Izstāde pilsētvidē – Vilim Plūdonim 150

Kalna ielas pakājē izlikta planšetu izstāde, kuras centrā ir šī gada gaviļnieks, novadnieks un rakstnieks Vilis Plūdons (1874-1940). Par viņa kuplo ģimeni, par dzimtvietu jeb “Lejenieku” mājām, par daiļradi, dzīves gājumu un Plūdoņa Bausku vēsta foto liecības, apraksti un paša radīts vārds. Ceļā uz bibliotēku nepaej tai garām!

 

Līdz šim bibliotēka veidojusi izstādes pilsētvidē, kas vēstījušas par Zemgales brunču un dūraiņu rakstu krāšņumu, laikrakstiem Bauskā, gada putniem un par vairākām citām tēmām, kas pieskaņotas gadalaikam vai nozīmīgiem svētkiem. Ikkatra izstāde vēlāk tiek piedāvāta eksponēšanai citviet novada bibliotēkās un savu informatīvo, izglītojošo funkciju turpina. Pirmo reizi pilsētvides izstāde veltīta konkrētam personāžam un neba velti ­­– rakstnieka mūžs cieši saistīts ar Bausku, kur aizvadījis skolas gadus, un ar novada ārēm, kur smēlies iedvesmu dabas klusā skanējumā.

 

Tā kā Viļa Plūdoņa vārds simtpiecdesmitgadē atskan teju katrā bibliotēkā, tad ir izgatavota identiska satura, bet mazāka izmēra planšetu izstāde, ko no marta mēneša piedāvāt Bauskas novada bibliotēkām. Ar izstādē izmantoto informatīvo un vizuālo materiālu sarakstu var iepazīties šeit: https://ej.uz/Info_avoti.

 

Pie reizes izmantojam izdevību, lai atgādinātu par konkursu Bauskas novada skolēniem un pieaugušajiem – “Plūdoņa dzejas akordeons”, kurā ar pašsacerētiem dzejoļiem bērniem var piedalīties no šī gada 9. marta līdz 28. maijam jeb no Plūdoņa dzimšanas dienas līdz vārda dienai. Vairāk lasi bibliotēkas tīmekļvietnes galvenajā lapā!

 

“Dzejnieks neraksta priekš tam, lai viņu saprastu, bet priekš tam, lai viņu sajustu.”

/Plūdons/

 

tl_files/images/BCB 2024/pludonim 150 kvadrats(800 x 571 pikseli) (Instagram ieraksts).png 

 

13.03.2024 09:54 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru