

Martinaitis M. K.B. aizdomās turamais un citi dzejoļi.

Masa V. Trako sieviešu balle: Agrā jaunībā zaudējusi māsu, medmāsa Ženevjēva tic vairs tikai zinātnei un medicīnai. Taču viss mainās brīdi, kad daktera Šarko vadītajā slimnīcā nonāk 19 gadus vecā Eiženija. Ģimene viņu ieslodzījusi dziednīcā, jo Eiženijai ir noslēpums, kura dēļ meitene neiederas 19. gadsimta smalkajā sabiedrībā. Tomēr Eiženija ir apņēmības pilna izbēgt no Salpetrjēras. Tam viņai būs nepieciešama Ženevjēvas palīdzība...

Meins E. Melnais korallis: Policijas ūdenslīdēja Slouna Makfersone kāda ezera dzelmē atrod pamestu furgonu, kurā atrodas četru pusaudžu līķi. Šie jaunieši pirms 30 gadiem pazuda bez vēsts, kad kopā bija apmeklējuši rokkoncertu. Izmeklētājiem tas izskatās pēc traģiska negadījuma. Taču Slouna uzskata, ka notikusi brutāla slepkavība. Vēl vairāk – vainīgais joprojām turpina nogalināt.

Mihkelsone E. Tornis: Dzejoļi.

Moriartija L. Āboli nekad nekrīt: Vietējā sabiedrībā Delanijus ciena un mīl. Vecākus - Stenu un Džoju - draugi pat apskauž. Viņi ir kā īsti tenisa korta dievi, un viņu mīlestība vienam pret otru ir teju vai sataustāma.
Taču viss mainās, kad pie viņu durvim pieklauvē kāda svešiniece. Drīz vien, bez pēdām pazūd Džoja, kas rada aizdomas, ka ģimene nebūt nav tik perfekta un mīloša, kā agrāk likās. Vai Stens būtu spējis nogalināt savu sievu? Vai varbūt aizdomīgā svešiniece glabā kādu bīstamu noslēpumu?

Moreino S. Etorika: Stāsti.

Randela K. Vilku meitene: Reiz sensenos laikos, pirms gadiem simts vai vairāk, Krievijas biezajos, sniegotajos mežos dzīvoja meitene, tumša un aplam strauja. Viņas vārds bija Feodora, un viņa draudzējās ar vilkiem. Šis ir viņas stāsts.

Taise H. Sarkanais apelsīns: Elisonei ir viss, ko vien var vēlēties. Gādīgs vīrs, apburoša meita un panākumi darbā – viņai pirmoreiz uzticēta aizstāvība slepkavības lietā. Tomēr nekad viss nav tā, kā šķiet...Vēl tikai vienu vakaru. Tad es pārstāšu. Elisone dzer pārāk daudz. Viņa pamet novārtā ģimeni. Turklāt viņai ir dēka ar kolēģi, kura tieksme pārkāpt visas iespējamās robežas Elisonei nav līdz galam pieņemama.

Tolstaja T. Lūška: "Lūška" rāda degradētu pasauli, kas pilna ar Krievijas pagātnes cildenās literatūras atbalsīm, tas ir smīnošs cilvēka necilvēcības portrets, veltījums mākslai gan tās varenumā, gan bezpalīdzībā un vīzijas par pagātni kā nākotni, kurā nākotne ir šodiena.

Velbeks M. Serotonīns: Pēc sakāves profesionālajā un mīlas jomā novecojošais hedonists un lauksaimniecības eksperts Florāns Klods Labrusts secina, ka “mirst no skumjām”. Attiecības ar pašreizējo draudzeni ir strupceļā, karjera tāpat, ikdienu grūti iztēloties bez regulāras medikamentu devas.

 

 

NOZARU LITERATŪRA


 

Civilizācija. Kultūra

Burāne L. Latvijas kultūras ābece.

Organizācijas. Muzeji

Pikšas – K. Ulmaņa piemiņas muzejs.

Filozofija. Ezotērika

Bičevskis R. Sabiedrība bez pasaules.

Airisas Mērdokas kultūrfilozofiskās esejas.

Psiholoģija. Ētika

Hīters G. Dzīvojot nemīlestībā, kļūstam slimi.

Plotkins B. Mežonīgais prāts.

Zuarguss. 11 likumi: kā atrast savu aizraušanos .

Oksanena J . Ardievas šķēršļiem.

Turanskis S. Vecāki. Emocijas. Bērni.

Reliģija

Stankevičs Z. Quo vadis, rietumu pasaule?

Politika

Latvijas ārlietu simtgade.

Latvijas ārējā un drošības politika.  

Al Maktums M. Mana vīzija.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Socioloģija

Puriņa I. Cilvēkstāsti.

Ekonomika

Roja Ž. Ergonomika darbā digitālajām ierīcēm.

Latvijas ekonomikas attīstības pārskats.

Juridiskās zinātnes

Gilberts G. Nirnbergas dienasgrāmata.

Pedagoģija

Zīds O. Izglītības vadība Latvijā: vēsture un attīstība

Dabaszinības

Svensons L. Putnu noteicējs.

Medicīna

Nestors Dž. Elpa.

Lauksaimniecība

Štelmahere V. Kā kļūt par suņa labāko draugu.

Māksla. Mūzika. Kino. Sports

Tamborētais mantojums.

Ģeogrāfija

Krēsliņš Ž. Meksika pāris mēnešos. Žiga ceļojumi.

Krēsliņš Ž. Fēru salas un Islande pāris mēnešos. Žiga ceļojumi

Vēsture. Biogrāfijas. Kultūras vēsture

Kosītis J. Mirkļi un gadi. Kosīšu dzimta.

Obama M. Izaugt. Grāmata jauniešiem.
tl_files/images/BCB2022/Jaunakas gramatas aprili.jpg
Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Ja Tev nav autorizācijas dati, tad vispirms jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

 

Bibliotēka ir atvērta Tev!


Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata! 13.04.2022 11:06 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru