Izstāde "100 grāmatas Latvijas simtgadei"

Bauskas Centrālā bibliotēka Latvijas dzimšanas mēnesī aicina aplūkot izstādi  "100 grāmatas Latvijas simtgadei". Tajā izlases kārtībā izvietotas bibliotēkas fondā esošās grāmatas, kuras izdotas dažādos gadu desmitos, šo simtgadu laikā. Bibliotēkas priekštelpā esošais grāmatu saraksts īsumā iepazīstina ar katru no šīm grāmatām, un varbūt to pārskatot radīsies vēlme kādu pārlasīt, vai iepazīt no jauna.

Izstādes saturs visdažādākais – sākot ar izcilām enciklopēdijām, populārzinātnisko literatūru līdz katra gadu desmita lasītāju iecienītiem daiļdarbiem. Izstādes sākumā – jaunākie izdevumi līdz 2018. gadam. Divu šai laikā izdoto grāmatu tapšanā savu artavu ieguldījusi arī Bauskas Centrālā bibliotēka. Tās ir Pētera Apiņa enciklopēdija LATVIJAI 100, kurai bibliotēka sūtīja foto attēlus no sava arhīva un 1. novembrī iznākusī, no mūsu novada ļaužu literārajiem darbiem veidotā  grāmata “Mūsu ozolu stāsti”. Bibliotēkas darbinieces piedalījās daiļdarbu vērtēšanā.

2000. gadu pirmā desmitgadē lasītāju vidū populāras bija Jura Rubeņa grāmatas, Laimas Muktupāvelas “Šampinjonu derība” u. c.

Tālā dilstošā secībā lasītājs iepazīst Atmodas laika lasītākās un interesantākās grāmatas, ilgo padomju periodu un pirmskara izdoto literatūru. Grāmatu mīļotājus sagaida saistošs retrospektīvs ceļojums pa simts gados Latvijā izdotām grāmatu lappusēm. Aicinām tās aplūkot, atcerēties un iepazīt no jauna.

06.11.2018 13:36 (komentāri: 0)