Izdevums "100 GADI/GRAMI BIBLIOTĒKAS" NR.4

Mēs nevaram doties ārvalstu ceļojumos, taču varam doties ceļojumā laikā! Mēs nevaram svinēt svētkus visi kopā, taču varam tiem gatavoties! Esam izstaigājuši bibliotēkas vēstures takas, sākot ar 1922. gadu. Simtgades izdevuma 4. numurs vēsta par laika posmu no 1999. gada līdz 2021. gadam. Jā, publiskajai bibliotēkai Bauskā nākamgad aprit apaļi simts!

Par ko vēsta izdevums "100 gadi/grami bibliotēkas"? Šis numurs rāda, cik strauji aug bibliotēkas funkciju un pakalpojumu piedāvājums. Grāmatām un periodiskajiem izdevumiem pievienojas datorpakalpojumi, un jautājums "Vai pie interneta var?" kļūst par ikdienu. Tas, kas tagad ir rutinizēts ieradums, reiz no datorpeles turēšanas rokās un pirmajiem klikšķiem bija jāmācās kā bibliotēkas darbiniekiem, tā arī interneta lasītavas apmeklētājiem. Simtgades izdevumā varēsi lasīt par sieta (jā, sieta) izmantošanu, nakts abonementu, laimīgajām stundām, Maldu un Kleo, ritma grupu "Stampa", gājienu parādēm, bibliotēku un biznesu, kā arī par Bauskas CB komandas startiem sportiskās un erudītās spēlēs! Ceram, ka smaidu raisīs arī pārpratumi un neikdienišķas situācijas no bibliotēkas ikdienas.

Kur var iegūt bibliotēkas simtgades izdevumu? Tas lasītājus gaidīs bibliotēkās. Šodien vēl Bauskā, taču janvārī  aizceļos līdz katrai lielākai un mazākai bibliotēkai jaunajā Bauskas novadā. Jauno gadu sāksim ar esošo simtgades izdevumu publicēšanu mājaslapā, sadaļā "Novadpētniecība", kur tos varēs šķirstīt digitāli.

Nākamais simtgades izdevums numurs parādīs visus mūs, kuri strādā bibliotēkā tās simtgadē. Formāts būs neierasts un skolas laiku atmiņā atsaucošs. 2021. gadā izdevumam "100 gadi/grami bibliotēkas" ir četri numuri, un katrs no tiem stāsta par aptuveni 25 gadu ilgu laika nogriezni (1922-1944, 1945-1974, 1975-1998, 1999-2021). Tuvu šiem periodiem ir arī bibliotēkas direktoru darba stāžs, turot bibliotēkas atslēgas.

2022. gadu turpināsim ar tematiskiem izdevumiem! Varbūt Tev ir kāds ieteikums? Ja vēlies dalīties ar stāstu, amizantu notikumu, faktu precizējumu vai fotogrāfiju saistībā ar bibliotēku, neturi sveci zem pūra un raksti uz e-pastu madara.maslova@bauskasbiblioteka.lv. Tāpat arī aicinām lasītājus janvārī sūtīt vēlējumus bibliotēkai simtgadē. Tos publicēsim turpmākajos izdevumos!

28.12.2021 14:58 (komentāri: 0)